Toshiba 37XV635DG - opinie

gajewmic

New member
Witam,

pierwszy post, aczkolwiek forum przegladam od jakiegos juz czasu. Dzieki miedzy innymi Waszym opiniom zakupilem Toshibe 37XV635DG. Wszystko jest w jak najlepszym porzadku, ale meczy mnie jedno pytanie. Czy w tym telewizorze wystepuje cos takiego jak bezpieczne odlaczanie usb? jezeli tak jak to zrobic, googlalem, przegladalem instrukcje i nic.

pzdr
Michal
 

piotrflo

New member
Na pilocie jest taki guziczek exit i tym z tego co pamietam wychodzi sie dobrze z trybu media playera. Nie moge teraz sprawdzic bo TV w Serwisie.:x
 

tomasbrzeski

New member
toska

Witam,

pierwszy post, aczkolwiek forum przegladam od jakiegos juz czasu. Dzieki miedzy innymi Waszym opiniom zakupilem Toshibe 37XV635DG. Wszystko jest w jak najlepszym porzadku, ale meczy mnie jedno pytanie. Czy w tym telewizorze wystepuje cos takiego jak bezpieczne odlaczanie usb? jezeli tak jak to zrobic, googlalem, przegladalem instrukcje i nic.

pzdr
Michal

Też miałem tą wątpliwość , ja wyłączyłem tv i wyciągnąłem dopiero, ale potem zrobiłem tak jak piotrflo pisał i myślę, że więcej nie trzeba kombinować z usb.
Pzdr!
 

zbrapol

New member
Witam Panowie

Mam ten model od kilku dni i ma pytanie bo zauważyłem, że w trybie czuwania pobiera blisko 20 Watt (w instrukcji 0,7 Watt) i nie wiem dlaczego, ale nie odtwarza dźwięku dolby digital na cyfrowej kablówce mimo, że przy filmach z pendrive'a odtwarza bez problemów. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

piotrflo

New member
Witam Panowie

Mam ten model od kilku dni i ma pytanie bo zauważyłem, że w trybie czuwania pobiera blisko 20 Watt (w instrukcji 0,7 Watt) i nie wiem dlaczego, ale nie odtwarza dźwięku dolby digital na cyfrowej kablówce mimo, że przy filmach z pendrive'a odtwarza bez problemów. Z góry dziękuję za odpowiedź.

A jakie masz polaczenie dekodera od kablowki z TV?
 

count

New member
No to jak chcesz mieć dolby digital, jak dźwięk idzie kablem antenowym? Podepnij dekoder kablem optycznym, coaxialnym albo hdmi, to będziesz miał dźwięk dolby.
 

pedrostan

New member
toshiba 42xv635DB

Witam wszystkich!

Chce sie podzielic z wami moja opinia na temat toshiby 42xv635DB.

Przepraszam za brak polskiej czcionki


Otoz moja sytuacja odnosi sie rynku w Angli ale produkt byl skladany w Polsce.
Pierwszy tv ktory kupilem byl LG 42LH3000 w Tesco (499£). Po konkretnym przetestowaniu odkrylem 4 dla mnie powazne wady w tym telewizorze:
a) przy odbiorze DTV kanalow BBC zaklocenia nie pozwalaly ogladac programu (wczesniej przy odbiorze DTV z malego pudelka wszystko bylo ok)
b) wieczorna cisza glos ustawiony na 1,2 szelest dochodzacy z glosnikow mnie dobijal, jak ja to zauwazylem to potem skupialem sie tylko na tym, dramat.
c) ogladajac mecz pilki noznej albo grajac w pro evo soccer pionowe pasy na tle boiska (tez dramat jak sie na tym skupic)
d) ostatnia rzecz, sprawdzajac tv pod katem martwych pikselow odnalazlem 3 martwe w lewym dolnym rogu ekranu... ufff

Nigdy wczesniej nie mialem kontaktu z LCD i wszystkie te moje wady udalo mi sie znalesc na tym forum u innych osob ktore posiadaja ten sam model tv, wiec postanowilem zakonczyc przygode z tym tv oddajac go do sklepu( i tu szacuek dla dzialu klienta w angielskim tesco: zrefundowali cala kwote bez problemu) i nie mam zamiaru wracac do LG.

