Toshiba 37XV635DG - opinie

koperek13

New member
Pomocy.Po co ja znowu łaziłem po sklepach.Byłem już zdecydowany na toshibę37xv635dg,a tu przyplątał się tv plazmowy panasonic tx37x10 i zgłupiałem.Co kupić?Cena ta sama.Czekam na poradę,bo głupieję.
 

piotrflo

New member
I moja Toska 42XV635DG pojechala wczoraj do serwisu. Napisalem litanie do sprawdzenia. Od kreski na matrycy poprzeaz bzyczenie a skonczywszy na zlej wspolpracy z dekoderem UPC cyfrowym w momencie kiedy wlaczony jest czujnik oswietlenia w TV. Co ciekawe objawia sie to problemem z przelaczaniem kanalow w dekoderze. :) Ciekaw jestem kiedy wroci i co zrobia. Bede informowal na bierzaco o postepach wspolpracy z serwisem. :) To dla ciekawych, jakby sie pytali jak to jest z serwisem Toshiby.
 

bohen25

New member
Witam i tak na szybko podzielę się moimi odczuciami. wczoraj zakupiłem moją Toshibkę 37 XV 635 w Euro Rtv Agd. Co dziwne wersja 37 calowa była o 100 zl tańsza od 32 calowej-2290.
Docelowo ten telewizor będzie służył jako monitor pod pc, ale wstępnie podpiąłem go pod kablówkę Multimedia w celu sprawdzenia jakości.
Jakość odbioru jest naprawdę dobra, zauważyłem co prawda małe "smużenie" ale jest to niewątpliwie spowodowane kiepskiej jakości kablem antenowym oplatającym cały salon i łączonym w kilku miejscach, poza tym jeszcze antena idzie przez magnetowid i z magnetowidu do TV.
Filmy z pendriva powalają jakością.
Wracając jeszcze do obrazu na standardowych wartościach jest dobrze, proszę jednak osoby dysponujące ustawieniami od Gilka o podzielenie się ze mną tą wiedzą- jeśli może być jeszcze lepiej to czemu nie:)
Kąty boczne mi odpowiadają, żadnego buczenia, bzyczenia nie zaobserwowałem.
Ruch jest płynny, sportowe relacje naprawdę dobrze się prezentują.
Wieczorem podłączę Tv do komputera, zakupiłem kabel DVI-->HDMI, powinno być ok.
Czy kabelek prześle również dźwięk do telewizorka?
Kiki dziękuję za poradę przed zakupem, na razie jestem zadowolony.
 

jarosword14

New member
Toshiba już zakupiona, a domownicy zadowoleni.

Mam jeszcze pytanie o filmy z pendrive. Czy musi być to jakiś specjalny divx, żeby tośka go otworzyła? Jaka jest maxymalna wielkość pliku? Bo Xvida raczej nie czyta.

A i jeszcze czy do wejścia usb można podłączyć dysk zasilany z usb (2,5 cala)?
 

piotrflo

New member
Ludziska co do ustawien gilka to juz ja sam je przytaczalem tutaj ze dwa razy. Przeleccie temat i znajdziecie.

To jeszcze raz:
Podświetlenie: 66
Kontrast: 93
Jasność: 0
Kolor: 1
Odcień: -2
Ostrość: 0
Ustawienia 3D koloru:
Czerowny: +5 +1 -2
Zielony: -2 -2 +1
Niebieski: -3 +1 0
Żółty: +1 +1 -1
Magenta: +2 +1 0
Cyjan: +2 +1 -1
Temperatura koloru: 5
Poziom czerni/ bieli: 4
MPEG: niski
PWR: wył.
Resolution +: wł.
Poziom: 3
Stabilizacja: Standardowy

Prosze.
 
Ostatnia edycja:

zagi911

New member
Pwr

Ludziska co do ustawien gilka to juz ja sam je przytaczalem tutaj ze dwa razy. Przeleccie temat i znajdziecie.

To jeszcze raz:
Podświetlenie: 66
Kontrast: 93
Jasność: 0
Kolor: 1
Odcień: -2
Ostrość: 0
Ustawienia 3D koloru:
Czerowny: +5 +1 -2
Zielony: -2 -2 +1
Niebieski: -3 +1 0
Żółty: +1 +1 -1
Magenta: +2 +1 0
Cyjan: +2 +1 -1
Temperatura koloru: 5
Poziom czerni/ bieli: 4
MPEG: niski
PWR: wył.
Resolution +: wł.
Poziom: 3
Stabilizacja: Standardowy

Prosze.


