Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

koja118

New member
Wczoraj kupiłem Sony 55X8509c przeszedłem z LG 47LA691s
Moze mi ktoś podpowiedziec jak ustawic obraz? Ustawiania fabryczne to jakies nieporozumienie, czytałem tu na forum zeby ustawic Kino pro i tyle, ale szczerze to na tym ustawieniu obraz moze i jest czysty ale kolory jakies mdłe, przyciemnione :/ pod tym wzgledem LG wyglądał o wiele ładniej a przeciez to model z 2013 roku :D Może ktoś mi pomóc ???
 

accu

New member
Bez reklam
Wczoraj kupiłem Sony 55X8509c przeszedłem z LG 47LA691s
Moze mi ktoś podpowiedziec jak ustawic obraz? Ustawiania fabryczne to jakies nieporozumienie, czytałem tu na forum zeby ustawic Kino pro i tyle, ale szczerze to na tym ustawieniu obraz moze i jest czysty ale kolory jakies mdłe, przyciemnione :/ pod tym wzgledem LG wyglądał o wiele ładniej a przeciez to model z 2013 roku :D Może ktoś mi pomóc ???

Witam uprzejmie,

Może te ustawienia będą dobre dla Ciebie --->

Test Sony X85C : le meilleur rapport qualité/prix de 2015 ? | HDfever

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

koja118

New member
Bardzo dziekuje :) zaraz biore za testowanie ;)
Chciałbym sie jeszcze zapytac czy warto zamówć profesjonalną kaloibracje? czy to dużo daje?
 

accu

New member
Bez reklam
Bardzo dziekuje :) zaraz biore za testowanie ;)
Chciałbym sie jeszcze zapytac czy warto zamówć profesjonalną kaloibracje? czy to dużo daje?

Witam uprzejmie,

Wszystko zależy , czy kalibrujący jest rzeczywiście fachowcem w tej dziedzinie .
Nie zawsze jednak obraz po kalibracji profesjonalnej odpowiada preferencji zamawiającego kalibrację.
Moim skromnym zdaniem warto najpierw samemu popróbować ustawić obraz według swoich preferencji , czyli zadać sobie trochę trudu i poeksperymentować . Przy okazji poznaje się poszczególne funkcje telewizora oraz dokładnie menu telewizora .(poszczególne opcje ustawień)
Mnie to sprawia "frajdę".:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

koja118

New member
Wiadomo ja tez lubie poeksperymentowac :) w LG tez sie pomeczyłem i ustawiłem tak że obraz naprawde żyleta. A co do kalibracji to myslalem o *********************************.pl
 

accu

New member
Bez reklam
Wiadomo ja tez lubie poeksperymentowac :) w LG tez sie pomeczyłem i ustawiłem tak że obraz naprawde żyleta. A co do kalibracji to myslalem o *********************************.pl

Witam uprzejmie,

Zna się na swojej profesji bez dwóch zdań , jego kolega również .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

4motion

New member
Witam,
ostatnio zauważyłem że nie mam włączonego ulepszania obrazu gdy to włącze po restarcie jest brak dźwięk, co to może być? Kabel HDMI nie taki? Dzwięk systemowy w tv jest.

Edit:
Chwile po zmianie ustawien jest dźwięk ekrean na chwile się wyłącz i dźwięku nie ma.

U mnie ten sam objaw (TV KD-65X9005C) po ustawieniu interpolacji obrazu do 4K na wejściu HDMI do którego podpięty jest dekoder NC+ - TV przestaje przepuszczać na ampli dźwięk wielokanałowy, jest tylko PCM. ( tu podobnie po każdorazowej zmianie ustawień następuje samoczynny restart TV).

Nie wiem o co chodzi przez chwile dźwięk jest zaraz znika obraz i po powrocie obrazu dźwięku już nie ma.
Ma ktoś***pomysł zmiana dolby digital nic nie daje.
 

redrum1906

New member
No i kupiony, opłacony i odbiór osobisty w Woka Park. Dzwonilem do nich przed zakupem, w środę dojechała ostatnia partia 30 sztuk 8509c(2015) do magazynu centralnego. Od tego momentu będzie tylko nowsza seria.
Jeśli komuś zależy to chyba ostatni moment na zakup tego modelu w fabrycznym stanie.
Od kolejnego tygodnia testy z ps4, filmami 4k/1080p i mecze- jako rasowy gazeciarz, nie mogę się doczekać.
Szczególnie, że przesiadka ogromna z 8 letniego 23" monitora Samsunga na matrycy TN;)
 

koja118

New member
Ja już przetestowałem ps4 na tym tv :) wszystko ładnie pięknie tylko trzeba naprawdę się "pobawić" z ustawieniem obrazu bo te standardowe to jest nieporozumienie :/
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No i kupiony, opłacony i odbiór osobisty w Woka Park. Dzwonilem do nich przed zakupem, w środę dojechała ostatnia partia 30 sztuk 8509c(2015) do magazynu centralnego. Od tego momentu będzie tylko nowsza seria.
Jeśli komuś zależy to chyba ostatni moment na zakup tego modelu w fabrycznym stanie.
Od kolejnego tygodnia testy z ps4, filmami 4k/1080p i mecze- jako rasowy gazeciarz, nie mogę się doczekać.
Szczególnie, że przesiadka ogromna z 8 letniego 23" monitora Samsunga na matrycy TN;)

....czyli tak jak pisałem że mało prawdopodobne żeby ta seria była produkowana i w tym roku... za duża konkurencja dla obecnego modelu :_)
 

redrum1906

New member
Pytalem o to. Już nie produkują tej serii. To ostatnia dostawa od Sony do centralnego magazynu.
Teraz już tylko model na IPS, który niestety...jest na IPS;)
Pan ze sklepu sam stwierdził, że poprzedni model lepszy.
 

koja118

New member
Próbuje wejsc w ustawienie obrazu i po nacisnieciu na OBRAZ nic sie nie dzieje :/ a jak chce wejsc przez home i ustawienia nastepnie w EKRAN to mnie wyrzuca spowrotem do menu home. Ktoś pomoże? Wczoraj wchodziłem we wszystko normalnie a dzisiaj nie moge :/
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najnowszy masz soft? Jeśli tak to zresetuj tv do ustawień fabrycznych... mi już od dawna nic się nie działo z tym tv..
 

koja118

New member
accu bardzo dziekuje za tą str z ustawianiemi obrazu :) teraz jest dzien do nocy :) jeszcze troszke ustawie pod siebie i bedzie git ;)
 
Do góry