TV HD w polskiej TK Multimedia

pattro

New member
Bez reklam
Re

a w GW nie ma wgl nowych kanałów ..... a dziś dla ciekawości wbiłem do VOD MM i normalnie śmiać mi się chcę xD nic z nowości kinowych praktycznie nie ma :D to już nawet TP ma w VOD Madagascar 2 itp te filmy co w tym roku były w kinach .... i jeszcze jak MM się ceni :fool: ja już wole w N zapłacić 10/12 zł ale oglądać film taki który jest z 2009 roku i był w kinach niedawno i w lepszej jakości oczywiście ... ;]
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Bo VoD w MM to kino dla koneserów :popcorn: z grubym portfelem, dla których jakość nie ma znaczenia! Liczy się przesłanie dzieła.....:D:D:D:D:D:D
 

jes4

New member
Dylemat

Mam dylemat w październiku kupuje telewizor hd.Zastanawiam sie nad propozycją Multimedii DTV i cyfrowego polsatu.Która oferta będzie lepsza jeśli chodzi o jakość sygnału.Na tym forum naczytałem się wiele o fatalnej jakości Multimedii na innych że polsat też nie jest bez wad.Jestem z Inowrocławia może ktoś może się podzielić wrażeniami z tego miasta( co z nowym cyf komfortem czy tvp hd będzie dostępne i czy jakość programów się poprawia).
 

Snakeee

New member
Bez reklam
marciniozo napisał:
Przy okazji czy te "nowe" kanały działają u Was? Czy tylko ciemność widać!?
Te nowe kanaly nie dzialaja i dzialac nie beda. To nowy pakiet bedzie takze wpierw trzeba bedzie go aktywowac :), prawd. ruszy gdzies z poczatkiem pazdziernika.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Witam krajana!
Polsatu nie mam wypowiedzieć się nie mogę. Co do MM i DTV kanały HD są OK"
Jakość bardzo dobra. Mam Canal plus HD sport i film. Polsat Sport HD także bardzo dobrze. Discovery HD i NG HD - super..... i to by było na tyle. Acha i jeszcze MTV HD.

Jakość kanałów SD w DTV jest kiepska. Chociaż jak się chce to można. Canal plus SD jest w dobrej jakości. Czyli na pozostałych kanałach muszą "ciąć" bitrate do bólu...
Cóż Ci mogę napisać. Ja mam DTV dla kanałów HD i sportu. Canal plus piłka nożna, Polsat siatkówka, ostatnio formuła 1 i choć to skalowane SD to wygląda fajnie.
Ostatnio w Inowrocławiu znacznie obniżyli ceny bo weszła konkurencja!!!
/ od 1 października będę miał neta 6MB za 39zł /
Właśnie oglądam siatkówkę w HD na Polsacie i jest OK"

Pozdrawiam

Edit
Snakeee to już niedługo!!!!
 
Ostatnia edycja:

jes4

New member
Czytałem że Multimedia wprowadza nową technologie przesyłu DOCSIS 3.0 i zastanawiam się czy to nie poprawi sygnału.Ja też myślę o 6 mb/s Nie wiesz czy komfort będzie dostepny w Inie .(za ile i czy można dokupic osobno polsat sport hd)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na dzień dzisiejszy dokładnie nie wiem. Ja miałem kiedyś Polsat Sport HD za 7zł. Teraz mam pakiet HD 4 kanały za 19zł - Polsat, Discovery, MTV, i taki reklamowo promocyjny Luxe. Plus inne kanały HD odzielnie.
Komfort chyba będzie w Inie bo te nowe kanały są już na liście. O tej nowej technologi też czytałem może będzie lepiej.
Co do jakości cyfrowej to napiszę Ci szczerze żebyś nie był później rozczarowany. Generalnie jest kiepska..../ pomijając oczywiście kanały HD/ Jeżeli liczysz na dużą różnicę na plus w stosunku do analoga to się zawiedziesz!!!
Oczywiście nie jest to jakaś tragedia, ale....szału nie ma.
Powiem Ci tak ja z DTV oglądam kanały HD, Canal plus i AXN si-fi. Resztę oglądam w analogu.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
jes4 o servnecie niewiele wiem. Ostro ruszyli i coś przystopowali....
U mnie była kiedyś pani od nich i umówiliśmy się na lipiec tego roku i....nie przyszła.
Z tego co mi mówiła, to razie mają analog i neta. DTV w przyszłym roku.
Co do jakości po analogu to ponoć jest dobra. I szybki net w dobrych cenach. Najlepiej idź do nich i zobacz. Siedzibę mają tam gdzie MM, tylko z drugiej strony.
 

