TV HD w polskiej TK Multimedia

Snakeee

New member
Bez reklam
pattro napisał:
Snakeee yt to ja mam w pc albo tv :p widze ze ty lubisz MM xD podziwiam cie :p
Za kanaly HD lubie.
Teraz sie nie wypieraj, gdzies pisales ze jak to fajnie miec youtube z poziomu STB ;)
MM kazy wie jaka jest:cool: N-ka do wspanialosci tez ma daleko, znam takie osoby, ktore opuscily ich platforme z wielka ulga. Wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma.

masloww napisał:
zwiększenie modulacji powoduje zwiększenie wydajności pasma ale jest też większa wrażliwość na zakłócenia, stąd te błędy BER i zaniki programów przy małym stosunku S/N; teraz technicy zajadą się jak będą musieli u każdego błędy eliminować

No tak ale u mnie te bledy BER tez sa i wszystko dziala tak jak wczesniej, no to o co chodzi?
 

xolzok

New member
Bez reklam
Bit error ratio (tłum. współczynnik błędnych bitów) - w telekomunikacji jest to współczynnik ilość bitów, elementów, znaków lub bloków błędnie otrzymanych do ogólnej liczby otrzymanych bitów, elementów, znaków lub bloków wysłanych podczas ustalonego interwału czasowego. Bit error ratio ( w skrócie BER) jest najczęściej wyrażane w notacji naukowej np. 2.5 błędnych bitów z 100,000 bitów ogólnego transferu zapisujemy 2.5 z 10 do potęgi 5 lub 2.5x10 do potęgi − 5. Niektóre programy mogą wyświetlać tą wartość jako "2.5e-05".
W dzisiejszych systemach telekomunikacyjnych, BER zależy od szybkości transmisji i od rezerwy mocy sygnału.
Przykładami BER są :
  1. błędy transmisji np. liczba otrzymanych błędnych bitów podzielona przez liczbę wszystkich otrzymanych bitów.
  2. błędy dekodowania np. liczba błędnie zdekodowanych bitów przez liczbę wszystkich zdekodowanych bitów.
Przy dobrym połączeniu BER powinien być mniejszy od 10 do potęgi − 10.

To chyba o to chodzi.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
z tego co wyczytałem w necie to przy modulacji 64-QAM i przy standardowej szerokości pasma w sieci kablowej 8 MHz przepływność bitowa wynosi 38 Mb/s; przy modulacji 256-QAM - przepływność bitowa zwiększa się do 52 Mb/s; można zatem puścić lepszej jakości sygnał – mniej skompresowany; ale żeby to zrobić MM musi najpierw we wszystkich miejscowościach zwiększyć modulację bo sygnał wszędzie idzie taki sam (no prawie wszędzie);
większa modulacja aby poprawnie działała wymaga wysokiego odstępu sygnału od szumu (S/N), duże zakłócenia w sieci (niski S/N) powodują w większych modulacjach błędy (BER) w sygnale, które objawiają się zakłóceniami lub zanikiem obrazu;
błędy BER w DTV może są wynikiem zwiększenia modulacji a może wynikiem awarii; ciężko zgadnąć jak się nie wie;

http://www.dipol.com.pl/transmisja_danych_w_sieciach_kablowych_bib49.htm
 

masloww

New member
Bez reklam
obstawiam że technik zmniejszy tłumienie, wzrośnie przez to siła sygnału, kanały przestaną się gubić ale błędy pozostaną
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Mi sie wydaje ze usuna usterke po za jego mieszkaniem, podejrzewam ze gdyby mieli tak u kazdego zawitac, a zapewne takich osob z jego miasta jest wiecej to by do marca moze sie wyrobili:D
 

xolzok

New member
Bez reklam
Panowie właśnie wyszli. Okazało się, że sygnał jest ok. Niedoinformowani, niepotrzebnie na infolinii przyjmowali zgłoszenia o tych awariach bo było to związane ze zmianami w centrali. Zmiany w instalacji nic nie dadzą. Ponoć może się jeszcze przez kilka dni się coś dziać. Cały czas poprawiają.

Dzisiaj u mnie dzisiaj kanały są ok, jedynie parametry trochę skaczą.
 

tomek130488

New member
Był u mnie wczoraj technik i podłączył mi net,tel i Dtv cyfrowy komfort kanały hd odbierają całkiem nieźle chociaż bitrate mógłby być większy na moje oko to TvnHd jest nadawane z bitratem jakieś 2000 do 2500 kbps wywnioskowałem to z tego co widze na tv.A co do Sd to jest jak mówią tutaj wszyscy porażka widoczna jest bardzo duża kompresja przez co jest pixeloza na ekranie prawie na każdym kanale,no trudno i tak w większości będę oglądać kanały HD.
 

