Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

milanoa

Member
Odpowiedź supportu Sony na zaistniały przypadek,
W nawiązaniu do zgłoszonego problemu informuję, że delikatne trzaski wydobywające się z telewizora, słyszalne po wyłączeniu i włączeniu urządzenia są normalnym zachowaniem sprzętu i nie ma powodów do niepokoju. Nie świadczy to o żadnej usterce odbiornika. Dźwięki te są spowodowane rozszerzaniem się materiałów z których wykonanych jest telewizor, a które spowodowane są wzrostem temperatury. Rozszerzanie się materiałów, na skutek temperatury jest prawem fizyki i jest niezależne od Sony.

jak zwykle kup i spadaj, przecież to nie jest od nas zależne.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
PC. Teoretycznie skoro matryca jest 120 to powinna wyświetlić do 120 fpsow. Chyba, że to kolejny marketingowy chwyt.

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka



Czysta teoria, żaden tv nie przyjmie takiego sygnału z pc. 120Hz jest tylko aby poprawić płynność ruchu podczas oglądania sportu.
 

Ryujin

New member
Czysta teoria, żaden tv nie przyjmie takiego sygnału z pc. 120Hz jest tylko aby poprawić płynność ruchu podczas oglądania sportu.
Wszystko jasne. Dziękuje za odpowiedź.

Strasznie denerwuje mnie ten android, chyba drugi raz bym się nie zdecydował. Z aplikacji tylko netflix chodzi jak potrzeba, te polskie są tragiczne. Przez przeglądarkę też lipnie się ogląda, jedynie Chrome chodzi poprawnie (ale i tak czasami muszę TV wyłączać z listwy żeby coś się wczytało) - mam wrażenie, że może to być problem z wczytywanie tych wszystkich reklam. Jak nie wczytają się jak należy, to wtedy i serial nie chce lecieć. No ale trudno, jakoś to przeżyję.
 

milanoa

Member
Pytanie z innej beczki, oglądał ktoś materiały z hdr na tym tv, jak wrażenia?. Faktycznie jest duża różnica w obrazie, czy raczej ten tv ma hdr dla ubogich bo jak wiadomo to najniższa półka.
 

jk_seeker

New member
reset TV

Czy nie macie problemu z Waszymi 65X8505C? Nie wiem, czy to przypadek, że niedawno pojawiła się nowa wersja oprogramowania, ale o ile wczoraj wszystko działało, o tyle dziś od rana TV po włączeniu pokazuje mi napis SONY, następnie kolorowe, poruszające się kropki i po ok 5 sek restartuje się. I tak w kółko. Nie pomaga odłączenie od prądu.
 

milanoa

Member
Po ostatniej aktualizacji spadł input lag z 94 ms do
4k @ 60Hz : 58.2 ms
4k @ 60Hz @ 4:4:4 : 58.2 ms
4k @ 60Hz + HDR : 58.1 ms
4k @ 60Hz @ 4:4:4 + HDR : 58.1 ms
 

FotoVideo

Member
Pytanie z innej beczki, oglądał ktoś materiały z hdr na tym tv, jak wrażenia?. Faktycznie jest duża różnica w obrazie, czy raczej ten tv ma hdr dla ubogich bo jak wiadomo to najniższa półka.

Pobrałem ostanio ze strony Demo ultraHD 2 minutowe demo Sony 4K - Camp HDR nagrane w HDR odpaliłem na swoim 65"X8505C wybrałem w menu obraz HDR nie spodziewalem sie czegosc nadzwyczajnego ale naprawde HDR ma sens rozpietosc totalna miedzy jasnym a czarnym na wysokim poziomie brawo dla Sony obraz wypada gienialnie mysle ze X8509C ma ta sama matryce co w moim Sony a nie jest to najnizsza półka !
Nie ma sie co jarac jak narazie tym HDR bo tego jak na lekarstwo ale warto to miec :)
 

DrWredman

Active member
Ja miałem okazję porównać obraz HDR na dwóch telewizorach jednocześnie.
Jeden z serii X a drugi z serii XD w 65". Moim zdaniem seria XD jest lepsza o jakieś 10-15% w jakości obrazu, głębi kolorów itp. nawet bez użycia funkcji HDR.
Seria X to raczej HDR dla ubogich bo Sony nawet na pudełku nie chwali się, że telewizor ją ma.
Mówiąc szczerze ten HDR nie robi na mnie wielkiego wrażenia.

