TV HD w polskiej TK Multimedia

popmart

New member
mam pytanie do posiadaczy czy są rózne dekodery do dtv i HD ? ... skad moje wypowiedzi kolega zakupił plazme i ma kiszkę tak jakby HD po component jak w markecie albo nawet słabiej na NG HD który to ponoć jest w ofercie MM odrazu bez dokupowania HD pack.....

ma dekoder z wyjściem HDMI ale nie znalazłem w opcjach ustawianie choćby 720-1080 itp ... czy nie jest to poprostu zwykły dekoder z hdmi i tak naprawde trzeba wymienić na taki HD ?

proszę o odpowiedź bo obiecałem komuś pomóc.
 
Ostatnia edycja:

krzylosiak

New member
Sa dwa rodzaje dekoderow,ale oba sa HD.Ustawienia obrazu sa w podmenu-instalacja,a dalej konfiguracja,lub z panela czolowego-przycisk ok.Oba modele roznia sie jedynie tym,ze jeden ma wewnatrz modem do komunikacji zwrotnej,a drugi ma go na zewnatrz.
 

popmart

New member
krzylosiak napisał:
Sa dwa rodzaje dekoderow,ale oba sa HD.Ustawienia obrazu sa w podmenu-instalacja,a dalej konfiguracja,lub z panela czolowego-przycisk ok.Oba modele roznia sie jedynie tym,ze jeden ma wewnatrz modem do komunikacji zwrotnej,a drugi ma go na zewnatrz.

tam jest jakiś kod do wpisania aby dostać się do tych opcji : instalacja
 

k0val

New member
dlaczego nie działa mi internet z dekodera w pc i w konsoli do niedawna jeszcze działał
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
Jeszcze jedno:

na ile kanały SD są lepsze po RGB (SCART) niż przez HDMI .... bo wydaje mi się że jakość sd po hdmi w tym dekoderze jest b.słabiutka ... ktoś ma porównanie ?
 

Vanish

New member
popmart napisał:
ludzie widziałem dzisiaj to tgz HD NG w multimedii .... to nie jest HD ogólnie nabijają was w butle ....
mam Astter i jest boski żyleta a to NG w MM to prawie jak zwykłe SD nadawane z paskami .... żal
Weź się chłopie nie ośmieszaj - najpierw piszesz jaki ten obraz z multimedii do kitu a potem się okazuje że nie wiesz jak skonfigurować dekoder MM aby było HD. Skonfigurowałeś go już? Dalej nie widzisz różnicy z SD?
 

popmart

New member
Vanish napisał:
Weź się chłopie nie ośmieszaj - najpierw piszesz jaki ten obraz z multimedii do kitu a potem się okazuje że nie wiesz jak skonfigurować dekoder MM aby było HD. Skonfigurowałeś go już? Dalej nie widzisz różnicy z SD?

oczywiscie ze skonfigurowałem (abo raczej kolega ja jeszcze nie widziałem rezultatu) i przepraszam za mój błąd, zapomniałem usunać tego postu ...
 

bourbon

New member
Bez reklam
Jak Wam działa VOD, macie jakieś zacięcia obrazu ? Chciałem zobaczyć darmowe filmy offowe, a tu obraz i dźwięk tnie się jak cholera.
Wygląda to tak, jakby film o jakości dvd chciano przepuścić przez łącze 128 kbps.
 
Ostatnia edycja:

Star1

New member
VOD nie działa od paru dni w Inowroclawiu!!

bourbon napisał:
Jak Wam działa VOD, macie jakieś zacięcia obrazu ? Chciałem zobaczyć darmowe filmy offowe, a tu obraz i dźwięk tnie się jak cholera.
Wygląda to tak, jakby film o jakości dvd chciano przepuścić przez łącze 128 kbps.
Witam!!!Od czwartku nie działa VOD,po naciśnięciu przycisku na pilocie wyświetla się komunikat o błędzie SI01 i proszą o skontaktownie z wsparciem technicznym na infolini !!!Jednak nie miałem czsu tam zadzwonić,czy ktoś wie o co chodzi???.Pozdrawiam.
 

