TV HD w polskiej TK Multimedia

gruby123452

New member
Ustawienia kanałów na dekoderze

Witam
Chciałem się zapytać czy jest możliwość ustawienia sobie kanałów w chcianej kolejności np. żeby tvp1 była na 1 polsat na 4 tvn na 8 itp. czy jestem zmuszony korzystania z ten kolejności co się automatycznie ustawiły ??
 

masloww

New member
Bez reklam
maqczo
nie da się rozdzielić IPTV na 2 tv a MM nie oferuje usługi Multiroom;
możesz negocjować co najwyżej więcej dodatkowych pakietów, większą prędkość neta no i cenę

gruby123452
odpowiedź masz w regulaminie forum:
"...upewnić się, że rozwiązanie problemu nie znajduje się w zasięgu ręki w postaci instrukcji do danego urządzenia/programu"
 

spider1978

New member
Bez reklam
Frauka ja tez jestem z Kalisza i uwazam ze jakosc sie pogorszyla:p i dawno bym mial jakas platforme satelitarna gdby technicznie bylo to mozliwe:)
 

Powerr

New member
1. a ja mam pytanie. multimedia wprowadzilo telewizje iptv, jak doczytalem jest ona prowadzona kablem tylko tym internetowym(chodzi o koncowke rj-11 lub rj-45). i tu pytanie czy da sie ten typ telewizji rozdzielic na 2 telewizory? jesli sie nie da to czy mozna taka usluge kupic?(multiroom)

Usługi "multirum" w Multimediach nie ma, choć jest możliwość podpisania umowy na drugi dekoder kablowy. Miesiąc temu zadzwoniłem do Multimedia po szczegóły podpisania umowy na drugi dekoder. Myślałem, że ewentualne koszty drugiego dekodera kablowego to abonament za DTV i że umowa jest podpisywana w ramach obowiązujących promocji. Zostałem poinformowany, że tak, że i owszem ale ... . Jak zwykle te "ale" było przeszkodą nie do przyjęcia. :)

A oto co mi powiedziano: Zawieramy nową umowę na drugi dekoder bez możliwości skorzystania z cen promocyjnych. Płacimy według cennika osobno za analog i DTV ( to nic, że już raz płacimy za analog i mamy do niego dostęp ).

Podziękowałem ślicznie za takie warunki. :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, czy już ktoś o tym pisał, ale zobaczyłem dzisiaj w DTV, że na kanale Ale Kino można wybrać napisy i oryginalną ścieżkę dźwiękową. ( jak już o tym było to sorry)
 

rosiaktotti

New member
Witam, a ja mam pytanie od marca mam mieć podniesiony pakiet bo przedłużenie umowy, zmienią mi dopiero 1lutego? bo np. jak zmieniałem neostrade na większą prędkość to miałem mieć od 1, a miałem z 2 tyg przed
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A skąd to masz takie informację że bez analogu DTV nie zadziała bzdura..? skoro wyłączane są poszczególne kanału z oferty i jakoś działa ;)

Co innego wyłączenie kilku kanałów a co innego wyłączenie analogu w ogóle..
Inna sprawa zyski MM!! Teraz musimy płacić za analog i DTV. Fajnie by było płacić tylko za DTV. Z drugiej strony będzie kicha z podziałem sygnału, przy analogu wystarczy dobry rozdzielacz i nie ma problemu. Jak będzie tylko DTV będzie problem. A płacenie za drugi dekoder w cenach bez promocji będzie drogo!
(jakby nie patrzeć zawsze d...a z tyłu)
 

gojar

Member
A kto mówi o jakimś wyłączeniu analogu w kablu ??? Wyłączana będzie naziemna telewizja analogowa a to dwie różne rzeczy.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dlatego się pytam jak to będzie z analogiem wyglądać właśnie w MM? Czy ktoś ma wiedzę w tym temacie? (nie przypuszczenia)
 

Fruciak

New member
Co innego wyłączenie kilku kanałów a co innego wyłączenie analogu w ogóle..
Inna sprawa zyski MM!! Teraz musimy płacić za analog i DTV. Fajnie by było płacić tylko za DTV. Z drugiej strony będzie kicha z podziałem sygnału, przy analogu wystarczy dobry rozdzielacz i nie ma problemu. Jak będzie tylko DTV będzie problem. A płacenie za drugi dekoder w cenach bez promocji będzie drogo!
(jakby nie patrzeć zawsze d...a z tyłu)

No dla mnie jest to samo, co za różnica czy w kablu leci sygnał cyfrowy czy analogowy ?? Czy jest analog czy go nie ma transmisja od stacji czołowej do abonenta jest taka sama.

Co do zysków to MM napewno z tego ma i to duże.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No jest różnica, bo jeżeli (podkreślam jeżeli) nie będzie analogu to jak sobie rozdzielę sygnał cyfrowy z dekodera?
Przy analogu nie ma z tym problemu mogę oglądać niezależnie rożne programy na różnych TV...
 

gojar

Member
Czy wy naprawdę nie rozróżniacie telewizji naziemnej i kablowej. Jeszcze raz powtarzam, wyłączana będzie analogowa telewizja naziemna. Kabel nic do tego nie ma.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
gojar
Oczywiście, że rozróżniamy, ale nie takie było pytanie.
Chodzi o to czy cały czas w kablu dostępny będzie sygnał analogowy. Czy np. włodarze w MM nie wpadną na pomysł aby był dostępny tylko sygnał cyfrowy a co za tym idzie dla tych którzy chcą oglądać TV na kilku telewizorach - wykupienie kolejnego abonamentu na cyfrę i kolejnego dekodera (dekoderów)...
 

gojar

Member
Likwidując analog w swojej sieci, MM skazały by siebie na zagładę. Nie znam danych, ale cyfrówka z pewnością zajmuje tylko niewielką część jeśli chodzi o ilość abonentów. Możekiedyś te relacje ulegną odwróceniu, jednak dzisiaj analog to zdecydowana przewaga - nie jakościowa ale ilościowa.
Wiele osób w analogu trzyma tylko możliwość podziału sygnału. Przy cyfrówce i braku tejże opcji lepiej i taniej przejść do konkurencji. W C+ bez problemu i legalnie można rozdzielać uprawnienia jednej karty abonenckiej na więcej dekoderów ( bez udostępniania ich osobom trzecim ).
 
Ostatnia edycja:

Fruciak

New member
No jest różnica, bo jeżeli (podkreślam jeżeli) nie będzie analogu to jak sobie rozdzielę sygnał cyfrowy z dekodera?
Przy analogu nie ma z tym problemu mogę oglądać niezależnie rożne programy na różnych TV...

marciniozo: mówisz o dwóch zupełnych rzeczach, rozdzielenie, a działanie TV. Jasne że napewno cyfry już nie rozdzielisz jak analog stosując zwykły rozgałęźnik 1/2 tłumiący np. 3,5dB.
 
Do góry