Kupując 65" w serii X zapłaciłem 9K. Seria XD kosztowała wtedy 12k. Moim zdaniem była to zbyt duża różnica więc wziąłem tańszy.

Teraz gdybyśmy ten sam materiał oglądali z funkcją HDR i bez niej nie mając dwóch telewizorów obok siebie, raczej nie bylibyśmy chętni dopłacić, bo nie ma aż tak wielkiej różnicy.

Wg mnie najważniejszy parametr w telewizorze to jakość wyświetlanej czerni. Obraz można ustawić pod siebie tym bardziej, że już po miesiącu przyzywaczajamy się do wyświetlanego obrazu.

Producenci muszą kusić nowinkami i wymyślać nowe rzeczy abyśmy kupowali nowe sprzęty. Indywidualna sprawa każdego z nas, czy chcemy do tego dopłacać, czy nie.
Jeśli nas na to stać to łatwiej podjąć decyzję.
Kobiety wolą mieć torebkę z logo MK a faceci TV z funkcją HDR. Marketing manipuluje nami tak jak chce. :D

Kiedyś gdy Philips wprowadził system Pixel+ w telewizorach kineskopowych, był to mega efekt wow, bo żaden inny telewizor nie miał takiego obrazu. I to bez specjalnych materiałów dedykowanych jako Pixel+. Wszystko co się oglądało na tym TV było lepsze i to o jakieś 30-40%, po prostu przepaść.

Miałem taki TV w 32 calach i potem dostałem 40" LCD SONY przy kupnie nowego mieszkania. Miałem ogromny dylemat czy zostawić stary, czy nowy, bo pierwsze LCDki były przecież fatalne. Długo żałowałem że zostawiłem LCD.

Aczkolwiek ten LCD SONY 40" gra do dziś u teściowej.
 

koja118

New member
Pobrałem ostanio ze strony Demo ultraHD 2 minutowe demo Sony 4K - Camp HDR nagrane w HDR odpaliłem na swoim 65"X8505C wybrałem w menu obraz HDR nie spodziewalem sie czegosc nadzwyczajnego ale naprawde HDR ma sens rozpietosc totalna miedzy jasnym a czarnym na wysokim poziomie brawo dla Sony obraz wypada gienialnie mysle ze X8509C ma ta sama matryce co w moim Sony a nie jest to najnizsza półka !
Nie ma sie co jarac jak narazie tym HDR bo tego jak na lekarstwo ale warto to miec :)

Włączyłeś tylko wideo hdr? czy ustawiałeś tam cos po swojemu?? Ja dzwoniłem na infolinie Sony i sie pytałem czy musze włączyć wideo hdr, i mi powiedzieli że nie, bo tv sam wykryje materiał z hdr.
 

FotoVideo

Member
Faktycznie telewizor sam wykrywa HDR i przełancza się automatycznie wybieram dodatkowo tryb obrazu HDR parametr pozostawiłem tak jak był od poczatku czyli ustawiony przez Sony nic suwakami nie przestawiałem bo jest OK ! Z tym że lepiej wybrać tryb obrazu HDR co lepiej uwydatni cienie i kolory
Na You Tube jest bardzo dobre HDR Samsunga z tym ze timelapse

https://www.youtube.com/watch?v=iymNUOUpDsE

Dostepne modele Sony HDR z 2017/2016

http://www.sony.pl/electronics/tv/t/tv?type=4k_hdr
 
Ostatnia edycja:

milanoa

Member
Ja miałem okazję porównać obraz HDR na dwóch telewizorach jednocześnie.
Jeden z serii X a drugi z serii XD w 65". Moim zdaniem seria XD jest lepsza o jakieś 10-15% w jakości obrazu, głębi kolorów itp. nawet bez użycia funkcji HDR.
Seria X to raczej HDR dla ubogich bo Sony nawet na pudełku nie chwali się, że telewizor ją ma.
Mówiąc szczerze ten HDR nie robi na mnie wielkiego wrażenia.

