TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

Fraggles

New member
Witam wszystkich posiadaczy i sympatyków serii C8000. Niestety mam z tym telewizorem problem opisany kilka postów wcześniej, a mianowicie problem ze współpracą z innymi urządzeniami poprzez HDMI. Objawia się on dokładnie tak jak to opisał wcześniej saper_1981. Anynet+ rozpoznaje podłączone urządzenia, ale telewizor wyświetla komunikat o braku sygnału. Nie ma znaczenia jakiej marki urządzenie jest podłączone (próbowałem BD Samsunga, DVD Panasonica i KD Onkyo). Po prostu telewizor raz „zaskakuje”, a raz nie. Wymiana softu nic nie zmieniła, było tak zarówno na fabrycznym 1011 jak i na aktualnym na Polskę upgradzie 1016. Wyłączenie Anynet, też nic nie daje – wtedy telewizor nic nie „widzi” na wejściu HDMI. Infolinia Samsunga odsyła z tym problemem do serwisu. W serwisie w Łodzi nie odbierają telefonu, a jechać nie mam teraz czasu. (niestety kupując Samsunga trzeba być na to przygotowanym). Moje pytanie do czytających brzmi: czy komuś udało się trwale pozbyć tego problemu (bo jak widzę nie tylko mnie on dotyka) i jeżeli tak, to jak to zrobił. Od razu zaznaczę, że wyłączenie z prądu nie usuwa trwale problemu. Przy okazji jeszcze jedna sprawa, na stronie samsung.com/us jest soft w wersji 1019 i jak wygląda z opisu z dość konkretnymi ulepszeniami. Na Polskę aktualny soft jest w wersji 1016 z jakimiś za przeproszeniem badziewnymi zmianami. Czy ktoś z forumowiczów próbował upgradować soft tą wersją 1019 i jeżeli tak to czy z sukcesem i czy są jakieś „widoczne” efekty. Infolinia oczywiście przestrzega przed wymianą softu na „amerykański”, dostałem tylko informację, że w Polsce nowa wersja może być w październiku (ale pewnie to ściema niedoinformowanego konsultanta). Pozdrawiam wszystkich
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
sprawa blokady hdmi w c8000

Witam wszystkich posiadaczy i sympatyków serii C8000. Niestety mam z tym telewizorem problem opisany kilka postów wcześniej, a mianowicie problem ze współpracą z innymi urządzeniami poprzez HDMI. Objawia się on dokładnie tak jak to opisał wcześniej saper_1981. Anynet+ rozpoznaje podłączone urządzenia, ale telewizor wyświetla komunikat o braku sygnału. Nie ma znaczenia jakiej marki urządzenie jest podłączone (próbowałem BD Samsunga, DVD Panasonica i KD Onkyo). Po prostu telewizor raz „zaskakuje”, a raz nie. Wymiana softu nic nie zmieniła, było tak zarówno na fabrycznym 1011 jak i na aktualnym na Polskę upgradzie 1016. Wyłączenie Anynet, też nic nie daje – wtedy telewizor nic nie „widzi” na wejściu HDMI. Infolinia Samsunga odsyła z tym problemem do serwisu. W serwisie w Łodzi nie odbierają telefonu, a jechać nie mam teraz czasu. (niestety kupując Samsunga trzeba być na to przygotowanym). Moje pytanie do czytających brzmi: czy komuś udało się trwale pozbyć tego problemu (bo jak widzę nie tylko mnie on dotyka) i jeżeli tak, to jak to zrobił. Od razu zaznaczę, że wyłączenie z prądu nie usuwa trwale problemu. Przy okazji jeszcze jedna sprawa, na stronie samsung.com/us jest soft w wersji 1019 i jak wygląda z opisu z dość konkretnymi ulepszeniami. Na Polskę aktualny soft jest w wersji 1016 z jakimiś za przeproszeniem badziewnymi zmianami. Czy ktoś z forumowiczów próbował upgradować soft tą wersją 1019 i jeżeli tak to czy z sukcesem i czy są jakieś „widoczne” efekty. Infolinia oczywiście przestrzega przed wymianą softu na „amerykański”, dostałem tylko informację, że w Polsce nowa wersja może być w październiku (ale pewnie to ściema niedoinformowanego konsultanta). Pozdrawiam wszystkich

Witam a tak z ciekawosci sie spytam stalo ci sie to poraz pierwszy moze po wyjeciu np pena albo twardego dysku przy wlaczonym tv? Wczesniej pisali ze tego typu urzadzenia mozna wylaczyc przy wylaczonym tv , a jesli wyjecie z sieci nic nie pomoglo ci to chyba jest to jednak problem wiekszy inaczej u wszytskich by tak samo to dzialalo. A moze stalo ci si eto po wgraniu najnowszego oprogramowania? i dzwon do serwisu w koncu ktos kiedys musi odebrac, pozdrawiam i napisz kiedy ci sie to stalo? Podczas jakiej czynnosci?
Lolek
 

