TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

konio68

New member
Hej,

Telewizje mam z osiedlowej kablowki. Powiedzcie czy brac do naszego tv dekoder zewnetrzny (Homecast lub Kaon KCF660 lub Ferguson Ariva 100 cable) czy korzystac z dekodera wbudowanego w telewizor? Co radzicie?
Trochę dziwne pytanie :) .Po co Ci dodatkowy jak lepszy jest w TV.
Wszystkie wbudowane tunery działają rewelka nie ma sensu kupować dodatkowego.
 

jaceg

New member
połączenie TV - PC

Przepraszam, że napisałem trochę niezrozumiale ale już wyjaśniam. Telewizor jest połączony z komputerem przez WIFI. Niektóre filmy np w avi mogę oglądać jak dam prawym i odtwarzaj do UE46D7000. A mam inne filmy, np w formacie mkv które chciałbym oglądać w taki sposób. Nie wszystkie wchodzą na pendrive, a nie mam inaczej jak tego podłączyć. Mam WIN 7 i ta opcja działa tylko, jeżeli film jest klipem wideo, może to Wam pomoże.


Mimo wyjaśnień Twoja wypowiedź w dalszym ciągu jest nieco zagmatwana...
Do komunikacji między komputerem i TV służy program allshare: samsung.com/pl/support/model/UE55D7000LSXXH-downloads

Sprawdza się raczej nienagannie, choć drobne zastrzeżenia mógłbym wymienić ;)
a fakt, iż TV nie odtwarza wszystkich plików świadczy wyłącznie o tym, że brak w nim odpowiednich kodeków. Posiadam pliki, które w ogóle "nie ruszają", ale także takie, w których tylko dźwięk nie jest odtwarzany. Jedyna rada to pobrać inną wersję pliku/filmu ;)
 

jaceg

New member
Trochę dziwne pytanie :) .Po co Ci dodatkowy jak lepszy jest w TV.
Wszystkie wbudowane tunery działają rewelka nie ma sensu kupować dodatkowego.


No właśnie!
Właśnie kupiłem moduł ncam n na kartę - rewelacja, zniknęło spod telewizora jedno niepotrzebne urządzenie!!

Niestety mam problem ze swoim TV, mianowicie nie działa mi samsung apps - za każdym razem kiedy próbuję włączyć pojawia mi się komunikat (po dłuuuuugim "mieleniu"), że "wystąpiły zakłócenia w sieci"! OCB??

Czy ktoś z Was też ma ten problem? Przeglądarka działa płynnie (poza stroną speedtest.pl gdzie wielokrotnie próbowałem sprawdzić prędkość i najczęściej wywala przeglądarkę), widgety także. Płynnie odtwarzam filmy z sieci, oczywiście występują "zwisy", ale jest to uzależnione od pory, a więc od serwerów, a nie od mojego łącza.
 

jaceg

New member
W anteny nie ingerowałem, czyli wszystko "chodzi" na dotychczasowym sprzęcie: sat to czasza 80cm, brak danych szczegółowych dotyczących konweretera,
cyfrowa naziemna (w ogóle nie używałem tv naziemnej, więc kupiłem nową) to DIPOL tri-digit ze wzmacniaczem.
 
Ostatnia edycja:

robsoniqe

New member
Ale mówisz w połączeniu z ncam? u mnie bez niczego apps działają chociaż nie zawszę..

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

ochomak

New member
Mój 46d7000 sprawuje się rewelacyjne. Mam problem tylko z wyskakującym internetem przez router. Czy jest ktoś kto to wyjaśni. router konfiguracja ok komputery na nim śmigają tv go wykrywa tylko co jakiś czas wywala komunikat że nie może połączyć z internetem. Czy to wina przepustowości łącza. tylko gdy mam zablokowany net wystarczy kabel podłączyć bezpośrednio do TV i znowu wszystko śmiga.
Problem opanowany. Wszyscy z podobnym problemem zgłaszajcie się na "priv"
 

jaceg

New member
Ale mówisz w połączeniu z ncam? u mnie bez niczego apps działają chociaż nie zawszę..

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

a samsung apps korzysta z sygnału TV, a nie internetu? Wydawało mi się, że potrzebny jest zasięg sieci... tak czy siak - nie działa u mnie :-/ Czasem "wywala" od razu, a czasem myśli dłuższą chwilę (do minuty) po czym wyskakuje zawsze takie sam komunikat: Wystąpiły zakłócenia w sieci. Spróbuj ponownie później. :-/
 
Ostatnia edycja:

robsoniqe

New member
Nie no, internetu potrzebuję.. U mnie różnie..

P.s komuś działa moduł ncam cyfrowego polsatu? Jest jeden typ? Co lepiej się sprawdza w ncam polsat czy n?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

Dolo

New member
Coś mieszasz! Albo moduł CAM n (czyli telewizja n na kartę lub n HD) albo moduł CAM Cyfrowego Polsatu. Jeżeli Twoje pytanie to: czy działa moduł CAM CP z D7000? to odpowiadam, że u mnie działa bez żadnego problemu:)
 

shyha

New member
Mimo wyjaśnień Twoja wypowiedź w dalszym ciągu jest nieco zagmatwana...
Do komunikacji między komputerem i TV służy program allshare: samsung.com/pl/support/model/UE55D7000LSXXH-downloads

Sprawdza się raczej nienagannie, choć drobne zastrzeżenia mógłbym wymienić ;)
a fakt, iż TV nie odtwarza wszystkich plików świadczy wyłącznie o tym, że brak w nim odpowiednich kodeków. Posiadam pliki, które w ogóle "nie ruszają", ale także takie, w których tylko dźwięk nie jest odtwarzany. Jedyna rada to pobrać inną wersję pliku/filmu ;)

Odradzam program z wielu względów. Polecam SERVIIO jako świetny zamiennik.
 
Do góry