TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

Chris_M

New member
Wydaje mi się, że została uwidoczniona kolejna wada D7000!!!!! Bo filmy w SGS II normalnie można oglądać. Funkcja AllShare w D7000 nie działa tak jak powinna i chyba jest to niedopracowanie w sofcie naszego D7000 - rozumiem jeżeli chodziło by o sprzęt innej marki, ale dwa flagowe produkty SAMSUNGA nie potrafią kompatybilnie współpracować????
Chyba nic nie zdziałamy!!
Problem musi chyba rozwiązać SAMSUNG!!!!
Tylko ciagle mnie dziwi, że jedne filmy można obejrzeć a inne nie i nie ma tu żadnej reguły czy film jest długi czy krótki, stary czy nowy :-((((
Niestety, ale sprawa odtwarzania filmów w naszym telewizorze jest dosyć dokładnie skopana!
Podczas prób odtwarzania przez port USB większości posiadanych przeze mnie filmów, dostaje komunikat "Video codec not supported". Jest to bardzo wkurzające, bo te same filmy są bezproblemowo odtwarzane na komputerze, tunerze satelitarnym, tunerze DVB-T lub starszym o kilka lat Samsungu LE32B650, a nie są odtwarzane na sztandarowym telewizorze Samsunga.
 

shyha

New member
Niestety, ale sprawa odtwarzania filmów w naszym telewizorze jest dosyć dokładnie skopana!
Podczas prób odtwarzania przez port USB większości posiadanych przeze mnie filmów, dostaje komunikat "Video codec not supported". Jest to bardzo wkurzające, bo te same filmy są bezproblemowo odtwarzane na komputerze, tunerze satelitarnym, tunerze DVB-T lub starszym o kilka lat Samsungu LE32B650, a nie są odtwarzane na sztandarowym telewizorze Samsunga.

Kolego...co Ty piszesz za bzdury. Spośród 1 TB filmów na dysku i tylko jeden mi nie zadziałał (IMAX 3D Space Station) ze względu na video codec not supported.
 

Dolo

New member
Ja mam na myśli tylko filmy nagrana przez SGS II i brak możliwości ich odtwarzania na D7000 (nie wszystkie są odczytywane). Wydaje mi się też, że CHRIS M swoją wypowiedzią nawiązywał do tego samego (przynajmniej ja tak to zrozumiałem). Filmy nagrane przez SGS II nie dają się nawet odtworzyć po ich przegraniu na pamięć USB i próbę odtworzenia przez port USB :-(. Na chwile obecną po moich kontaktach z SAMSUNGiem to już jestem głupi które z urządzeń ma problem z oprogramowaniem za to odpowiadającym czy SGS II czy D7000. Fakt pozostaje faktem - brak kompatybilności i pozbawienie możliwości na którą tak bardzo liczyłem kupując D7000 (czyli wyświetlanie komunikatu BRAK KODEKA WIDEO)
 

shyha

New member
Coś nie tak jednak z softem Twojego telefonu. Mamy ten sam model TV i ten sam model telefonu. U mnie filmy z telefonu mogę w sekundę po nagraniu odpalić na ekranie telewizora za pomocą DLNA (używam Skifta).

Za kilka dni będzie dla naszego telefonu nowy system operacyjny Android 4 ICS. Myślę, że jak zainstalujesz to problemy znikną.
 

robsoniqe

New member
Coś nie tak jednak z softem Twojego telefonu. Mamy ten sam model TV i ten sam model telefonu. U mnie filmy z telefonu mogę w sekundę po nagraniu odpalić na ekranie telewizora za pomocą DLNA (używam Skifta).

Za kilka dni będzie dla naszego telefonu nowy system operacyjny Android 4 ICS. Myślę, że jak zainstalujesz to problemy znikną.

Skąd pewność ze ics wyjdzie w lutym...mówię o oficjalnym..ale ja też już wspominałem..ze u mnie z tego samego dnia jedne filmiki odpala a inne nie..w sumie jednego nie odpalilo a inne prędzej czy później poszły..

