TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

fula

New member
Żaden producent telewizorów nie używa od początku do końca produkcji modelu tych samych podzespołów. Chyba że jest to produkcja limitowana, próbna itp..

Dany model, może występować w wielu konfiguracjach panel-płyta-zasilacz, obudowa i nazwa zostaje bez zmian. Wszystkie wersje muszą spełniać normy zawarte w specyfikacji dla danego modelu.

Wersja najnowsza z reguły jest lepsza od starszej, poprawiona technologia produkcji.
 

mlx

New member
Żaden producent telewizorów nie używa od początku do końca produkcji modelu tych samych podzespołów. Chyba że jest to produkcja limitowana, próbna itp..

Dany model, może występować w wielu konfiguracjach panel-płyta-zasilacz, obudowa i nazwa zostaje bez zmian. Wszystkie wersje muszą spełniać normy zawarte w specyfikacji dla danego modelu.

Wersja najnowsza z reguły jest lepsza od starszej, poprawiona technologia produkcji.
i tu się nie zgadzam i są bezprzeczne dowody że producenci oszczędzają na gorszych podzespołach co wiąże się też z obniżką ceny
 

fula

New member
Możesz się nie zgadzać.
Sprawą oczywistą jest cena podzespołu z Chin, Tajwanu i Korei.
Obniżki ceny stosowane są proporcjonalnie do zapasów w magazynach, zastosowanej technologii.
 
Ostatnia edycja:

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
a ja mam pytanie o takie cuś

Zdjcie1268.jpg


Od jakiegoś czasu pokazuje mi się taka tablica na ekranie telewizora. Raz, może 2 razy na dobę.
Nie wiem o co chodzi i dlaczego się to pokazuje?!? wszelkie autowyłączenia mam wyłączone. Nie znalazłem żadnej opcji w menu UE46D7000 gdzie by coś takiego można włączyć czy wyłączyć.
Odlicza mi od 60 sekund w dół

Co to jest i dlaczego samo się włącza??

Dzięki za pomoc
 

fula

New member
Ustaw
Menu/system/czas autom. ochrony/wyłączone

Albo masz ustawiony wyłącznik czasowy
Menu/system/czas/wyłącznik czasowy/ są tam trzy ustawienia czasu wyłączania
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Ustaw
Menu/system/czas autom. ochrony/wyłączone

Albo masz ustawiony wyłącznik czasowy
Menu/system/czas/wyłącznik czasowy/ są tam trzy ustawienia czasu wyłączania

Przecie napisałem, że mam to wszystko WYŁĄCZONE a mimo to telewizor co jakiś czas chce się SAM wyłączyć
I tu jest problem. Aktualizacja softu nic nie zmieniła :(
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Przywróć ustawienia domyślne przytrzymaj EXIT aż wskoczy info i później powyłączaj wygaszacze itp...

Spróbuję, dzięki za radę
Acha, za cholerę nie mogę wejść do trybu serwisowego :-( Możecie podać jeszcze raz ciąg klawiszy jakie trzeba nacisnąć na pilocie? Może coś źle robię
 

alfik7

New member
witam wszystkich mam zamiar kupić nowego samsunga,lecz zastanawiam się jaki? samsung UE40D7000 albo niższy model UE46D6750 mój budżet to 4500,a więc albo mniejszy ale nowszy,albo większy,ale starszy-oczywiście parametry są mi znane wiem,że jeden ma 3d fullhd a drugi nie i że jeden to 400hz a drugi 800hz,czy to są aż takie widoczne różnice(obraz kolor dźwięk) moje pytanie kieruję przede wszystkim do tych,którzy mieli możliwość przetestować te dwa modele i sensownie doradzić co wybrać?
 

tojamarcin

New member
witam wszystkich mam zamiar kupić nowego samsunga,lecz zastanawiam się jaki? samsung UE40D7000 albo niższy model UE46D6750 mój budżet to 4500,a więc albo mniejszy ale nowszy,albo większy,ale starszy-oczywiście parametry są mi znane wiem,że jeden ma 3d fullhd a drugi nie i że jeden to 400hz a drugi 800hz,czy to są aż takie widoczne różnice(obraz kolor dźwięk) moje pytanie kieruję przede wszystkim do tych,którzy mieli możliwość przetestować te dwa modele i sensownie doradzić co wybrać?

jeden to 100Hz drugi 200Hz - jezeli zakladasz ze bedziesz duzo ogladal 3d to mniejszy odpada - ja posiadam 46 D7000 i za chiny ludowe na mniejszym 3d nie dalo by sie ogladac - mialem ten sam dylemat lepsze mniejsze wieksze gorsze - kupuje sie na kilka lat i z tego wzgledu - wyrwalem z pod ziemi 1000 zl na wiekszy lepszy. Co do roznic miedzy 100hz a 200Hz i inne takie to nie wiem. Do 3d min to 46".
 

