TV HD w polskiej TK Multimedia

Snakeee

New member
Bez reklam
masloww napisał:
a popytaj się swojego znajomego technika na kiedy planują zakończyć te zmiany; my się tu znów podniecamy tak jak nowymi kanałami HD a może się okazać że te zmiany za dwa lata się skończą
Wtedy mi mowil ze teraz ruszyli z tym ostro, czytajac wasze posty widze ze te zmiany na sieci chyba poszly naraz w ilus miastach. Pytalem o termin zakonczenia tych zmian od razu jak tylko mi o nich wspomnial ale nie wiedzial albo nie chcial powiedziec;)
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

Snakeee napisał:
Wtedy mi mowil ze teraz ruszyli z tym ostro, czytajac wasze posty widze ze te zmiany na sieci chyba poszly naraz w ilus miastach. Pytalem o termin zakonczenia tych zmian od razu jak tylko mi o nich wspomnial ale nie wiedzial albo nie chcial powiedziec;)

czy to jest zgodne z prawem prowadzic przez jakieś czas prace techniczne bez poinformowania klijenta o mozliwych zakłoceniach przez pare dni ?

a wgl w gorzowie to nawet nie ma tych kanałów z kwietnia xD ostatnia nowośc to była religia.tv :fool:
 

Snakeee

New member
Bez reklam
pattro napisał:
czy to jest zgodne z prawem prowadzic przez jakieś czas prace techniczne bez poinformowania klijenta o mozliwych zakłoceniach przez pare dni ?

a wgl w gorzowie to nawet nie ma tych kanałów z kwietnia xD ostatnia nowośc to była religia.tv :fool:
hehe ale o czym ty piszesz? 90% ludzi nawet nie wie ze cos jest robione, bo to nie wplywa na obecny odbior DTV, jesli jakies dekodery nie zalapia sygnalu to restarcik i dziala.
Dzwonilem na partyline w sprawie Animal Planet HD, przy okazji dowiedzialem sie ze zmieniaja czestotliwosci na sieci i stad niektore dekodery wymagaja restartu, a inne nomalnie zalapuja ta zmiane.

Co do Polsatu to wcale sie nie dziwie, ze operatorzy chca wyje.... te kanaly, przeciez to chamstwo zabrac pilke nozna i stworzyc sobie nowy kanal a kablowki zapewne musza bulic tyle samo za Polsat Sport i Extra.
http://www.sport.pl/siatkowka/1,650..._sie_ceni__Koniec_transmisji_w_Polsacie_.html
Buahahaha no teraz to juz LOL, nie chce tych kanalow, niech MM je wywala, olewam Polsat Sport.

Hehehe wszedzie wala w ch.... nie tylko w Polsce, i tak to wlasnie bedzie wygladalo, 95% ludzi nie widzi roznicy, tylko garstka zobaczy przyciety bitrate, garstka jest nie wazna, liczy sie te 95% ktora nie widzi roznicy :)
http://satkurier.pl/news/50997/nizszy-bitrate-bbc-hd-wynikiem-wymiany-sprzetu.html
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
Snakeee napisał:
hehe ale o czym ty piszesz? 90% ludzi nawet nie wie ze cos jest robione, bo to nie wplywa na obecny odbior DTV, jesli jakies dekodery nie zalapia sygnalu to restarcik i dziala.
tylko, że makrobloki teraz jeszcze bardziej widać
Snakeee napisał:
Dzwonilem na partyline w sprawie Animal Planet HD...
no i
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Nie znaja jeszcze szczegolow, ja stawiam ze albo Cyfrowy Komfort albo jednak Pakiet HD, ja mam obydwa takze luzik, czekam na ten kanal, uwielbiam NG HD, Discovery HD, Animal Planet HD bedzie kolejnym rajem dla oczu, bo widze czesto reklamy ramowki na Discovery HD.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Snakeee napisał:
hehe ale o czym ty piszesz? 90% ludzi nawet nie wie ze cos jest robione, bo to nie wplywa na obecny odbior DTV, jesli jakies dekodery nie zalapia sygnalu to restarcik i dziala.
Wiesz, ja dekoder restartowałem dzisiaj chyba z 15 razy i dalej brak niektórych kanałów, a te programy co są to mają wyraźnie powiększone pixele, jak migdały podczas anginy...

[...]uwielbiam NG HD, Discovery HD, Animal Planet HD bedzie kolejnym rajem dla oczu, bo widze czesto reklamy ramowki na Discovery HD.
Na Discovery HD mocno przesadzają z powtórkami, jak widzę po raz setny ten sam program o zbieraniu krabów z kutrów to mnie mdłości wymiotne biorą...
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
bourbon napisał:
Wiesz, ja dekoder restartowałem dzisiaj chyba z 15 razy i dalej brak niektórych kanałów, a te programy co są to mają wyraźnie powiększone pixele, jak migdały podczas anginy...
z tymi pikselami też tak mam, ale żadnych kanałów u mnie nie brakuje;
no i ciągle błędy BER są
 

Snakeee

New member
Bez reklam
bourbon napisał:
Wiesz, ja dekoder restartowałem dzisiaj chyba z 15 razy i dalej brak niektórych kanałów, a te programy co są to mają wyraźnie powiększone pixele, jak migdały podczas anginy...


Na Discovery HD mocno przesadzają z powtórkami, jak widzę po raz setny ten sam program o zbieraniu krabów z kutrów to mnie mdłości wymiotne biorą...