Fraggles

New member
Problem jest od samego początku, był na starym oprogramowaniu i jest na nowym. Nie wyjmowałem pena na włączonym telewizorze. Pozdrawiam
 

saper_1981

New member
Witam,
dzisiaj rano niestety ale problem z blokada wejsc HDMI sie powtorzyl :(
Oczywiscie nic nie kombinowalem z pena podczas wlaczonego TV,
Na szczescie wyjolem wtyczke z kontaktu i wejscia sie odblokowaly, ale jezeli problem powtorzy sie ponownie to mam zamiar reklamowac ten TV na niezgodnosc z umowa tam gdzie go kupilem
pzdr
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
sprawa hdmi w c 8000

I jeszcze jedno, net w C8000 nie dziala mi od paru tygodni, a u was ???
pzdr

Witam nie czekaj tylko od razu reklamoj bo cos nie tak jest z tym tv i ciekaw jestem czy to tylko tak wam sie dzieje czy wiecej osob ma z tym problem aczkowleik mysle ze to wina oprogramowania jest, ale prawo jest po twojej stronie. A fakt jaki jest z tymi wejsciami hdmi daje jednak do myslenia i chyba juz nie kupie tegomodelu bo tak sie zastanawialem miedzy nim a philipsem i chyba wybiore philipsa . Pozdrawiam.
lolek
 

Fraggles

New member
Model C8000 ma podświetlenie krawędziowe z lokalnym wygaszaniem. To lokalne wygaszanie jest w postaci pionowych pasów, więc jeżeli np na czarnym ekranie jest w rogu biała kropka o jakiejś tam średnicy, to pionowy pas (przez całą wysokość ekranu) o tej średnicy plus kilka centymetrów po bokach lekko świeci (nie jest idealnie czarny, plus oczywiście kropka świeci na biało) a reszta ekranu jest idealnie czarna, tak jakby w tej części telewizor był zupełnie wyłączony. Jeżeli cały ekran jest czarny to gaśnie on zupełnie (w ciemnym pokoju nie widać nawet minimalnego świecenia). Początkowo efekt "z kropką" jest drażniący, ale po miesiącu już się do niego przyzwyczaiłem, taka sytuacja nie zdarza się przy normalnym oglądaniu zbyt często i jest widoczna najbardziej przy oglądaniu w ciemnym pokoju. Przy oglądaniu przy świetle dziennym lub sztucznym prawie tego nie widać (to jeszcze zależy jak duże podświetlenie ustawimy). Użytkuję ten model (55'') od miesiąca, jeżeli kogoś z forumowiczów interesują jakieś moje konkretne opinie, to proszę pisać, chętnie się podzielę. C7000 też ma podświetlenie krawędziowe, tylko bez lokalnego wygaszania. Pozdrawiam
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Ja mam do Ciebie pytania:
1. Czy miales tez problem z HDMI?
2. Jak DLNA sie sprawuje (chodzi mi glownie o komputer, jak masz fona to tez mozesz podac rezultat, bo ja juz nawet samsunga wave kupilem do dlna :p )
3. Juz pytalem kogos, ale zapytam teraz Ciebie, czy nie ma efektu dziwnych kolorow zamiast czarnego (rodzice maja LE40N87BD i tam nie raz zamiast czarnego jest taki dziwny niebieski lub mocny czerwony)
4. Pytanie do wszystkich uzytkownikow jak po dlugim czasie spisuje sie 3D, oczy nie bola itp??
 

Fraggles

New member
Ja mam do Ciebie pytania:
1. Czy miales tez problem z HDMI?
2. Jak DLNA sie sprawuje (chodzi mi glownie o komputer, jak masz fona to tez mozesz podac rezultat, bo ja juz nawet samsunga wave kupilem do dlna :p )
3. Juz pytalem kogos, ale zapytam teraz Ciebie, czy nie ma efektu dziwnych kolorow zamiast czarnego (rodzice maja LE40N87BD i tam nie raz zamiast czarnego jest taki dziwny niebieski lub mocny czerwony)
4. Pytanie do wszystkich uzytkownikow jak po dlugim czasie spisuje sie 3D, oczy nie bola itp??
1. Problem z HDMI - oczywiście! (opisałem go w poście #221 w tym wątku)
2. DLNA - tych kwestii jeszcze nie ćwiczyłem
3. Na ustawieniach fabrycznych czerń "świecąca" jest rzeczywiście niebieskawa (model C7000 też to ma) zwłaszcza w trybie dynamiczny i standardowy. W trybie "naturalny" mniej, w trybie "film" jeszcze mniej, przy czym nie dzieje się to "nieraz", tylko tak po prostu jest. Koloru czerwonego w czerni nie mam. To czy to komuś przeszkadza czy nie to kwestia indywidualna. Oglądając w ciemnym pokoju, gdy obraz wypełnia cały ekran, to tego niebieskiego praktycznie nie widać, jeżeli są czarne pasy na górze i na dole, wtedy trochę gorzej. W jasnym pomieszczeniu efekt "niebieskawy" jest praktycznie niewidoczny.
4. Nie używałem jeszcze 3D (nawet nie kupiłem okularów). Materiałów 3D na Bluray praktycznie nie ma (tak naprawdę póki co to chyba tylko "Klopsiki..."), a konwersja 2D/3D w telewizorze to raczej gadżet. Na listopad jest zapowiadane ToyStory3D na bluray, więc pewnie wtedy zacznę.
Pozdrawiam
 

