Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

rafcio76r

New member
Bez reklam
A Tobie w końcu udało się coś kupić w tym promo, czy wstrzymujesz się do świąt?

Nie kupiłem, ponieważ nie mam aż takiego ciśnienia i mogę spokojnie zaczekać do świąt z zakupem. Jestem przekonany, iż grudniowe promocje będą jeszcze korzystniejsze od tej ostatniej saturnowej. W okresie październik/listopad nastąpi obniżka cen standardowych modeli z rocznika 2016, a w grudniu pojawi się zapewne w Media Markt rabat technologiczny 15% taniej, a jak MM uruchomi taką promocję, to zapewne i inni sprzedawcy dadzą świetne ceny. Będzie więc z czego wybierać :)
 

koja118

New member
Po ostatniej aktualizacji mój sony 55x809c dostał wsparcie do hdr
Mam pytanie,.czy jak włączę to ulepszenie to czy obraz na zwykłych kanałach typu HBO, Polsat czy BBC będzie inny? Tz. Czy zmieni się jasność czy cokolwiek? Czy tyczy się to tylko obrazu 4k? Proszę o wyrozumiałość :) jestem zielony w ty temacie
 

Ryujin

New member
Z tego co wiem to HDR może zrobić różnice tylko jeśli materiał jest nakręcony przy wsparciu tej technologii. Wiec raczej na regularnych kanałach tego nie uświadczysz, bardziej na filmach kręconych z myślą o wsparciu dla HRD.
Gdybym się mylił to bardzo proszę o poprawkę.

Dzięk i pozdrawiam.

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ale w styczniu pojawią się już nowe extra modele - więc znów warto będzie poczekać.

A po co mi w styczniu nowe modele za które mam przepłacać??? Wiadomo, że nowe modele na premierę mają ceny mocno wygórowane. Modele na rok 2017 mnie nie interesują. Mam upatrzone wybrane modele z rocznika 2016 i z nich będę wybierał w czasie promocji grudniowych. Jak ktoś nie ma co z kasą robić, to niech sobie kupuje modele na premierę. Jego kasa i jego sprawa.
 

koja118

New member
Czy żeby obejrzeć film z hdr to muszę kupić odtwarzacz i płytę z filmem 4k hdr? Czy są jakieś np. na YouTube czy na jakiejś str do ściągnięcia na pendrive?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A po co mi w styczniu nowe modele za które mam przepłacać??? Wiadomo, że nowe modele na premierę mają ceny mocno wygórowane. Modele na rok 2017 mnie nie interesują. Mam upatrzone wybrane modele z rocznika 2016 i z nich będę wybierał w czasie promocji grudniowych. Jak ktoś nie ma co z kasą robić, to niech sobie kupuje modele na premierę. Jego kasa i jego sprawa.

Pewnie że tak ale też patrząc na to co było wcześniej to dużo taniej niż teraz te 15 % to już nie będzie ale zawsze troszkę taniej uda Ci się pewnie kupić.. powodzenia.. nie wspomnę o tych wysokich modelach one i w grudniu będą miały swoją odpowiednią cenę.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Pewnie że tak ale też patrząc na to co było wcześniej to dużo taniej niż teraz te 15 % to już nie będzie ale zawsze troszkę taniej uda Ci się pewnie kupić.. powodzenia.. nie wspomnę o tych wysokich modelach one i w grudniu będą miały swoją odpowiednią cenę.

Spoko, coś w dobrym układzie cena - jakość z pewnością się wybierze, zwłaszcza, że mam upatrzone trzy modele :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Podziel się wiedzą, bo ja nadal się waham.

