Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

accu

New member
Bez reklam
Już jest - dodano opere :)

Witam uprzejmie,
Tak w dniu 15-07-2015 wydano nową wersję oprogramowania do telewizorów firmy Sony Android TV.
Wersja : v2287 for TV .

Czyli przeglądarkę firma Sony dodała . A jak ją oceniasz ? A czy w końcu działa funkcja nagrywania na dysk HDD , podłączony do portu USB REC , programów cyfrowych ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo to aż dziwne było żeby nie było przeglądarki... ale w końcu ktoś doszedł po rozum do głowy..


FireBird może niektórzy użytkownicy tego modelu kupują oryginalne filmy i nie oglądają przez USB. Z drugiej strony Kolega wcześniej napisał że u niego jest ok - tylko zmienia na inny odtwarzacz.....
 
Ostatnia edycja:

FireBird

New member
Niestety na innym odtwarzaczu już tego nie wypróbuję, bo telewizor jest z powrotem w sklepie. Z technicznego punktu widzenia, jeśli aplikacje nie potrafią sterować odświeżaniem matrycy chyba nie jest możliwe poprawne wyświetlenie filmu z innym klatkarzem niż krotność 30 fps po USB. Ale nie wykluczam, bo to trzeba sprawdzić po prostu na własne oczy.
 

Aerofan

Member
Na niektórych filmach wyraźnie zacinało jak scena była inna niż statyczna. Ale jak już mówiłem, wtedy odpalam film w MX i jest inaczej, czyli dobrze.
 

ares23

New member
Przeglądarka bez rewelacji, musi być możliwość instalacji jakiegoś adblocka bo reklamy zalewają ekran, otwierają nowe karty itp. Youtube 1080p z przeglądarki przycina, filmy z onetu długo buforują. TV podłączony kabelkiem nie wifi więc net mam ok 120MB. Obsługa mysz+ klawiatura działa. Ogólnie może bez wyświetlania tych wszystkich reklam będzie chodzić płynnie bo na razie tak nie jest. Oczywiście brakuje flesha.
Nagrywania na usb nie sprawdzałem gniazdo jest z tyłu a nie mam dojścia, tv wisi na ścianie. Opcji też żadnej dodatkowej nie zauważyłem.
Do odtwarzania filmów używam zewnętrznego playera dunehd więc na temat przycięć i ilości klatek w aplikacjach się nie wypowiem.
Czy ktoś instalował VEVO - u mnie nie działa.
 

accu

New member
Bez reklam
Sony chyba wycofało ten update z 15.07, bo dziś był i już go nie ma.

Witam uprzejmie,

Tak masz rację , coś się dzieje z tą wersją aktualizacji . Może coś poprawiają . Do piątku
na pewno się wszystko wyjaśni , lub nawet wcześniej .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

sawa_a

New member
Witam u mnie aktualizacja zakonczona
niestety nie mam czasu zeby ocenic co sie zmienilo
opera dziala odpalilem na jakies 5 minur zadna reklama sie nie odpalila ale jak pisalem nie bylo dosc czasu poza tym musze dokupic klawiature do tv bo wpisywanie adresu stron z pilota masakra
liczylem po cichu ze moze z microfonu mozna bedzie korzytsac zamiast wpisywac niestey nie ;)
co do odtwarzania i przycinania filmow nie wypowiadam sie jeszcze nie mialem okazji nic z KODI wyswietlac moze dlatego ze to co mam na dysku w jakosci slabej jest i nie korzystalem
jak bede mial wiecej czasu sprobuje sie pobawic wiecej i dam znac
 

accu

New member
Bez reklam
Udało się ściągnąć, ale nie instaluję, poczekam na następną.

Witam uprzejmie,

Rozumiem , że telewizor pobrał nową wersję oprogramowania z Internetu . Wcześniej telewizor wyświetlił zapytanie , czy chcesz pobrać aktualizację i gdy otrzymał odpowiedź : tak , zaczął pobieranie , gdy telewizor był normalnie używany . (masz funkcję : Automatyczne pobieranie oprogramowania ustawioną w opcji .Wł )

Później jak telewizor wyświetlił zapytanie , czy chcesz zainstalować tą pobraną aktualizację ,
wybrałeś opcję : Anuluj , aby później zainstalować tą aktualizację . (samo instalowanie aktualizacji trwa mniej więcej
do 30 minut i wyświetlana jest na ekranie ikona aktualizacji , telewizor w tym czasie nie może
być używany)
A może pobierałeś plik z aktualizacją na komputer ?
Można już śmiało pobierać i instalować nową wersję oprogramowania , oczywiście jak kto chce
to zrobić .