k0val

New member
jes4 napisał:
Mam jeszcze jedno pytanie .Czy prędkość netu te 6 mb/s poprawi jakość DTV w Multimedii?
heh mi się wydaje że może co najwyżej pogorszyć :twisted: co do jakości obrazu to muszę się nie zgodzić że jest tak samo jak w analogu a nawet gorzej ,jak dla mnie jest zdecydowanie lepiej kolory są żywsze ,mniejsze ziarno i gęby nie są tak rozciągnięte ponieważ w cyfrze mamy trochę szerszy format 14:9 a w analogu tylko 4:3(może bardziej różnice widać na korzyść cyfry przy większych telewizorach)
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
ja mam odmienne zdanie od k0vala;
u mnie to analog jest bardziej żywszy z większym kontrastem; cyfrowe programy są mdłe, obraz jest tak wygładzony, że traci na szczegółowości; w dodatku artefakty na niektórych programach całkowicie je dyskwalifikują (np. TVS, ESPN Clasic, ESPN America, Polsat Sport, Kino Polska, Viva, 4fun tv); u mnie analog jest dobrej jakości bez ziarna;
jedyną zaletą DTV jest faktycznie to, że programy nadawane w formacie 4:3 są wyświetlane w formacie 14:9 z dodatkowym obrazem ucinanym w formacie 4:3 (mniejsze pasy po bokach w telewizorach panoramicznych); ale przy rozciągnięciu go do 16:9 obraz jest tak samo rozciągnięty jak obraz 4:3; bynajmniej mój tv tak go rozciąga;
a tak w ogóle to jak można oglądać rozciągnięte gęby? dla mnie to gorzej niż oglądanie divx-ów sprzed 15 lat
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
k0val w cyfrze ziarno mniejsze bo obraz wygładzony - przez co bardziej mdły-mleczny...
Znaczenie ma też to na jakim TV się to ogląda. Ameryki też nie odkryję jak powiem, że dużo zalezy od nadawcy danego programu, ale bardzo dużo zależy też od stopnia kompresji a ten w MM duży...
Ale jak się chce to można / a może taki wymóg od dostawcy firmy Canal plus/ ..., bo Canal plus SD w DTV wygląda bardzo przyzwoicie...

Ale żeby nie było, że wszystko źle, właśnie oglądam Polsat Sport HD - ME w siatkówce i powiem, ze obraz bardzo ładny!
 

k0val

New member
wczoraj w vod oglądałem transporter w HD i przyznam że obraz było bardzo dobry(godny HD :)) aa i tylko raz się leciutko zacięło heh :D
co do analogowej tv to mam coś takiego że jak jest włączony dekoder i przełączę na analog to on śnieży ale jak wyłączę dekoder(pokazuje godzinę) obraz na analogu robi się normalny.Też tak macie ?Jeśli nie to czym to może być spowodowane?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
U mnie też włączony tuner DTV powoduje lekkie zakłócenia w analogu. Byc może to wina przewodów, nie wiem.

Co do Transportera w HD cieszy, że jest w DTV i dobrze, że w dobrej jakości, ale oglądać nie będę w DTV.... na półce stoi na Blu-Rey...:p
 

jes4

New member
Mam jeszcze jedno pytanie.Jak wygląda porównanie stopnia kompresji sygnału w dtv multimedia a platformami satelitarnymi np polsat cyfrowy.Czy obraz z satelity będzie znacząco lepszy.
 
Do góry