Idac dalej wertowalem forum i internet (cenowo) w poszukiwaniu innego LCD (ale to jescze przed oddaniem LG) i odnalazlem Toshibe 42xv635DB w sklepie Comet(599£) wiec po opiniach zdecydowalem sie na ten tv.I tu niespodzianka w sklepie sprzedawca zaoferowal mi ubezpieczenie na telewizor za 160£ na 3 lata (jak mi np. spadnie ze stolika,rysy na ekranie itp,itd co kolwiek mi sie nie spodoba to pokrywa to ubezpieczenie) na poczatku powiedzialem nie dziekuje ale obnizili mi cene tv o 50£ wiec pomyslalem sobie ze chyba warto. Kupilem przywiozlem podlaczylem i tescik:
a) toroche buczal z tylu ale z przodu raczej nie slyszalne
b) troche zawiodlem sie ostroscia obrazu nawet przy ustawieniach gilika
c) dwa nie do konca dzialajace piksele (ne swiecily sie na czerwono, a na bialym tle to na niebiesko)
I tyle, wiec juz calkiem obrazony:-x pojechalem do Cometa wymienic ten telewizor na ten sam bo w sumie bylem bardzo z niego zadowolony (duzo lepsza jakosc obrazu niz w LG).
Uff, i tu serwis Cometa mnie nie zawiodl (przez pierwszy rok wymieniaja tv na nowy w przypadku nawet 1 martwego piksela Toshiba dopuszcza mozliwosc kilku martwych wedlug normy ISO) i wymienil mi tv na nowy przy czym mialem ze soba laptopa z programem Nokii do sprawdzania matrycy wiec sprawdzilem ten nowy tv przy nich i jest bez wad.I tu mocne zdziwienie przy podlaczeniu go w domu:
a) buczenia z tylu tv brak
b) matryca super (to juz wiedzialem ale sprawdzilem jeszcze raz)
c) mocno zdziwiony jakoscia obrazu w porownaniu do tej Toshiby co mialem wczesniej,
bez ustawien giglika obraz super ostry i ze 2 razy lepszy od poprzedniej Toshiby, dziwne.
Nie wiem zupelnie co o tym myslec, teraz jestem bardzo zadowolony (software w tej nowej Toshibie ten sam co w poprzedniej)

Uff...koncze juz. Aha moze komus przyda sie Batch number tej serii:
Batch number: PTA0014868

I jeszcze dwie rzeczy:
a) jezeli obraz sam sie nie przelacza z 4:3 na 16:9 to mozna to zmienic w opcjach
Automat. format wl.
Rozciaganie formatu 4:3 wl.
b) ta funkcja Active Vision M100 faktycznie dziala, sprawdzilem to programem Pixel Analizer, mozecie go znalesc w internecie za friko.

Mam nadzieje ze ten przydlugi tekst jest chociaz troche przydatny przy wyborze tv, szczerze polecam Toshibe przynajmniej duzo lepsza od LG.

Piotr.

P.S. i odziwo brak tych pasow przy ogladaniu meczu czy graniu w gre i nie traci tez tak bardzo na czerni jak oglada sie pod kontem, naprawde jestem mocno zdziwiony...
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
Martwe pixele sie zawsze moga zdarzyc, takie zycie... Dobrze zrobiles za drugim razem ze sprawdziles.
Co roznicy ktora dostrzegles i jak mowisz byla widoczna na identycznych ustawieniach - to prawdopodobnie wczesniejszy tv mogl stac na wystawce (jednak zawsze lepiej sprawdzic licznik godzin pracy). Taka moja teoria :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
po prostu poprzednio był lekko uszkodzony model - co się zdarza wszędzie.
Super że byłeś dobrze przygotowany.
 

pedrostan

New member
(jednak zawsze lepiej sprawdzic licznik godzin pracy). Taka moja teoria :)
A jak sprawdzic licznik godzin pracy?

