Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

slimak

New member
Bez reklam
a w konsekwencji na zużycie szybsze
telewizora.

W dzień różnicy jasności między początkową czernią (0,05cd/m2), a czernią raportowaną po 1000h (0,08cd/m2) nikt nie jest w stanie zauważyć. Natomiast różnicę jasności po zmianie kontrastu w menu z np. 40 na 42 można zauważyć.

Z tego wynika, że zmiana jasności czerni ma o wiele mniejsze znaczenie przy zużyciu fosforu w TV niż zmiana kontrastu o dwa kroki.
 

adam-ant

New member
Czasem wystarczy taki jeden konkretny post jak ten powyżej autorstwa @slimaka, żeby nabrać dystansu i spojrzeć na sprawę z innej perspektywy.
Tym mniej znaczący powinien okazać się ten problem w nowych modelach na 2010r. (bo i początkowa wartość czerni niższa i Panasonic zapowiadał usprawnienia w algorytmie odpowiedzialnym za zmiany napięć)
 

kaukaz

New member
Bez reklam
W dzień różnicy jasności między początkową czernią (0,05cd/m2), a czernią raportowaną po 1000h (0,08cd/m2) nikt nie jest w stanie zauważyć. Natomiast różnicę jasności po zmianie kontrastu w menu z np. 40 na 42 można zauważyć.

Z tego wynika, że zmiana jasności czerni ma o wiele mniejsze znaczenie przy zużyciu fosforu w TV niż zmiana kontrastu o dwa kroki.
Ciekawi mnie jeden aspekt nikt z tych osób ktore załwarzają broblem utraty czerni nie opisuje czy istnieje mozliwośc pogłebienia jej:roll:poprzez zmianę jasnosci korekcję gammy itd.Panasonic opisuje ze stosuje automatyczne układy które zmieniają napiecie działające na panel[phosfor]jeśli te napięcie będzie zmienne to musi działac nie tylko na czerń ale tez biel[szara lub zbyt jaskrawa].
 

boby7

Member
Kolega sprawdził swoją plazmę Panasonica kalorymetrem
po 2000 godzin pracy
Okazało się że spadek poziomu czerni
jest bardzo duży bo sięga prawie połowę poziomu
wyjściowego .
No to jak? Kolega stwierdził, że czerń jest "czarniejsza" (spadek poziomu) po 2000h pracy? Kalorymetrem?
No to świetnie! ;)
 

pawelx39

New member
Po 500 h w modelu TX-P50G10E czerń się u mnie nie zmieniła doczytałem się na zagranicznym forum że specjalista panasonic poinformował że skok napięcia zmieniający czerń na gorszą nastąpi po 650 h 850 h 1000 h
Napisze co się zmieniło po tych okresach użytkuje tv 14 h dziennie 7 dni w tygodniu.
Witam
Po 650 h pracy odbornika nastąpiła dramatyczna zmiana czerni tła obrazu występuje mleczna poświata jakby mgła na czarnych fragmętach .Skok napięcia robi niestety swoje na moim tv .:sad:
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jak na osoby wypowiadające się w tym wątku, to mam wrażenie, że moja plazma to weteran. Obecnie 2300h i nie zauważyłem żadnego pogorszenia jakości czerni. A przecież w tym czasie powinienem zaliczyć co najmniej ze dwa skoki napięcia, więc jak by coś się działo, to musiałbym to zauważyć. Więc apeluję raz jeszcze- nie dajmy się zwariować.
 

motobartcompany

New member
niedlugo ktos napisze ze plazma wybuchla. pewnie tez ktos moze uwierzyc.
prawda jest inna.wzrost sprzedazy plazm LG i PANASONIC. producenci lcd spodziewali sie ze to juz koniec technologii plazmowej to trzeba cos wymyslic aby sprzedaz spadla.
wyniki finasowe lg
LG Electronics: Posumowanie wyników w IV kwartale 2009 - Inwestycje.pl


Czasami mam wrażenie, że pracujesz dla Panasonica bo często starasz się bronić tą firmę.

