Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

stasiof

Member
Telewizor pobrał najnowszą aktualizację systememu, jest poprawa , wygaszanie strefowe w trybie gry działa znacznie lepiej, ogólnie jakość w 4K obraz stał się bardziej ostrzejszy, wzrosla szczegółowość obrazu , widać że prowadzono poprawki dzięki którym jakość obrazu jest dużo lepsza , najważniejsze na koniec, telewizor przestał piszczeć.
Zaktualizuj wersję ?
 

Marlo

Active member
Ja mam TCL C835 55 cali , ja oglądam na wprost ekranu , ale siadłem bardziej z boku , głowa na równi z końcem ekranu i żadnej degradacji obrazu po bokach ekranu nie zauważyłem.
 

Marlo

Active member
Aktulaizacja systemu
Poprzednia wersja LF1V462 data 2022 07 29
Wersja obecna LF1V469 data 2022 10 08
Cała wersja aktualizacji V8-T615T03-LF1V469
Mam ten telewizor ponad cztery miesiące i jakość obrazu znam na pamięć, po ostatniej aktualizacji jakość obrazu się polepszyła,mi się wydaje że musieli coś zmienić w algorytmie który steruje strefowym wygaszaniem, teraz jak się ogląda film i akcja dzieje się w nocy to wszystko dobrze widać na ekranie, to samo w graniu , nareszcie można grać w nocne wyścigi i widać dobrze oświetloną drogę,przed aktualizacją granie w nocne wyścigi to było wyzwanie, bo wszędzie wyłaziła czerń która powodowała że droga i pobocze zlewały się ze sobą w jedną czarną kupe , HDR też poprawili teraz widać na niebie słońce , przed aktualizacją zamiast słońca na niebie to była jedna wielka biała plama, ogólnie po tej aktualizacji jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu , teraz oglądanie treści 4K HDR jest wciągające.
 
Napiszesz z jakich ustawien obrazu korzystasz?
I drugie pytanie czy da się wyłączyć subwoofer albo zmniejszyć jego moc? Wieczorem jak młoda spi to trochę mocno wali 😉
 

Korni

New member
Napiszesz z jakich ustawien obrazu korzystasz?
I drugie pytanie czy da się wyłączyć subwoofer albo zmniejszyć jego moc? Wieczorem jak młoda spi to trochę mocno wali 😉
Wiem że w Androidzie można w opcjach wyłączyć wzmocnienie dźwięku Atmos, co osłabi pracę Subwoofera albo użyć korektora graficznego na jakimś presecie, zmniejszając niskie tony. Pomocne może być też zaznaczenie opcji "nocne oglądanie TV" coś w ten deseń widziałem to w jakimś starszym TCL.
 

Marlo

Active member
Nie mam zrobionej kalibracji ,moim zdaniem to zależy od telewizora w TCL C835 trochę pozmieniałem w ustawieniach i udało mi się tak dostroić obraz że jestem bardzo zadowolony z tego co widzę na ekranie , drugi telewizor w drugim pomieszczeniu Sony X90J cały czas coś zmieniam w ustawieniach żeby mieć dobrą jakość obrazu , gdzieś czytałem że X90J to jeden z tych TV że jest konieczna kalibracja żeby mieć dobrze dostrojony obraz. Ogólnie dla mnie kalibracja TV to jest śliski temat bo są różne gusty co się komu podoba , są tacy co mieli kalibrację a później i tak wszystko wszystko pozmieniali w ustawieniach i twierdzą że obraz jest lepszy niż ten który był po kalibracji. Ciekawi mnie taki ekperyment ,postawić cztery takie same telewizory jeden z kalibracją i trzy bez kalibracji w każdym z tych TV troszkę inne ustawienia obrazu , dwadzieścia osób musiałoby ocenić na którym telewizorze jest
najlepszy obraz.
 

Marlo

Active member
Znalazłem ustawienia obrazu do TCL C835 na zagranicznym portalu ,tam jak testują telewizory to podają ustawienia obrazu , po wprowadzeniu tych ustawień obraz stał się przyjemniejszy dla oczu , poprawiła się głębia obrazu ,obraz stał się bardziej naturalny , fajnie się teraz ogląda filmy przyrodnicze ,krajoznawcze i piękno natury.Jak na matrycę VA to ten TV ma ładne kolory. W Sony X90J kolory są wyprane , dopiero jak wszystkie wzmocniłem na +2 to trochę ożyły. Teraz pod względem obrazu TCL C835 zaspokaja wszystkie moje potrzeby.
 

