Toshiba 37XV635DG - opinie

tomasbrzeski

New member
123

Dzięki za odpowiedzi :) Coraz bliżej mi do Toshiby. Nie ukrywam, że najbardziej mi zależy na komfortowym graniu na konsolach. Rozumiem, że nie ma żadnych opóźnień (input lag), smużenia czy innych niefajnych sytuacji, które obniżają frajdę z grania?

1.Wedlug mnie nie ma.

2. Przed zakupem podalem kilka modeli telewizorow ktorymi sie zainteresowalem spytalem sie kilku fachowcow (m.in. mojego zaufanego sąsiada:grin:), ktory z moich modeli najlepiej radzi sobie z graniem na konsoli i wszyscy byli za toshibą...
Czy to przypadek? Sam sobie odpowiedz.

3. Pozdro.
 

piotrflo

New member
A jednak chyba i mnie dopada. Wczoraj robiac testy matrycy z planszami kolorowymi nacialem sie na linie. Co prawda bardzo slabo widoczna, ale jest jakies 250 mm powyzej dolnej krawedzi matrycy. Najlepiej widoczna na planszy z nasyceniem szarosci 60%. Ciekaw jestem jak sie sprawa rozwinie dalej. Podczas zwyklego ogladania nie widac, ale na pelnym kolorze da sie zauwazyc. :sad: Jak uda mi sie strzelic fotke to zalacze. Ciekaw jestem czy moze sie uwydatnic przy zmianach ustawienia kontrastu lub nasycenia czy tez jasnosci. Trzeba bedzie poprobowac.
 

iksik2

New member
Mam i ja ;) 37xv635 i jak na razie jestem mega zadowolony. Kupiona z przeznaczeniem do ps3, divx i BR/DVD i z tym radzi sobie wyśmienicie. Bardzo ładny obraz, bez input laga, ładne kolorki, czerń zupełnie przyzwoita. Z ciekawości podpiąłem też kablówkę SD i odbiór bardzo poprawny. Nie zauważyłem tak bardzo mnie czasami denerwującego "rozciągania" postaci. Także jak by ktoś szukał TV do zastosowań jak moich i w tej klasie cenowej (~2300) to z czystym sumieniem polecam.
 

piotrflo

New member
I stalo sie. Po 2 miesiacach uzytkowania moja Toska w poniedzialek do serwisu sobie jedzie. Linia jest 13 cm od dolnej krawedzi matrycy biegnie przez cala dlugosc TV i co ciekawe nie jest jednolita tylko na 2/3 dlugosci ciemniejsza reszta jasniejsza, podczas ogladania nie widoczna, ale na planszy z szarym kolorem sie pojawia. Sprawdzone na sygnale z roznych zrodel. :-(
 

tomasbrzeski

New member
xv

I stalo sie. Po 2 miesiacach uzytkowania moja Toska w poniedzialek do serwisu sobie jedzie. Linia jest 13 cm od dolnej krawedzi matrycy biegnie przez cala dlugosc TV i co ciekawe nie jest jednolita tylko na 2/3 dlugosci ciemniejsza reszta jasniejsza, podczas ogladania nie widoczna, ale na planszy z szarym kolorem sie pojawia. Sprawdzone na sygnale z roznych zrodel. :-(

pisz Piotrflo jak dalej się sprawy potoczą...

pozdro
 

zagi911

New member
redukcja szumów

witam
wie ktoś może co daje włączenie funkcji przy redukcji szumów "DNR"? jakoś nie widzę różnicy jak to ustawie.
Drugie pytanie. Podczas oglądania programów mam wrażenie, że obraz nie ejst do końca płynny, jakby delikatnie haczył. Posiadam 37xv635d + multimedia cyfrowa przez hdmi + ustawienia glinka. Może to wina ze strony multimedii i ich dekodera?
 

piotrflo

New member
witam
wie ktoś może co daje włączenie funkcji przy redukcji szumów "DNR"? jakoś nie widzę różnicy jak to ustawie.
Drugie pytanie. Podczas oglądania programów mam wrażenie, że obraz nie ejst do końca płynny, jakby delikatnie haczył. Posiadam 37xv635d + multimedia cyfrowa przez hdmi + ustawienia glinka. Może to wina ze strony multimedii i ich dekodera?

