Toshiba 37XV635DG - opinie

piotrflo

New member
Witam,
od niedawna jestem użytkownikiem tego tv i zauważyłem nieprzyjemną rzecz, otóż moja tośka ma idealnie na środku ekranu pionową kreskę na całej wysokości. Wygląda to tak jakby włączone było jakieś demo i ekran był podzielony idealnie na pół i na jednej połowie obraz z jakimś wspomagaczem na drugiej bez. Po prawej stronie mam wrażenie jakby obraz był mniej ostry i troszkę ciemniejszy.Ten podział, kreska, granica jest widoczna na znacznej części kolorów i obrazów, przy czym np włączeniu hdmi jako źródła bez włączonego urządzenia, gdy obraz jest czarny, nic takiego nie występuje. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? serwis?
pozdrawiam,
sidd

Sprawdz w jakim trybie masz TV. Moze byc sklep z jakims demo i dlatego masz takie wrazenie. Ma byc dom. Ale jesli ustawiles na dom podczas konfiguracji na poczatku to cos musisz miec wlaczone. Z matryca jest wszystko OK jesli po podlaczeniu zrodla po HDMI masz OK obraz. Jesli nic z tych rzeczy zadzwon do serwisu.
 

sidd

New member
Z matryca jest wszystko OK jesli po podlaczeniu zrodla po HDMI masz OK obraz.

tv pracuje w trybie dom, przy hdmi myślałem o czarnym ekranie, wybieram źródło hdmi ale nic nie jest do niego podłączone, przy obrazach na hdmi efekt podziału również występuje
 

count

New member
przy czym np włączeniu hdmi jako źródła bez włączonego urządzenia, gdy obraz jest czarny, nic takiego nie występuje. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? serwis?
pozdrawiam,
sidd

A jak masz włączony TV, a źródło sygnału wyłączone, to obraz nie powinien być niebieski? Na czarnym kiepsko widać, ale na niebieskim tle być może zobaczyłbyś tą kreskę. Moim zdaniem jeśli na niebieskim tle kreskę widać, to tylko serwis, bo wtedy czy to demo, czy nie demo, obraz powinien być idealnie jednolity.
 

sidd

New member
A jak masz włączony TV, a źródło sygnału wyłączone, to obraz nie powinien być niebieski? Na czarnym kiepsko widać, ale na niebieskim tle być może zobaczyłbyś tą kreskę. Moim zdaniem jeśli na niebieskim tle kreskę widać, to tylko serwis, bo wtedy czy to demo, czy nie demo, obraz powinien być idealnie jednolity.

blue screen wyłączyłem w opcjach ale na nim problem też nie występował
 

count

New member
I jak zmieniasz źródło sygnału nawet na nieistniejące to kreska pozostaje? Czy tylko na jednym źródle sygnału występuje? Jak jest na dowolnym ustawieniu źródła to moim zdaniem niestety tylko serwis pozostaje.
 

sidd

New member
I jak zmieniasz źródło sygnału nawet na nieistniejące to kreska pozostaje? Czy tylko na jednym źródle sygnału występuje? Jak jest na dowolnym ustawieniu źródła to moim zdaniem niestety tylko serwis pozostaje.

Tak jak pisałem wcześniej, podział występuje na wszystkich wejściach (TV, HDMI, itd) podczas wyświetlania obrazu, szczególnie na zieleniach, szarościach, niebieskich. Nie występuje na blue screen i zupełnie czarnym gdy na wybranym źródle nie ma żadnego sygnału.
 

count

New member
Przepraszam, przeczytałem, że na blue screenie problem też występował. Nie dostrzegłem tego "nie" w zdaniu.
Mimo wszystko wygląda mi to na wadę matrycy. Może linia pikseli się uszkodziła, albo kawałek siatki się odkleił z tyłu? Zgaduję teraz. W każdym razie ja nic takiego nie mam u siebie i wydaje mi się, że jednak tylko serwis pozostał.
 

tampl

New member
mam pytanko podłączyłem pod toshibę dvd lg LG DVX 492 H przezx kabel hdmi jak sprawdzić w jakiej rozdzielczości idzie sygnał na telewizor czy jest 1080p czy inny
 

Macieked

New member
Witam. Mam pewien problem z tym tv. Otóż co jakiś czas znika mi lista kanałów (źródło sygnału to antena atv - kablówka). Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego ale lista ostatnio zniknęła mi kiedy oglądałem film z usb i wyłączyłem tv. Po ponownym włączeniu kanałów nie było. Poza tym wszystkie ustawienie telewizora zostały zresetowane. Czy ktoś miał podobne objawy i wie jak rozwiązać ten problem ?