emil_lurys

New member
Aktulaizacja systemu
Poprzednia wersja LF1V462 data 2022 07 29
Wersja obecna LF1V469 data 2022 10 08
Cała wersja aktualizacji V8-T615T03-LF1V469
Mam ten telewizor ponad cztery miesiące i jakość obrazu znam na pamięć, po ostatniej aktualizacji jakość obrazu się polepszyła,mi się wydaje że musieli coś zmienić w algorytmie który steruje strefowym wygaszaniem, teraz jak się ogląda film i akcja dzieje się w nocy to wszystko dobrze widać na ekranie, to samo w graniu , nareszcie można grać w nocne wyścigi i widać dobrze oświetloną drogę,przed aktualizacją granie w nocne wyścigi to było wyzwanie, bo wszędzie wyłaziła czerń która powodowała że droga i pobocze zlewały się ze sobą w jedną czarną kupe , HDR też poprawili teraz widać na niebie słońce , przed aktualizacją zamiast słońca na niebie to była jedna wielka biała plama, ogólnie po tej aktualizacji jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu , teraz oglądanie treści 4K HDR jest wciągające.
Jak podegrać
Aktulaizacja systemu
Poprzednia wersja LF1V462 data 2022 07 29
Wersja obecna data 2022 10 08
Cała wersja aktualizacji V8-T615T03-LF1V469
Mam ten telewizor ponad cztery miesiące i jakość obrazu znam na pamięć, po ostatniej aktualizacji jakość obrazu się polepszyła,mi się wydaje że musieli coś zmienić w algorytmie który steruje strefowym wygaszaniem, teraz jak się ogląda film i akcja dzieje się w nocy to wszystko dobrze widać na ekranie, to samo w graniu , nareszcie można grać w nocne wyścigi i widać dobrze oświetloną drogę,przed aktualizacją granie w nocne wyścigi to było wyzwanie, bo wszędzie wyłaziła czerń która powodowała że droga i pobocze zlewały się ze sobą w jedną czarną kupe , HDR też poprawili teraz widać na niebie słońce , przed aktualizacją zamiast słońca na niebie to była jedna wielka biała plama, ogólnie po tej aktualizacji jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu , teraz oglądanie treści 4K HDR jest wciągające.
Jak wykonac aktualizacje do tej wersji LF1V469? Mozna przez USB.
 

darkliroj

Member
Jak podegrać

Jak wykonac aktualizacje do tej wersji LF1V469? Mozna przez USB.
Czy ja dobrze rozumiem? TV przez sieć się nie aktualizuje. Na stronie producenta nie ma nowego softu. Żeby zrobić aktualizację trzeba szukać plików w całym necie na jakiś telegramach czy innych nie wiadomo jakich stronkach? Gratulacje dla TCL za podejście do klienta. Kupiłeś to radź sobie sam.
 

SnejKu11

New member
Znalazłem ustawienia obrazu do TCL C835 na zagranicznym portalu ,tam jak testują telewizory to podają ustawienia obrazu , po wprowadzeniu tych ustawień obraz stał się przyjemniejszy dla oczu , poprawiła się głębia obrazu ,obraz stał się bardziej naturalny , fajnie się teraz ogląda filmy przyrodnicze ,krajoznawcze i piękno natury.Jak na matrycę VA to ten TV ma ładne kolory. W Sony X90J kolory są wyprane , dopiero jak wszystkie wzmocniłem na +2 to trochę ożyły. Teraz pod względem obrazu TCL C835 zaspokaja wszystkie moje potrzeby.
Możesz podać ustawienia lub stronkę gdzie je znalazłeś?

Mam ten tv, z tego co widzę opcja automatycznego sciemniania na podstawie oświetlenia źle działa , obraz staje się zbyt ciemny w ciemnym pomieszczeniu, przydałaby się jakaś regulacja czułości .. w końcu to telewizor.
Wersja firmware również widzę że mam starsza, oczywiście tv sam z siebie nie widzi aktualizacji gdyż OTA nie istnieje , a na ich stronie nic nie ma.
Jak wgl obsługuje się tu HBB tv?
 

Marlo

Active member
Ustawienia obrazu
Jasność 45 można mniej ,kontrast 90, poziom czerni 50,kontrast dynamiczny wyłączony,rozszerzanie czerni duże ,dynamiczna jasność automatyczne ,lokalne ściemnienie duże, lokalny kontrast duże, gamma 2 ,nasycenie koloru 50 ,barwa 50, dynamiczny kolor wyłączony, filtr światła niebieskiego wyłączony, temperatura koloròw ciepłe ,wyrazistość ruchòw włączone, doskonała płynność obrazòw w ruchu LED wyłączone , redukcja rozmazania 10, redukcja migotania 4-10 według uznania.
 
Do góry