Toshiba 37XV635DG - opinie

marcepanek

New member
Ja mam dekoder cyfrowy UPC Thomsona. Wszystko smiga jak trzeba. Skalowanie bardzo dobrze sobie daje rade. Nie ma wogole problemow. A z tym superlive to tak nie przesadzaj, ze to Ci tak znieksztalca obraz.
To pochwal się jeszcze, jakie masz ustawienia na dekoderze i na TV, i co widzisz na swoim ekranie gdy TVP nadaje film 'panoramiczny' (letterbox na standardowym ekranie 4:3).
:-?

Superlive tak nie zniekształca? Najlepiej widać, jak gościu siedzi z prawej lub lewej od środka ekranu. Jedno ramię ma normalne, a drugie ciąąąągnie mu się gdzieś...
:D
 
Ostatnia edycja:

siucha

New member
To pochwal się jeszcze, jakie masz ustawienia na dekoderze i na TV, i co widzisz na swoim ekranie gdy TVP nadaje film 'panoramiczny' (letterbox na standardowym ekranie 4:3).
:-?

Superlive tak nie zniekształca? Najlepiej widać, jak gościu siedzi z prawej lub lewej od środka ekranu. Jedno ramię ma normalne, a drugie ciąąąągnie mu się gdzieś...
:D

Jak widze tylko ty masz jakies dziwne przypadlosci.Super live to najlepsza z mozliwych opcji wlasnie do obrazu 4:3 (autoformat off).dziwisz sie,Moze zmien w dekoderze na 16:9 i bedzie po klopocie.to nie wina TV tylko twoich ustawien a jesli dalej twierdzisz ze wszystko jest dobrze ustawione to pozycz od kogos inny dekoder niz twoj a wtedy nastanie swiatlosc i zobaczysz gdzie ow lezal problem.za trudne?Lepiej stekac na forum prawda ? ;)
 

marcepanek

New member
Jak widze tylko ty masz jakies dziwne przypadlosci.Super live to najlepsza z mozliwych opcji wlasnie do obrazu 4:3 (autoformat off).dziwisz sie,Moze zmien w dekoderze na 16:9 i bedzie po klopocie.to nie wina TV tylko twoich ustawien a jesli dalej twierdzisz ze wszystko jest dobrze ustawione to pozycz od kogos inny dekoder niz twoj a wtedy nastanie swiatlosc i zobaczysz gdzie ow lezal problem.za trudne?Lepiej stekac na forum prawda ? ;)
Mam ustawione na dekoderze 16:9, wyłączone autoformatowanie na TV.
Gdy obraz cyfrowy z UPC (dekoder Philips) jest w formacie 4:3 letterbox (np. filmy panoramiczne na TVP1, TVP2, tvn) superlive nic nie jest w stanie z tym zrobić - nadal jest letterbox (z nieco węższymi pasami na górze i dole, ale za to boki są obcięte i dodatkowo jest jeszcze nierównomiernie rozciągnięty).
Piszę o kompatybilności tego TV z sygnałem nadawanym przez UPC, a nie stękam. Co mi po innym dekoderze, skoro mam abonament w UPC. Gdybym nie miał tych 'przypadłości' to bym nie pytał.
 

tomasbrzeski

New member
error

Chlopaki!
Dzieje się coś niedobrego z moją tośką, gdyż zaczyna słychać buczenie jak jest na niskim volume.
Dwa tygodnie temu tez buczala i wylaczylem dekoder i wlaczylem i przestala buczec , teraz buczy znowu i tamten zabieg sie nie sprawdzil.
Mam nadzieję, że to tylko słabsze chwile mojej tośki i powróci do dawnej formy :)

Pozdro dla tośkomaniaków. :krol:
 

szajnada

New member
Witam zastanawia mnie jedna rzecz a propo rozdzielczości przy podlaczeniu z Pc Toshiba 37XV635DG. Zastanawia mnie dlaczego na oficjalnej stronie 32, 42 i 46 cali mają w opisie Max. rozdz. dla PC in: 1360x768@60Hz
• Tryb PC dla HDMI™: 1920x1080@60Hz,a akurat ten w kilku sklepach ma w opisie Max. rozdz. dla PC in: 1360x768@60Hz
• Tryb PC dla HDMI™: 1360x768@60Hz. Czyżby cale miały wpływ na rozdzielczośc i dlaczego na stronie Toshiby nie ma wersji 37 cali Czy ktoś jest mi w stanie na to odpowiedzieć?
 

piotrflo

New member
1360x768 to jest max podłączenie z komputerem. Inaczej się nie da.

