Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

MazdFan

New member
Ostatnio próbowałem obejrzec materiał za pomoca wtyczki M$ Silverlight, niestety przegladarka w ES8000 nie obsługuje , przy probie pobrania ze strony nie jest to mozliwe. Czy wtyczki wszystkie musi aktualizowac, instalować dział samsunga i w aktualizacjach softu to zamieszczac czy moze w ogole nie ma takiej mozliwości?
 

MazdFan

New member
Info z Centrum Wsparcia Produktów:
Silverlight nie jest dostępny w naszych przeglądarkach i nie ma możliwości zainstalowania tej wtyczki. Taką specyfikę mają wszystkie nasze TV z dostępem do przeglądarki.
[...]przeglądarka wspiera strony obsługujące flash w podstawowej wersji (odtwarzanie treści wymagających odtwarzacza Flash Player wersji 10.2 lub nowszej nie jest obsługiwane.), natomiast nie będzie możliwe na chwilę obecną aktualizowanie go oraz nie będzie możliwości (jeśli dana strona tego wymaga) zainstalowanie dodatkowych wtyczek. Dlatego może wystąpić problem z obsługą danej strony, która tego wymaga.
:cry:
 

Hedrox87

Member
Czy możecie potwierdzić jak jest z polską czcionką przy mkv z pena? Chodzi mi o napisy w oddzielnym pliku txt. Czy odtwarza to bez problemu? Ewentualnie czy wielkość napisów jest do zaakceptowania? I jak jest z dźwiękiem który wysyłany jest do amplitunera, czy przesyła ac3 czy go "tnie" (chodzi o np filmy z pena)? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Jest normalnie polska czcionka, 3 rozmiary które są do zaakceptowania. Ja ściągam SRT, ale i TXT powinno działać. Dźwięk jest i AC3 i DTS. Z tym, że trzeba to w opcjach przełączyć jednorazowo (opcje wyjścia SPDIF).
 

sirtrotyl

New member
pilot smart touch

Jak wywalić z pamieci tego dodatkowego uniwersalnego pilota wcześniej zaprogramowany tuner sat z N-ki ??
Zmieniłem tuner na taki z Enigmą i wybitnie mi nie pasuje sterowanie nim a dziad sie upiera i jak daję głośniej to mi włącza menu w tunerze.
Próbowałem ponownie zaprogramowac urządzenie ale nie pomaga. Nawet na pilocie nie mogę włączyć sterowania tylko TV - świeci sie dioda TV STB i nijak nie daje się to przełączyć tylko na TV.
Ponowne parowanie i wyciąganie baterii też nie pomaga.

Jest jakiś twardy reset tego pilota ??
 

S-krobek

New member
Wydaje mi się,że musisz wejsc w menu i tam usunąc sparowane urządzenie.
Menu to wywolasz wciskajac przycisk PAIRING na spodzie urządzenia IR Blaster
Następnie powiązac z nowym,ale to juz wiesz jak ;)
Bo na pilocie od spodu masz guziczek PAIRING do resetowania ale on chyba resetuje "połączenie"pilota z TV.
 
Ostatnia edycja:

sirtrotyl

New member
Wydaje mi się,że musisz wejsc w menu i tam usunąc sparowane urządzenie.
Menu to wywolasz wciskajac przycisk PAIRING na spodzie urządzenia IR Blaster
Następnie powiązac z nowym,ale to juz wiesz jak ;)
Bo na pilocie od spodu masz guziczek PAIRING do resetowania ale on chyba resetuje "połączenie"pilota z TV.

Niestety nie daje to rezultatu, parowałem już 2x - cały czas pamieta poprzednie urządzenie...
 

S-krobek

New member
Kombinuj troszkę ;)
Wciskasz przycisk ,chcesz konfigurowac itd..
Cofasz sie "Poprzedni" Musisz poszukac,dokladnie nie pamietam





I powinieneś miec RESET /ten napis podswietlony/
Słabo widac bo telefonem foto robilem.



Powinno Ci zresetowac i zapomniec to urządzenie.
Mam nadzieje,że znajdziesz teraz co i jak ;)
 

sirtrotyl

New member
Dzięki za radę - już tam byłem i tak robiłem tylko u mnie przycisk reset był szary i niedostępny.
Po wielu próbach udało mi się go zmusić do ponownego zainstalowania dekodera co skutkowało tym, że mogę włączyć na pilocie sterowanie tylko telewizorem i już to mi pasuje :)
Po ostatniej aktualizacji softu w tv ten pilot tak zwariował, pewnie zaliczył jakiegoś zawiasa.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Dzięki, jutro zobaczę co tam ciekawego podesłałeś.

