Toshiba 42XV635DG - nie buczenie tylko bzyczenie elektroniki

piotrflo

New member
Witam,
No wlasnie w dniu dzisiejszym zaobserwowalem bzyczenie (nie buczenie jak to niektorzy pisali) to zjawisko w swoim nowym TV. Nie ciesze sie z tego powodu zbytnio. Nie wiem co z tym robic. Czy podchodzi to pod jakas usterke czy tez nie? Czy slac juz do serwisu czy tez nie? Nie jest to ewidentnie dzwiek z glosnikow. Tv moze byc calkiem sciszony, wszystko odpiete, Dolby Volume wylaczony, Bass na zero, obraz na niebieskiej planszy i ciagle slychac. Brzmi to jak bzyczenie transformatora, tranzystora, kondensatora (cholera wie czego tam jeszcze) lub czegos podobnego z tylu TV. Moj stary CRT byl cichy jak myszka. I co wy nato? Nie przeszkadza jakos zbytnio podczas ogladania, ale stresuje w kwestii czy cos za chwile nie padnie w TV. :(

Czy ktos u siebie zaobserwowal taki objaw?
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
I zadzwonilem do Serwisu. W poniedzialek zabieraja sprawdzic co w Tosi bzyczy. Nie sposcili mnie na drzewo, nie powiedzieli, ze ma bzyczec, ze tak TV maja. Jest jakis postep. Przyjma, ale ciekaw jestem na jak dlugo, tego nie wie nikt.
 

piotrflo

New member
Tez mi sie tak wydaje. Tylko jestem ciekaw jak podejdzie do tego serwis bo wymienic juz nie moge. Jest po terminie 7 dni ( na sprawdzenie), TV zakupiony w Euro. Zglosic reklamacje mozna, ale to bedzie tylko dobra wola kierownika sklepu czy zgodzi sie na wymiane. Pozostaje serwis. Ale moze poczekam jeszcze kilka dnia jak go dobrze przegrzeje to moze cos jeszcze wyjdzie. :rolleyes: Mam nadzieje, ze jednak nie. Zobaczymy.
 

boggy

New member
Witam wszystkich.
Nie chcę tworzyć nowego tematu żeby nie zaśmiecać forum więc zapytam tutaj.
Kupiłem Toshibę 32XV635D, no i po włączeniu tego telewizorka, niestety słychać buczenie elektroniki. Jak stanę blisko przed telewizorem, to nie słychać nic, jednak buczenie słychać dokładnie gdy podejdzie się od tyłu do telewizora lub z boku. Nie było by z tym problemów, tylko że to buczenie jakoś dziwnie odbija mi się od mebli i ścian i gdy siedzę na kanapie to też to słyszę co jest już trochę denerwujące. Jak w końcu jest w tych Toshibach z tym buczeniem, bo czytając to forum spotkałem się z opiniami, że te modele telewizorów są cichutkie. Pytam, bo mam siedem dni na ewentualną wymianę, a nie wiem czy to coś da. Mam trochę kilometrów do sklepu gdzie kupiłem i nie chcę jeździć na darmo tam i z powrotem.
Pozdrawiam
 

boggy

New member
Głośność w telewizorze ustawiona jest na około 18 i siłę głosu reguluję sobie tunerem satelitarnym. Nie ma to jednak żadnego znaczenia, bo buczenie występuje nawet gdy na telewizorze i tunerze wyciszę głos maksymalnie. I buczenie słychać z tyłu telewizora, nie z głośników. Buczenie znika gdy telewizor przechodzi w tryb uśpienia.
 

piotrflo

New member
Głośność w telewizorze ustawiona jest na około 18 i siłę głosu reguluję sobie tunerem satelitarnym. Nie ma to jednak żadnego znaczenia, bo buczenie występuje nawet gdy na telewizorze i tunerze wyciszę głos maksymalnie. I buczenie słychać z tyłu telewizora, nie z głośników. Buczenie znika gdy telewizor przechodzi w tryb uśpienia.