Poprawki :
1. dodaje wsparcie dla przeglądarki internetowej
2. dodaje obsługę play memories online
3. poprawia łączność Wi-Fi w TV

BTW , nie ma niestety np . dodania funkcji nagrywania na dysk zewnętrzny poprzez port USB HDD REC w
telewizorze . Należy więc oczekiwać , że wkrótce pojawi się nowa wersja oprogramowania do telewizorów firmy Sony Android TV , bo na razie to nowe aktualizacje są "ubogie" w poprawki ,
które konkretnie usprawniałyby system operacyjny Android i działanie telewizora .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

nosek88

New member
alleluja ze mam podpiety ten tv pod Pc bo inaczej to by byla padaka ogolnie ten adroid troche laguje co zaczyna mnie irytowac to nie jest jakis telefon z niskiej polki z androidem tylkko do cholery 50 cali od sony mam nadzieje ze to zrobia szybkomam pytanie czy jak wejdzie akutalizacja z tym nagrywaniem HDD to czy bd mogl naprzyklad nagrywac filmiki z gta kiedy gram ?
 

accu

New member
Bez reklam
alleluja ze mam podpiety ten tv pod Pc bo inaczej to by byla padaka ogolnie ten adroid troche laguje co zaczyna mnie irytowac to nie jest jakis telefon z niskiej polki z androidem tylkko do cholery 50 cali od sony mam nadzieje ze to zrobia szybkomam pytanie czy jak wejdzie akutalizacja z tym nagrywaniem HDD to czy bd mogl naprzyklad nagrywac filmiki z gta kiedy gram ?

Witam uprzejmie,
Myślę , że takiej opcji niestety nie będziesz miał .

Ja na swoim W905A mogę niestety tylko nagrywać programy cyfrowe na podpięty dysk zewnętrzny
do portu USB HDD REC w telewizorze . Korzystam z modułu CAM z kartą Smart od operatora .
Telewizor nagrywa nawet jak nie jest włączony(jest na czuwaniu) , tylko trzeba wcześniej zaprogramować program
do nagrywania . Można również oglądając dany program cyfrowy jednym przyciskiem na pilocie
uruchomić nagrywanie . Wadą jest , że wtedy nie można przełączyć telewizor na inny program podczas nagrywania , tylko oglądać można tylko program , który jest nagrywany .
Inną niedogodnością jest , że nagrane programy nie da się odtworzyć na komputerze , czy innym
telewizorze .
Także , to niestety namiastka , co mogło by być .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Baboli jest dużo więcej- muszą to szybko poprawić ,bo jest na razie masakra ...

Witam uprzejmie,

Zapewne nad poprawieniem stabilności działania systemu operacyjnego Android telewizora pracuje firma Sony ,
ale nasuwa się nieodparcie pytanie , dlaczego tego nie zrobiono w fazie przedprodukcyjnej , kiedy
była na to pora . A tak kupujący chcąc nie chcąc zostaje beta-testerem:| . Firma Sony można już tak chyba napisać , powtórzyła błąd jednak , jaki popełniła firma TP Vision w 2014 r . wypuszczając
na rynek konsumencki telewizory z logo Philips z systemem operacyjnym Android , które miały oprogramowanie zupełnie niedopracowane pod względem działania systemu operacyjnego Android .
(niestabilne jego działanie)
Przykro mnie to pisać , ale tak niestety wygląda stan na dzień dzisiejszy .
Sony_ Polska podaje , że kolejna aktualizacja oprogramowania nastąpi 17-08-2015 .
Niemieckie forum podaje inne jednak daty kolejnych aktualizacji :

Updates | | hifi-forum.de Bildergalerie


BTW , teraz czekam na telewizory firmy TP Vision z logo Philips z serii PUS7600 , które wkrótce(lada moment)
już powinny się pojawić . Myślę , że powinno być dobrze(stabilne działanie systemu operacyjnego Android telewizora) , a w każdym razie znacznie lepiej , niż w
2014 r , kiedy to miała miejsce duża"wpadka" telewizorów Philips Android TV .(niestabilne działanie systemu operacyjnego Android telewizorów)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Madas

New member
Bez reklam
ten TV ma straszne problemy z połączeniem z tabletem, tel i lapkiem Screen Mirroring kuleje na maxa ani razu nie udało mi się połączyć z żadnym z tych urządzeń a jak już niby połączyło to czarby obraz i wywalało mnie z sieci, coś nie halo z tym tv i do tego nie widzi żadnego pena ani dysku tylko przez Kodi ale to następna bolączka - strasznie niedopracowany TV pod tym względem mimo że obraz naprawdę obiecujący.
 
Do góry