TV HD w polskiej TK Multimedia

Wieslav

New member
lukashik napisał:
".... Wszystko podłączone jest chyba prawidłowo.HDMI nie używam bo po co jeśli obraz na euro2008 był do czasu ok?Ktoś spotkał sie ze spadkiem bitratu w MM? ..."
:roll:
Nie jestem "wielkim" znawcą tego problemu. Myślę, że nie czytałeś moich doświadczeń w sprawie odbioru sygnału HD? Wydaje mi się, że źle robisz nie korzystając z połaczenia kablem HDMI. Według mnie nie osiągniesz takiej jakości obrazu na HD przez inne przewody jak przez HDMI?!
Druga sprawa to ustawienie na tunerze. Kiedy miałem ustawienie sygnału CVBS nie widziałem różnicy pomiędzy sygnałem HD a zwykłym sygnałem cyfrowym podczas oglądania tego samego programu.
Dzięki podpowiedzi ( w tutejszym temacie ) przestawiłem tuner na sygnał 1080i a obraz na HD wyraźnie zyskał na jakości w porównaniu z zwykłym sygnałem cyfrowym!
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tvp Hd

Ja też mam nadzieję, że na pewno!!! Byłem dzisiaj w BOK / Inowrocław/ i zakupiłem pakiet Canal+ HD / wpływ na to miała zmiana TV na Plazmę Panasonic TH42PV80 i jakość kanałów HD - bajka, a że miałem tylko dwa, to trzeba było trochę kasy poszukać i "dokupić" więcej programów w HD/ Miła pani powiedziała, że na razie nic konkretnego na temat TVP HD i Eurosport HD nie może powiedzieć.... Dodała, że przekazują to do centrali / monity abonentów/.... Ale mam nadzieję, że będzie podobnie jak z Polsat Sport HD, mianowicie jak pytałem się o ten kanał w BOK to też niewiele wiedzieli a za kilka dni był już przekaz testowy!!!!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Canal + HD

Witam forumowiczów. Mam pytanie, wiem, że o tym już było, ale chciałem zapytać jak to u Was wygląda dzisiaj z " przycinaniem " obrazu na Canal + HD? Mam ten pakiet od wczoraj i trochę to denerwuje....
Mam jeszcze jedno pytanko, posiadam nagrywarkę DVD LG RH278, podłączona do TV Panasonic 42PV80 kablem HDMI. Do nagrywarki po Euro podłączyłem dekoder DTV. I tu mam pytanie wcześniej nagrywałem programy bez problemu, teraz jak mam ustawioną w DTV rozdzielczość HD to nie mogę nagrywać na nagrywarce...Po przestawieniu rozdzielczości na RGB znowu mogę nagrywać. Czy to już tak musi być, czy można zastosować inne połączenia abym mógł nagrywać bez przełączania rozdzielczości?
 
N

neox

Guest
marciniozo napisał:
Do nagrywarki po Euro podłączyłem dekoder DTV. I tu mam pytanie wcześniej nagrywałem programy bez problemu, teraz jak mam ustawioną w DTV rozdzielczość HD to nie mogę nagrywać na nagrywarce...Po przestawieniu rozdzielczości na RGB znowu mogę nagrywać. Czy to już tak musi być, czy można zastosować inne połączenia abym mógł nagrywać bez przełączania rozdzielczości?

Zadaj sobie pytanie czy kabel RGB potrafi przeslac sygnal HD i bedziesz mial odpowiedz.:)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Rgb

Dzięki za odpowiedź neox! Oczywiście, że kabel RGB nie jest do sygnału HD... ale to "kicha" trzeba ciągle przełączać rozdzielczość aby coś nagrać... albo kupić nagrywarkę BD.
 

lukashik

New member
U mnie pomimo wizyty technika, PS HD dalej kaszani:/Szczególnie to widać na piłce nożnej, gdzie wszystko jest pokazywany z dalszej odległości.Kibice też strasznie wyglądają.
Na piłkarzach widać jakieś poprzeczne kreski:/Podłączył ten technik HDMI ale nie pomogło.

Ktoś z Gorzowa ma ten problem?
 

ptr3009

New member
Za tydzień rusza Olimpiada, a Multimedia jakoś jeszcze komunikatu na temat TVP HD nie podała. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK i negocjacje zakończą się pomyślnie. Chyba, że ktoś już wie na ten temat coś więcej?
 

stogdy

New member
ptr3009 napisał:
Za tydzień rusza Olimpiada, a Multimedia jakoś jeszcze komunikatu na temat TVP HD nie podała. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK i negocjacje zakończą się pomyślnie. Chyba, że ktoś już wie na ten temat coś więcej?

Za to TVP się chwali
http://www.tvp.pl/aktualnosci?news_id=762512
ale nie ma tam ani słowa o Multimedii.
Generalnie wszystko po staremu. Przecież sieci które będą transmitowały TVP HD powinny od dawna o tym trąbić - naganiając sobie klientów przed olimpiadą - a tu cisza.
 

kamilb

Member
Mnie bardziej interesuje Eurosport HD niż te całe TVP :)

A coś czytałem wczoraj że w analogowej w miejsce kanału TVN Gra ma być nowy kanał TVN Warszawa...
 
Do góry