Toshiba 37XV635DG - opinie

count

New member
Jak masz N-kę to na dekoderze znajdź przycisk RES i wciskaj aż dostaniesz 720p albo 1080i na wyświetlaczu. W innych stacjach nie wiem, ale podejrzewam, że podobnie - albo masz przycisk na obudowie, albo z poziomu menu znajdujesz.
 

piotrflo

New member
Czy zauwazyliscie moze przechodzace fale na waszych TV? Ja wczoraj ogladajac Negocjatora na Polsacie zauwazylem, ze w niektorych scenach widac przechodzace z gory na dol fale. Tak jakby obraz plywal. Widac to w zaleznosci jakie jest tlo w danym momencie. Zastanawiam sie czy to TV czy kwestia nadawania przez stajce i sygnalu UPC? Dekoder polaczony z TV poprzez EURO - EURO. Musze sprawdzic z pominieciem dekodera, na kablu analogowo - bezposrednio. No jestem ciekaw. Podobna sytuacje zauwazylem na TVP2 wczesniej tez ogladajac jakis program.
 

count

New member
Raczej nie jest to problem telewizora. Gdyby to był TV, to działoby się na wszystkich kanałach. Raczej odpowiada za to dostawca kablówki. U mnie nic takiego się nie dzieje, ale ja mam sygnał z satki przez dekoder enki, więc nie muszę się martwić o jakieś zakłócenia na kablach.
 

piotrflo

New member
Tez mam taka nadzieje, ze to nie TV. Cholerne UPC. Kiedy oni sie ogarna z ta swoja jakoscia sygnalu. Nowych kanalow HD jak nie bylo tak nie ma.
 

count

New member
A UPC w ogóle nadaje ci cyfrowo, czy analogowo? Jak analogowo, to może stąd zakłócenia. Jak cyfrowo, to pływania obrazu nie powinno być. W ogóle pływanie na LCD jest dla mnie zagadką...
 

piotrflo

New member
A UPC w ogóle nadaje ci cyfrowo, czy analogowo? Jak analogowo, to może stąd zakłócenia. Jak cyfrowo, to pływania obrazu nie powinno być. W ogóle pływanie na LCD jest dla mnie zagadką...

Powiem Ci szczerze, ze sam nie wiem dokladnie jak oni nadaja. Niby mam dekoder TV cyfrowej, ale z tego co wiem to wlasciwie ma sie nijak do cyfrowego sygnalu. Mam polaczenie przez EURO-EURO bo innej opcji na wypuszczenie sygnalu video w tym dekoderze nie ma. To tak wyglada jakby bylo cos z odswiezaniem obrazu. Nie wiem ciezko to opisac. Widac to na kolorach szarych, stonowanych. Na polsacie sport wogole paski przechodza w poprzek, zdecydowanie wina sygnalu. Wszystkie kable mam z polki takiej powiedzmy pomiedzy srednia a wysoka. Od antenowych po Euro i chinche. Zostal mi jeszcze jeden antenowy do wymiany miedzy TV a tunerem kablowki. Resetuje wlasnie wszystko. Zobaczymy.
 

count

New member
A nie lepiej przerzucić się na coś satelitarnego? Praktycznie każdy z operatorów telewizji satelitarnej oferuje jakieś promocje z zakupem talerza, więc nie musiałby to być żaden dodatkowy koszt. No chyba, że masz w kablówce umowę wiązaną ale dlatego właśnie nie lubię kablówek i takich umów, bo później trudno się wyplątać.
Ja jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu w nce na kanałach HD. Na standardzie wiadomo-gorzej, ale tu i tak nic nie poradzę, bo to już wina samej definicji takiego sygnału.
 

piotrflo

New member
No niestety umowa. Jakbym wiedzial, ze N-ka bedzie miala taka promocje to wogole bym sie nie zastanawial. Jakos rok przeboleje. Ale po resecie chyba sie poprawilo. Te dekodery w UPC maja do d..... Zobacze wieczorem jak to bedzie wygladalo. Zamowilem speca z serwisu UPC to przyjedzie i posprawdza jak wyglada moc sygnalu.
 

gregor72

New member
Jeśli chodzi o obraz SD to zależy z jakim bitrete nadaje stacja np. skoki narciarskie jak dużo stacji transmituje to widać eurosport - TVP1 - TVP Sport - ORF między pierwszą a ostatnią jest dość spora różnica
 

davpur

New member
trzeszczace hdmi

Witam. Wlasnie zaobserwowalem dziwne zjawisko na swojej Tosi ktore mnie irytuje. Mianowicie do tv podlaczony jest
-kabel anteny
-dekoder darmowy od cyfry + (strong) przez EURO
-laptop podlaczony poprzez hdmi

Przy ogladaniu programow z cyfry + tv strasznie trzeszczy, jakby chodzil tam wiatraczek. Efekt ten nie wystepuje przy ogladaniu kablowki i gdy tv posluzy za drugi monitor. Tv przestaje halasowac gdy odlacze hdmi, czy to od laptopa czy tv. Co mozna zrobic w tej sprawie?

i przy okazji dodatkowe pytanie...czy wymiana dekodera zapobiegnie szumowi jaki wydobywa sie uzywajac stronga gdy na ekranie widac sporo bialego koloru (po wcisnieciu menu gdzie wyswietlane sa opcje tunera, zmiany kanalow)?
 

tomasbrzeski

New member
Pytanie

Witam, zadawałem to pytanie, ale problem mam dalej.
Wszędzie wszystko działa w tośce xv635 ale nie mam obrazu na kanałach HD..., a dźwięk jest. Kiki mówił, że nie muszę ustawić na dekoderze, ale tam chyba tego nie ma, bo wydaje mi si, że sprawdziłem wszystko.

Pomocy Polacy :)
 

tomasbrzeski

New member
a będę musiał płacić przedstawicielowi fabryki? bo jak tak to dzięki ale nie mam nic pieniędzy i nie będę miał w najbliższym czasie, bo urodziło mi się dziecko. Każdy grosz właśnie na nie przeznaczam.

Jakby ktoś wiedział co trzeba zrobić żebym miał obraz na kanałach HD ( jest tylko dźwięk i czarny obraz) to byłbym wdzięczny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomasbrzeski

New member
x

kolejny problem, tym razem psuje mi sie obraz jak ogladam przez dekoder , wiekszosc kanalow wyskakują wielkie pixele cale paski i nie da się oglądać , niektore kanaly są ok.
a bez dekodera wszystko jest ok.

wiecie czego to wina ?
a)zlego podlaczenia dekodera
b)wadliwego dekodera
c)asty (moj nadawca tv)
d)telewizora
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie będziesz musiał płacić za kontakt z przedstawicielem producenta.
Jak sam napisałeś że z dekodera - to wina dekodera.
 

count

New member
No i jak to możliwe, że odbierasz obraz z dekodera i bez dekodera. Masz zwykłą antenę dodatkowo? Pisz bardziej szczegółowo, jak chcesz, żeby ktoś ci pomógł :)

O twoim dostawcy kablówki już wczoraj próbowałem wyczytać, ale podobnie jak piotrflo nie znalazłem informacji.
 

tomasbrzeski

New member
do tomasbrzeski: Jaki masz dekoder do kablowki i co to za kablowka? Bo jakos sie nie doczytalem co tam u Ciebie gra.

Dekoder: digit mf4-k
kablówka: Asta

nie mam żadnej anteny dodatkowej.
tvp1, tvp2, canal plus sport , filmbox i takie tam rozmazują mi się.

a działają: m.in. polsat, tvn , polsat sport 2 ...

dekoder ten mam rok...
 
Do góry