TV nie reaguje na pilota ani przyciski z panelu bocznego - modele 42pfl7633 (i inne?)

tejot

New member
faktycznie, musieli to dopieroco wrzucic na stronke!

zrodlo:
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=PL&slg=POL&cat=FLAT_TV_CA&sct=LCD_EXTRA_LARGE_GT40_SU&grp=TV_GR&ctn=42PFL7633D/12&mid=Link_FAQs&session=20090109062700_193.193.181.218&hlt=Link_FAQs#

dzial: Software & firmware
temat: "Telewizor nie reaguje na pilota lub przyciski sterujące po aktualizacji oprogramowania do wersji 64.69 lub 64.70."

W sumie chyba fajnie, ze philips w ogole jakkolwiek oficjalnie zareagowal na ten problem. Nawet przyznajac sie do bledu i ponoszac 'uszczerbek na honorze' to ja jako klient oczywiscie wole tak - niz nic nie wiedziec i sobie zgadywac co sie dzieje, jezdzac, wymieniajac kolejne tv, korzystajac z serwisow czy promocji 30-dni itp...
Inna sprawa, ze pozostawia wiele do zyczenia nie tylko sposob, ale i czas reakcji - pierwszy soft z tym problemem wyszedl jeszcze w listopadzie!

Przekonamy sie jutro czy to wyrafinowane rozwiazanie w ogole jest skuteczne.....
Pozdrawiam!
 

MirekMax

New member
Ja swój 37pfl5603 oddałem dziś jako wadliwy, może gdybym miał 1 dzień więcej.....?
Napiszcie proszę jakie są efekty , jak pozytywne, to zamawiam 42'', w końcu 10 dni z 37'' wystarczyły by się przekonać do większego.
 

mp50

New member
czeski film

Sprawdziłem - działa.

Mało tego - pojawiły się nowe możliwości tv - wykrył sygnał hd z nadajnika emitel w w w . e m i t e l . p l . Jednak tylko dźwięk, obraz prawdopodobnie mpeg4 , (mój tv 327403d/12 ma mpeg2) - pojawił się komunikat - nie obsługiwany format wizji .
Przełączyłem później z czeskiego na polski i nie wykrył żadnego sygnału hd. Potem znów z polskiego na czeski - wykrył. Wniosek? Soft na Polskę to wyjątkowa lipa- nie dość, że nie reaguje na pilota to jeszcze nie wykrywa sygnału hd z anteny.
Tu rodzi się nowy wątek - jaki moduł CI włożyć do tv aby przerobił sygnał mpeg4 na mpeg2?

pozdrawiam
mp50
 

coroner-666

New member
mp50 napisał:
Sprawdziłem - działa.

Mało tego - pojawiły się nowe możliwości tv - wykrył sygnał hd z nadajnika emitel w w w . e m i t e l . p l . Jednak tylko dźwięk, obraz prawdopodobnie mpeg4 , (mój tv 327403d/12 ma mpeg2) - pojawił się komunikat - nie obsługiwany format wizji .
Przełączyłem później z czeskiego na polski i nie wykrył żadnego sygnału hd. Potem znów z polskiego na czeski - wykrył. Wniosek? Soft na Polskę to wyjątkowa lipa- nie dość, że nie reaguje na pilota to jeszcze nie wykrywa sygnału hd z anteny.
Tu rodzi się nowy wątek - jaki moduł CI włożyć do tv aby przerobił sygnał mpeg4 na mpeg2?

pozdrawiam
mp50

witam
nie czepialbym sie tylko i wylacznie jak to nazwales "softu na Polske", spotkalem sie rowniez z tym ze przy strojeniu sygnalu mpeg4 najlepiej wybrac lokalizacje francuska, gdyz na innej zostaje wykryty tylko glos, pomimo ze tv ma tuner z mpeg4
pozdrawiam
 

mp50

New member
coroner-666 napisał:
witam
nie czepialbym sie tylko i wylacznie jak to nazwales "softu na Polske", spotkalem sie rowniez z tym ze przy strojeniu sygnalu mpeg4 najlepiej wybrac lokalizacje francuska, gdyz na innej zostaje wykryty tylko glos, pomimo ze tv ma tuner z mpeg4
pozdrawiam

No super, ale jak tak dalej pójdzie, to będzie trzeba nastawić lokalizację koreańską, menu na duński a kanały zapisywać tylko pod nieparzystymi numerami bo jak nie - to nie będzie działać! :):):).

pozdrawiam
i życzę full hd :)
 

czlowiek

New member
Telewizor nie reaguje na pilota lub przyciski sterujące po aktualizacji oprogramowani

tejot napisał:
wlasnie sprawdzilem - rozwiazanie dziala...

