Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi była by potrzebna, jakby dało się zrotować tv i zainstalować oscam, ale to zupełnie inny temat.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
I to jest jedyny powód, dla którego znoszę nie dopracowany soft, jakość obrazu naprawdę jest dobra, biorąc pod uwagę cenę.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja sobie tak myślę że oni musza uporać się z oprogramowaniem bo zaraz jest przyszły rok i jak nie pokażą że panują nad androidem przynajmniej w 95% w swoich tv to mogą mieć problem z modelami które będą wchodzić w przyszłym roku, które muszą być już pozbawione tych anomalii które my mamy.
Ale też trochę się obawiam jak to będzie z tym androidem bo np. topowy Philips (premiera) została jego przesunięta wiec mają jakiś problem i kto wie czy nie z androidem, a oni już drugi rok walczą z tym systemem operacyjnym.
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem jak sprawa wygląda z philipsami, z resztą philipsy bez androida mają też problem z oprogramowaniem. Najbardziej wkurza mnie to, że po każdej aktualizacji oprogramowania w tv muszę przywracać ustawienia fabryczne. Tracę ustawienia obrazu, kodi player. Mam Xperie Z 3 Compact, nigdy po aktualizacji androida nie przywracałem ustawień fabrycznych i telefon śmiga jak ta lala. Wracając do tv zgadzam się z Tobą, muszą sobie poradzić z oprogramowaniem, bo chyba więcej chętnych do testowania ich tv nie znajdą, a to oznacza, że nikt nie kupi nowych tv które wyjdą w przyszłym roku.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja też Philipsa bym nie kupił przynajmniej na razie... a co do Sony to trzeba wierzyć że dadzą radę z oprogramowaniem tak żeby dali świadectwo ludziom, że warto kupować nowe tv z przyszłym roku...choć może i tak się zdarzyć że z tego roku tv jeszcze nie będą na 100% sprawne pod względem androida a te w przyszłym roku będą już ok :)
 

ogoorek

New member
Ja mam model w809c, ale oczywiście napiszę co wniosła aktualizacja.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

masz ten sam TV co ja - i zainstalowałeś aktualizację, która była podana na stronie Sony? Zainstalowała się Tobie poprawnie? Bo na ich stronie nie było wymienionego naszego modelu (wolę się upewnić, żeby czegoś nie zchrzanić :) )
 

Krukocz

New member
Witam. Aktualizacja zainstalowana bez problemow. Tylko chwile sie bawilem tv. Pojawila sie spowrotem zakladka "tryb obrazu" bo ostatnio jej chyba nie bylo. Tylko pare minut mialem wlaczone 3D i w tym czasie nie pojawil sie napis o trybie obrazu. Nie odczulem zbytnio poprawy szybkosci reakcji na polecenia z pilota. W weekend moze wiecej sie pobawie z tv i jak cos znajde to dam znac.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za info - fajnie że nie miałeś żadnych niespodzianek.. :) tv nie resetowałeś do ustawień fabrycznych?
 

Krukocz

New member
Tv nie resetowalem bo i po co? Jaka ma byc korzysc z resetu? Na poprzednim sofcie robilem reset do fabrycznych a i tak po tej operacji 3 razy powiesil mi sie system i musialem odlaczac zasilanie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Spoko, Kolega pisał wcześniej że jemu przy serii W pomógł reset .. ja też nigdy nie resetowałem po aktualizacjach... ale Philips np. wymaga resetu po każdej aktualizacji..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najnowsze oprogramowanie wgrane - u mnie jakoś specjalnie nic się nic sienie zmieniło bo samo menu chodziło i wcześniej dobrze tv się nie zawieszał itp. a co do 3d to tak przy Hobbicie w wersji roz. są dwie płyty przy pierwszej było pojawień się formatu ekranu bardzo mało, natomiast już przy drugiej płycie było znacząco więcej niż przy pierwszej - czyli dalej maja z tym problem. Pozostałe rzeczy wszystko chodzi więc jak na razie nic nie zepsuli tym softem.. a do poprawy jeszcze maja kilka rzeczy... bo u różnych ludzie różne rzeczy się działy..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi napisali że przekazali sprawę do działu reklamacji a żeby było śmieszniej to już drugi raz taki mail otrzymałem.. :)
 

3echo

Member
Bez reklam
Wczoraj rozmawiałem ze znajomym,którego brat kupił TV Sony 4K na androidzie.Nie wiem jaki model,ale był zawiedziony obrazem pod kątem.Zmieniały się kolory na jakieś wyblakłe.Obraz całkowicie inny od tego jak się patrzy na wprost.Już nie mówiąc o tym,że przez 30min. conajmniej dwa razy się zwiesił.Czy u Was też jest podobny efekt?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
U mnie tak nie ma i generalnie tv od pierwszego uruchomienia zawiesił mi się dwa razy i podczas oglądania dem w 4k.. jeśli chodzi o katy to jeśli koledze zależało bardzo na tym detalu to trzeba wtedy decydować się na tv z matrycą IPS a w przypadku VA różnie to bywa... ale np. ja mam tv tylko z matryca VA i na inne na razie bym nie zamienił..
 

ogoorek

New member
czy upgrade softu przez USB musi być wykonany w jakiś "specjalny" sposób? Zrobiłem wszystko zgodnie z informacjami na stronie SONY a TV nie widzi aktualizacji na pendrivie?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Normalnie się robi nie ma jakiejś specjalnej procedury... chyba że coś źle skopiowałeś i na pewnie musisz mieć wyłącznie tylko ten plik z softem i nic więcej...
 
Do góry