jujasek

New member
Mam pytanie do użytkowników Serviio - czy wam również TV nie wyświetla pionowych zdjęć?
U mnie wyskakuje komunikat "nieobsługiwany format pliku" Dotyczy to zdjęć gdzie w danych EXIF jest ustawiona orientacja obrazu jako pionowa. Jeżeli zdjęcie ręcznie obrócę do pionu, to jest wyświetlane, natomiast kiedy jest w pozycji horyzontalnej, tak jak je aparat fotograficzny wykonał nie jest wyświetlane. Oczywiście inne zdjęcia poziome są wyświetlane prawidłowo. Zdjęcia robione Canonem.
 

bird

New member
Rozważam zakup 46d8000, czytając jednak dość dokładnie wątek zaczynam mieć mocne wątpliwości i deja vu. Prawie 3 lata temu kupiłem mocno polecany na forum topowy na owe czasy model JVC. Po niecałym roku TV wymieniony na nowy, po 2,5 roku w drugim egzemplarzu podobna wada tyle, że JVC nie raczyło odpisać na pismo w sprawie sugestii i rady czy jest sens wymieniać matrycę. To dla wątpliwego pocieszenia dla tych, którzy są rozczarowani serwisem i producentem pt. Samsung.

Czytając wątek dochodzę, do wniosku, że być może nie warto wydawać ok 6000 na TV, żeby stresować się na własną prośbę i za własne pieniądze;-) gdybym jednak zdecydował się po raz kolejny na ryzyko mam pytanie odnośnie sprawdzenia matrycy o ile uchroni mnie to w jakiś sposób przed problemem.

Załóżmy, że przekonam sprzedawcę przed odbiorem żeby umożliwił mi wejście do menu serwisowego.
Która matryca to ta, która być powinna i jakie oznaczenie powinna mieć?
Na co zwrócić uwagę w momencie uruchomienia TV w sklepie poza badpixelem?

rozważaliście przed zakupem plazmę i np. VT30?

Z góry dzięki za pomoc!
 

tojamarcin

New member
Rozważam zakup 46d8000, czytając jednak dość dokładnie wątek zaczynam mieć mocne wątpliwości i deja vu. Prawie 3 lata temu kupiłem mocno polecany na forum topowy na owe czasy model JVC. Po niecałym roku TV wymieniony na nowy, po 2,5 roku w drugim egzemplarzu podobna wada tyle, że JVC nie raczyło odpisać na pismo w sprawie sugestii i rady czy jest sens wymieniać matrycę. To dla wątpliwego pocieszenia dla tych, którzy są rozczarowani serwisem i producentem pt. Samsung.

Czytając wątek dochodzę, do wniosku, że być może nie warto wydawać ok 6000 na TV, żeby stresować się na własną prośbę i za własne pieniądze;-) gdybym jednak zdecydował się po raz kolejny na ryzyko mam pytanie odnośnie sprawdzenia matrycy o ile uchroni mnie to w jakiś sposób przed problemem.

Załóżmy, że przekonam sprzedawcę przed odbiorem żeby umożliwił mi wejście do menu serwisowego.
Która matryca to ta, która być powinna i jakie oznaczenie powinna mieć?
Na co zwrócić uwagę w momencie uruchomienia TV w sklepie poza badpixelem?

rozważaliście przed zakupem plazmę i np. VT30?

Z góry dzięki za pomoc!


ty nie masz wchodzic w zadne menu serwisowe bo wszystkie matryce takie same - chodzi o jakosc wykonania tej matrycy i tu nie ma znaczenia zaden numerek bo wszystkie takie same - a chodzi o to czy ktos w fabryce sie do niej przylozyl czy nie - sciagasz sobie szarą plansze testową z mojej stopki i odpalasz na wybranym tv i widzisz jak na dloni wszystko - ja bylem dzis w media i podlaczylem do 3 tv na kazdym masakryczne pasy - sprzedawca przestrzegl mnie ze ta seria jest zlom - pojechalem pozniej do euro rtv agd podlaczylem i tam matryce czyste jak nic - 2 roznych sklepach euro mialo dobre telewizory jakas lepsza serie z fabryki trafili - a zwraczasz uwage na pionowe pasy , i przeswietlenia matrycy przewaznie po jednej ze stron - lewa badz prawa- ja swoj wioze do media w srode jako niezgodznosc towaru z umowa - trafil mi sie złom z pasami
 
Ostatnia edycja:
Do góry