Toshiba 37XV635DG - opinie

piotrflo

New member
Czy warto kupować tv z wystawy po normalnej cenie?
Czy z powodu, że są one używane nawet kilka miesięcy nie warto kupować?
Możecie się wypowiedzieć o telewizorach kupowanych z wystawy?

Dzwon na sklep internetowy. W magazynie centralnym maja kilka sztuk. Przed chwila dzwonilem w innej sprawie co prawda, ale zapytalem o 37XV635DG. Na sklepach faktycznie maja sztuki wystawowe. Ilosc sztuk ograniczona w magazynie. Mieli jakas mala dostawe.
 

tomasbrzeski

New member
nagar

Napisałem ci już. Jeśli sklep nie chce obniżyć ceny, to nie warto. Jeśli mocno obniża cenę, to warto się zastanowić, ale w normalnej cenie to lepiej poczekać, bo co to za okazja. Że masz od ręki? Aż tak się niecierpliwisz?

no nie mogę się doczekać, jak mam w ręku 2600zł od czterech dni to ubywa po trochu hehe
ale spoko już kontroluję sytuację.:grin:

Odnośnie "Portifo" sory jak przekręciłem nazwę)
dzięki za tą informację, bardzo przydatna.:cool:

Pozdrawiam posiadaczy toshiby xv635 :):popcorn:
 

piotrflo

New member
no nie mogę się doczekać, jak mam w ręku 2600zł od czterech dni to ubywa po trochu hehe
ale spoko już kontroluję sytuację.:grin:

Odnośnie "Portifo" sory jak przekręciłem nazwę)
dzięki za tą informację, bardzo przydatna.:cool:

Pozdrawiam posiadaczy toshiby xv635 :):popcorn:

A niema sprawy. No tak troszke Ci sie przekrecilo :D "piotrflo" a nie "portifo", ale spoko nie ma problemu. :lol:
 

tomasbrzeski

New member
JUtro

Dopiero jak zadzwoniłem telefonicznie to udało mi się zamówić tą Tośkę.
Jutro mają przysłać z Warszawy. Około 13 odbieram ją. Głupio zrobiłem bo już dałem całą kasę, ale myślę, że obejdzie się bez niemiłych konsekwencji.

Mam prośbę. Doradźcie mi jak się sprawdza czy tv jest sprawny. Co mam dokładnie zrobić oprócz oglądnięcia z zewnątrz (czy nie ma rys, wgnieceń itp.) ?
Włączyć go i co ?

Mój pierwszy tv dlatego jestem taki ciemny w tych sprawach.

Pomocy! :grin:
 

piotrflo

New member
Dopiero jak zadzwoniłem telefonicznie to udało mi się zamówić tą Tośkę.
Jutro mają przysłać z Warszawy. Około 13 odbieram ją. Głupio zrobiłem bo już dałem całą kasę, ale myślę, że obejdzie się bez niemiłych konsekwencji.

Mam prośbę. Doradźcie mi jak się sprawdza czy tv jest sprawny. Co mam dokładnie zrobić oprócz oglądnięcia z zewnątrz (czy nie ma rys, wgnieceń itp.) ?
Włączyć go i co ?

Mój pierwszy tv dlatego jestem taki ciemny w tych sprawach.

Pomocy! :grin:

Mogles zaplacic przy odbiorze. Ale spokojnie. Nawet jak cos znajdziesz to przyjada i zabiora. Masz siedem dni na sprawdzenie. Na miejscu nie wiem czy zdazysz podlaczyc. Oni raczej nie czekaja. Chwile to trwa zanim odpalisz. Podlaczenie, przypiecie nogi, ustawienie kanalow. Jest zabawa. Kup :popcorn: Do mnie przyszlo dwoch takich kolesi, ze nawet nie wiedzieli gdzie moze byc gwarancja do TV. :) Jedyne co udalo mi sie zrobic to ogledziny zewnetrzne przy nich. To zrob, bo czasem sie mozna zdziwic. Takze rozpakowac, wyjac, obejrzec czy matryca nie ruszona "mlotkiem" i czy nie byl rzucany - to tyle. Gwarancja powinna byc doklejona w folijce na pudelku.
Powodzenia, daj znac jak dojedzie. Ciekawi jestesmy wrazen.
 

tomasbrzeski

New member
Mogles zaplacic przy odbiorze. Ale spokojnie. Nawet jak cos znajdziesz to przyjada i zabiora. Masz siedem dni na sprawdzenie. Na miejscu nie wiem czy zdazysz podlaczyc. Oni raczej nie czekaja. Chwile to trwa zanim odpalisz. Podlaczenie, przypiecie nogi, ustawienie kanalow. Jest zabawa. Kup :popcorn: Do mnie przyszlo dwoch takich kolesi, ze nawet nie wiedzieli gdzie moze byc gwarancja do TV. :) Jedyne co udalo mi sie zrobic to ogledziny zewnetrzne przy nich. To zrob, bo czasem sie mozna zdziwic. Takze rozpakowac, wyjac, obejrzec czy matryca nie ruszona "mlotkiem" i czy nie byl rzucany - to tyle. Gwarancja powinna byc doklejona w folijce na pudelku.
Powodzenia, daj znac jak dojedzie. Ciekawi jestesmy wrazen.

Zamówiono tośkę do sklepu i tam ją odbieram, więc sobie spokojnie sprawdzę i nawet chyba podłączę do ps3 :grin:
Dzięki Piotrflo za zainteresowanie i pomoc.
Jak mówisz, że bedzie ok to też tak myślę. :cool:

Jutro napiszę co i jak.
POZDRAWIAM :)
 

tomasbrzeski

New member
Po zakupie!