masloww

New member
Bez reklam
xolzok napisał:
Panowie właśnie wyszli. Okazało się, że sygnał jest ok. Niedoinformowani, niepotrzebnie na infolinii przyjmowali zgłoszenia o tych awariach bo było to związane ze zmianami w centrali. Zmiany w instalacji nic nie dadzą. Ponoć może się jeszcze przez kilka dni się coś dziać. Cały czas poprawiają.
nie chcę krakać ale może się okazać że zmiana modulacji się nie powiodła i z poprawy jakości wyjdzie wielkie g
 

masloww

New member
Bez reklam
nie mam TVN HD, ale na innych kanałach HD ta opcja nie działa; TVN HD większość materiału nadaje w SD nie skalując go nawet i tak to wygląda
 

bourbon

New member
Bez reklam
To TVN HD nie ma takich proporcji ekranu co TVN24, że go trzeba powiększać ? :shock:

Często zauważam, że na MTV HD występuje spowolnienie obrazu, coś w rodzaju obniżonego fps, też tak może macie ?
 

donio

New member
bourbon napisał:
To TVN HD nie ma takich proporcji ekranu co TVN24, że go trzeba powiększać ? :shock:

Często zauważam, że na MTV HD występuje spowolnienie obrazu, coś w rodzaju obniżonego fps, też tak może macie ?

TVNHD nadaje w 16/9. Czasami gdy materiał jest w 4/3 to widać ucięte boki obrazu. A jeżeli chodzi o jakość to jak dla mnie jest duża różnica między tvnhd a sd. Tak się przyzwyczaiłem że już tylko tvnhd oglądam. Mam talent, taniec z gwiazdami, majewski wyglądają super. Ciekawe kiedy polsat uruchomi hd.
 

Blaszak

New member
pozi ppp napisał:
u was tez przycina obraz na polsat sport hd?
tak, u mnie to samo i jeszcze widoczne błędy kompresji (masa mikrobloków), poza tym na MTV HD faktycznie zauważalny spadek fps... ciekawe :-?

a co do przymulania dekodera... od czasu jak wprowadzili soft oznaczony numerem 37 to faktycznie ze sprzętem jest masakra, po włączeniu muszę przeczekać jakieś 3-4min aby swobodnie (jak na dekoder mm) poruszać się po programach, menu czy samym 'guide'

mam nadzieję, że kolejny soft przyspieszy chociaż działanie samego stb, bo na usunięcie tego mleka i śladów kompresji na kanałach SD już niestety nie liczę ...
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
u mnie w analogu po raz kolejny zamiast TVP Sport Biełsat leci, tak jest za każdym razem gdy coś grzebią;
ale to pikuś, w analogu BBC Entertainment od ponad pół roku leci we Wrocku bez głosu;, zgłaszałem dwa razy przy jakieś okazji i nic, wiedzą że mają problem i nic robią, nie wiem po co go puszczają? na Universal Chanel co kwadrans jest zanik sygnału na parę sekund i też nic z tym nie robią;
jedna wielka zlewka klienta
 

pozi ppp

New member
masloww napisał:
u mnie w analogu po raz kolejny zamiast TVP Sport Biełsat leci, tak jest za każdym razem gdy coś grzebią;
ale to pikuś, w analogu BBC Entertainment od ponad pół roku leci we Wrocku bez głosu;, zgłaszałem dwa razy przy jakieś okazji i nic, wiedzą że mają problem i nic robią, nie wiem po co go puszczają? na Universal Chanel co kwadrans jest zanik sygnału na parę sekund i też nic z tym nie robią;
jedna wielka zlewka klienta
bo oni nas wszystkich klientów maja w wielkiej d..........dzien bez usterek w tej galaktycznej firmie jest dniem straconym. opinie klientów sie nie licza.gdyby tak ludzie masowo rezygnowali i z kasa byłoby kiepsko to pewno jeden tuman z marketingu z drugim poszliby po rozum do głowy. a tak co g..........
 

bourbon

New member
Bez reklam
masloww napisał:
u mnie w analogu po raz kolejny zamiast TVP Sport Biełsat leci, tak jest za każdym razem gdy coś grzebią;
ale to pikuś, w analogu BBC Entertainment od ponad pół roku leci we Wrocku bez głosu;, zgłaszałem dwa razy przy jakieś okazji i nic, wiedzą że mają problem i nic robią, nie wiem po co go puszczają?
1. Dzisiaj sie właśnie zastanawiałem, czy to, że zamiast TVP Sport leci Belsat jest robotą po stronie TVP czy MM ?
2. U mnie na BBC Ent nie ma żadnych problemów z głosem (analog)...
3. Z "analogowych" przypadków, dodam, że u mnie często występuje trzeszczenie dźwięku na TVP 1 i 2, oraz masakrycznie śnieży kanał "NICK"
 

tomek130488

New member
Mam problem z zapamiętywaniem ustawień przez dekoder konkretnie chodzi o ustawienie obrazu ustawiam np na Discovery HD obraz na rozciągnięty i się ustawia ale po wyłączeniu dekodera znów muszę ustawiać i tak w kółko ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry