Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

redrum1906

New member
Byłem wczoraj w kilku sklepach i faktycznie 55" 8505/8509C są końcówki na magazynach centralnych.
TV kupuję pod koniec kwietnia więc sprzedawcy stwierdzili, że raczej bez szans na zakup nowego egzemplarza. Chyba, że z nowej serii(o wiele droższej więc dla mnie odpada).
Porównałem natomiast 8509C do W805C w 55" zapuszczając kilka materiałów z FHD i 4K.
805C też daje radę, jest sporo tańszy a różnicy w ruchu nie widać. Przewagi triluminosa również.
Dodatkowo wydaje mi się, że 805C ma sporo wyższy natywny kontrast niż 8505C i głębszą czerń.
 

accu

New member
Bez reklam
Byłem wczoraj w kilku sklepach i faktycznie 55" 8505/8509C są końcówki na magazynach centralnych.
TV kupuję pod koniec kwietnia więc sprzedawcy stwierdzili, że raczej bez szans na zakup nowego egzemplarza. Chyba, że z nowej serii(o wiele droższej więc dla mnie odpada).
Porównałem natomiast 8509C do W805C w 55" zapuszczając kilka materiałów z FHD i 4K.
805C też daje radę, jest sporo tańszy a różnicy w ruchu nie widać. Przewagi triluminosa również.
Dodatkowo wydaje mi się, że 805C ma sporo wyższy natywny kontrast niż 8505C i głębszą czerń.

Witam uprzejmie,
To co stwierdzili sprzedawcy to nie musi być do końca prawdziwe . To ich wersja . Telewizory tej serii
będą nadal produkowane(gdyż się dobrze sprzedają-może tylko dostaną nową podstawę) , równolegle z nowymi seriami telewizorów firmy Sony --linia 2016 .

BTW , serie telewizorów Ultra HD firmy Sony XD93 i XD85 za kilka dni powinny być dostępne w salonach Sony Centre.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dodatkowo wydaje mi się, że 805C ma sporo wyższy natywny kontrast niż 8505C i głębszą czerń.

Trudno się z tym nie zgodzić, nie mniej inaczej sprawa wygląda w przypadku 65/75 cali, inny typ podświetlenia matrycy, ta różnica nie jest już tak kolosalna.

fHD jest b. dobrym wyborem przy ograniczonym budżecie kiedy trzeba już liczyć każdą stówkę, gdzie można, warto dołożyć do x85C, do drugiego pilota wartego ponad dwie stówki, HDR, 4K. W sumie, nie ma co już zaklinać rzeczywistości, 4K i HDR staje tegorocznym standardem, widać to po modelach fHD, które są tylko w małych rozmiarach na rok 2016.
 

redrum1906

New member
Trudno się z tym nie zgodzić, nie mniej inaczej sprawa wygląda w przypadku 65/75 cali, inny typ podświetlenia matrycy, ta różnica nie jest już tak kolosalna.

fHD jest b. dobrym wyborem przy ograniczonym budżecie kiedy trzeba już liczyć każdą stówkę, gdzie można, warto dołożyć do x85C, do drugiego pilota wartego ponad dwie stówki, HDR, 4K. W sumie, nie ma co już zaklinać rzeczywistości, 4K i HDR staje tegorocznym standardem, widać to po modelach fHD, które są tylko w małych rozmiarach na rok 2016.
Na wiecej niż 55" mnie nie stać...a może inaczej- nie chcę wydawać większych pieniędzy na TV.
Przy 55" różnica przy oglądaniu 2m i dalej jest dla mnie osobiście niezbyt dostrzegalna(w rozdzielczości, kolorach, ruchu...805C ma przy tym lepszy kontrast niż 55 wersja 8509C)
HDR w tym modelu z kolei to dopiero jakiś zalążek. Jasność jest nadal zbyt mała żeby osiągnąć sensowne efekty.
Podchodząc racjonalnie- 4K w tym modelu nie zrobi różnicy na tyle, żeby rzutowało na zakup 1500zł droższego rozwiazania.
Przy większych wymiarach ekranu czy pewnie lepszej jasności(HDR premium) niezaprzeczalnie ma to sens.
 