Fikander

New member
Ja użytkuję 55C8000 od 3 miesięcy. Jak już pisałem, blokada HDMI wystąpiła u mnie dwukrotnie. Za pierwszym razem nie wiedziałem, co było przyczyną. Na szczęście wpadłem na pomysł z odłączeniem TV od prądu. Te telewizory to właściwie komputery sterowane jakąś odmianą Linuxa (podobno). Firmware ma aż 100MB. Kiedy komputer się zawiesi lub działa dziwnie, zazwyczaj pomaga reset. TV nie ma przycisku "reset", ale taki sam efekt daje wyłączenie z prądu. Przy drugiej blokadzie HDMI sytuacja była już klarowna. Wystąpiło to bezpośrednio po tym, jak odłączyłem pendrive w czasie, gdy TV był włączony. Za pierwszym razem też tak musiało być. Od tego czasu zawsze wyjmuję pendrive, gdy TV jest wyłączony i problem blokady HDMI od 2 miesięcy już się nie powtórzył. Być może blokada pojawia się również w innych okolicznościach, ale u mnie na razie się to nie objawiło. To na pewno jest błąd w firmware. Serwis nic tu raczej nie poradzi. Najwyraźniej inżynierowie Samsunga o tym problemie nie wiedzą. Najlepiej byłoby napisać w tej sprawie do centrali Samsunga. Sam bym to zrobił, ale mój angielski pozostawia wiele do życzenia...
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Znow promocja w saturnie - 22% tylko jakos dziwnie to licza, bo w gazetce jest 7499 z okularami (wie ktos jaki model okularow dodaja?) i cena bez vatu 6146, a to wychodzi ok 18%, wie ktos moze jak oni to licza, to powinno byc ok 5800?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.Dobrze liczą.Wróć do szkoły i poucz się matematyki, dział - procenty. 7499 : 1,22 = 6146
Pozdrawiam , :)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
:eek:k:
mi jakos inaczej wychodzi:

100% - 7499
78% - x

X= 78x7499
100

=5849,22

Wykonaj działanie-( 1:1.22 ) x 7499 = 6146.72 Miałbyś manko w sklepie. Procenty to nie proporcje,zapytaj innych użytkowników forum czy dobrze liczysz?
Pozdrawiam, :)
 
Ostatnia edycja:

saper_1981

New member
Witam,
dzisiaj problem z blokowaniem wejsc HDMI sie powtorzyl po raz trzeci, wiec jade do sklepu go reklamowac na niezgodnosc zobaczymy co mi powiedza.
Generalnie to nie mialem nic pod wejsciem USB podlaczonego, czyli ze wada wrodzona. Szkoda bo tyle kasy a tu babol sie musial w pierd.....
pzdr
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
dzisiaj problem z blokowaniem wejsc HDMI sie powtorzyl po raz trzeci, wiec jade do sklepu go reklamowac na niezgodnosc zobaczymy co mi powiedza.
Generalnie to nie mialem nic pod wejsciem USB podlaczonego, czyli ze wada wrodzona. Szkoda bo tyle kasy a tu babol sie musial w pierd.....
pzdr

Witam. Czasem niestety tak bywa , niestety potwierdza się opinia , że modele Samsunga nawet te z
najwyższej półki są robione na ilość a nie na jakość.:-|
Pozdrawiam , :):oops:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam. Czasem niestety tak bywa , niestety potwierdza się opinia , że modele Samsunga nawet te z
najwyższej półki są robione na ilość a nie na jakość.:-|
Pozdrawiam , :):oops:


Witam i tym razem kolego sie nie zgodze z Toba bo wg mnie to nie ma nic wspolnego z iloscia tylko cos jest ne tak z softem tego tv i co dziwne ze nie u wszystkich to wychodzi. Moj kolega ma i naprawde super mu sie sprawuje i nigdy to hdmi sie nie zawiesilo, wiec tu kwestia jest poprostu softu wg mnie tylko niestety serwis samsunga jest tak samo dobry jak i philipsa czyli rasumujac do dupy i wszyascy powinni byc pozwalniani i na nowo przyjeci to moze cos by sie ruszylo w tej materii zarowno w jednej jak i w drugiej firmie. A pamietaj kolego ze kazdemu cos moze wyskoczyc philips sharp, kazdy z nich mial serie co byla do kitu a nie tak dawno w philipsie 9664 ludzie pisali o tym ze brud sie wkrada za matryce - paranoja zeby cos takiego sie dzialo nie uwazasz? a telewizor swojego czasu nie tani zreszta dalej nie jest tani aczkolwiek juz w bardziej przystepnych cenach. Poprostu trzeba trafic na swoj model bo w cale nei powiqadziane ze philips czy inna marka jak sie kupi nie bedzie sie psulo - bo i mercedesy sie psuja po 400 tys :)
Pozdrawiam
Lolek
 
Do góry