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

robsoniqe

New member
Leaki i porty mnie nie interesują..błędów jest więcej niż poprawnego działania..a official to ciekawa sprawa....

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

shyha

New member
A jeszcze zapytam: jaką rozdzielczością nagrywasz, ile klatek i jaki preset jakości?
Ja mam wszystko na full czyli:
1980x1080
Jakość: bardzo dobra
Klatek 30

Może przy zmianie jakości ustawiany jest inny kodek w telefonie?
 

Chris_M

New member
Kolego...co Ty piszesz za bzdury. Spośród 1 TB filmów na dysku i tylko jeden mi nie zadziałał (IMAX 3D Space Station) ze względu na video codec not supported.
Bzdury, to może Ty masz zwyczaj pisać, ale nie ja.
Mam m.in. filmy nagrywane na trzech różnych tunerach satelitarnych HD i Samsung odtwarza mi tylko kilka spośród nich, w tym ani jednego nagranego w standardzie HD.
Tak jak pisałem poprzednio, większość (jeśli nawet nie wszystkie) spośród tych filmów stary Samsung LE32B650 odtwarza bez problemu.
Bezproblemowo mój UE40D7000 odtwarza tylko filmy nagrane w jakości SD na tunerze Dreambox.
 

shyha

New member
Bzdury, to może Ty masz zwyczaj pisać, ale nie ja.
Mam m.in. filmy nagrywane na trzech różnych tunerach satelitarnych HD i Samsung odtwarza mi tylko kilka spośród nich, w tym ani jednego nagranego w standardzie HD.
Tak jak pisałem poprzednio, większość (jeśli nawet nie wszystkie) spośród tych filmów stary Samsung LE32B650 odtwarza bez problemu.
Bezproblemowo mój UE40D7000 odtwarza tylko filmy nagrane w jakości SD na tunerze Dreambox.

Filmy nagrywane na różnych dekoderach chcesz odtwarzać na dysku USB? Kolega lepiej poczyta co do HDCP. Bez scrackowanego firmware'u to można sobie nagrywać, ale i tak wszystko będzie zaszyfrowane.
http://pl.wikipedia.org/wiki/HDCP
 

konio68

New member
Filmy nagrywane na różnych dekoderach chcesz odtwarzać na dysku USB? Kolega lepiej poczyta co do HDCP. Bez scrackowanego firmware'u to można sobie nagrywać, ale i tak wszystko będzie zaszyfrowane.
HDCP
Dokładnie , każdy dekoder z PVR szyfruje pliki tak aby nagrane programy mogły być oglądane tylko i wyłącznie na tym urządzeniu , na którym zostały nagrane. I np w razie usterki sprzętu i wymiany płyty głównej już ich nie obejżymy :). Przecież to standardowe zabezpieczenie :)
 

Chris_M

New member
Filmy nagrywane na różnych dekoderach chcesz odtwarzać na dysku USB? Kolega lepiej poczyta co do HDCP.
Poczytałem, o interfejsie USB nie znalazłem ani słowa.

Bez scrackowanego firmware'u to można sobie nagrywać, ale i tak wszystko będzie zaszyfrowane.
To ciekawe, dlaczego zarówno na komputerze jak i na starszym Samsungu te same pliki mogę odtwarzać bez problemu.
Co więcej, mogę je odtwarzać nawet na tunerze DVB-T za 130 zł!
 

konio68

New member
Wcale nie każdy, a tylko tunery dostarczane klientom przez operatorów TV cyfrowej.
Może źle to sformuowałem. Ale spróbuj nagrać coś na dysk przez TV a zobaczysz że nie odpalisz tego na kompie. To co nagrasz przez D7000 odpalisz tylko na swoim D7000 , na innym nie będzie działało. To samo zabezpieczenie jest we wszystkich TV z PVR.
 
Do góry