Dokladnie mam to samo. Dobrze to ujales. Najbardziej to slychac u mnie od strony bocznego panelu do obslugi TV. Ale ciekawostke mi napisali na "avforums" w odpowiedzi na moj post:

"Its from the backlight, most of the current batch of LCD TV's us a cold cathode backlight - basically a big lightbulb. But to allow the backlight intensity to be controlled there is a reostat (variable resistor) kind of like you get on dimmer switches for your home.

This is more than likely what that buzz is.

On 46XV635 and my old 42Z3030 tosh's if you turn the backlight down beyond 90% the buzzing increases.

Every toshiba I've had to some extent has exhibited the buzz, I guess it depends on how much it bugs you as to what you do"
 

boggy

New member
Dzisiaj pobawiłem się podświetleniem w mojej 32XV635D no i faktycznie coś się zmienia. W przedziale podświetlenia od ok 17 do 30 (mogę regulować od -50 do 50)znika to irytujące buczenie i zostaje tylko takie cichutkie ledwie słyszalne bzyczenie. No i to irytujące buczenie nie zniknęło tak do końca, bo przy przełączaniu kanałów na moim tunerze satelitarnym pojawia się na niecałą sekundę czarne tło i w tym momencie pojawia się na chwilkę to buczenie.
No i zastanawiam się co z tym zrobić? Czy telewizor ma wadę fabryczną czy te typy po prostu tak mają? Wolałbym żeby podświetlenie było niższe, a teraz niewiele mogę tym regulować, żeby telewizor nie buczał. Do piątku mogę wymienić telewizor, ale nie wiem czy jest sens jechać jeśli z następnym będzie to samo.

Jeśli ktoś z właścicieli Toshiby serii XV635 mógłby sprawdzić czy regulacja podświetlenia powoduje większe buczenie elektroniki telewizora, to byłbym bardzo wdzięczny>
Pozdrawiam.

PS. No i po zgaszeniu światła w pokoju sprawa się rypła - znowu buczenie. Musiałem wyłączyć czujnik automatycznej jasności i podnieść wartość podświetlenia do ok 45, żeby buczenie ustało i nie pojawiało się gdy włącza i wyłącza się światło w pokoju. No tylko po co mi teraz ten czujnik skoro nie można go używać. Zaczynam się już zastanawiać czy nie wymienić na LCD jakiejś innej firmy.
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
Bardzo masz slyszalne to bzyczenie? Bo ja wlasciwie musze miec cisze w domu i TV sciszony na maksa by cos uslyszec. Ale dokladnie, jak kontrola automatyczna podswietlenia jest wlaczona to slychac bardziej. Musze jednak podejsc do TV dosc blisko by to uslyszec. Powalcze jeszcze z serwisem narazie telefonicznie. Calkiem dobrze sie z nimi rozmawia jakos ostatnio, przynajmniej w Warszawie. Ja wlasciwie nie mam alternatywy dla siebie naco moge wymienic innego. Ale tobie bym polecal jak masz jeszcze czas wez sobie drugi egzemplarz jak masz mozliwosc. Ja jestem juz poza terminem wymiany.
 

marcus56

New member
Po przeczytaniu waszych postów, z ciekawości postanowiłem obsłuchać również swoją tosię. I faktycznie coś usłyszałem, ale dopiero gdy zbliżyłem ucho do obudowy. Nie zauważyłem różnicy w głośności buczenia przy różnym stopniu podświetlenia. Dodatkowo buczenie słyszalne jest tylko z tyłu, z lewej strony telewizora. Już jakiś czas temu coś wydawało mi się podejrzane. W nocy obudziło mnie buczenie pochodzące z tajemniczego miejsca :p. Jak się okazało, dochodziło ono z... anteny pokojowej :D a nie z telewizora. .