Razahell

New member
Euroagd
55x85c - 5499 pln
55w809c - 4499 pln
55w755c - 3990pln i to jest (wg.mnie) dobry wybor jezeli ktos nie potrzebuje 3D i ma budzet do 4 tys na zakup TV...
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Różnice w cenie nie są drastycznie duże (20%), jeszcze mniejsze jak się trafi na upusty, tak było w moim przypadku, miedzy w885c a x85c w 65 calach raptem wyszło 1.2k złociszy. Przy fHD najprawdopodobniej już za dwa lata trzeba będzie myśleć już o nowym, przy 4K z HDR spokojnie z 5 latek pociągnie, chyba, że padnie z innych przyczyn. Każdy jednak wybiera TV nie tylko na jakiego go w danym momencie stać ale jaki ma dla kupującego sens i byleby po zakupie, być jak najdłużej z niego zadowolonym.
 

Razahell

New member
Różnice w cenie nie są drastycznie duże (20%), jeszcze mniejsze jak się trafi na upusty, tak było w moim przypadku, miedzy w885c a x85c w 65 calach raptem wyszło 1.2k złociszy. Przy fHD najprawdopodobniej już za dwa lata trzeba będzie myśleć już o nowym, przy 4K z HDR spokojnie z 5 latek pociągnie, chyba, że padnie z innych przyczyn. Każdy jednak wybiera TV nie tylko na jakiego go w danym momencie stać ale jaki ma dla kupującego sens i byleby po zakupie, być jak najdłużej z niego zadowolonym.

Niby tak ale jest wiecej apsektow co do wyboru TV... Z jakich zrodel sygnalu najczesciej korzystać bedzie kupujacy. Patrzac na oferte naszych platform cyfrowych i kablowych jakos nie wydaje mi sie ze w najblizszej 5 latce cos pod HDR itd... bedzie ulepszone. Chyba ze w planach jest zakup odtwarzacza Ultra HD Blueray i filmow do tego...
Kazdy ma swoją opinie... Dla mnie ogladajac z 2,9m TV (to ewentualny zakup za jakies 5-7 lat 4K 65" moze juz w technologii OLED)... Na teraz dla mnie osobiscie moj FHD daje super obraz z dobra czernia i kontrastem ogladajac ripy Blueray wazace po 20GB o telewizji nawet nie wspominam.

Fakt ze gdyby mnie bylo stac wydac ok. 9tys to kupil bym 65" x85c ale przy budzecie do 4tys pln zakup w755c byl jak najbardziej racjonalny.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Fakt ze gdyby mnie bylo stac wydac ok. 9tys to kupil bym 65" x85c

Akurat wyszło to o wiele taniej, "w technologicznej" w saturnie, w sumie o tej promocji pisałem na forum, kto zdążył, ten skorzystał. Z rabatami i bonusami 7200zł za 65 cali, po sprzedaży plazmy w sumie jeszcze mniej.

Zatrważają ceny obecnych modeli, nawet na jak ich początek, cieszy informacja, jeżeli się potwierdzi o dalszej produkcji x85C, ogólnie udany model, z dobrze już działającym andkiem.
 

birut

New member
7200zł dałes z 65" x8505C w saturnie?
A ile kosztowały 65x8505C jak wchodzily do sklepow?
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
W czerwcu 2015r. 55" cali kosztował 7.400 zł, i za 65" 12.000 zł.

W sumie poza okresem świątecznym (ale trzeba trafić w dobrą promocję), najlepszym okresem zakupu, jest okres I kwartału nowego roku na modele z poprzedniego roku. Tak w sumie kupowałem plazmę panasa jak i teraz sonego.

Ceny obecnych modeli już zaczną spadać w okolicach wakacji. Czy spadną do obecnych, mam wrażenie, że co roku ponoszą te ceny wyjściowe coraz to bardziej.

Sam rabat technologiczny obniżył cenę do ok 7700zł, do tego doszły jeszcze bonusy, nie licząc dowozu wyszło w granicach o których pisałem, a odliczając sprzedaną plazmę jeszcze mniej, na które jest jeszcze popyt (co w sumie nie dziwi).
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szkoda że nie trafiłeś na przecenę technologiczną... ale tak jest raz się uda innym razem nie... ale patrząc jak ceny idą w dół w ciągu powiedzmy dwóch lat to i te 11 tyś za 65 cali to nie jest mało ale jest znacznie lepiej jak to było np jeszcze w 2013 roku///
 
Do góry