Toshiba 37XV635DG - opinie

milosz.k

New member
wracam do tośki z wystawy:) sprzedawca super, na wstępie powiedział, że na wystawie stoi już baardzo długo, tj. minimum pół roku, po 12 godzin dziennie, co daje ponad 2k przechodzonych godzin. jestem mile zaskoczony, bo zadeklarował się poszukać w innych sklepach nówki sztuki lub z mniejszym przebiegiem. znalazłem sposób na sprawdzenie licznika godzin:
1. wcisnąć "mute" na pilocie,
2. wcisnąć ponownie i przytrzymać,
3. w tym czasie wcisnąć "menu" na telewizorze, pokazuje się "s" w prawym górnym rogu - mamy service mode.
4. następnie "menu",
5. "9" na pilocie i mamy "self check".

byłby ktoś tak wspaniałomyślny i sprawdził czy działa? dzięki i pozdrawiam.


sprawdziłem - działa

ale ciekawostka, bo pokazuje mi w sekcji
Version - Main
TV Model - XV625D

a teoretycznie mam 37XV635D
 

bohen25

New member
mi nie działa-może coś źle robię:)
"na telewizorze"-już działa, a jak się z tego menu wychodzi????
 
Ostatnia edycja:

Mumin34

New member
witam ponownie. znalazła się tośka z mniejszym "przebiegiem":mrgreen: w menu serwisowym za czas pracy odpowiada chyba pozycja "power on time" czy jakoś tak i w moim egzemplarzu wynosi 000. wygląda więc że nówka sztuka, ale sprzedawca powiedział że powystawowy bo delikatną rysę na podstawce. mi to zupełnie nie przeszkadza. biorę się za ustawienia:) pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.


edit: czy ktoś kupił ten tv w euro rtv agd? bo mój stamtąd pochodzi i nie mogę doszukać się karty gwarancyjnej ani nic w ten deseń.. czy to działa samo przez się z fakturą/paragonem czy coś powinno być ekstra?
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
witam ponownie. znalazła się tośka z mniejszym "przebiegiem":mrgreen: w menu serwisowym za czas pracy odpowiada chyba pozycja "power on time" czy jakoś tak i w moim egzemplarzu wynosi 000. wygląda więc że nówka sztuka, ale sprzedawca powiedział że powystawowy bo delikatną rysę na podstawce. mi to zupełnie nie przeszkadza. biorę się za ustawienia:) pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.


edit: czy ktoś kupił ten tv w euro rtv agd? bo mój stamtąd pochodzi i nie mogę doszukać się karty gwarancyjnej ani nic w ten deseń.. czy to działa samo przez się z fakturą/paragonem czy coś powinno być ekstra?

Gwarancja musie byc Toshiby. Sprawdz pudelko. Moze byc w folijce na ktoryms z bokow.
 

marcepanek

New member
edit: czy ktoś kupił ten tv w euro rtv agd? bo mój stamtąd pochodzi i nie mogę doszukać się karty gwarancyjnej ani nic w ten deseń.. czy to działa samo przez się z fakturą/paragonem czy coś powinno być ekstra?

Tak, ja kupiłem w Euro z opcją dostawy do domu. Po oddaniu kopii faktury dostawcy, otrzymałem podstemplowaną kartę gwarancyjną i towar został przy mnie wypakowany i dokonano oględzin na ewent. uszkodzeń zewnętrznych. Następnie przez tydzień mogłem testować w celu wykrycia defektów techn. Gwarancja jest ważna z dowodem zakupu (fakturą).
 