Mnie to nie przeszkadza. W sumie zwróciłem na to uwagę dopiero gdy o tym napisaliście. Byc może trafiła mi się wersja wyjątkowo cicho bzycząca :D. A jakby co zawsze gwarancja jest
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ciekawe kto słucha siedząc uchem przy telewizorze. Sprawdzałem dziś z ciekawości - bo testowane modele też nie wydawały żadnych niepokojących dźwięków i nic :D
 

boggy

New member
Nie chcę żeby wyszło, że jakiś upierdliwy jestem i szukam dziury w całym. Po prostu dla mnie to buczenie, które wydaje ten telewizor jest nie do zaakceptowania. I chodzi tu o częstotliwość tego buczenia, które słychać niemal w całym pokoju, nawet 3 metry od telewizora. Tak jak pisałem wcześniej, po regulacji podświetlenia, to irytujące buczenie znika i zostaje takie lekkie bzyczenie elektroniki, które mogło by zostać, bo go praktycznie nie słychać (tylko z uchem przy telewizorze). Tylko teraz nie mam regulacji automatycznej podświetlenia i w ogóle nie mogę prawie nic nim wyregulować. Dzisiaj jeszcze polatam z tym telewizorem po pokoju, bo może coś powoduje jego wzbudzanie :)
Jak nic to nie zmieni to jadę go wymienić
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 

boggy

New member
No i wymieniłem telewizorek na nowy. Jak na razie to wszystko jest ok. W tym modelu nie ma już tego uciążliwego buczenia. Jak się przyłoży ucho do telewizora to jest leciutkie bzyczenie, ale ono zupełnie nie przeszkadza w oglądaniu. Tak więc poprzedni model miał jakąś wadę fabryczną. Na razie przede mną tydzień testowania, bo znowu do 7 dni mogę wymienić TV na inny :D

Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam.
 

piotrflo

New member
No i wymieniłem telewizorek na nowy. Jak na razie to wszystko jest ok. W tym modelu nie ma już tego uciążliwego buczenia. Jak się przyłoży ucho do telewizora to jest leciutkie bzyczenie, ale ono zupełnie nie przeszkadza w oglądaniu. Tak więc poprzedni model miał jakąś wadę fabryczną. Na razie przede mną tydzień testowania, bo znowu do 7 dni mogę wymienić TV na inny :D

Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam.

No to aby Ci sie nie rozbuczal. :eek:k: Testuj, testuj. Ja coraz bardziej jestem zachwycony XV635DG. Utwierdzam sie w przekonaniu, ze to byl dobry wybor.
 

boggy

New member
No i niestety się "rozbuczał" czyli pojawiło się to co opisywałem wcześniej, tylko że jest może troszkę minimalnie cichsze. Już nie wiem co robić, zostawić czy wymienić na coś innego. Zastanawiam się nad Sony 32W5500 lub Philips 32PFL7404 z przewagą nad tym drugim, bo u niego jakoś działa autoformatowanie obrazu. Oglądam Cyfrowy Polsat i ciągłe klikanie na pilocie żeby zmienić format jest trochę denerwujące.
 

kapsell

New member
Bez reklam
cichosza

W zv nie ma buczenie czy czegos podobnego. Wczoraj odpalilem tv w srodku nocy gdy byla calkowita cisza, slychac bylo charakterystyczna prace elektroniki (bardzo ale to naprawde bardzo cichutko przy zero glosnosci). Slowem nie ma problemu.
 

boggy

New member
No a u mnie oprócz "typowego" brzęczenia elektroniki jest jeszcze buczenie od lamp podświetlających (z tego co udało mi się zaobserwować to właśnie one są przyczyną tego buczenia). Tak jak pisałem wcześniej gdy ustawiłem odpowiednio podświetlenie to tylko buczało gdy obraz stawał się ciemny. Udało się to wyeliminować poprzez wyłączenie funkcji "Kontrola podświetlenia", która automatycznie steruje podświetleniem w ciemnych scenach.

Teraz zastanawiam się nad tymi dwoma modelami podanymi wyżej. Wie ktoś, który model jest bardziej pewny jeśli chodzi o ciche działanie? :)
 

boggy

New member
Ma autoformatowanie jeśli podawany jest sygnał 16:9, tzn. wtedy ładnie ustawia na cały ekran. Jeśli jednak sygnał jest 4:3 i jakiś kanał ma czarne pasy od dołu i góry, to niestety trzeba sobie poklikać pilotem żeby je zniwelować. Widziałem kiedyś w sklepie Philipsa 7404 i on sam automatycznie po kilku sekundach obcinał te pasy.
 
Do góry