Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

Larus

New member
Fajny błąd telewizora znalazłem. Przy podłączeniu dysku 320 gbtv odpala media player później ładnie przechodzę do filmów pokazuje mi się ładowanie i za chwile na całym ekranie mam fajne paski czerwone białe itp. Przy podłączeniu pendriva i dysku 80 gb działa elegancko. Przy 320 gb lipa. Jak myślicie uszkodzenie czy niestety błąd technologów?

Nie potwierdzam. Mam 320GB podłączone i wszystko śmiga OK. Te 320 GB masz w NTFS ?


PS. Potwierdzam, że karta wifi USB nie jest dołączana.
 

djzwierzak

New member
To w takim razie gdzie mogę popełniać błąd? Może coś z ustawieniami mam albo tv do zwrotu?
Dwa dyski były na ntfs-ie z czego z 320 dało rade fotki zobaczyć tylko na filmach wywalało

Edit: Jak wam chodzi po podłączeniu dysk? Szybko wolno? Bo umnie trochę jednak wczytywało tą 80 a na 320 gb był odczyt chwilowy i zaraz te dziwne paski kreski itp.
Ktoś wie o co chodzi?
 
Ostatnia edycja:

elpasko

New member
To w takim razie gdzie mogę popełniać błąd? Może coś z ustawieniami mam albo tv do zwrotu?
Dwa dyski były na ntfs-ie z czego z 320 dało rade fotki zobaczyć tylko na filmach wywalało

Edit: Jak wam chodzi po podłączeniu dysk? Szybko wolno? Bo umnie trochę jednak wczytywało tą 80 a na 320 gb był odczyt chwilowy i zaraz te dziwne paski kreski itp.
Ktoś wie o co chodzi?

U mnie 500 GB wczytuje 2-3 s. Pliki w NTFS. Na początku pomyślałem że pod 2 USB wpinasz, ale to byłoby zbyt proste :hihi:
 

djzwierzak

New member
No wlasnie oto chodzi ze umnie nie dziala w ogole duzy dysk. pytanie czy tylko samsung czy cos innego. Dzis sproboje podpiac go pod neta i jakies nowe oprogramowanie sciagnac od producenta moze sie da. Jak nie to bedzie zwrot bo najwidoczniej moze byc soft uwalony lub cos innego .....
 

Larus

New member
Może dysk ma za duże wymagania prądowe ?

Ja mam inny problem z tym wbudowanym playerkiem Toshiby - brak płynności ruchu na mkv. Wyraźnie widać szarpanie/stuttering przy ruchu. Czy u was Toshiba radzi sobie z mkv i jest normalny płynny obraz jak z DVD/BR ?
 

djzwierzak

New member
No i dziwne.640 gb działa pod tv.Chyba moja Tosia jest bardzo wybredna.
Co do mkv odpalałem kilka na kilka minut i są okej płynnie chodzi wszystko. Dodam że jadę na najstarszym sofcie ( nie podpiąłem jeszcze pod neta )
 

elpasko

New member
Wiec teraz tak.W domu stoi sobie juz ten model tv. Pytanie dlaczego nie moze on odczytac Hotbirda z satelity?
Wiecie jak to rozwiazac? Moze zwrocic sie do producenta. Bo akurat uzywam Hotbirda i jest lipa :)

I jak? Udało się ustawić Hotbirda? Ja mam zamiar to zrobić, masz może jakieś wskazówki? A co z kartą CAM ? Działa czy oglądasz tylko darmowe programy?
 

djzwierzak

New member
Nie dałem rady. Poza kartą trzeba mieć jeszcze moduł wiec raczej nic z tego. Na szczęście mam fergusowana więc nie muszę się martwic o satke :)
 

elpasko

New member
Nie dałem rady. Poza kartą trzeba mieć jeszcze moduł wiec raczej nic z tego. Na szczęście mam fergusowana więc nie muszę się martwic o satke :)

Ja nie dałem za wygraną, najpierw ustawiłem Astrę 19.2 i przeskanowałem. Złapałem ok 200 kanałów w tym parę polskich i niekodowanych. Idąc tym tropem ustawiłem EutelSat 7.0 - dziwne ale wykrył ustawienia na 13*. No i tu już było dużo lepiej :grin: Nawet Canal+ HD sobie pooglądałem w paśmie niekodowanym.
Teraz dorzuciłem kilka transponderów z HotBirda z polskimi kanałami do tego EutelSata i czekam na wyniki skanowania. Jak coś z tego wyjdzie to napiszę.
 

elpasko

New member
(sorki za post pod postem)
Po wcześniejszych zabiegach mogę powiedzieć że da się ustawić HotBird 13 na tym tv. W tej chwili mam kilkanaście programów nadawanych po polsku tzw. FTA :grin:
Może ktoś wie czy moduł CAM cyfry+ działa w tym tv? A może TnK ? lub polsatu?
 

sebizbir

New member
Witam,

Wczoraj odebralem TV od kuriera i wieczorem ustawiałem TV.
Co prawda nie podłączalem jeszcze SAT ale filmy divx, mkv łykał jak młody pelikan. Nie udało sie jednak 46VL748 odczytac plikow AVI zapisanych na USB z kamer video (czyste AVI niekompresowane). Czy to jest przypadłość tego modelu czy tez większośc TV tak ma?

Na Redcoon super cena 46"- nie chce reklamowac sklepu ale obawiałem sie ze to pomyłka, a tu przysłali dokładnie 46VL748!
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam,

Wczoraj odebralem TV od kuriera i wieczorem ustawiałem TV.
Co prawda nie podłączalem jeszcze SAT ale filmy divx, mkv łykał jak młody pelikan. Nie udało sie jednak 46VL748 odczytac plikow AVI zapisanych na USB z kamer video (czyste AVI niekompresowane). Czy to jest przypadłość tego modelu czy tez większośc TV tak ma?

Na Redcoon super cena 46"- nie chce reklamowac sklepu ale obawiałem sie ze to pomyłka, a tu przysłali dokładnie 46VL748!

a już mają PL serwis czy dalej się do nich odsyła?
 

zenobiuszek1

New member
Cena bardzo atrakcyjna ciekawe gdzie jest haczyk moze to egzemplarze z ekspozycji ,, a moze bez gwarancji toshiby tylko redcona ?

jesli macie jakies info na ten temat dajcie znac
 

Larus

New member
Poziom sygnalu

Mam pytanko do posiadaczy i ogladajacych DVB-T. Jaki poziom SNR (C/N w Toshibie) osiagacie i z jakiej anteny ? Dokladne parametry transmisji mozemy znalezc w menu System Information. Ja mam chyba jakies bardzo slabe. MUX2 to okolo 27 db, MUX3 ledwo lapie i jest raptem 22 dB.
 

Jerry88

New member
Witam,
Chciałem się dowiedzieć jak ten model obsługuje i jakie ma serwisy internetowe. Zastanawiam się pomiędzy nim a Panasonic TX-L42E30E. Który będzie lepszy z LED'ów pod względem obrazu jak i internetu?
 
Do góry