Mumin34

New member
no to tak, tv przyjechał do Koszalina z Warszawy. rzeczona folia na boku jest, ale rozerwana. w pudle nie doszukałem się gwarancji, jest instrukcja, kartka z montażem podstawy i jakaś książka, chyba po hiszpańsku, z jakimiś wykresami, schematami na końcu. jutro podskoczę do sklepu po kartę gwarancyjną, podesłali go w jeden dzień (wczoraj rozmowa ze sprzedawcą, dziś był odebrany), więc może w wawie została. wprawdzie jest jeszcze niezgodność towaru z umową, ale gwarę też dobrze mieć.
co do samego tv - jestem mega zadowolony. tv z zerowym przebiegiem, za taką cenę, obraz z cyfrowego polsatu świetny, programy przyrodnicze, piłka nożna - bajka. w weekend pobawię się więcej.
 

bpolocz

New member
Ja mam Toshibe 37XV635DG od kilku dni i mam następujące problemy:
1) nie mogę uruchomić dema (7 różnych demówek) po ustawieniu tv w trybie sklep - komunikat "niedostępne"
2) przez HDMI nie mam dźwięku w TV (sygnał DD) - a ponoć TV na dekoder DD
3) przy przełączaniu kanałów słychać trzaski
4) nie można uruchomić TV z pilota przez naciśnięcie klawisza numerycznego kanału tylko przez czerwony przycisk pilota
5) nie widzę tych 100Hz i R+
6) kolory blade

sygnał z DVD z upscalingiem do 1080p i zwykła antena naziemna - sygnał SD

Wcześniej miałem Toshibe 32CV500 i obraz był bardziej czysty a kolory żywe niż w nowym tak więc problemy 3,4,6 nie występowały, problem 5 też nie tylko dlatego że TV nie był 100Hz.

Może ktoś też miał takie problemy albo wie jak sprawdzić te 100Hz
 

marcepanek

New member
Ja mam Toshibe 37XV635DG od kilku dni i mam następujące problemy:
1) nie mogę uruchomić dema (7 różnych demówek) po ustawieniu tv w trybie sklep - komunikat "niedostępne"
2) przez HDMI nie mam dźwięku w TV (sygnał DD) - a ponoć TV na dekoder DD
3) przy przełączaniu kanałów słychać trzaski
4) nie można uruchomić TV z pilota przez naciśnięcie klawisza numerycznego kanału tylko przez czerwony przycisk pilota
5) nie widzę tych 100Hz i R+
6) kolory blade

sygnał z DVD z upscalingiem do 1080p i zwykła antena naziemna - sygnał SD

Wcześniej miałem Toshibe 32CV500 i obraz był bardziej czysty a kolory żywe niż w nowym tak więc problemy 3,4,6 nie występowały, problem 5 też nie tylko dlatego że TV nie był 100Hz.

Może ktoś też miał takie problemy albo wie jak sprawdzić te 100Hz
Przypadłość 4 zauważyłem od razu przy pierwszej próbie odpalenia (poprzednio miałem mniejszego Soniaka, który odpalał klawiszami numerycznymi) - widać ten typ tak ma :-D
U mnie (jak wcześniej pisałem) czasem nawet czerwonym klawiszem nie udaje się go uruchomić i muszę wtedy wyłączyć go pstryczkiem z boku i dopiero po powtórnym włączeniu pstryczkiem pilot odpala maszynę (dlaczego, nie wiem).
Właściwie, gdy czytam te wszystkie posty z problemami, zaczynam się zastanawiać co za szajs kupiłem...:-D
Na szczęście był niedrogi, więc jak mnie zirytuje to go nocą wystawię na śmietnik :-D

Co to znaczy 'kolory blade'? Nasycenie, jasność i kontrast reguluje się z poziomu menu, czy więc ich skala kończy się nim uzyskasz satysfakcjonujący rezultat?
 

piotrflo

New member
Mysle, ze kolega chyba nic nie ustawial. Kolory blade? Ciekawe. Jakie demo kolega ma na mysli? Chyba nie to ktore jest w sklepach? Bo to leci albo z pena, albo z Blu Ray-a albo DVD.
Z czego ten sygnal jest podawany przez HDMI? Jakie zrodlo?