Gdzie się ustawia PWR? Nigdzie tego nie mogę znaleść. Tam gdzie się ustawia redukcję szumó to mam DNR - jak to powinno być ustawione?
 

bohen25

New member
Więc telewizorek w końcu powędrował na jego miejsce docelowe, czyli sypialnia- monitor pc.
Telewizor podłączony jest kablem HDMI-->DVI, jakość powala na kolana.
Obraz jest w rozdzielczości 1920x1080 i 60 Hz więc Full Hd, tryb obrazu natywny.
Miałem co prawda małe problemy z podłączeniem audio, ale znalazłem rozwiązanie-wystarczyło pogrzebać w ustawieniach podłączeń AV telewizora.
Mam pytanie, czy jest możliwość żeby po wyłączeniu komputera Tv przechodził automatycznie w tryb czuwania?
 

pawel.xl

New member
Witam , mam pytanko czy wejście USB nie obsługuje dysków zewnętrznych? Sąsiad kupił sobie takowy dysi wpięty do PC działał ale juz z DVD nie chciał współpracowac więc wpadł do mnie żeby sprawdzic czy to jego DVD winne czy o co chodzi. No i moja Tośka też go nie wykryła . Ktoś sie orientuje o co chodzi ? bo "pendriva" wykrywa mi od razu
 

tomaszekb24

New member
Witam , mam pytanko czy wejście USB nie obsługuje dysków zewnętrznych? Sąsiad kupił sobie takowy dysi wpięty do PC działał ale juz z DVD nie chciał współpracowac więc wpadł do mnie żeby sprawdzic czy to jego DVD winne czy o co chodzi. No i moja Tośka też go nie wykryła . Ktoś sie orientuje o co chodzi ? bo "pendriva" wykrywa mi od razu

Ponieważ dysk ma w formacie NTFS a ty masz pendrive w formacie Fat32..wystarczy jak sformatuje dysk pod Fat32 i bedzie mu smigał wszędzie :) Toshiba obsługuje formaty dysków przenośnych Fat, Fat 32
 

count

New member
A czy przypadkiem niedziałający dysk nie ma związku z tym, że potrzebuje więcej prądu, którego wejście USB w telewizorze nie dostarcza?
Nie wiem, nie próbowałem w domu podłączać dysku, a pendrive działał bez problemu. Ale jakość obrazu nie powala, nie ma napisów, generalnie to taki wodotrysk, którym Toshiba się chwali, ale w praktyce pewnie dopiero za dwa modele będzie to działać tak jak powinno, czyli wsparcie H264, DTS passthrough i obsługa sensownego formatu napisów.
 

MIŚ YOOGI

New member
Dysk zewnętrzny

Czy ktoś mógłby potwierdzić że po zrobieniu formata na fat32 dysku zewnętrznego Toshiba wykryje go(tzn.zrobił tak i ten sposób działa)Na moją 250 GB Seagate portable toshiba jest ślepa.:niewiem:
 

boromirep

New member
dżwięk

Mam taki problem , musiałem rozłączyć kable żeby postawić tv na nowych meblach i po ponownym podłączeniu nie działa mi dxwięk przez żadne wejście hdmi , co może byc przyczyną , czy coś w tv mogło sie zepsuć czy kabel ? a może w odtwarzaczu coś .
 

rzakus

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem od kilku dni. Dużo czytałem, sporo
przeglądałem i w końcu się zdecydowałem. Od razu powiem, że nie żałuję.
Telewizor działa bez zarzutu.
Kilka ważnych dla przyszłych posiadaczy informacji:
-skalowanie SD faktycznie rewelacyjne,
-smużenia brak,
-zero problemów z podłączeniem kompa przez hdmi - obraz i dźwięk,
-półmatowa matryca - daje radę, mało odbić, można oglądać komfortowo
nawet przy innych źródłach światła w pomieszczeniu - ogromna zaleta w
stosunku do "lusterek",
-100 Hz zauważalne - na plus,
-nie zauważyłem problemów z buczeniem,
-jest w miarę ładny;p

Najważniejsza i chyba jedyna wada - choć dość poważna:
-bardzo słabe kąty pionowe - słabe jeżeli porównamy to do konkurencji,
niestety tutaj ustawienia obrazu nie pomagają zbyt dużo. Bardzo szybko
czerń przechodzi w szary niebieski, nawet przy stosunkowo niewielkim odchyleniu
się efekt jest widoczny. Osobiście mi to nie przeszkadza, bo oglądam
siedząc bezpośrednio przed tv (wtedy żyleta), ale w obecnych czasach powinno
być dużo lepiej z kątami. Czytałem o tym, ale zaryzykowałem i na tle zalet
na tę jedną mogę przymknąć oko - w końcu to nie budżet na wymagania z kosmosu.

Teraz ma służyć długo i bezawaryjnie:D
 
Do góry