Przelacz w ustawieniach karty graficznej na TV jako glowny monitor. Wogole monitor komputerowy ma byc czarny. Pojawi Ci sie wtedy w ustawieniach obrazu natywne ustawienie w TV i w ustawieniach na karcie 1920 x 1080. U mnie dziala karta ATI Mobility Radeon 3450.
 

piotrflo

New member
To pochwal się jeszcze, jakie masz ustawienia na dekoderze i na TV, i co widzisz na swoim ekranie gdy TVP nadaje film 'panoramiczny' (letterbox na standardowym ekranie 4:3).
:-?

Superlive tak nie zniekształca? Najlepiej widać, jak gościu siedzi z prawej lub lewej od środka ekranu. Jedno ramię ma normalne, a drugie ciąąąągnie mu się gdzieś...
:D

Na dekoderze jaki TV: 16:9
W TV:
rozmiar obrazu - Super live
autoformatowanie - wlaczone
rozciaganie 4:3 - wlaczone

I nic mi nie przeszkadza. Jest rozciagniecie owszem po bokach w 4:3, ale nie demonizuj tego. Bo wcale to nie jest razace.
 

tomasbrzeski

New member
buczenie

Chlopaki!
Dzieje się coś niedobrego z moją tośką, gdyż zaczyna słychać buczenie jak jest na niskim volume.
Dwa tygodnie temu tez buczala i wylaczylem dekoder i wlaczylem i przestala buczec , teraz buczy znowu i tamten zabieg sie nie sprawdzil.
Mam nadzieję, że to tylko słabsze chwile mojej tośki i powróci do dawnej formy :)

Pozdro dla tośkomaniaków. :krol:

Szczególnie buczy mi jak jest na DOLBY VOLUME, dopiero jak wyłączam jest lepiej,
trochę jeszcze buczało to wszedłem w opcje
WYROWNIANIE POZIOMU DZWIEKU i WEJSCIE ZEWNETRZNE ustawilem na -11,
teraz jest juz bez zastrzeżeń, ale i tak dziwi mi zaistniała sytuacja hmm
 

Mariusz_i_Goska

New member
Marcepanek. Odpuść sobie dyskusję z nimi, skoro im super live odpowiada. Tośki autozoomu nie mają, niestety. Sprawdź czy masz przycisk optymalizujący na dekoderze, tam powinny być cztery rodzaje formatu + szeroki kąt lub kinowy na tv. Spróbuj. Pozostaje kombinować ręcznie. Tak w ogóle wielu osobom odpowiada inteligentne rozciąganie obrazu i trzeba przyznać, że Tośki robią to dobrze.
 

piotrflo

New member
Co wy z tym autozoomem? Jak obraz bez znieksztalcen ma byc sprowadzony z 4:3 do 16:9? Cos nie bardzo kumam. Moze ktos mnie oswieci.
 
Ostatnia edycja:

marcepanek

New member
Marcepanek. Odpuść sobie dyskusję z nimi, skoro im super live odpowiada. Tośki autozoomu nie mają, niestety. Sprawdź czy masz przycisk optymalizujący na dekoderze, tam powinny być cztery rodzaje formatu + szeroki kąt lub kinowy na tv. Spróbuj. Pozostaje kombinować ręcznie. Tak w ogóle wielu osobom odpowiada inteligentne rozciąganie obrazu i trzeba przyznać, że Tośki robią to dobrze.
Na dekoderze mam do wyboru 16:9, 4:3 i letterbox - niezaleźnie od tego co tam ustawię, zawsze widzę na tv to samo. Jeśli letterbox jest formatem natywnym (a jest często), to superlive z takim sygnałem po HDMI sobie nie radzi - obcina boki i nieco rozszerza w pionie. Ale z sygnałem analogowym (bez udziału dekodera) jest OK (o ile superlive może być OK :D) - więc chyba ten dekoder coś tu miesza. Sam już nie wiem...
Wczoraj, gdy na TVN HD obraz natywny w 'Karolu-człowieku, który został Papieżem' był w formacie letterbox 4:3, superlive rozciągnął to poprawnie. W tym rzecz, że ten obraz cyfrowy jest przeważnie zawsze rozciągnięty na całą szerokość ekranu (rozciągnięty tylko w poziomie, a więc zdeformowany) i wtedy superlive robi z tego masakrę...
Jedyna opcja która daje wtedy poprawny, niezniekształcony obraz, to 4:3 na tv, ale obraz jest wówczas szczątkowy (czarne pasy na górze, dole i po bokach)...
:(
 