Jak masz mozliwosc podlacz jakies inne zrodlo sygnalu z pominieciem dekodera i obserwuj. Moze DVD bezposrednio do TV czy lapka. Zobaczysz.
 

count

New member
Nie wiem, co daje to DNR. Redukcja szumów MPEG chyba nieco rozmywa obraz, ale nie jestem pewien, w każdym razie różnica pomiędzy Wyłączonym, a Wysokim była minimalna. Przy DNR nie zauważyłem żadnych różnic.
 

zagi911

New member
ustawienia glinka

jestem w trakcie ustawień obtazu według zaleceń glinka ale za cholere nie mogę znaleść w menu takiej opcji jak PWR. Gdzie to znaleść? z góry dziękuję
 

mloxey

New member
Odświeżanie w XV635

Witam. Po przeczytanie całego tego wątku nasuwa mi sie pytanie czy odświeżanie w XV635 można gdzies ustawić? Pozdrawiam, ML
 

FivePoints

New member
Witam.
Od kilku dni jestem posiadaczem ToshibaXV635.
Czy ktoś może mi powiedzie dlaczego w menu formatów wyswietlania nie ma u mnie pozycji "Tryb Natywny" ?
Są: Szeroki kąt, Superlive, Kinowy, 4:3, Napisy, 14:9. Natomiast gdzie tryb natywny ?
 

piotrflo

New member
Witam.
Od kilku dni jestem posiadaczem ToshibaXV635.
Czy ktoś może mi powiedzie dlaczego w menu formatów wyswietlania nie ma u mnie pozycji "Tryb Natywny" ?
Są: Szeroki kąt, Superlive, Kinowy, 4:3, Napisy, 14:9. Natomiast gdzie tryb natywny ?

Pojawi Ci sie jak bedziesz mial podlaczony komputer i w komputerze ustawiony tylko TV jako monitor. Nie klonowany ani poszerzony tylko jako jeden. Komputerowy calkowicie wylaczony z poziomu karty graficznej. :)
 

FivePoints

New member
Aa to wielkie dzięki za uświadomienie :)
Akurat z obrazem z PC też nie mogę sobie poradzi. Tzn. mam podłączony przez D-SUB (3 metry) i obraz jest troche rozmazany (mało ostry). Poza tym dziwnie migota (podobny efekt jak 60Hz na monitorach CRT)
 

tomasbrzeski

New member
pc

Aa to wielkie dzięki za uświadomienie :)
Akurat z obrazem z PC też nie mogę sobie poradzi. Tzn. mam podłączony przez D-SUB (3 metry) i obraz jest troche rozmazany (mało ostry). Poza tym dziwnie migota (podobny efekt jak 60Hz na monitorach CRT)

stary, a ja mam taki motyw, że jak włączam tv z kompa przed hdmi to na kompie mam taki sobie obraz zaś na tv super ~~
czemu tak ? nie-istotne ;p
 

gregor72

New member
Active Vision M100HD Pro

Zauwazyłem ze przy włączonej funkcji M100 przy szybkim przesuwie kamery obraz sie jakby rozsypuje .Widać to np przy skokach narciarskich jak logo (TVP NA ZYWO) w liniach poziomych sie rozmywa ,podobnie logo canal+ w trakcie meczy jak nakłada sie na trybuny lub siatke . Po wyłaczeniu tej opcji jest ok . Czy też to zauważyliście ? A może ta funkcja jest do kanałów HD
 

makello

New member
Mam Toshibę 37 XV 635DG i mam pytanie czy w ustawieniach obrazu powinien być tryb natywny? U siebie go nie widzę
 
Do góry