TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jak to powiadają nie ma głupich pytań, są ponoć tylko głupie odpowiedzi....
Wracając do tematu to w sumie nie ma takiej opcji aby ustawić w dekoderze MM "jakość sygnału Full HD".
Można ustawić 1080i wchodząc do menu - instalacja - (PIN) - konfiguracja dekodera - ustawienia obrazu - tryb wyświetlania i tam sobie ustawiasz tryb 1080i, 720p, lub inny jaki Ci pasuje.
Możesz to ustawić także na panelu dekodera przyciskiem HD/SD.
 

Frakkor

New member
Witam
Mam takie pytanie, czy można równocześnie podłączy dekoder MM i antenę cyfrowej naziemnej do Samsunga UE40D8000, ma on wszystkie wymagane dekodery, ale gniazda dwa - do kablowej lub naziemnej i satelitarne.
z góry dziękuję za odpowiedź.
 

lechoo84

New member
Czyżby MM szykowała jakieś nowości programowe na najbliższy okres? Przed chwilką na stronie internetowej w zakładce poświęconej liście kanałów dostępnych w cyfrówce widniała aktualizacja że lista programów jest z 11.07., przy czym po kilku sekundach zmieniła się na starą datę (08.06.) ale jak pobiera się plik ze spisem programów cyfrowych to w nazwie ma on 11.07.2012, więc może coś jest na rzeczy.... choć w nowo datowanym pliku jak narazie nowości nie zauważyłem:/
 
Ostatnia edycja:

Thor1

New member
Witam. Masz jedno pytanie. Od niedawna mam cyfrówkę z Multimediów. Po włączeniu przez chwilę wyświetla się w rogu TV komunikat : "HDMI 576i Wejście " (również na kanałach HD) Czy to norma , tak ma być ? Nie powinno być wyższej rozdzielczości ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A jaką rozdzielczość masz ustawioną w tunerze? Ustaw 1080i (ewentualnie 720p)
 
Ostatnia edycja:

Thor1

New member
Masz na myśli dekoder ? Nie próbowałem niczego zmieniać w dekoderze. W jaki sposób ustawić inną rozdzielczość ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak chodzi o dekoder. Możesz to zrobić na panelu głównym, bądź wejść w ustawienia.
Menu-ustawienia-instalacja (kod standardowo 1,2,3,4)-konfiguracja dekodera-ustawienia obrazu i tam ustawiasz 1080i.
Tryb HDTV - HDMI - zakładam, że podłączyłeś dekoder do TV takim właśnie przewodem.
 

Thor1

New member
Już zmienione. Teraz wyświetla się 1080i / 50Hz. Wydaje mi się , że jakość obrazu jakby trochę lepsza , ale może to autosugestia : ) Co oznacza 50Hz ? Chyba nie pogorszyłem przy okazji częstotliwości odświeżania matrycy ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nic nie pogorszyłeś tak ma być. Na kanałach HD, jeżeli jest nadawany program w wysokiej rozdzielczości (nie zawsze są) i Twój TV jest do tego przystosowany poprawa jakości musi być widoczna. Zobacz np. kanały HD takie ja Nationale Geografic, Animal Planet, Discovery.
 

toja64

New member
Mam pytanie. Posiadam dekoder multimedii i telewizor 40 sony full hd. Kiedy oglądam telewizje z dekodera to wiele programów nie tylko w HD maja taki format ze widać czarne paski na dole i na gorze a czasem nawet po bokach! Problem można rozwiązać wciskając przycisk OPTIONS na pilocie multimedii następnie opcja zmiana formatu obrazu ostawić "rozciągniecie" i jest ok! obraz jest na całym ekranie bez pasków. Problem jest w tym że trzeba ta czynność robić przy każdym przełączeniu kanału! Czy jest możliwe aby zastosować to opcje na stale dla danego kanału? Próbowałem ustawić rozszerzenie obrazu z poziomu telewizora: Rozszerzony: obraz jest za duży znak kanału jest poza ekranem i podczas zmieniania kanałów nie widać całego paska informacyjnego multimedia, Normalny - obraz jest mały i z każdej strony są czarne paski, pełny - paski na dole i na gorze, Zoom i napisy - podobnie jak rozszerzony. Gdy oglądam telewizje przez antenę (analogowo) telewizor automatycznie dopasowuje format obrazu.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
toja64
Wejdź w menu-ustawienia-instalacja-(PIN 1,2,3,4)-konfiguracja dekodera-ustawienia obrazu-zmiana formatu obrazu ustaw rozciągnięcie i proporcje ekranu TV 16:9 i OK.
Powodzenia
 
Do góry