Opcje:
- Sony 55XD9305,
- Panasonic 58DX750/DX780,
- wybór ekonomiczny 55KS7000 (ewentualnie jeszcze 55KS8000 przy mega promocji)
Innych sensownych modeli na matrycach VA (płaskich) nie widzę. Wybór mocno będzie zależał od ceny promocyjnej. Pierwotnie cenę zakupu TV 55" założyłem sobie w granicach 5000 zł. Jeśli Soniak będzie miał świetną promocję w granicach max. 6500 zł, to zapewne do niego dołożę. Co do Panasa, to wg mnie tu będzie ciężko z dobrą ceną, bo ta firma zawsze "trzymała ceny", a na dodatek do Panasa musiałbym dołożyć 700 stówek na porządny player zewn., bo to "coś" co oferuje smart, to żenada. Co do Samsunga, to myślę, że ceny będą dość atrakcyjne, ale czas pokaże jak to będzie wyglądało. Z wszystkich wymienionych najbardziej podoba mi się - jeśli chodzi o jakość obrazu - Soniak, ale jego zakup będzie uzależniony od ceny na dzień zakupu TV. Jeśli będzie drożej od ostatniej promocji saturnowej, to wybiorą inny model i rozpaczał z tego powodu nie będę.
Najbardziej realne są zatem dwa skrajne wybory: droższy, czyli Sony 55XD9305 (przy atrakcyjnej promocji) lub ekonomiczny Samsung 55KS7000 (ostatnie promo w Saturnie 5100 zł z groszami).
 

koniefka

New member
Ja też zastanawiam się nad wyborem spośród trzech TV, tyle że w 65".
Jako, że nie chciałbym rezygnować z 3D, to mój wybór ogranicza się do:
Sony 65xd9305,
Panasonic 65dx750/dx780,
LG 65uh950
Raczej w takiej kolejności.
Wszystko oczywiście też będzie zależało od ceny.
W przypadku Sony, jako dodatkowy atut dochodzi jeszcze 5-letnia gwarancja.
Trochę pozmieniały się ostatnio priorytety w domu, bo żona zrobiła prawko i stwierdziła, że nasze auto jest dla Niej za duże wiec czeka mnie jeszcze zakup nowego samochodu dla żony.
Ponadto, jako że stara plazma ma się jeszcze całkiem dobrze, to jakoś mnie specjalnie nie pili z zakupem TV. No chyba, że właśnie w dobrej cenie i może dobrej ofercie ratalnej.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
No tak, wszystko zależy od tego jakie masz wydatki domowe. Są rzeczy ważniejsze od TV. Ja akurat jestem na etapie odkładania kasy na większe mieszkanie, więc nie biorą pod uwagę opcji kupna TV 55" za 7500 zł. Maks. mogę wyłożyć 6500 zł na tego Soniaka 55XD9305. Z zakupem w czasie ostatnich promocji - niecałe 6600 zł wstrzymałem się tylko dlatego, że może uda się go wyrwać jeszcze troszkę taniej, ale może być tak, cena nie będzie już tak dobra. Jeśli cena nie będzie gorsza od saturnowej promocji, to na 90% wezmę Soniaka. Gwarancji niskiej ceny nigdy nie ma. Wszystko zależy również od kursu waluty. Po prostu zaryzykowałem czekając do listopada/grudnia. Jeśli nie będzie dobrej ceny, to wybiorę tańszy model od konkurencji i tyle.
 

koniefka

New member
Zakup nowego mieszkania mam już z głowy. Przydałby się teraz większy TV do nowej chaty, bo plazma była kupowana jeszcze pod stary metraż. Ale tak jak pisałem napinki nie ma. Jak mam wydać 12k na soniaka i bujać się z problemami, które opisują na forum nowi właściciele, to wolę poczekać. Może cena spadnie, a jak nie, to poczekam na coś nowszego.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam ten model i nie narzekam.... mam go w sypialni i na razie jest ok...na początku mialem problem po aktualizacji, po następnej poprawili i jest ok...generalnie wiele osób tutaj ma ten model i ludzie w większości są zadowoleni....
 

Ryujin

New member
Hej, jaką matrycę ma ten model? Myślałem, że 100... Bo z tego co sprawdziłem przez moment to gry w więcej jak 60fpsach to nie pójdą?

Poprawcie mnie proszę jeśli się mylę.

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka
 

yellowmen

New member
Hej, jaką matrycę ma ten model? Myślałem, że 100... Bo z tego co sprawdziłem przez moment to gry w więcej jak 60fpsach to nie pójdą?

Poprawcie mnie proszę jeśli się mylę.

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka
Aw co chcesz grać? Ja gram na X-Box one i nie ma żadnych problemów czy zaciec.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Do góry