TV LG Seria LA690S – 55/47/42” - wszystko o serii 2013

zbyniu4

New member
dylemat na ostatnia chwilę

Witam. Jestem przed zakupem tv. Mam zamiar kupić tv 55". Byłem zdecydowany na sama F6xxx ale próbuję rozwiać ostatnie wątpliwości. Jak wygląda ten tv w porównaniu do sama F6xxx i do fila pfl6008:
1. kąty widzenia
2. płynność przy oglądaniu sportu i dynamicznych scenach np w filmie
3. kontrast
4. clouding i banding
5 doznania przy oglądaniu treści 3D
 
Ostatnia edycja:

edi730

New member
Po ostatniej aktualizacji Smart w tym modelu prawie w ogóle nie da się używać. Przynajmniej u mnie. Długie oczekiwania zanim coś się odpali i częste zawieszania tego nie było!
Czy w tv trzeba przywracać ustawienia fabryczne po aktualizacji?

Odnośnie tego co napisałem... Wszystko się unormowało TV odzyskał swoją sprawność. Bez ingerencji z mojej strony. Mam jeszcze jedno pytanko: Na jakim systemie pracuje ten TV?
Linux ?
 
Ostatnia edycja:

knopiczka

Member
Ja posiadam 42LA691S i po aktualizacji na 04.00.21 mam kłopoty z SmartTV ciężko odpala, i zauważyłem też na HBOGO jest dostępny odkodowany dla wszystkich 1 odcinek 4 serii ZAKAZANE IMPERIUM i chciałem zobaczyć sobie i co dziwny komunikat ---Fail in receiving correct license from server---- przedtem też ogladałem inne odkodowane i tego nie było i było można oglądać , ten sam problem jest na IPLI kategoria FILM --za darmo --jest to samo ......ma ktoś ten kłopot można by to spradzić byłbym wdzięczny.......kurce dzięki temu forum dowiedziałem się że działa weeb,tv niewiedziałem
 
Ostatnia edycja:

CrystalDrill

New member
Po ostatniej aktualizacji tv chodzi - gorzej. Teraz często się zawiesza i do tego pojawia się czarny ekran przy przełączaniu stacji - nie pojawia się pasek z programem u góry. Jutro przywrócę ustawienia fabryczne jeśli się nie poprawi.
 

skuska

New member
Dzisiaj właśnie kupiłem ten model. Nie da się z niego komfortowo korzystać. Smart TV strasznie zamula, nawet przycina przy zmianie kanałów. Mam najnowsze oprogramowanie. Lg naprawi to dosyć szybko czy lepiej oddać TV do sklepu?
 

knopiczka

Member
Po ostatniej aktualizacji tv chodzi - gorzej. Teraz często się zawiesza i do tego pojawia się czarny ekran przy przełączaniu stacji - nie pojawia się pasek z programem u góry. Jutro przywrócę ustawienia fabryczne jeśli się nie poprawi.


Ja zaktualizowałem a potem chociaż też przywróciłem ustawienia fabryczne to ta wersja została już, według POMOCY LG to niemożna już przywrócić poprzednią wersjie trzeba czekać aż ukażę się następna wersja ,a najlepiej na stronie LG dalej jest wersja 03.20.40.. jeśli ktoś przywróci poprzednie wersje to niech da znać jak to zrobić
 
Ostatnia edycja:

mamula22

New member
U mnie tez jakoś teraz tv zamula.
A jak jest u was z filmami online ze stron możecie oglądać ? czy może występują jakieś problemy.
 

capulet

New member
LG 47LA690S - sterowanie po HDMI.

Wie ktoś czy ten model posiada sterowanie po HDMI tak żeby zasilanie i dźwięk z amplitunera było sterowanie z pilota TV ??
 

edi730

New member
1. Kabel hdmi 1.4
2. Ampli musi obsługiwać taką funkcję i powinna być załączona.
3. W TV wchodzisz w Lista wejść na dole masz zielony kwadracik Ustawienia Simplink i musisz to załączyć.
I wszystko śmiga.
Z moim Denonem pracuje super.
 

capulet

New member
1. Kabel hdmi 1.4
2. Ampli musi obsługiwać taką funkcję i powinna być załączona.
3. W TV wchodzisz w Lista wejść na dole masz zielony kwadracik Ustawienia Simplink i musisz to załączyć.
I wszystko śmiga.
Z moim Denonem pracuje super.

Dzięki kolego BARDZO BARDZO mi pomogłeś :) Nigdzie w instrukcji nie mogłem odszukać gdzie włączyć tą opcję. Wszystko śmiga aż miło z amplitunerem SONY STR-DH 800.
 

capulet

New member
Jednak się pospieszyłem w wcale tak dobrze nie działa. Jak włączam TV z pilota to amplituner się włącza i obraz jest nie ma natomiast dźwięku. Po włączeniu amplituner automatycznie przełącza sie na "TV" obraz jest ale bez dźwięku. Muszę nacisnąć na pilocie "HDMI1" żeby pojawił się dźwięk w głośnikach.

Jak to ustawić ?
 

baasior

New member
Panowie mam problem, kupiłem la690s i zauważyłem że obraz jest strasznie nie stabilny. Chodzi o to że jest lekko rozmazany lub jak by drgał. Nawet jak wejde w menu dekodera to jest nie wyraźne. Macie tak również czy może tv jest zepsuty albo dekoder z upc.
 

bugger

New member
Witam.

Jaka była najlepiej działająca wersja firmware, zanim pojawiła się aktualizacja do 04.00.21 ?
Mam 42la690s z wersją 03.10.81, a z tego co czytam to ta najnowsza wersja jest lipna.
 
Do góry