TV HD w polskiej TK Multimedia

ptr3009

New member
Heh ten mój nowy kabel hdmi to taki no-name za 22zł 1m. Nie wiem czy jakbym kupił droższy jakość byłaby lepsza, ale teraz jak oglądam niestety tylko jeden kanał hd to rewelacja. Aż się nie chce wracać do "szarej rzeczywistości" kanałów sd. Teraz żałuję, że nie miałem dtv wcześniej, bo ME w hd mi uciekły.
 

Debuger

New member
I słusznie zrobiłeś. Śmieszą mnie wywody osób "dowodzących" wyższości ich kabla HDMI Monstera za 500 zł nad zwykłym kablem za 30 PLN-ów. To tak jak z kablami optycznymi ... przekaźnik to przekaźnik. Ja rozumiem, że złocone wtyki itp. Ale nie popadajmy w paranoję, na jakość sygnału nie wpływa to znacząco.

A co do ME ..... oj żałuj, żałuj, bo PS HD dał taki popis jakości że szczęki opadały. Strona techniczna - bez zarzutu, coś pięknego. Zresztą i teraz np. rozgrywkom siatkarzy niczego nie brakuje.

kristopher0725 napisał:
...wykupilem pakiet filmboxHD i poprostu to jest shit jak holera..obraz klatkuje,dzwiek zanika co chwila..
Ewidentna wina nadawcy, nie Multimedii. W czasie zakłóceń na FB HD u mnie NG HD i PS HD chodzą bez zarzutu. Na platformach zresztą jest tak samo - poczytaj
 

piotdz

New member
neox napisał:
LCD Panas, 32 cale, odleglosc normalnie ogladam tak z okolo 2,5m-3m - na kanalach HD zero roznicy.

Ja oglądam 42 z 3m i na HD jak i DVD jest mi mało te 42 :) ale może jestem zboczony :)
Różnicę widziałem z metra.

pozdr,
Piotr.
 
N

neox

Guest
Debuger napisał:
Ewidentna wina nadawcy, nie Multimedii. W czasie zakłóceń na FB HD u mnie NG HD i PS HD chodzą bez zarzutu. Na platformach zresztą jest tak samo - poczytaj

Tak to juz jest jak ktos nie potrafi a bierze sie za nadawanie kanalu w HD.

Polsat Sport HD udowodnil ze mozna - profesjonalnie podszedl do temu i brawa, Filmbox HD to krotko mowiac na chwile obecna wysokiej rozdzielczosci.....niewypał.
 

ptaszeczek

New member
Witam , przeczytałem caly wątek i mam pytanie czy warto inwestować w DTV z MM, czy jakoś programów jest adekwatna to ponoszonych kosztów, planuję zakup Panasonica LCD 32LX 70P i czy na nim będzię chodzić ok.

Obecenie posiadam internet cena 49 zł

i teraz tak żeby podłaczyć DTV to:

18 miesięcy analog komfort 50% cena 28 zł

Cyfrowy Besic+Canal + umowa na 13 miesięcy cena średnia wychodzi około 31 (3 miesiące po 7zł , 4 po 35zł, 6 po 42 zł).

czy warto?
 

piotdz

New member
ptaszeczek napisał:
Witam , przeczytałem caly wątek i mam pytanie czy warto inwestować w DTV z MM, czy jakoś programów jest adekwatna to ponoszonych kosztów, planuję zakup Panasonica LCD 32LX 70P i czy na nim będzię chodzić ok.

