TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

sisimon

New member
na moim 40UED7000 podłączam 2 dyski 750 i 250 Gb. Wszystko idzie idealnie płynnie, szybki odczyt zawartości dysku, zero problemów. Bardzo rzadko ten mniejszy dysk od razu po podłączeniu zostaje rozłączony, ale po 3 próbach jego podłączenia później działa idealnie. Ten większy - zero problemów. Co do tych plansz testowych. Sciągłem je wczoraj i zapuściłem. Trochę się bałem tego co zobaczę i o dziwo :) wydaje mi się że wszystko jest OK. Nie zauważyłem u siebie żadnych pasków czy to pionowych czy poziomych, wszystkie kolory idealne, nie zauważyłem żadnego pixela. Jedynie jest jakby ciut większe podświetlenie z prawej strony telewizora, ale w niczym nie przeszkadzające. Jak na razie jestem z niego bardzo zadowolonym, a obraz to rzeczywiście jest baaardzooo ładny. Pozdrawiam
 

tojamarcin

New member
CZekam na ten link do tej planszy. To co mi daliście wcześniej to jakieś obrazy do wypalenia na DVD. Nie chce mi się teraz w to bawić. Dajcie mi konkretną grafikę z której korzystaliście.
Dałem ci link i caly opis ktore i co jak sciagnac ale jak sie nie chce czytac to wybacz ale nikt ci pena nie wlazy z plansza do tv - inni sobie poradzili a ty nie mozesz - daj maila to ci wysle ta plansze lub
W mojej stopce masz plik - sciagnij go i odpal - a pozniej odszukaj odpowiednia plansze
 
Ostatnia edycja:

posejdon82

New member
Witam ponownie, od piatku posiadam 55d7000 zakupiony w Irlandii made in Slovakia. okazalo sie ze dostalem 2 pary okularow w pudelku i ku mojemu zaskoczeniu wyciagnalem normalny pilot.Mam na mysli normalny ladny z plaskimi przyciskami masywny nie plastikowy ladnie wykonczony pod design telewizora.W sklepie przed zakupem bawilem sie tez 55calowym modelem ale operowalem starym tradycyjnym budzetowym pilotem na ktory wszycy zwrocili uwage.Czy to moze oznaczac ze to model z konca 2011 rczy sie po prostu myle i wszyscy maja te same piloty?
 

posejdon82

New member
Jescze nie zdolalem wszystkiego pospraawdzac ale chmurki w moim egzemplarzu szczegolnie prawa strona.Jak sprawdzic jaka mam matryce i czy nie strace gwarancji jesli cos nagrzebie w telewizorze???????
 

tojamarcin

New member
Jescze nie zdolalem wszystkiego pospraawdzac ale chmurki w moim egzemplarzu szczegolnie prawa strona.Jak sprawdzic jaka mam matryce i czy nie strace gwarancji jesli cos nagrzebie w telewizorze???????

Na wyłączonym telewizorze wciskasz po kolei

info -menu- mute- power

wyskoczy ci plansza i ta beda symbole matrycy np : 40A1UF0C

nic nie wciskaj ani nie chodz nigdzie tylko jak spiszesz wylacz telewizor powerem - tv powroci do ustawien fabrycznych - jak nie bedziesz nic grzebal to nie stracisz gwarancji

jak spiszesz podaj nam jaka masz matryce to ci powiem jaka to
 

fula

New member
Jescze nie zdolalem wszystkiego pospraawdzac ale chmurki w moim egzemplarzu szczegolnie prawa strona.Jak sprawdzic jaka mam matryce i czy nie strace gwarancji jesli cos nagrzebie w telewizorze???????

Każde wejście do meni serwisowego gdzie możesz podejrzeć matryce jest rejestrowane w pamięci telewizora, tak jak procedura pierwszego uruchomienia u klienta. Radzę uważać z tym meni, w razie napraw gwarancyjnych rożnie może być.
 

tojamarcin

New member
Każde wejście do meni serwisowego gdzie możesz podejrzeć matryce jest rejestrowane w pamięci telewizora, tak jak procedura pierwszego uruchomienia u klienta. Radzę uważać z tym meni, w razie napraw gwarancyjnych rożnie może być.


"moje dziecko bawiac sie pilotem wcisnelo te 4 guziki panie techniku i co ? zabierzecie mi gwarancje ? " mozna trafic 6 w totka gdzie jest miliony kombinacji to i mozna wcisnac przypadkiem te 4 guziki - nie sadze by ktos za samo wejscie do menu - zabral gwarancje -moze gdyby zarejstrowano - sensowne przejscia po menu i zmiane ustawien to jeszcze tak ale samo wejscie watpie :)
 

posejdon82

New member
Witam ponownie sprawdzilem w menu serwisowym tak jak podpowiedzial kolega Tojamarcin. Moja matryca to

55A2UF7E czy ktos potrafi rozszyfrowac co to za matryca??

Jeszcze zbyt wczesnie aby powiedziec cos obiektywnego na temat mojego egzemplarza. Co zauwazylem ze obraz z mojej kamery Panasonic tm 700 jest poprostu sliczny. Pliki ktore byly nakrecone w slabszym oswietleniu na moim monitorze wygladaj tak sobie(widac szumy oraz spadek jakosci) ten sam plik po kablu hdmi na telewizorze jest naprawde duuuuuuzo lepszy.
 

tojamarcin

New member
Witam ponownie sprawdzilem w menu serwisowym tak jak podpowiedzial kolega Tojamarcin. Moja matryca to

55A2UF7E czy ktos potrafi rozszyfrowac co to za matryca??

Jeszcze zbyt wczesnie aby powiedziec cos obiektywnego na temat mojego egzemplarza. Co zauwazylem ze obraz z mojej kamery Panasonic tm 700 jest poprostu sliczny. Pliki ktore byly nakrecone w slabszym oswietleniu na moim monitorze wygladaj tak sobie(widac szumy oraz spadek jakosci) ten sam plik po kablu hdmi na telewizorze jest naprawde duuuuuuzo lepszy.



55 — inches, the screen size
A — panel manufacturer (A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
1 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
U — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)
 
Do góry