marcepanek

New member
Co wy z tym autozoomem? Jak obraz bez znieksztalcen ma byc sprowadzony z 4:3 do 16:9? Cos nie bardzo kumam. Moze ktos mnie oswieci.
Wyobraź sobie że TV emituje film panoramiczny na ekran 4:3. Wówczas widzisz czarne pasy na dole i górze, ale proporcje obrazu na ekranie 4:3 są prawidłowe ('koło' to 'koło'). Jeśli taki obraz rzucisz na ekran 16:9 to będzie on 'jeszcze bardziej panoramiczny' bo zostanie rozciągnięty w poziomie. I straci swe właściwe proporcje: teraz koło stanie się elipsą. Niektóre telewizory (np. mój stary kineskopowy Panasonic) dysponują funkcją super zoom umożliwiającą rozciąganie obrazu w pionie. Taką elipsę można zatem po rozciągnięciu w pionie 'sprowadzić' z powrotem do formatu koła...
Jeśli czarne kaszety były grube (np emitowany był obraz panoramiczny 2,35:1) to na ekranie 16:9 nadal pozostaną czarne pasy, ale dużo węższe. Jeśli emitowano obraz w formacie 4:3 wypełniający cały ekran telewizora o proporcjach 4:3, to jasne że po takim zabiegu na ekranie 16:9 (automatyczne rozciągnięcie do 16:9, a następnie superzoomem w pionie, stracimy z pola widzenia górną i dolną część obrazu, ale proporcje zostaną zachowane (koło = koło).
Proste?
 
Ostatnia edycja:

siucha

New member
Marcepanek. Odpuść sobie dyskusję z nimi, skoro im super live odpowiada. Tośki autozoomu nie mają, niestety. Sprawdź czy masz przycisk optymalizujący na dekoderze, tam powinny być cztery rodzaje formatu + szeroki kąt lub kinowy na tv. Spróbuj. Pozostaje kombinować ręcznie. Tak w ogóle wielu osobom odpowiada inteligentne rozciąganie obrazu i trzeba przyznać, że Tośki robią to dobrze.

To znaczy co ma sobie odpuscic bo ty wiesz lepiej?To moze wyjsnij troche tego belkotu.Jedziesz ze ma sobie darowac dyskusje skro nam odpowiada"super live"?Podajesz jakies rady niezbyt jasne a na sam koniec chwalisz toske za inteligente rozciaganie obrazu hmmm a super live czy szeroki kat jakie to rozciagniecie?Manualne?
 

szajnada

New member
Przelacz w ustawieniach karty graficznej na TV jako glowny monitor. Wogole monitor komputerowy ma byc czarny. Pojawi Ci sie wtedy w ustawieniach obrazu natywne ustawienie w TV i w ustawieniach na karcie 1920 x 1080. U mnie dziala karta ATI Mobility Radeon 3450.

Witam mam pytanie apropo ustawienia w full hd 1920 x 1080 na pc. Również mam Radeona, ale mimo to mam problem, bo nie na całej matrycy jest obraz np: pulpitu. Pomaga jedynie ustawienie super live, ale wtedy ucina troche obraz zarówno u góry jak i u dołu natomiast na szerokim kącie, na którym mam teraz ustawione po bokach mam nie wykorzystane z 2 cm u góry i u dołu 1cm.Na trybie natywnym jeszcze mniej rozciagniety obraz Zastanawia mnie czy ten tv jest rzeczywiście full hd, bo np: na rozdzielczości 1360 x 768 wszystko jest ok. Kolega twierdzi, że to chyba ustawienie fabryczne w tv ale czy oby na pewno?

(Toshiba 37 xv 635 D)
 

piotrflo

New member
Witam mam pytanie apropo ustawienia w full hd 1920 x 1080 na pc. Również mam Radeona, ale mimo to mam problem, bo nie na całej matrycy jest obraz np: pulpitu. Pomaga jedynie ustawienie super live, ale wtedy ucina troche obraz zarówno u góry jak i u dołu natomiast na szerokim kącie, na którym mam teraz ustawione po bokach mam nie wykorzystane z 2 cm u góry i u dołu 1cm.Na trybie natywnym jeszcze mniej rozciagniety obraz Zastanawia mnie czy ten tv jest rzeczywiście full hd, bo np: na rozdzielczości 1360 x 768 wszystko jest ok. Kolega twierdzi, że to chyba ustawienie fabryczne w tv ale czy oby na pewno?