Kupując 65" w serii X zapłaciłem 9K. Seria XD kosztowała wtedy 12k. Moim zdaniem była to zbyt duża różnica więc wziąłem tańszy.

Teraz gdybyśmy ten sam materiał oglądali z funkcją HDR i bez niej nie mając dwóch telewizorów obok siebie, raczej nie bylibyśmy chętni dopłacić, bo nie ma aż tak wielkiej różnicy.

Wg mnie najważniejszy parametr w telewizorze to jakość wyświetlanej czerni. Obraz można ustawić pod siebie tym bardziej, że już po miesiącu przyzywaczajamy się do wyświetlanego obrazu.

Producenci muszą kusić nowinkami i wymyślać nowe rzeczy abyśmy kupowali nowe sprzęty. Indywidualna sprawa każdego z nas, czy chcemy do tego dopłacać, czy nie.
Jeśli nas na to stać to łatwiej podjąć decyzję.
Kobiety wolą mieć torebkę z logo MK a faceci TV z funkcją HDR. Marketing manipuluje nami tak jak chce. :D

Kiedyś gdy Philips wprowadził system Pixel+ w telewizorach kineskopowych, był to mega efekt wow, bo żaden inny telewizor nie miał takiego obrazu. I to bez specjalnych materiałów dedykowanych jako Pixel+. Wszystko co się oglądało na tym TV było lepsze i to o jakieś 30-40%, po prostu przepaść.

Miałem taki TV w 32 calach i potem dostałem 40" LCD SONY przy kupnie nowego mieszkania. Miałem ogromny dylemat czy zostawić stary, czy nowy, bo pierwsze LCDki były przecież fatalne. Długo żałowałem że zostawiłem LCD.

Aczkolwiek ten LCD SONY 40" gra do dziś u teściowej.

Ale o którym modelu XD piszesz, bo parę ich jest, a co do serii X to przecież HDR-a dostał w 2016 roku to jak mieli umieścić napis na pudełku jak to model z 2015 roku jest, zresztą wystarczy wejść na stronę Sony i zobaczyć ile modeli z 2015 roku dostało HDR-a.
 

DrWredman

Active member
Ale o którym modelu XD piszesz, bo parę ich jest, a co do serii X to przecież HDR-a dostał w 2016 roku to jak mieli umieścić napis na pudełku jak to model z 2015 roku jest, zresztą wystarczy wejść na stronę Sony i zobaczyć ile modeli z 2015 roku dostało HDR-a.

To było około 10 marca tego roku. Porównywałem najprawdopodobniej z modelem XD93.

Jaki jest problem z napisem na pudełku jeśli telewizor ma funkcję HDR. Przecież nie robią 10 sztuk, tylko tysiące.
 

FotoVideo

Member
Zapomniałem jeszcze o jednym w ustawieniach obrazu po wyborze HDR ustawiamy przestrzeń kolorów BT.2020
 
Ostatnia edycja:

VergilSparda

New member
Witam, czy telewizor 65x8505 obsłuży dysk zewnętrzny 3TB Seagate który posiada własne zasilanie? Gdzieś wyczytałem że tylko do 2TB obsługuje ale może ktoś ma taki w domu więc miałbym info z pewnej ręki.
 

FotoVideo

Member
"Sony 55X850xC. X85C (w zależności od sieci sklepów, może to być X8505, X8507, X8508 lub X8509) to jeden z najciekawszych modeli tego roku, gdyż ma zarówno dziesięciobitową matrycę i zapowiedzianą obsługę HDR, dobre czernie dzięki panelowi VA, poszerzoną paletę kolorów dzięki ulepszonym fosforom przy podświetlaniu, bardzo dobre odwzorowanie ruchu (do 900 linii)"

Czyli matyrca ta sama 10 bitowa masz ostatnią aktualizacje nie te z pazdziernika tylko tą poprzednia chyba z lipca ?

Best Buy Q1 2016, czyli jaki telewizor kupić w pierwszym kwartale? | kjhank > 140
 
Do góry