Telewizor Plazmowy Lg 42pq3000

Jacaw

New member
Po długim okresie zastanawiania się, czytania masy forów na ten temat kupiłem w końcu telewizor. I jak to w życiu bywa kupiłem coś, co początkowo w ogóle nie brałem pod uwagę, a mianowicie plazmę LG 42PQ3000 za 1990 zł (promocja na otwarcie Euro w Gliwicach).

UWAGA! Na początku opis moich wyborów (nudne, ale muszę się komuś wygadać ;-) ) a potem opinia odnośnie telewizora.

Początkowo zastanawiałem się nad Panasonic’iem PV80 lub Samsungiem A451, po pojawieniu się nowych modeli byłem już o krok od zakupu Samsunga B450 (za około 2200-2300 zł), ale choroba skutecznie w tym przeszkodziła. Moje kryteria były generalnie takie: 42 cale, plazma i cena w granicach 2000 zł (potem zacząłem się łamać i zwiększyłem do 2300-2400 zł). Najczęściej chwalony była Panasonic, ale bardziej odpowiadała mi cena Samsunga, byłem w kilku sklepach porównywałem, porównywałem i porównywałem... prawdę mówiąc nie byłem w stanie jednoznacznie określić, który obraz mi się bardziej podoba, więc ze względu na cenę stanęło na Samsungu. Natomiast niedawno trafiłem na informację o nowych LG, która to firma zazwyczaj w opiniach była gdzieś mocno w cieniu Panasonic’a, a nawet Samsunga, tak się przyjrzałem specyfikacji i mi się spodobała, głównie ze względu na USB (JPEG i MP3) oraz MPEG4 przy cenie jak za Samsunga B450. No i znów nastąpił okres (na szczęście bardzo krótki) wątpliwości, no bo w końcu te LG jakoś specjalnie chwalone nie było, wprawdzie rodzice i teściowie mają LCD LG i jak dla mnie całkiem nieźle się sprawują, ale jakoś plazmy LG nie były zbyt mocno polecane. W końcu stwierdziłem, że jednak postawię na funkcjonalność, bo chodzę po tych sklepach porównuję, sprawdzam kolory, czerń, jakość sygnału SD... a jak ktoś to powiedział (moim zdaniem słusznie) w domu będę miał jeden telewizor i nie będę go porównywał z dziesiątkami innych. Do tego stwierdziłem, że to do diabła tylko telewizor, całe życie ciągnęło się na jakiś Rubinach itp., a teraz miałem zastępczo tylko taki mały 14 calowy telewizorek, więc cokolwiek kupię i tak będzie lepsze. No, ale jeszcze się wahałem, aż tu nagle w radio słyszę reklamę otwarcia tego salonu Euro i tam w promocji właśnie ten LG (naprawdę niesłychany zbieg okoliczności, bo okres od zainteresowania się tym telewizorem, a zakupem to jakieś 1-2 tygodnia, co w moim przypadku oznacza ekspres :) ), więc nie zastanawiając się długo postanowiłem, że tam pojadę. Jechałem z nastawieniem, że pewno będzie kupa ludu, na sklepie 1-2 takie telewizory i wrócę z pustymi rękami... ale się zdziwiłem, tzn. ludzi nieco było (pewnie nie tyle co przy otwarciu MM, ale wpuszczali turowo), ale za to tych telewizorów było tak z 20 (albo i więcej) i raczej cieszyły się słabym zainteresowaniem (chyba większość jednak woli LCD). No więc skończyło się na tym, że telewizor kupiłem, cudem udało się go upchać do samochodu (te kartony to jednak dużo większe są niż samo urządzenie) i teraz „bydle” stoi u mnie w domu.

No i przechodzimy do ciekawszej części, czyli do moich wrażeń z użytkowania. Na chwilę obecną jestem zadowolony i jeśli się nie popsuje to myślę, że tak zostanie. Pierwsze wrażenie było takie: ale to bydle jest ogromne. :) No to przejdźmy do konkretów:

1. Obraz: moim zdaniem jest OK, ale zaznaczam, że nie jestem tu jakimś eksperetem, wręcz przeciwnie jestem zupełnym laikiem i jedynie mogę go porównywać do telewizora LCD (LG 32LG3000) moich rodziców, który przez jakiś czas u mnie gościł. Dodam, że zaliczam się do tych osób, którym słoń nadepnął na ucho, a do tego chyba napluł do oczu, bo np. nie przeszkadza mi jakość filmów RMVB. Generalnie obraz z plazmy bardziej mi odpowiada niż z LCD szczególnie przy sygnale SD (który pewnie jeszcze długo będzie u mnie dominował), kolory i czerń wydają się nieco lepsze, ale jakieś super-hiper różnicy nie widzę, największa różnica jest w kątach widzenia, ale też przyznam, że przy LCD jakoś strasznie mi to nie przeszkadzało (przypominam, że lubię RMVB). Generalnie z obrazu jestem zadowolony, ale jedna rzecz mnie nieco zaskoczyła: telewizor przy formacie np. 4:3 wyświetla SZARE (nie czarne) pasy po bokach, początkowo to nieco razi, ale już się przyzwyczaiłem. Na jakimś forum znalazłem, że w innych modelach można to zmienić w menu serwisowym, ale u siebie nie widzę tej opcji, poza tym wydaje mi się, że producent chyba wie co robi dając szare pasy zamiast czarnych – chociaż wydawało mi się, że przy plazmie czarny powinien być mniej uciążliwy dla matrycy, ale ja się nie znam. Jest też kupa ustawień dla obrazu i można włączać/wyłączać/wybierać poziomy różnych poprawiaczy obrazu typu: ostrość, poziom odszumiania, kontrast dynamiczny itd. ale ja obecnie jadę na standardowych ustawieniach i chyba wiele nie będę zmieniał o ile coś w ogóle. :)
Małe uzupełnienie: jedyna wada to świecąca powierzchnia ekranu, ale niestety taki "urok" plazm - nie ma siły i odbicia są zdecydowanie większe niż w motowym LCD.

