Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

RafMat

New member
Do kubadadej ;chłopie oddaj ten TV jak najszybciej, bo z tego co piszesz to kupiłeś jakiś z przeceny lub popsuty.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

kubadadej

New member
Jeżeli pozwolicie jeszcze bo dziś siedziałem przez telewizorem cały dzień prawie. Jeżeli chodzi o obraz testowy, to jest on idealny, więc wina może nie leżeć w telewizorze. Również gdy oglądam np. jakiś program w HD przez internet problemu nie ma. Obraz jest wtedy idealny. Problem rozmycia pojawia się tylko gdy oglądam coś z dekodera. Więc czy możliwe jest że chodzi tu o problem z połączeniem? Wina dekodera lub kabla hdmi? Czy ktoś może to potwierdzić?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,nie znam tego dekodera,jak masz go ustawionego?,czy jest np.1080i,itd,pobaw się ustawieniami dekodera a pózniej spokojnie TV.
 

lord_yabol

New member
lord_yabol No to że Ty nie widziałeś różnic nie znaczy że inni ich nie widzą.
Może Tobie starczyłby model es6100.
Ja rożnice widziałem i dlatego kupie es8000. Tym bardziej że to tylko 400zł. różnicy

Nie tylko ja nie widziałem różnicy ale również zagraniczne strony internetowe testujące telewizory.
Co do innego postu to od kiedy model es7000 jest starszy od es8000?:grin: Przecież są to modele z 2012 roku. Aktualnie różnica pomiędzy modelami w cenie jest niewielka ok. 400zł więc raczej nie chodziło mi o brak pieniędzy.
Ps. Próbowaliście odebrać połączenie Skype za pomocą myszki? Mi w takim przypadku zawiesza TV. Za pomocą pilota lub gestów zawsze jest ok.
 

RafMat

New member
Nie tylko ja nie widziałem różnicy ale również zagraniczne strony internetowe testujące telewizory.
Co do innego postu to od kiedy model es7000 jest starszy od es8000?:grin: Przecież są to modele z 2012 roku. Aktualnie różnica pomiędzy modelami w cenie jest niewielka ok. 400zł więc raczej nie chodziło mi o brak pieniędzy.
Ps. Próbowaliście odebrać połączenie Skype za pomocą myszki? Mi w takim przypadku zawiesza TV. Za pomocą pilota lub gestów zawsze jest ok.

Jak 7 jest mniejsze od 8 tak modele tych TV.es7000 jest starszy od es8000 różnią się matrycą i lepiej wykonana obudowa. Zazwyczaj ludzie próbują ułatwiać sobie życie a nie jak ty komplikować. Więc podnieś rękę i odbierz połączenie.myszkę używaj do przeglądarki w TV.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

zzabek

Member
Jeżeli pozwolicie jeszcze bo dziś siedziałem przez telewizorem cały dzień prawie. Jeżeli chodzi o obraz testowy, to jest on idealny, więc wina może nie leżeć w telewizorze. Również gdy oglądam np. jakiś program w HD przez internet problemu nie ma. Obraz jest wtedy idealny. Problem rozmycia pojawia się tylko gdy oglądam coś z dekodera. Więc czy możliwe jest że chodzi tu o problem z połączeniem? Wina dekodera lub kabla hdmi? Czy ktoś może to potwierdzić?
Nie piszesz co z tego dekodera odbierasz?
Ja posiadam ten model es8000 od kwietnia do niego mam moduł aston 2.26 i C+.
Ustawienia praktycznie standardowe, ale obraz bajka [oprócz jakichś starych filmów i programów]
 

kubadadej

New member
Jest to dekoder multimedia polska, która oferuję pakiet kanałów cyfrowych podobno najnowszej generacji. Dlatego posiadam ten dekoder ponieważ mam również internet i telefon z tej właśnie sieci.

PS. Dziękuje tutaj osobom, które próbowały mi jakoś do tej pory pomóc. Jestem laikiem w tych sprawach, więc raczej działam tutaj metodom prób i błędów.
 

RafMat

New member
Ustawienia praktycznie standardowe, ale obraz bajka [oprócz jakichś starych filmów i programów]

To zależy o jakiej bajce piszesz:D.też posiadam C+ a do tego moduł Cl+. Na cyfsze z tymi kanałami nie jest tak różowo, częstotliwość sygnału nie jest tak dobra jaką mam na kablówce.Sprawdź swój tv na jakimś BR i będziesz wiedział w czym jest problem.:)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

zzabek

Member
To zależy o jakiej bajce piszesz:D.też posiadam C+ a do tego moduł Cl+. Na cyfsze z tymi kanałami nie jest tak różowo, częstotliwość sygnału nie jest tak dobra jaką mam na kablówce.Sprawdź swój tv na jakimś BR i będziesz wiedział w czym jest problem.:)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Mam C+ pełny wypas.Przecież napisałem że badziewia nie oglądam.
 

RafMat

New member
Do zzabek.Nie wiem czy miałeś okazję oglądać programy Tv z zagranicznych sat lub kablówek w Hd. I muszę powiedzieć że to jest dopiero bajka.W porównaniu C+ wypada dobrze, ale jest widoczna różnica.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

MazdFan

New member
Czy to prawda ze Micro Dimming Ultimate działa tylko w trybie obrazu STANDARDOWYM?
Używacie ustawień dodatkowych tj, DYNAMICZNY, FILM, NATURALNY? Macie do nich swoje ustawienia czy tylko edytujecie tryb STANDARDOWY do każdego wyświetlanego na TV obrazu?