Pozdrawiam Macieked
 

mgrob1

New member
Witam. Jestem posiadaczem 37XV635D i w trakcie ogladania TV z dekodera Ferguson AF7318 szczególnie gdy kolory są jasne, to słychać buczenie lub podobne dźwieki. Jeśli obraz jest z DVD (HDMI) nic takiego nie występuje. Co może byc tego przyczyną?? Kabel?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Ja przez słaby kabel EURO słyszę nawet odgłosy otwierania i zamykania klapy w odtwarzaczu DVD, jako trzaski w głośnikach. haha
 

piotrflo

New member
Mógłby ktoś podać jakieś dobre ustawienia do 37xv635??

Sprobuj tego:
Profil:Film
Podswietlenie:40
Kontrast:70
Jasnosc:0
Kolor:0
Odcien:0
Ostrosc:20
Zaawansowane Ustawienia obrazu:

Zarzadzanie kolorami 3D : Wl
Dopsaowanie koloru podst:
Czer. +7+3-1
Ziel. -3+4 0
Nieb. -5+2 0
Zolty +2+5 0
Rozwy(Magenta) +1+4-3
Cyjan +1-2+1
Temperatura Koloru:4
Ustawienia czujnika automatycznej jasnosci: Wyl
Kontrola podswietlenia:Wl
Poziom czerni/bieli:4
Statyczny gamma: -2
Redukcja szumow mpeg:Niski
DNR:Auto
Resolution+ :Wl(Poziom3)
Active vision M100:Wl
Stabilizacja obrazu:Standart
 

Mac1989

New member
Sprobuj tego:
Profil:Film
Podswietlenie:40
Kontrast:70
Jasnosc:0
Kolor:0
Odcien:0
Ostrosc:20
Zaawansowane Ustawienia obrazu:

Zarzadzanie kolorami 3D : Wl
Dopsaowanie koloru podst:
Czer. +7+3-1
Ziel. -3+4 0
Nieb. -5+2 0
Zolty +2+5 0
Rozwy(Magenta) +1+4-3
Cyjan +1-2+1
Temperatura Koloru:4
Ustawienia czujnika automatycznej jasnosci: Wyl
Kontrola podswietlenia:Wl
Poziom czerni/bieli:4
Statyczny gamma: -2
Redukcja szumow mpeg:Niski
DNR:Auto
Resolution+ :Wl(Poziom3)
Active vision M100:Wl
Stabilizacja obrazu:Standart
Dzięki piotrflo, zaraz wprowadzę te Twoje ustawienia i zobaczę jak się sprawdzają. Pozdrawiam
 

Mac1989

New member
Witam ponownie, wprowadziłem podane ustawienia i obraz wydaje mi się trochę za ciemny i mało kolorowy, telewizor posiadam od około tygodnia zakupiony w sieci Euro za 2300 zł, na chwilę obecną podłączony jest pod zwykła antenę pokojową ale z czasem myśle nad jakąś N-ką, do tego czasu mam 6 kanałów :(. Czy są jakieś sposoby żeby poprzez talerz satelitarny zamontowany na dachu odbierać np angielskojęzyczne wersje np eurosportu bądź Mtv?? Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
 

piotrflo

New member
Witam ponownie, wprowadziłem podane ustawienia i obraz wydaje mi się trochę za ciemny i mało kolorowy, telewizor posiadam od około tygodnia zakupiony w sieci Euro za 2300 zł, na chwilę obecną podłączony jest pod zwykła antenę pokojową ale z czasem myśle nad jakąś N-ką, do tego czasu mam 6 kanałów :(. Czy są jakieś sposoby żeby poprzez talerz satelitarny zamontowany na dachu odbierać np angielskojęzyczne wersje np eurosportu bądź Mtv?? Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Ustawienia Gilka 1975:

Podświetlenie: 66
Kontrast: 93
Jasność: 0
Kolor: 1
Odcień: -2
Ostrość: 0
Czerowny: +5 +1 -2
Zielony: -2 -2 +1
Niebieski: -3 +1 0
Żółty: +1 +1 -1
Magenta +2 +1 0 (nie wpisałem co bo nie mogę odczytac z kartki )
Cyjan: +2 +1 -1
Temperatura koloru: 5
Poziom czerni/ bieli: 4
MPEG: niski
PWR: wył.
Resolution +: wł.
Poziom: 3
Stabilizacja: Standardowy
 

mygothicsoul

New member
Witam,

Też skorzystałem z poniższych ustawień i obraz zdecydowanie ładniejszy.

Ps. Panowie czy jest Wam znany problem podłączenia ps3 w FullHD, po 1080i idzie bez problemu a po 1080p pełnym nie chce:(
 
Do góry