A teraz mam jeszcze jedno pytanie, używa ktoś dysku do nagrywania filmów? Dziś próbowałem pendrive i zewnętrznego dysku 2.5 podzielonego na 2 partycje, jedna do filmów mkv itp a druga do nagrywania programów i zrobiłem format jednej z partycji i wyskoczyło, że za wolny jest.
Czy ten tv, aż tak wybredny jest? Ten dysk wydaje się szybki, bo wyjęty z 2 letniego laptopa, jak dobrze kojarzę to segate, 750GB, dokładnego modelu nie pamiętam.

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

star32

New member
Nie mogę. otworzyć linkow które zamieściłeś.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


U mnie też otwierają się bez problemu. Jak też mam tak ustawiony obraz w moim tv.

Ale to tylko internet więc wklejam poniżej:



TRYB OBRAZU: standardowy (w tym trybie działa Micro Dimming Ultimate).
PODŚWIETLENIE: 13
KONTRAST: 80
JASNOŚĆ: 45
OSTROŚĆ: 30
KOLOR: 48
ODCIEŃ (Z/C): Z49/C51

USTAWIENIA ZAAWANSOWANE:

KONTRAST DYNAMICZNY: wyłączone
TONACJA CZERNI: wyłączone
ODCIEŃ SKÓRY: 0
TYLKO TRYB RGB: wyłączone
PRZESTRZEŃ KOLORÓW: użytkownika

czerwony: 48,0,0
zielony: 0,53,0
niebieski: 0,0,59
żółty: 52,52,0
cyjan: 0,51,51
purpurowy: 45,0,50

BALANS BIELI:

przes. C27, Z25, N24
wzm. C5, Z25, N20

BALANS BIELI - 10p: wyłączone
GAMMA: -1
OŚWIETLENIE DYNAMICZNE: wyłączone

OPCJE OBRAZU:

TONACJA KOLORÓW: ciepły 2
FILTR ZAKŁÓCEŃ CYFR.: wyłączone
RED. ZAKŁÓCEŃ MPEG: wyłączone
POZIOM CZERNI HDMI: niski
TRYB FILM: auto 2
MOTION PLUS: wyraźny
LED MOTION PLUS: włączone

SYSTEM -> Rozwiązanie ECO -> Czujnik ECO: włączone -> min. podświetlenie: 5.
 

kazikw1

New member
obsługa pilota inteligentnego

Witam, ma ktoś z Was pomysł jak zmusić tego mądrego pilota, by dawało się sterować dźwiękiem przepuszczanym przez kino domowe po optyku (w menu TV głośniki ustawione na zewnętrzne) w trakcie oglądania telewizji wpychanej do TV przez HDMI1 z tunera PVR (MediaBox UPC)? Teraz mogę sterować dźwiękiem w kinie domowym jeśli wybrane jest źródło sygnału HDMI2 (kino domowe), ale jeśli jest HDMI1 (PVR czy STB - jak zwał, tak zwał) to już guzik głośności na mądrym pilocie nie gada (jak włączę głośniki TV to majstruje głośnością w TV).
Niby TV ma fajne głośniczki, niemniej przy DTS NEO 2:5 to zawsze fajniej usłyszeć 5.1 niż 2.0 :)

Dzięki!
/świeżak UE55ES8000
/wcześniej UE55C8000
 

drRoger

New member
Po ostatniej aktualizacji Youtube wreszcie dziala poprawnie 3D :)

Fakt - w końcu ruszyło
Byłem przekonany, że to wina ostatniej aktualizacji softu w TV (jeżeli dobrze ogarniam temat) a to problem był po stronie aplikacji YouTube - czy to jeden grzyb ??
...bo jak nie to serwis Samsunga to jakieś sieroty - bo mi ciągle nawijali makaron na uszy, że jak tylko wyjdzie nowa aktualizacja softu TV to powinno wszystko ruszyć.
 

pepasy

New member
Widzę ze też jesteś taki "smart" jak ja :) to powiem tobie po kolei tak jak mi napisał TDX : wciskasz smarthub , > ,2,8,9, < i tu powinno tobie się pokazać. Dodam jeszcze ze iplay i tvn nie będziesz mógł oglądać dopóki nie zmienisz prefixu ale to już inna bajka.pozdrawiam :cool:

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Witam,

Potrzebuje zmienić region mojego tv ale nie wiem czy ja jestem jakiś zacofany, niepełnosprytny czy co ale wchodzę do smarthub i wciskam po kolei na pilocie >>, 2 , 8 ,9 i << i niestety nic mi nie wyskakuje. Nie wiem potrzeba robić to niezwykle szybko? A może na sofcie 002003 to nie funkcjonuje? Ktoś może to sprawdzić na swoim TV z tym softem. A może problemem jest to że mój tv pochodzi ze nordyckiej dystrybucji i jest to model ue55es8005 no ale to w dalszym ciągu seria es8000 i firmware ten sam co w polskiej dystrybucji?

pozdrawiam,

pepasyy
 
Do góry