Np Naturalny - do oglądania programów Informacyjnych i rozrywkowych, by podkreślić szczegóły ( dobrze widoczne tylko w HD)
Film- wiadomo do wyświetlania filmów (tylko czy tu działa wspomniany MDUltimate)
Dynamiczny - nawet po zjechaniu z podświetleniem, nie znajduje u mnie zastosowania

Standardowy - wszystko powyższe + mecze
 
Ostatnia edycja:

star32

New member
Od tygodnia mam UE46ES8000S. Już dwa razy po przyjściu do domu zauważyłem, że telewizor jest włączony mimo że przed wyjściem na pewno go wyłączyłem. Wszystkie włączniki czasowe są wyłączone. Jaki impuls może powodować włączenie? Zaznaczam, że w domu nie było w tym czasie nikogo...
 

zzabek

Member
Od tygodnia mam UE46ES8000S. Już dwa razy po przyjściu do domu zauważyłem, że telewizor jest włączony mimo że przed wyjściem na pewno go wyłączyłem. Wszystkie włączniki czasowe są wyłączone. Jaki impuls może powodować włączenie? Zaznaczam, że w domu nie było w tym czasie nikogo...
Możesz wył.
menu-pomoc techn.-aktualizacja oprogramowania-tryb gotow. do aktualizacji-WYŁĄCZONE
 

star32

New member
star32 jak to po co:?: a no po to żeby aktualizacje się automatycznie instalowały a teraz
będziesz musiał sam sprawdzać czy są aktualizacje i je instalowac.

Zgoda, ale, to miałoby sens gdyby telewizor sam włączył się, sprawdził aktualizację i wyłączył się a nie tak jak było u mnie, że był włączony kilka godzin. Nie wiadomo jaka jest częstotliwość tego sprawdzania (w piątek i w niedzielę był włączony, więc może co dwa dni). Poza tym szkoda matrycy i prądu... Wiem, że mogę uaktywnić funkcję automatycznego wyłączenia przy braku sygnału po określonym czasie. Akurat mam n-kę, więc ta funkcja sprawdziłaby się u mnie. Jednak nie bardzo lubię jak sprzęt "coś robi" poza moimi plecami. W poprzednim samsungu C8000 okresowo w telewizorze było słychać zadziałanie przekaźnika, po czym zaświecało się tylko logo 'samsung', a po chwili wyłączało się i to było dla mnie jeszcze do zaakceptowania.

Gdy miałem samsunga C8000 zainstalowałem w telefonie aplikację 'Samsung Smart View" jednak ten telewizor nie wysyłał obrazu jak ten supercienki C9000. Teraz ES8000 chyba (?) wysyła taki sygnał jednak ta aplikacja nie jest zgodna z androidem 4.1.2. A tak chciałem pobawić się tą funkcją :(
 

i-heli

New member
Zgoda, ale, to miałoby sens gdyby telewizor sam włączył się, sprawdził aktualizację i wyłączył się a nie tak jak było u mnie, że był włączony kilka godzin. Nie wiadomo jaka jest częstotliwość tego sprawdzania (w piątek i w niedzielę był włączony, więc może co dwa dni). Poza tym szkoda matrycy i prądu... Wiem, że mogę uaktywnić funkcję automatycznego wyłączenia przy braku sygnału po określonym czasie. Akurat mam n-kę, więc ta funkcja sprawdziłaby się u mnie. Jednak nie bardzo lubię jak sprzęt "coś robi" poza moimi plecami. W poprzednim samsungu C8000 okresowo w telewizorze było słychać zadziałanie przekaźnika, po czym zaświecało się tylko logo 'samsung', a po chwili wyłączało się i to było dla mnie jeszcze do zaakceptowania.

Gdy miałem samsunga C8000 zainstalowałem w telefonie aplikację 'Samsung Smart View" jednak ten telewizor nie wysyłał obrazu jak ten supercienki C9000. Teraz ES8000 chyba (?) wysyła taki sygnał jednak ta aplikacja nie jest zgodna z androidem 4.1.2. A tak chciałem pobawić się tą funkcją :(


U mnie kiedys dekoder wlaczal TV jak byla przerwa w zasilaniu (awaryjna) Dekoder i TV byl na czuwaniu a po takiej przerwie dekoder sie wlaczal i uruchamial telewizor. Wiem ze niektore dekodery steruja odbiornikiem przez kabel HDMI przez funkcje Anynet+ Tam mozna to wylaczyc
 

star32

New member
U mnie kiedys dekoder wlaczal TV jak byla przerwa w zasilaniu (awaryjna) Dekoder i TV byl na czuwaniu a po takiej przerwie dekoder sie wlaczal i uruchamial telewizor. Wiem ze niektore dekodery steruja odbiornikiem przez kabel HDMI przez funkcje Anynet+ Tam mozna to wylaczyc


Funkcja Anynet+ u mnie działa tylko przy połączeniu z blu-ray'em C6900 a na dekoder n na szczęście nie działa.
 

sirtrotyl

New member
Wiecie gdzie może jest dostępna lista rozpoznawanych komend głosowych, których można używać w tv - ta podpowiedź na ekranie jest uboga i prowadzi do celu dłuższą drogą. Podgłośnić dźwięk można na kilka sposobów głosowych a wyświetla się tylko jeden i to ten najtrudniejszy. Istnieją pewnie komendy dodatkowe i przydałoby się zrobić ich listę.
 
Do góry