Moze trafiony trefny egzemplarz. 7 dni na wymiane bez podania przyczyny.
 

mjawo

New member
No tak to jest ze na forum wypowiadaj się częściej osoby które maja problemy z telewizorem... milcząca większość po prostu ogląda :)

Ja w każdym bądź razie jestem zadowolony z zakupu: zero pasków, dźwięk super - nic nie charczy, kolory poezja.
SD świetne, HD zabija :)
 

piotrflo

New member
No tak to jest ze na forum wypowiadaj się częściej osoby które maja problemy z telewizorem... milcząca większość po prostu ogląda :)

Ja w każdym bądź razie jestem zadowolony z zakupu: zero pasków, dźwięk super - nic nie charczy, kolory poezja.
SD świetne, HD zabija :)

Wszystko pieknie, ale milo by bylo jakby ktos sie podzielil swoimi doswiadczeniami, ustawieniami jakie osiagnal i ma super obraz. :D A nie: w stylu poco ja kupilem Toshibe? Trzeba bylo nie kupowac i teraz nie smedzic jak stara babcia bo sie nie podoba.
 

snowee

New member
Przeczytalem z 90% stronek i wiem, ze czesc z Was gra na ps3 na tych telewizorkach.

Dzis pojechalem do mm i tam gadajac gosciem z dzialu powiedzial mi, ze lepiej zebym wzial samsunga b650, bo lepiej sie spisuje z ps3. Wrocilem do domu i przeczytalem ten watek i jakos nie mam ochoty brac samsunga :p

Mam tylko pytanie do oso, ktore graja na tym tv w gry (bralbym 42', 1,5-3m od tv): czy zanotowaliscie jakies smuzenie, rozmazania itp?

Dodam, ze tv bedzie sluzyl do grania na ps3 i ogladania filmow z kompa. zwykla tv z obrazem sd nie bedzie do niego podlaczana.

Pozdro
 

tomasbrzeski

New member
answer

Przeczytalem z 90% stronek i wiem, ze czesc z Was gra na ps3 na tych telewizorkach.

Dzis pojechalem do mm i tam gadajac gosciem z dzialu powiedzial mi, ze lepiej zebym wzial samsunga b650, bo lepiej sie spisuje z ps3. Wrocilem do domu i przeczytalem ten watek i jakos nie mam ochoty brac samsunga :p

Mam tylko pytanie do oso, ktore graja na tym tv w gry (bralbym 42', 1,5-3m od tv): czy zanotowaliscie jakies smuzenie, rozmazania itp?

Dodam, ze tv bedzie sluzyl do grania na ps3 i ogladania filmow z kompa. zwykla tv z obrazem sd nie bedzie do niego podlaczana.

Pozdro

Chodzi głównie o imput laga a pod tym względem toshiba wypada rewelacyjnie, więc o smużenie się nie martw. Na ile ten gościu z mm się zna nie wie nikt. Według mnie te oba tv spełniłby Twoje oczekiwania. Co do pytania, które zadałeś odpowiadam krótko: nie.
Ja oglądam filmy z laptopa i powiem Ci, że jak oglądam film to (ku mojemu zdziwieniu) na laptopie jest gorszy obraz niż na tv, więc jestem bardzo zadowolony.
Mi kuzyn wczoraj zabrał ps3 a grało mi się na tyle dobrze, że przed Wielkanocą kupuję konsolkę. Muszę jeszcze zdecydować co kupić czy xbox360 czy ps3 choć chyba kupię ps3 no i liczę, że będą ciekawe promocje, chociaż mogę się przeliczyć... -_-

Co do tv wybór należy do Ciebie.

Aaa zapomniałem dopisać, że macie pozdrowienia od... mojej tośki :)
 

kapsell

New member
Bez reklam
@snowee
ps3
W cenie to edenz lepszych wyborow. Technologia lcd tez ma swoje wady i nie spodziwaj sie ze za 2500-3000 bedzieszmial ideal.
Prosta sprawa: podlacz w sklepie konsole do Sama i Toski i sam zobaczysz...
 
Do góry