pozdrawiam!
w jaki sposób to zrobiłeś jak pilot i przyciski z boku tv nie działaja pozdrawiam i zdradz ta tajemnice
 

tejot

New member
czlowiek napisał:
w jaki sposób to zrobiłeś jak pilot i przyciski z boku tv nie działaja pozdrawiam i zdradz ta tajemnice

przyciski i pilot nie reaguja tylko do momentu wylaczenia tv na chwile z pradu. Pozniej juz wszystko jest OK, do nastepnego dnia. Opisalem wszystko szczegolowo na poczatku watku.
Pozdrawiam
 

leevin

New member
Mam ten sam problem... 5.12.2008 wysłałem e-mail do Philipsa opisałem bardzo dokładnie w/w problem z pytaniem
reklamować TV czy może to wina nowego oprogramowania i czekać na nowe .
Napisali w odpowiedzi"Prosimy o kontakt telefoniczny z naszym Biurem Obsługi Klienta w celu zarejestrowania produktu do naprawy...." i ani słowa o oprogramowaniu.
Nie wysyłałem TV do serwisu bo został bym na święta z 14-nastką na komodzie...:grin:.
Zauważyliście może jeszcze jeden błąd... mianowicie wchodząc w Asystenta Ustawień czerwonym przyciskiem na trzeciej planszy kontrolnej TV wychodzi z trybu Asystenta.
Mam nadzieje że szybko naprawią ten błąd... ale po miesiącu napisali na stronie że problem jest im znany, bardziej mnie interesuje kiedy go rozwiążą, ale widząc w jakim tempie działają to pewnie nie szybko.:???:

Pozdro...
 

Xardas

New member
Witam

mam Philipsa 42pfl5306D/12 i nie ma zadnej reakcji na pilota od tego tv - to samo tyczy sie panelu bocznego telewizora

czy ktos posiada starsza wersje softu(firmware) - podobno wgranie straszej wersji rozwiazuje problem - na stronie philpsa jest tylko nowy firmware po ktorym problem nadal wystepuje

dzieki

ps jakby ktos mial plik juz zgrany to prosze o przeslanie na pienio77@wp.pl
 

leevin

New member
Posiadam jakieś dwie starsze wersje firmware:
1. z 2008.09.25
2. z 2008.11.14
3. z 2008.11.21 <-- ostatnie
mi osobiście nie udało się wrócić do starszej wersji oprogramowania...
wydaje mi się że jeżeli to była by taka możliwość to Philips wrzuciłbym na stronkę starsze firmware z info, że w razie problemów z nowym zalecają powrót do starszego.

P.s dla bardzo " zdesperowanych " mogę wrzucić na jakiś serwer... może ktoś znajdzie sposób.

Pozdro...
 

leevin

New member
Wrzuciłem wersje z 25.09.2008...
Kod:
h..p://rapidshare.com/files/183541436/37pfl5603d_10_fus_eng_1AL.zip
Napiszcie czy się udało....

Upss..
  1. UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.;)
Pozdro...
 
Ostatnia edycja:

Xardas

New member
1. ''czeski numer'' - robia z ludzi debili -- '' Przy nie dzialajacym pilocie wcisnij MENU z pilota --- jak mam wybrac cholerne menu jak pilot nie dziala

2. dzieki za linka
 

ekd

New member
Xardas napisał:
1. ''czeski numer'' - robia z ludzi debili -- '' Przy nie dzialajacym pilocie wcisnij MENU z pilota --- jak mam wybrac cholerne menu jak pilot nie dziala

Xardas.... Nieuważnie śledzisz wątek. Pilot i klawiatura nie działają TYLKO rano, po pierwszym włączeniu TV. Jak go odłączysz od sieci i znowu włączysz, to śmiga ok. Do następnego ranka :???:
 

leevin

New member
Równie dobrym sposobem na " ożywienie TV " jest wyłączenie go przyciskiem Power na bocznym panelu przed pierwszym rannym uruchomieniem.
Zauważyliście może że po zastosowaniu Czeskiego sposobu doszło lub zaczęło cykać kilka funkcji np. EPG na pilocie było zimne a teraz po wciśnięciu wyświetla się plansza, co prawda pusta bo żaden program TV naziemnej nie nadaje EPG.

Pozdro...
 

ekd

New member
Oznacza to, że polski soft jest wyjątkowo biedny, jak już ktoś tu zauważył. EPG się pojawia w czeskiej lokalizacji, bo widocznie u nich jest jakaś transmisja TV cyfrowej naziemnej. Polska to zacofany jednak kraj;)
 
Do góry