Obecenie posiadam internet cena 49 zł

i teraz tak żeby podłaczyć DTV to:

18 miesięcy analog komfort 50% cena 28 zł

Cyfrowy Besic+Canal + umowa na 13 miesięcy cena średnia wychodzi około 31 (3 miesiące po 7zł , 4 po 35zł, 6 po 42 zł).

czy warto?
Zależy jak Ci się podoba ramówka w C+, sam Basic jest wart co najwyżej tych 7zł.
Mi osobiście C+ odpowiada i byłbym zadowolony, gdyby nie te przycięcia :) Ostatnio infolinia znów zwalała na nadawcę więc już w sumie nie wiem kto daje dupy i jak to jest że PS HD dał rade a C+ ciągle nie daje... Powinni do czasu rozwiązania problemu dawać C+ HD za free do pakietu C+ ...

pozdr,
Piotr
 

Debuger

New member
ptr3009 napisał:
Ten za 22zł też ma złocone wtyki:).
"Pic na wodę fotomontaż" - jak to się potocznie mówi ;) 100% farba.


Ps. Panowie proponuję nie rzucać się od razu na HBO HD. Od strony technicznej nadawcy - totalna klapa, porównywalna z FilmBox HD.
 

maciekalisz

New member
kristopher0725 napisał:
i tu mam pytanie czy mozna zrezygnowac z ich DTV bez ponoszenia jakis oplat?dodam ze jeszcze nie minol miesiac od kad mam DTV a juz zaluje tego wszystkiego...

Rozwiązanie umowy jest zawsze możliwe. Aczkolwiek jeżeli nie minął miesiąc od instalacji to rozwiązanie umowy (zachowując miesięczny okres wypowiedzenia) będzie wiązało się z karą która jest zawarta w umowie na DTV. Trzeba dokładnie poczytać sobie paragraf 2 umowy o zasadach promocji :)
 

ptr3009

New member
W HBO w sierpniu całkiem dobre filmy - "Infiltracja", "Krwawy diament", "U pana Boga w ogródku". Zdecydowanie lepsze niż w lipcu.
 

kamilb

Member
ptr3009 napisał:
W HBO w sierpniu całkiem dobre filmy - "Infiltracja", "Krwawy diament", "U pana Boga w ogródku". Zdecydowanie lepsze niż w lipcu.

Zgadza się :) a Canal+ też coś pewnie da fajnego chociaż w lipcu mieli zdecydowanie lepszą ofertę niż HBO. Najważniejsze dla mnie że już za tydzień rusza liga :)

Wracając do tych przycięć to na Canal+Sport przez 3 tygodnie tylko raz się zdarzyło więc jest spoko, za to na Canal+Film zdarzało się to częściej. Mimo wszystko staram się nie zwracać na to większej uwagi :)

pozdro:cool:
 

lukashik

New member
Już się cieszyłem swoim D3500 i DTV z MM, a tu kolejny zonk:D.Jakość kanałów gwałtownie spadła - wszystkich!Teraz widzę, że mój tv super działa do kanałów o dużym bitrate.Ale po kolei.Wszystkie mecze na Euro na PSHD były cud miód i wogóle, do czasów zakończenia rozgrywek grupowych.Potem znów na Wimbledon na dwa mecze obraz był ok a teraz jest do ++++.Bitrate tak spadł, że PS HD oraz NGC HD są HD tylko z nazwy.Obraz jest bardzo nie ostry, smużenie jest większe niż na kablówce.Co mam robić?Wszystko podłączone jest chyba prawidłowo.HDMI nie używam bo po co jeśli obraz na euro2008 był do czasu ok?Ktoś spotkał sie ze spadkiem bitratu w MM?
 

kristopher0725

New member
tak ja sie spotkalem,nie tylko ze strata bitraru ale i dzwiekiem...mam filmbox hd i same problemy...widze pikseloze(makrobloki) gdzie w tv HD to jest chyba nie dopuszczalne i puscili mi teraz dzwiek 2.0 zamiast DD.5.1 ...coz...jak nie urok to sraczka.chociaz chcialbym juz miec ten 5.1 na film box...
 

kamilb

Member
Ja to mam gdzieś TVP HD!

Cierpliwie czekam aż MM dogada się z Eurosportem i może na igrzyska będzie niespodzianka. Przynajmniej niech dadzą do analogowej kablówki bo kanał po TVN Gra jest nadal pusty :)
 
Do góry