Plazmy panasonica mają problem ze zmianą napięcia w czasie. Gaz stopniowo się wypala- zmiana (podwyższenie napięcia) ma na celu wyregulowania jasności. Jest jedno ale! Każdy z nas ma inne parametry obrazu więc wypalanie następuje w różny sposób. Ja lubię obraz bardziej wygaszony więc utrata czerni nastąpi szybciej.
Jest szansa, że w nowym firmware poprawi lub całkiem wyeliminuje problem.

Thank you for your inquiry.

There is a new firmware out that can be installed to correct the green
tint on the THX mode and there is another firmware coming out soon to
correct the black level issues.

We hope this information is helpful to you. Thank you for contacting
Panasonic.

Thank You,
Panasonic Consumer Support

Panasonic plasmas: problems with black levels after a 1000 hours? - Page 21 - AVForums.com

Teraz już chyba nie macie wątpliwości, że takie tematy mają wpływ na producenta. Bo gdyby nie to wątpię, żeby coś ruszyło się w tej sprawie.
 

digitalus

Banned
moim zdaniem masz dobre wrażenie :grin: ten gośc digitalius to na 100% oplacany przez firme gośc od obrony interesów danej firmy bo tylko tak można wytłumaczyc maniakalną obrone plazm :)
niestety musze wszystkich rozczarowac.nie pracuje dla panasonica,nie pracuje tez w tajnej fabryce plazm w amagasaki:).
pierwsza moja plazma to daewoo, dziala bardzo dobrze bez zadnej usterki, jestem zadowolony z zakupu.nawet jesli ktos bedzie proponowal wymiane na lcd za 6 tys to nie oddam.
jakosc obrazu wcale nie jest gorsza niz w plazmie panasonic, wiadomo panasonic to bardziej renomowana firma.
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/24864-plazma-daewoo-dpp-32f1-3.html
kazdy moze zobaczyc na zdjeciach jak prezentuje sie jakosc obrazu
czarny jest czarny i kropka:) zdjecia w linku (nizej)
nie widac tez zadnego pogorszenia obrazu. uwazam nawet ze jakosc obrazu jest lepsza niz na poczatku korzystania z telewizora.w tym roku w maju minie dwa lata od kupna telewizora.

http://www.hdtv.com.pl/forum/214050-post56.html
druga plazma to panasonic. jakosc obrazu bardzo dobra, gdyby bylo inaczej napisalbym ze jakosc obrazu to dno albo badziewie jak w kazdym lcd. dlatego polecam plazme bo to bardzo dobry wybor.
 
Ostatnia edycja:

staceb

New member
Składam gratulacje dla tych maniaków telewizyjnych,którzy oglądają plazmę Panasonica w zupełnych ciemnościach,bez jakiegokolwiek sygnału,do tego jeszcze robiąc jej zdjęcia.A ja,głupi ,oglądam filmy na tym TV i do tego jeszcze jestem zadowolony.No ale cóż,każdy ogląda to co lubi.Ja lubię filmy,inni czarne,czy też ciemne plansze .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
a tu jak w ulu:
If panasonic wants to rescue their market-image they should respect the customers and give us a hardware fix for this obvious problem.​
Jeśli Panasonic chce ratować swój rynek obrazu powinny przestrzegać klientów że sprzeaje nam sprzęt który nie jest w pełni sprawny .

I am sure that there are a lots of guys around who tell their friends and others what the deal with the panasonic plasmas and that it should be better to avoid panasonic plasmas because ignoring such a big problem is not that nice.​
Jestem przekonany, że istnieje mnóstwo facetów, którzy mówią po swoich znajomych i innych,żeby unikać zakupu plazm Panasonic bo Panasonic ignoruje wielki problem i nie jest tak miło.

I bought my device for the good black-level performance, but now black is getting gray.​
Kupiłem telewizor dla dobrej czarni, ale teraz jest coraz mniej czarny a więcej szary.

Next time I'll think twice before buying anything of this company.​
Następnym razem zrobię to dwa razy pomyśleć, zanim kupisz cokolwiek tej firmy.
:-(
:-(

Niektórzy wręcz chcą żądać wymiany matrycy.


Google Tłumacz

A my sprawdzimy modele sami :!:.
 
Do góry