Toshiba 37XV635DG - opinie

count

New member
Jeśli chodzi o ustawienia obrazu, to jest kilka trybów do wyboru:
4:3, kinowy, SuperLive i jeszcze jakieś, nie pamiętam.

drno: próbowałeś zmienić tryb obrazu? Na wszystkich tak jest, czy tylko na jednym, konkretnym?

I dzieje się tak na programie, który standardowo nadawany jest w trybie 4:3, czy w 16:9?

O ile pamiętam TVP Info nadawane jest 4:3, ale np. TVN24 na N-ce w 16:9 (oczywiście dekoder musi być przestawiony w tryb 16:9). Problem występuje na wszystkich kanałach, czy tylko na niektórych?
 

drno

New member
Póki co sygnał mam z analogowej UPC. Obraz mam ustawiony na SuperLive. Nie wiem które kanały nadają standardowo w 4:3, ale jak wspomniałem efekt rozciągnięcia zauważyłem oglądając mecz LM w Polsacie, widać to dobrze na kanałach z paskiem informacyjnym (TVP Info, TVN24, Superstacja). Chciałem wstawić zdjęcia, ale:

UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi. :niewiem:
 

count

New member
drno napisał:
UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi. :niewiem:
Masz już 7 postów, więc teraz już powinno to być możliwe ;)
Sprawdzałeś w innym trybie? Żadnej zmiany nie ma? Ja też używam SuperLive np. do filmów z komputera, bądź DVD i nie mam żadnych problemów.

@piotrflo i inni: nie, u mnie żadnego rozciągnięcia nie ma. I nie ma też żadnego buczenia, ani nierównomiernego podświetlenia, które zgłaszają inni w tym wątku. Nie zaobserwowałem żadnej z wymienianych tu wad. Może dlatego, że był składany w Polsce :)

Tylko przypominam, ja mam model 46 cali, z tej samej serii, ale to tylko oznacza, że wkładane jest to samo oprogramowanie. Matryca i jej podświetlenie, mimo że wykonywane tą samą technologią siłą rzeczy jest inne od modelu 37XV.
 

drno

New member
Nie wiem o co chodzi z tymi zdjęciami, mogę je wysłać na PM.
Normalnie oglądam programy w trybie superlive, sprawdzę wieczorem jak to wyglada na innych choć na pewno w 4:3 problemu nie będzie z powodu czarnych krawędzi. Sprawdzę dokładnie też podczas wyświetlania dvd.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Przecież superlive rozciąga obraz bardziej na skaju, a mniej w centralnym miejscu żeby pyski zostawić w miarę naturalne po rozciągnięciu z obrazu nadawanego w 4 na 3. Jak coś leci w 16 na 9 to dajesz szeroki kąt albo kinowy - zależy jak nadają. Chyba, że masz np. Nke, wtedy dajesz "natywny" i wszystko jest tak jak ma być :eek:k:
 

MichasR

New member
Czy wy też zauważyliście że w tej Tośce przejścia tonalne trochę kuleją? Szczególnie zwracam się do counta bo kupowaliśmy w tym samym sklepie ten sam model :)
 

piotrflo

New member
Przejście tonalne, gradacja kolorów - płynne przechodzenie z jednego koloru w drugi. Np od bialego do czarnego poprzez rozne odcienie szarosci. Tzn, jak jest dobrze nie powinno byc widac skokow kolorow. Czasami widac to na kiepskich matrycach jakby byly pietra poukladane z roznych kolorow lub odcieni jakiegos koloru.

Mysle, ze tutaj duzo bedzie zalezalo od jakosci samego nagranego, odtwarzanego materialu. Czym bardziej skompresowany film tym pikseloza bedzie bardziej widoczna i nie plynnosc w kolorach rowniez.

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=967859 tutaj to wyjasnili wydaje mi sie dosyc dobrze.
 
Ostatnia edycja:

count

New member
OK, specjalnie przyjrzę się w domu, ale nie zauważyłem czegoś takiego na swoim TV. Zakładam, że chodziłoby o np. nienaturalne odwzorowanie kolorów na twarzy, czy coś takiego. No to na pewno czegoś takiego nie ma. Może jakbym odpalił na pełnym ekranie planszę z paletą barw to widać by było przeskoki, ale przecież telewizor nie do tego służy.
Generalnie jak oglądam film, szczególnie w FullHD to wszystkie kolory są naturalne i nie dostrzegam jakichkolwiek przekłamań. W przypadku Divxów jest trochę gorzej, ale tu dochodzi nienaturalna dla tego TV rozdzielczość i stopień kompresji. Ponieważ w FullHD czegoś takiego nie obserwuję, to przy divxach na pewno chodzi o kodeki.
 

darek840

New member
Witam wszystkich mam następujący dylemat nie wiem co wybrac czy własnie tą Toshibe czy może LG model LH 4000 jest teraz promocaj w Euro Ze specyfikacji tech lg ma lepsze parametry ale z waszych opini o Toshibie ze obraz jest doskonaly i ta technolgia resolution+ przemawia za Toshiba o Lg na forum juz jest mniej opini i mam dylemat chce kupic tv ktory bedzie podłączony do Cyfry z ich nowym dekoderem prv 500gb przede wszystkim bede ogladal na nim mecze wiec zalezy na plynnym obrazie czasami bede ogladal filmy z kompa Jakie jest wasze opinie ktory tv lepszy moze ktos porownywal te dwa modele na zywo jakosc obrazu matryca ? Prosze o pomoc
 

MichasR

New member
count - na twarzach tego nie ma. Ale jak jest np reklama telewizji n - wokół znaku tej telewizji widać okręgi wyraźnie odznaczone od siebie a chyba tak nie powinno być :) Coś podobnego zauważyłem na reklamie Forda - na końcu jest pomarańczowa plansza i znak Forda i też widać takie pasy w różnym kolorze pomarańczowym.
Odnośnie ziarnistości obrazu, dzisiaj przystanąłem przed EuroRtvAgd. Na wystawie był jakiś Sony - też było widać więc się tym nie przejmuje.
 

count

New member
Czyli co? Chodzi o szukanie przekłamań kolorów na kontrastujących krawędziach? U mnie np. jest tak, że rzeczywiście na bajce animowanej, gdzie jest mało ruchu i różnica kolorów pomiędzy krawędziami jest bardzo duża, widać przy krawędzi taką drugą krawędź, jakby ducha, grubości dwóch-trzech milimetrów. Podobnie jest na planszy reklamowej TVN HD. Ale słuchajcie: wgapiałem się dwie minuty żeby to zobaczyć i rozbolały mnie oczy. Rzeczywiście to zauważyłem, ale przy zwykłym oglądaniu jest to kompletnie niewidoczne. Szczególnie w filmach fabularnych, gdzie kontrasty z natury są nieco mniejsze.
Jeśli komuś to przeszkadza, to naprawdę podziwiam, bo dla mnie jest to niezauważalne podczas zwykłej eksploatacji.

MichasR: a ty masz taką samą przekątną? Twój egzemplarz też był składany w Polsce?
 
Do góry