Pozdrowienia.

P.S. I na pewno nie byl na wystawce w sklepie bo po pierwsze stala juz tam inna Toshiba 42xvg35DB a po drugie pudlo bylo zaklejone tasma toshiby bez sladow otwierania...wiec dla mnie to moze zalezy od pracownikow kto skladal i kiedy...
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
Czy istnieje mozliwosc obslugi BD SONY np 360 pilotem z Toski 42XV635DG? Gdzies cos takiego przeczytalem w necie, ze gosc zakupil SONY BDP-S360 i byl mile zaskoczony bo mogl uzywac do tego odtwarzacza pilota wlasnie od TV Toshiby.
 

smagur

New member
Witam. Czy ktoś podłączył do tego tv kino domowe albo jakiś inny sprzęt peryferyjny i wykorzystuje funkcje regza link? Chciałbym kupić kino domowe do tego tv ale nie wiem jakie i czy wogóle jakiekolwiek będę mógł obsługiwać wykorzystując regza link?
 

pawel.xl

New member
Witam , mam pytanko dotyczące trybów wyświetlania obrazu, Mam N' ke i za każdym razem jak właczam to musze przełączac na tryb NATYWNY bo zawsze wraca na SUPER LIVE . czy jest jakis sposób żeby tv zapamietał ustawienie i włączał odrazu na natywny??? , szukałem i próbowałem i nic nie wymyśliłem.
 

mjawo

New member
Witam , mam pytanko dotyczące trybów wyświetlania obrazu, Mam N' ke i za każdym razem jak właczam to musze przełączac na tryb NATYWNY bo zawsze wraca na SUPER LIVE . czy jest jakis sposób żeby tv zapamietał ustawienie i włączał odrazu na natywny??? , szukałem i próbowałem i nic nie wymyśliłem.

Mam podobny problem i strasznie mnie to denerwuje.
Mam podłączony dekoder od kablówki i po włączeniu na nowo telewizora za każdym razem wraca mi do trybu "Szeroki kąt" z ustawionego wcześniej "Super Live" - przeczytałem tą rozszerzoną instrukcję z netu i tam też nie znalazłem rozwiązania :?
 

mjawo

New member
Tak to jest szukałem kilka dni rozwiązania i nic, tylko napisałem o tym na forum i ... znalazłem :razz:

pawel.xl trzeba to zrobić tak: menu -> preferencje -> "automat. format" ustawić na wył.
 

pawel.xl

New member
Tak to jest szukałem kilka dni rozwiązania i nic, tylko napisałem o tym na forum i ... znalazłem :razz:

pawel.xl trzeba to zrobić tak: menu -> preferencje -> "automat. format" ustawić na wył.


DZIĘKOWAOC :blagam::blagam::eek:k: ,

teraz jak napisałes zeby wyłączyc "automa.format" to coś mi zaświtało, faktycznie po zakupie tv było ok a póżniej troszke nagrzebałem i i chyba to przełączałem, jeszcze raz dzieki
 

mloxey

New member
ActiveVision M100

Witam, czy żeby system odświeżania działał poprawnie sygnał wideo musi spełniać jakieś parametry? Czy działa Wam to dla TV kablowej czy tylko dla sygnału przez HDMI? Będę naprawdę wdzięczny za informację. Chodzi o serię XV635.
Jeśli ktoś byłby skłonny zrobić prosty test włączając i wyłączając ten system w czasie oglądania telewizji i zaobserwowania czy obraz staje sie bardziej płynny to będę niezmiernie wdzięczny. To najlepiej widać na napisach końcowych filmów.
Pozdrawiam, Marek
 
Do góry