TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

cacumen

Member
Bez reklam
Jeśli 3kPLN, to maksymalnie 40" C6500 z Samsunga - pierwszy z internetem.
Rozumiem, że pisząc w temacie C8000 kwestię 3D i local dimming pomijasz, a dopytujesz bo pozostałe funkcje PVR i odtwarzacz multimediów mają podobne?

Kolega "sfw" słusznie zaproponował mi z uwagi na moje wymagania monitor jako źródło
obrazu , ale problem w tym , że nie mogę znaleźć w preferowanym rozmiarze 40-42" przynajmniej
3D Ready w moim przedziale cenowym. A może niewłaściwie szukam ??

Jednak moje konkretne pytania odnośnie C8000 " omija" mniej lub bardziej dyskretnie...

Każdemu będę wdzięczny za pragmatyczne podejście i porady.
 

sienkol007

New member
Mam pytanie odnośnie kalibracji ue46c8000 czy warto to robić ?? jeśli tak jaki jest najprostrzy program dla laika żeby to zrobić w domowych warunkach i co jest potrzebne żeby to zrobić ?? laptop , kabel hdmi , com ??
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
warto ja robic, musisz sie cofnac pare stron i cos wyprobowac i dostosowac do siebie, robisz to bez zadnych dodatkowych urzadzen, wlaczas sobie jakies programy czy cos i kalibrujesz
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
dodali ponowanie zakladke wsparcie na samsung.pl dla naszych modeli, dodali rowniez nowy soft z dzisiajsza data: 3006.2, widze, ze juz taki soft jest w sieci od kilku dni, ale sa z nim problemy, moze to jakas poprawiona wersja tego softu, sprawdzal ktos czy to jakas poprawiona czy ta sama?
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
widocznie dzis cos zmienili, opis takze sie skrocil:
''- Optimization to find the Service Channel for SkyD (Germany, Austria , Swiss Region)

Do zbednego minimum
 

kazikw1

New member
Zasilanie serii C8000

Dla poszukujących odpowiedzi na moje pytanie: kabelek jest podłączany od strony TV na złącze krawędziowe (jak w elektronice do płytki drukowanej) więc przechodzi przez nawet niewielkiego przekroju tunel ukryty w ścianie :)

Wiem, że to może zabawne, ale czy seria C8000 ma przewód zasilający jak do kompa za tą klapką, czy na stałe jakoś przytroczony do telewizora? Na stronie samsunga w specyfikacji stoi jak byk "Zawartość zestawu: kabel zasilający NIE".
Dzięki :)
Pozdrawiam!
 

Evitare

New member
Witam,
mam pytanie odnośnie cen 46c8000 w sklepach m.in. takich jak: MM, Saturn. Jak się one kształtują? Nie mieszkam w większym mieście i nie mogę ich sprawdzić. U mnie w Media Expert stoi za 6799zł a na ceneo nie ma zbyt wielkiego wyboru. Za wszelkie info dzięki.
 

Jacajacenty

New member
Witam.
W Euro wciąż cena 6999...Ja swój telewizor kupiłem w sklepie internetowym Juka.pl za 6410 łącznie z przesyłką.Dodatkowo dostałem gratis film na BR 3D "Jak wytresować smoka" :)
 

julianoz

New member
Witam wszystkich. Bardzo proszę o możliwie proste przekonanie mnie do decyzji który model mam kupić. Chę wybrać między Samsung UE46C8000, a Samsung LE-46C750.Wyselekcjonowałem je po przejrzeniu rozmaitych informacji na necie i oba mi się podobają. C750 jest w necie wyraźnie tańszy i oferuje podobne funkcje jak c8000. Są one dla mnie ważne przy tym zakupie. Jestem przygotowany na wydatek za c750, trochę poczytałem opinii na jego temat i myślę, że jest O.K. Jeśli jednak przedtawicie argumenty przemawiające za C8000, to jestem skłonny dopłacić. Zaznaczę, że najważniejsza jest dla mnie jakość obrazu - jestem totalnym wzrokowcem. Widziałem oba modele w MM, ale lepsze dema prezentacyjne podłączają jedynie do C8000, a nie lubię męczyć sprzedawców nie dając im nadziei na zakup. Będę wdzięczny za przedstawienie istotnych argumentów za jednym z wymienionych modeli. Jeśli to pomocne - korzystam z cyfrowej kablówki z pakietami HD.
Pozdrówka ;-)
 

Evitare

New member
Witam wszystkich. Bardzo proszę o możliwie proste przekonanie mnie do decyzji który model mam kupić. Chę wybrać między Samsung UE46C8000, a Samsung LE-46C750.Wyselekcjonowałem je po przejrzeniu rozmaitych informacji na necie i oba mi się podobają. C750 jest w necie wyraźnie tańszy i oferuje podobne funkcje jak c8000. Są one dla mnie ważne przy tym zakupie. Jestem przygotowany na wydatek za c750, trochę poczytałem opinii na jego temat i myślę, że jest O.K. Jeśli jednak przedtawicie argumenty przemawiające za C8000, to jestem skłonny dopłacić. Zaznaczę, że najważniejsza jest dla mnie jakość obrazu - jestem totalnym wzrokowcem. Widziałem oba modele w MM, ale lepsze dema prezentacyjne podłączają jedynie do C8000, a nie lubię męczyć sprzedawców nie dając im nadziei na zakup. Będę wdzięczny za przedstawienie istotnych argumentów za jednym z wymienionych modeli. Jeśli to pomocne - korzystam z cyfrowej kablówki z pakietami HD.
Pozdrówka ;-)