Hehe ja ten program uwielbiam :) ale fakt ze mogliby nowa serie dac
http://www.discoverychannel.co.uk/web/deadliestcatch/

Co do tych kanalow, jesli brakuje kilku no to zglosiles to tak?
 

Snakeee

New member
Bez reklam
pattro o ile pamietam tak sie chwaliles dostepem do youtube za pomoca dekodera n-ki :)

Od 2 grudnia operator telewizji nowej generacji n wyłączył abonentom korzystającym z Turbodekodera nbox HDTV 500GB dostęp do zawartości popularnego serwisu YouTube. Nieoficjalnie wiemy, że do 2 grudnia firma Google nakazała wycofać funkcjonalność dostępu do YouTube firmom i operatorom, które "nie dogadały się" co do współpracy. Wprowadzono zakaz korzystania z własnych interfejsów API.

Ciekawe czy sie dogadaja.

A tak w ogole to dzisiaj u mnie robia zmiany, tez zanikly kanaly i pojawil sie blad, restarcik dekodera i dziala. Widac ida z tym ostro :) Ciekawe kiedy zakoncza te zmiany.
 

xolzok

New member
Bez reklam
U mnie dzisiaj lepiej. Nie ma już braków syganału, ale zdarzy się przycinka obrazu i wartości S/N, BER i siły sygnału na wszystkich latają.

No i właśnie na TVN24 pojawił się komunikat o braku sygnału...
 
Ostatnia edycja:

xolzok

New member
Bez reklam
Właśnie dodzwoniłem się do pomocy technicznej. Powiedzieli, że była zmiana modulacji sygnału itd. w celu dodania nowych kanałów i poprawy jakości już nadawanych. Ponoć dekodery są czulsze na jakość docierającego sygnału i przyjadą jutro po południu poprawić. Teoretycznie po ich zmianach powinien pomóc restart dekodera.
 

Snakeee

New member
Bez reklam
xolzok napisał:
Właśnie dodzwoniłem się do pomocy technicznej. Powiedzieli, że była zmiana modulacji sygnału itd. w celu dodania nowych kanałów i poprawy jakości już nadawanych. Ponoć dekodery są czulsze na jakość docierającego sygnału i przyjadą jutro po południu poprawić. Teoretycznie po ich zmianach powinien pomóc restart dekodera.

Dokladnie to samo mi powiedzieli, u mnie restarcik pomogl i kanaly dzialaja wszystkie prawidlowo. Wartosciami w diagnostyce nigdy sie nie sugerowalem, teraz tez skacza a kanaly dzialaja poprawnie.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Snakeee napisał:
Dokladnie to samo mi powiedzieli, u mnie restarcik pomogl i kanaly dzialaja wszystkie prawidlowo. Wartosciami w diagnostyce nigdy sie nie sugerowalem, teraz tez skacza a kanaly dzialaja poprawnie.
U mnie prócz siły sygnału nigdy nic nie skakało. Teraz lata wszystko. Niestety jak dłużej popatrzyłem na TVN24 to trafiłem na brak sygnału.
TV4 nie da się oglądać tak przerywa.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
zwiększenie modulacji powoduje zwiększenie wydajności pasma ale jest też większa wrażliwość na zakłócenia, stąd te błędy BER i zaniki programów przy małym stosunku S/N; teraz technicy zajadą się jak będą musieli u każdego błędy eliminować
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

Snakeee yt to ja mam w pc albo tv :p widze ze ty lubisz MM xD podziwiam cie :p

a umnie nic się niedzieje od lutego 2009 zero nowości, ostatnia to religia tv ;/
dekoder muli muli i jeszcze raz muli ;/
np wlaczam tv wybieram kanal np Canal + i wlacza sie potem jak chcesz przelaczac programy to klikne raz nic drugi nic trzeci nic i za czwartym nie raz piatym zaskakuje ale tak zaskakuje ze mi odrazu z 10 kanałów przełacza ;/ pasek głosonosci sie nie pojawia znaczy jest jak sie wlaczy jakis kanal i podglosi a potem jak juz sie oglada i chce sie sciszyc to sie nie da ;/ a wylaczenie dekoder MM to juz tragedia trzeba miec mocne nerwy ... klikne na pilocie ten do wylaczania i mi sie wlacza wylacza wlacza wylacza tak pare razy ;/ i jak to snakeee wytłumaczysz ? :confused:
 
Ostatnia edycja:

TOMGDY

New member
W Gdyni też coś majstrują, wskażnik BER w końcu coś tam sobie pokazuje a pasek jakości skrócił się o jakieś 1-2 cm. Sprawdziłem, kanały są wszystkie dostępne i nie ma innych objawów co do pogorszenia jakości oprócz tych które znamy od lat oczywiście na kanałach SD.
 

masloww

New member
Bez reklam
tylko, że te objawy się teraz spotęgowały; na TV Puls widać teraz jedną wielką mgłę, na Polsacie Sport siatkarze grają w skafandrach kosmicznych i skaczą do chmur;
dostałem informację że coś przy okazji zmiany modulacji się popsuło i nie wiedzą co; jedni mają wszystkie programy a sąsiedzi obok nie; ja mam wszystkie kanały ale nie mam sygnału zwrotnego; mówią w BOK-u że to cud;
także jak na razie zamiast poprawić to popsuli fachowcy;

można później składać reklamację żeby oddali kasę ale trzeba najpierw zgłosić usterkę
 
Ostatnia edycja:
Do góry