(Toshiba 37 xv 635 D)

Wszystko sie da ustawic. Jesli masz Catalysta to nalezy podpiac sie pod TV, ustawic obraz glowny na TV, komputerowy wogole ma byc nie aktywny, wtedy pojawia sie opcja natywna na TV, ale w Catalyscie pojawia sie w miedzy czasie opcja skalowania obrazu. Cos od 0 do 15%. I tym mozna zniwelowac pasy po bokach. Nie pamietam w ktorym to jest dokladnie miejscu. Musial bym sie podpiac pod TV. Jesli ci sie nie uda odnalezc to potem sie podepne pod TV i dam znac.
 

kaczysld

New member
Witam,

czy ktoś może mi powiedzieć jakie rozszerzenie powinien mieć plik filmowy na USB, żeby ta tośka go przeczytała? Ja wgrałem .avi i nie został rozpoznany.
 

marcepanek

New member
Kwestia formatu obrazu z Mediabox UPC rozwiązana!
Znalazłem na jednym z forów (Forum MediaSwiat :: Zobacz temat - Cyfrowa UPC - Mediabox z HD) taki wpis:

Trzy rodzaje sygnałów i ich jakość:
W dekoderze UPC można jako sygnał wyjściowy wybrać 1080, 720 lub AUTO
W przypadku wybrania AUTO, kanały SD lecą w 576
Jakość SD w sygnale 576 jest wyraźnie lepsza, niż w analogu i rzekłbym, że jest bardzo porównywalna z jakością cyfrowej satelity podłączonej do tego samego telewizora przez Scart (euro) w trybie RGB
Przy wybraniu 720, jakość SD jest trochę lepsza od 576
Przy wybraniu 1080 dla SD, nie dostrzegam większej różnicy miedzy 720.

Kwestia formatowania obrazu i problemy z tym związane:
Po przetestowaniu chyba wszystkich wariantów (w połączeniu z opcjami telewizora), uważam, że najlepiej zdać się na "Auto"
Innymi słowy w dekoderze ustawić AUTO oraz LetterBox, a w telewizorze w zależności od modelu, także "Auto" (Smart itp)
Ustawienie w dekoderze AUTO, sprawia, ze kanały SD idą w 576, ale dzięki temu można w telewizorze stosować tryby Auto i zdecydowana większość kanałów oglądać "normalnie".
Przy wybraniu 720 lub 1080, zdajemy sie praktycznie na tryb Wide (szeroki, 16:9)


I właśnie o to mi chodziło!
Okazało się, że będąc pazernym na ilość linii ustawiłem rozdzielczość na 1080i i dlatego każdy format był na wyjściu HDMI 'wide' (choć nie bardzo rozumiem dlaczego? co ma do tego liczba linii?), a zatem włączając dodatkowo na telewizorze np. 'kinowy', czy 'super live' widziałem tylko środek obrazu lub obraz jeszcze bardziej zdeformowany.
Obecnie jestem już w stanie dopasować rozciągnięty obraz letterbox do formatu 16:9 tak, by zniekształcenia zostały wyeliminowane (wg mnie najlepiej przy wąskim letterboxie sprawdza się jednak 'kinowy' - postacie nie są poszerzone, obraz wypełnia praktycznie cały ekran, choć jest nieco obcięty po bokach).

(...no i trochę mi żal tej utraconej, nieco lepszej jakości na kanałach SD przy wyborze 720p lub 1080i...)
 

szajnada

New member
Wszystko sie da ustawic. Jesli masz Catalysta to nalezy podpiac sie pod TV, ustawic obraz glowny na TV, komputerowy wogole ma byc nie aktywny, wtedy pojawia sie opcja natywna na TV, ale w Catalyscie pojawia sie w miedzy czasie opcja skalowania obrazu. Cos od 0 do 15%. I tym mozna zniwelowac pasy po bokach. Nie pamietam w ktorym to jest dokladnie miejscu. Musial bym sie podpiac pod TV. Jesli ci sie nie uda odnalezc to potem sie podepne pod TV i dam znac.

Dzieki namęczyłem się z tym Catalystem, ale w koncu udało mi się zlokalizować opcje skalowania obrazu. Rozciągnałem obraz na trybie szeroki kąt, bo na trybie natywnym nie widzę różnicy w obrazie. Nie wiem dlaczego wiele osób poleca właśnie ten tryb natywny...
 
Do góry