Hej, czy możesz mi napisać ile kosztuje w MM 46c8000? Ja też rozważałem te dwa modele i jak narazie szala przeważa na 46c8000 ze względu na mniejsze zużycie prądu, cieńszy tv (na ścianie inaczej wygląda) oraz wg. mnie obraz jest bardziej wyrazisty.
 

julianoz

New member
Każdy musi podjąć decyzję sam.Co dla mnie dobre,nie musi być dobre dla ciebie...Ja wybrałem C 8000 i jestem zadowolony.
Dziś pooglądałem sobie C8000 w Media Expert, tyle że w 40 cali i muszę przyznać, że grające obok plazmy prezentowały się w moim odczuciu mniej korzystnie - obraz. Jeśli to co widziałem po dokonaniu ustawień obrazu w domu spowoduje jeszcze większą poprawę jego jakości, to C8000 wypada najkorzystniej. Ogladam obraz raczej na wprost lub pod lekkim skosem i nie zauważyłem pogorszenia jakości kolorów i czerni. Jasność bieli jest świetna. Nie ma charakterystycznego stłumienia jak podświetlanie CCFL. Widać to wyraźnie gdy oba typy podświetlenia pokazują obok siebie ten sam program. chyba jestem bliższy decyzji w stronę C8000. :)
 

julianoz

New member
Hej, czy możesz mi napisać ile kosztuje w MM 46c8000? Ja też rozważałem te dwa modele i jak narazie szala przeważa na 46c8000 ze względu na mniejsze zużycie prądu, cieńszy tv (na ścianie inaczej wygląda) oraz wg. mnie obraz jest bardziej wyrazisty.
W MM ogladalem tydzien temu, ale nie bylem jeszcze nastawiony na c8000 lecz c750 lub c7000. Nie pamietam wiec ceny. Dopiero po wczorajszej lekturze internetu zainteresowalo mnie strefowe wygaszanie podswietlenia w c8000 i wydaje mi sie, ze to jest to. Dzis przyjrzalem sie temu w Media Expert, ale tu 46 cali kosztuje 6800 pln.:)
 

Jacajacenty

New member
Zaprawdę powiadam Ci,kup C8000.Ja miałem tylko dylemat C7000 czy C8000.40 czy 46 cali? Chodziłem po sklepach,czytałem wpisy na różnych forach,opinie,testy.Naczytałem się o pozytywach i negatywach tego modelu.Co z tego wwszystkiego wynikło? C8000 46cali :) Kup co TOBIE się bardziej podoba.Niech opinie i preferencje innych nie mają decydującego wpływu na Twoją decyzję.Zwróć tyko uwagę na co uczulali poprzednicy i Sam oceń czy mieli rację.
Moja decyzja była jak najbardziej słuszna :))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentacje w domu i sam najlepiej wybierzesz u siebie , z własnego sygnału.
 

julianoz

New member
Zaprawdę powiadam Ci,kup C8000.Ja miałem tylko dylemat C7000 czy C8000.40 czy 46 cali? Chodziłem po sklepach,czytałem wpisy na różnych forach,opinie,testy.Naczytałem się o pozytywach i negatywach tego modelu.Co z tego wwszystkiego wynikło? C8000 46cali :) Kup co TOBIE się bardziej podoba.Niech opinie i preferencje innych nie mają decydującego wpływu na Twoją decyzję.Zwróć tyko uwagę na co uczulali poprzednicy i Sam oceń czy mieli rację.
Moja decyzja była jak najbardziej słuszna :))
Myslę, że już zdecydowałem :) C8000 46 cali to rzeczywiście jest to, co mi się podoba i ten obraz... Jeśli w sklepie mi się podoba to po regulacjach w domu mogę sobie tylko wyobrazić jak mnie miło zaskoczy. Dokładnie tak samo było 4 lata temu , gdy kupiłem sobie pierwszego LCD Samsunga serii M 32 cale. Jego obraz do tej pory zachwyca nie tylko mnie, ale trzeba iść z duchem czasu ;-) Teraz zastanawiam się czy nie poczekać jeszcze chwilę, może spadną nieco ceny gdy seria D trafi do sklepów, ale z drugiej strony baaaardzo nie lubię czekać.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Teraz zastanawiam się czy nie poczekać jeszcze chwilę, może spadną nieco ceny gdy seria D trafi do sklepów, ale z drugiej strony baaaardzo nie lubię czekać.

Z tego , co piszą i mówią sprzedawcy lepiej poczekać ...bo można zaoszczędzić na dodatkowe
okulary , albo i więcej. To już sprawa najbliższych tygodni..niecierpliwość bywa ..kosztowna !!!
 
Do góry