DarekGdynia

New member
Mialem to samo, ale za kilku godzinach wszystko wrocilo do normy :)

Dzień Dobry

Dziękujemy za zgłoszenie. Informujemy iż do wczoraj tj. 12.03.2009 występował problem z usługą VOD. Dzisiaj awaria została usunięta i usługa powinna działać prawidłowo. Przepraszamy za utrudnienia. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy lub z naszą infolinią 0801706666 lub 243575000 ( dla telefonów komórkowych )


Z poważaniem

Dział Call Center
Multimedia Polska SA


Wiadomość oryginalna:
Użytkownik Darek KXXXXXXXX <d.kxxxxxxx@onet.pl>
dnia Thu, 12 Mar 2009 12:31:58 +0100 napisał:
> Witam,
>
> Czy w chwili obecnej jest jakas awaria uslugi VOD ?
>
> Chca obejec jakis film, mam informacje o bledzie nr. S122
>
>
>
>
>
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
ktoś używa neta w pc albo w konsoli od modemu z dekodera? bo mi od pewnego czasu nie działa :???: jakąś blokadę założyli czy jak?
 

DarekGdynia

New member
bourbon napisał:
Jak Wam działa VOD, macie jakieś zacięcia obrazu ? Chciałem zobaczyć darmowe filmy offowe, a tu obraz i dźwięk tnie się jak cholera.
Wygląda to tak, jakby film o jakości dvd chciano przepuścić przez łącze 128 kbps.

Od dwoch dni mam DTV i miedzy innymi testowalem VOD.

Sporadynie, ale pojawia sie efekt "zamarzania" ekrany / brazu na 2-3 sek, ale potem wracam do normy. Dwa, trzy razy przy filmie okolo 120 minutowym.

Natomiast o czym innym chcielem wspomniec, zapytac sie .... Opcje przewijania filmu, czy top standard ze w 4 na 5 filmow przewijanie lub funkcja STOP powoduje ze chcac wrocic do filmu i kontynuowania ogladania od miejsca gdzie skonczylismy film leci jakby zostal cofniety 10 a czasami i wiecej minut do tylu ?!!!!! Tez tak macie ????
 

ptr3009

New member
k0val napisał:
ktoś używa neta w pc albo w konsoli od modemu z dekodera? bo mi od pewnego czasu nie działa :???: jakąś blokadę założyli czy jak?
Podpinałem sporadycznie laptopa do tego modemu i ostatnio jak sprawdzałem 1,5 miesiąca temu to zdziwiłem się, że neta nie było. Teraz też nie ma. Szkoda troche.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Mam pytanie do osób posiadających odbiorniki LCD full hd.
Czy macie wrażenie, że kanał VIVA ma lepszą jakość obrazu (rozdzielczość) na analogu w stosunku do dtv? Widać to w szczególności po wyświetlanych literach na paskach - na analogu można bez problemu się doczytac, a na dtv sa one mocno rozmazane.
Dekoder podłączony kablem HDMI HAMA.
 

DarekGdynia

New member
Dokladnie , mogliby cos zrobic z ta viva bo jakos pozostawia wiele do zyczenia, zreszta mam wrazenie ze podobnie to wyglafa z jedna z MTV w DTV, moze nie az tak zle jak to sie ma w przypadku VIVY ale tez chyba ostro skompresowali obraz aby utkac to w "kablu"
 

mac2003

New member
popmart napisał:
ludzie widziałem dzisiaj to tgz HD NG w multimedii .... to nie jest HD ogólnie nabijają was w butle ....

mam Astter i jest boski żyleta a to NG w MM to prawie jak zwykłe SD nadawane z paskami .... żal

Kolego prawdopodobnie masz źle ustawiony dekoder. U mnie śmiga aż miło :)
Pozdrawiam
 
Do góry