TV HD w polskiej TK Multimedia

masloww

New member
Bez reklam
ecotam
coś słabowitą masz siłę sygnału;cyferki cyferkami ale najważniejsze abyć miał linię "jakość sygnału" na maxa czyli do końca;
ja mam siłę sygnału 55-58, S/N 37-40 dB;

jeśli ktoś używa rozgałęźnika na sygnał analogowy do drugiego tv to ważne aby ten rozgałęźnik był na wyjściu z STB a nie przed STB, nawet najlepszy rozdzielacz wmontowany przed STB wprowadza zakłócenia
 

k0val

New member
mam pytanie czy dźwięk 5.1 DD jest również przesyłany złączem HDMI w dekoderze multimedi.

Bo gdy podłącze kablem hdmi tv z dekoderem i tv z kinem przez optyka to w kanałach hd jest tylko sygnał stereo.

Lecz gdy podłącze dekoder z kinem bezpośrednio przez optyka to jest wszystko ok.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do zakłóceń sygnału / przycięcia, stop klata ipt./ po kolejnym zgłoszeniu do MM dzwonił do mnie miły pan i powiedział, że będzie ten problem monitorował.... cokolwiek to znaczy.

Pozdrawiam
 

ecotam

New member
masloww napisał:
ecotam
coś słabowitą masz siłę sygnału;cyferki cyferkami ale najważniejsze abyć miał linię "jakość sygnału" na maxa czyli do końca;
ja mam siłę sygnału 55-58, S/N 37-40 dB;

jeśli ktoś używa rozgałęźnika na sygnał analogowy do drugiego tv to ważne aby ten rozgałęźnik był na wyjściu z STB a nie przed STB, nawet najlepszy rozdzielacz wmontowany przed STB wprowadza zakłócenia

Wiem, że sygnał słabowity, dlatego pytałem :) . Teraz mam, lekko mówiąc prowizorkę i muszę wszystko przerobić po gościach z MM :D .

Pozdr.
 
N

neox

Guest
marciniozo napisał:
Co do zakłóceń sygnału / przycięcia, stop klata ipt./ po kolejnym zgłoszeniu do MM dzwonił do mnie miły pan i powiedział, że będzie ten problem monitorował.... cokolwiek to znaczy.

Pozdrawiam
Z tego co wiem sprawa jest badana.... na wieksza skale.

k0val napisał:
mam pytanie czy dźwięk 5.1 DD jest również przesyłany złączem HDMI w dekoderze multimedi.

Bo gdy podłącze kablem hdmi tv z dekoderem i tv z kinem przez optyka to w kanałach hd jest tylko sygnał stereo.

Lecz gdy podłącze dekoder z kinem bezpośrednio przez optyka to jest wszystko ok.
Z tego co wiem to jest przesylany, znajomy podpinal dekoder hdmi do amplitunera AV i z ampli dalej hdmi do LCD - mial dzwiek 5.1

Jesli z TV wychodzisz optykiem sprawdz jaki jest ustawiony audio na zlaczu HDMI, u mnie w Panasie mam wybor czy HDMI w TV ma przyjmowac dzwiek cyfrowy czy analogowy, jak ustawie analog to wogole nie mam dzwieku przez hdmi, optical out niestety nie mam w TV, takze nie sprawdze. Byc moze sa jakies ustawienia w Twoim OTV jaki dzwiek wpuszcza przez hdmi?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zakodowane?

No właśnie ciemność widzę ciemność / cytując klasykę / ....

Ja to może i wezmę ten pakiet, jak się dowiem, że działa poprawnie a nie rwie obraz co chwile.

Swoją drogą mam Polsat Sport HD i Canal Plus HD i tam obraz i dźwięk super. Żadnych zakłóceń. Czyli można...

Edit

Przy okazji informacja ze strony Firmy MM to najwyższe mistrzostwo. Żadnej informacji!!!!!!!!! Zero!!!! Gdy nie to szacowne forum to by człowiek nic nie wiedział!
"Brawo" Multimedia.
 
Ostatnia edycja:

piotdz

New member
Pakiet HD to troche bat na MM ;) Wg mnie jak będą przycięcia można spokojnie zgłaszać awarie a na koniec miesiąca pisać pismo z wnioskiem o anulowanie abonamentu w związku z niezadowalającą jakością sygnału.

Co do przycięć aktualnych, też zgłosiłem i analizują. Wczoraj było trochę lepiej, jednak nie wiem czy to nie przypadek.

pozdrawiam,
Piotr
 

supczinskib

New member
Pakiet HD: 4 kanały wysokiej rodzielczości HD: Discovery HD, MTVN HD, Polsat Sport HD i Luxe HD - cena 19 PLN

Pomimo szczerych checi nie rozumiem polityki tej firmy. Za 19 PLN dostajemy Discovery HD, ktore swoja forma przypomina National Geographic HD, ktore jest w standardowym pakiecie, program muzyczny MTVN HD w wiekszosci z materialem w SD skalowanym do HD i tylko w stereo, Polsat Sport HD, ktory osobno kosztuje 7 PLN i Luxe HD, program o snobizmie.

Moze ten ostatni program tlumaczy dla kogo jest ten pakiet, jest to klasyczny przyklad drenazu kieszeni klienta. Kierujac sie logika, lepiej wybrac Basic + Polsat Sport HD.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
osoba, która dobiera programy w MM to głupia cipa jest i tyle w tym temacie;

ASTER swoim klientom proponuje paczkę 7 kanałów HD: TVN HD, Discovery HD, The History Channel HD, Eurosport HD, Luxe TV HD, National Geographic HD i MTVNHD za 20,00 zł miesięcznie!!!
 

wskalski

New member
kiedyś napisałem że TV + telefon + internet....... to trzy sroki za ogon i po prostu firma sobie nie radzi... a przy okazji gdzie znajdujecie te dane emailowe do MM, kurcze szukam na stronie internetowej i nie widzę...... z chęcią zapytam się gdzie jest ta TVP HD co ja tak reklamują strasznie????????
 

pepe1

New member
masloww napisał:
ASTER swoim klientom proponuje paczkę 7 kanałów HD: TVN HD, Discovery HD, The History Channel HD, Eurosport HD, Luxe TV HD, National Geographic HD i MTVNHD za 20,00 zł miesięcznie!!!

Niestety po ofercie MM widac ze kompletnie nie licza sie ze swoimi klientami. Nie wiem czy ta firma ma jakiekolwiek rozeznanie na rynku operatorow. Ich oferta jest naprawde tragiczna. Liczy sie tylko zysk. Ja napewno nie skorzystam z ich oferty. Wystarcza mi problemy z tymi kanalami co mam. Musze rozejzec sie za innym operatorem.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oj chyba nie tylko Ty się będziesz rozglądał jak tak dalej pójdzie. Ja założyłem kwotę graniczną 200zł za usług HDTV a w przypadku MM już się do niej zbliżam!!!

Patrząc na politykę MM - każdy kanał zwany szumnie pakietem HD dodatkowo płatny - nie będzie trudno przekroczyć tych 200-tu złotych.
/ cena z Internetem/
 
Do góry