Witam ponownie, dzisiaj odebrałem toshibe 37" xv635d
i włączyłem poprzez kablówkę i obraz lipny, ale doszedłem do wniosku, że to dlatego, że u mnie telewizory są podłączone szeregowe i jako pierwszy sygnał odbiera mój ojciec jako drugi brat i jako trzeci ja... dlatego tak slabo. Podłączyłem dekoder i obraz jak z bajki na każdym na kanale :) No prawie jak z bajki bo jeszcze nie ustawiłem obrazu. Mógłby mi ktoś pomóc skalibrować obraz. Słyszałem, że gilek1725 pomaga w tym kierunku, ale on będzie dopiero za tydzień. Czy ma ktoś od niego te ustawienia albo jakieś swoje ładne :-D ?

Jeśli tak to proszę przesłać albo napisać tutaj na forum,

mój mail tom.as@op.pl

wiecie może czy muszę mieć talerz jeśli zakupię cyfre plus ?
 

piotrflo

New member
Witam ponownie, dzisiaj odebrałem toshibe 37" xv635d
i włączyłem poprzez kablówkę i obraz lipny, ale doszedłem do wniosku, że to dlatego, że u mnie telewizory są podłączone szeregowe i jako pierwszy sygnał odbiera mój ojciec jako drugi brat i jako trzeci ja... dlatego tak slabo. Podłączyłem dekoder i obraz jak z bajki na każdym na kanale :) No prawie jak z bajki bo jeszcze nie ustawiłem obrazu. Mógłby mi ktoś pomóc skalibrować obraz. Słyszałem, że gilek1725 pomaga w tym kierunku, ale on będzie dopiero za tydzień. Czy ma ktoś od niego te ustawienia albo jakieś swoje ładne :-D ?

Jeśli tak to proszę przesłać albo napisać tutaj na forum,

mój mail tom.as@op.pl

wiecie może czy muszę mieć talerz jeśli zakupię cyfre plus ?

Tak, do Cyfry potrzeba talerza. A ustawienia gilek1975 to:
Podświetlenie: 66
Kontrast: 93
Jasność: 0
Kolor: 1
Odcień: -2
Ostrość: 0
Ustawienia 3D koloru:
Czerowny: +5 +1 -2
Zielony: -2 -2 +1
Niebieski: -3 +1 0
Żółty: +1 +1 -1
Magenta: +2 +1 0 (nie wpisałem co bo nie mogę odczytac z kartki )
Cyjan: +2 +1 -1
Temperatura koloru: 5
Poziom czerni/ bieli: 4
MPEG: niski
PWR: wył.
Resolution +: wł.
Poziom: 3
Stabilizacja: Standardowy

Sa to dobre ustawienia, potem moze cos poprawisz pod siebie jak bedzie nie tak. :) Gratulacje z zakupu, ze w koncu sie udalo. O obraz mysle, mozesz byc spokojny. Ja caly czas pracuje nad ustawieniami.
 

tomasbrzeski

New member
halo

Tak, do Cyfry potrzeba talerza. A ustawienia gilek1975 to:
Podświetlenie: 66
Kontrast: 93
Jasność: 0
Kolor: 1
Odcień: -2
Ostrość: 0
Ustawienia 3D koloru:
Czerowny: +5 +1 -2
Zielony: -2 -2 +1
Niebieski: -3 +1 0
Żółty: +1 +1 -1
Magenta: +2 +1 0 (nie wpisałem co bo nie mogę odczytac z kartki )
Cyjan: +2 +1 -1
Temperatura koloru: 5
Poziom czerni/ bieli: 4
MPEG: niski
PWR: wył.
Resolution +: wł.
Poziom: 3
Stabilizacja: Standardowy

Sa to dobre ustawienia, potem moze cos poprawisz pod siebie jak bedzie nie tak. :) Gratulacje z zakupu, ze w koncu sie udalo. O obraz mysle, mozesz byc spokojny. Ja caly czas pracuje nad ustawieniami.

mały problem :bober:do którego profilu ustawien obrazu dostosowac te parametry ?
-dynamiczny
-standardowy
-autoview
czy filmowy
???????????
 

tomasbrzeski

New member
Pytanie

Sport oglądać na obrazie dynamicznym?W gry grać w trybie gry.
Filmy w filmowym.
A zwykłe kanały w trybie standardowym. Tak?

a te ustawienia co mi podal piotrflo to one są do którego trybu ?
 

pawel.xl

New member
Podeślijcie mi tą kalibrację do tośki 37xv635dg i jak ją przeprowadzić. Z góry dzięki .
rafal_1973_1973@o2.pl


A wystarczy poczytac temat

Witam ,

DO WSZYSTKICH KTORZY CHCIELI BY USTAWIENIA GILKA

Jako że widze iż dużo osób chciało by spróbowac tych ustawień a kolega gilek nie dysponuje wolnym czasem, wiec pozwole sobie pomóc. Otóż kolega gilek z tego co wiem (porównywałem oba ustaiwnia, a poza tym ktos już gdzieś o tym pisał) ustawienia konfigurował na serii ZV i właśnie w temacie o tej serii sa dokładnie opisane te ust. przez kolege Gilka

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44051&page=2

Powyższy link zaprowadzi was właśnie do tych ust. Jeżeli komuś te ust. sie sprawdzą (bo mi osobiście hmm.. ) to prosze dziekowac oczywiscie Gilkowi
 
Do góry