2. Dźwięk: no co tu dużo pisać, jest, gra i słoń nadepnął mi na ucho, więc nie mam zastrzeżeń :) Jest funkcja niby przestrzennego dźwięku i coś tam inaczej słychać, a czy lepiej ? Kwestia gustu. Oczywiście są jakieś predefiniowane ustawienia typu: kino, muzyka itd. można zmieniać też samemu parametry dźwięku i jest opcja czysty głos, która wydobywa bardziej głos i o dziwo nawet w miarę sensownie działa :) Jednak pewnie telewizor i tak będzie leciał na jakiś jednych ustawieniach i się zbyt często nie będzie grzebać w ustawieniach po początkowym okresie „zabawy”.

3. Wygląd: jakoś wygląda... nic rewelacyjnego, nie rażącego – dla mnie to bez znaczenia. Chociaż przyznam, że z wszystkich oglądanych telewizorów chyba LG seria 6000 najładniej wyglądała, ale za wygląd, nieco lepsze głośniki i możliwość odtwarzania przez USB filmów nie będę dopłacał 1000 zł – bo seria 3000 i 6000 mniej więcej tylko tym się różnią.

4. Ustawienia/menu: wydaje mi się, że wszystko co potrzebne jest, a nawet dużo więcej, jak już wspomniałem, pewnie po początkowej „zabawie” człowiek ustawi coś jednego i zapomni, że w ogóle są jakieś ustawienia. Jedno czego brakuje, to automatycznego wykrywania pasów przy formacie 4:3 i przełączania się na 16:9 (z obcięciem pasów) – trzeba to robić samemu. Natomiast same MENU mi się podoba, jest fajnie duże i czytelne, kilka rzeczy dałoby się lepiej rozplanować (np. czemu godzinę ustawia się strzałkami, a nie z klawiatury numerycznej ?), ale generalnie mi się podoba i dobrze je oceniam. Niestety nie mam porównania np. z Samsungiem lub Panasonic’iem.

5. Wejścia/wyjścia: w chwili obecnej nie mogę tu zbyt wiele powiedzieć, nawet nie mam jak HDMI przetestować, ale jeśli wszystkie są sprawne to raczej jest ich wystarczająca ilość. Ale uwaga, ten telewizor nie ma wyjścia słuchawkowego – dla mnie to bez znaczenia, ale komuś może to przeszkadzać, z tego co wiem Samsungi chyba też nie mają, a jedynie Panasonic z tego segmentu ma takie wyjście.
Natomiast jest bardzo zadowolony ze złącza USB i o ile na MP3 to mi tak średnio zależy, to możliwość wyświetlania zdjęć bardzo mi odpowiada. Obsługa jest prosta i przyjemna, aczkolwiek trzeba pamiętać o informacjach z instrukcji obsługi, a szczególnie o tym, że JPEG progresywne wyświetlany jest maksymalnie w rozmiarze 1024 na 768 – dla nie progresywnych maksymalny rozmiar jest dużo większy, nie pamiętam, ale chyba coś koło 5000 na ileś tam. Trochę też brakuje możliwości sterowania pokazem slajdów za pomocą przycisków „magnetowidowych” na pilocie – szczególnie brakuje mi opcji szybkiej PAUZY. Co do MP3 to bawiłem się mało, odtwarzał poprawnie, ale brakuje opcji przewijania utworu, oczywiście można przejść do następnego, ale samego utworu nie da się przewijać.

6. Pilot: fajny, ale... ten od rodziców bardziej mi się podobał, tu jest ten wariant mniejszego pilota LG. Niby bardziej poręczny, bo mniejszy, ale niektóre przyciski to jakiś nieporozumienie np. chciałbym dopaść gościa, który postanowił klawisz Q-MENU (szybkie menu) umieścić w lewym dolnym rogu, a do tego jest on strasznie mały, a tak na oko to chyba będzie jeden z bardziej wykorzystywanych przycisków. Czyli poprawnie, ale mogłoby być lepiej, szczególnie, że większy pilot LG ma moim zdaniem przyciski lepiej rozplanowane.

7. Pozostałe: telewizor posiada też czujnik światła i tryb ekonomiczny/ekologiczny dostosowujący jasność do warunków pomieszczenia. Całkiem fajnie się sprawuje i podoba mi się, fajne jest to, że w ciemnym pokoju telewizor nie daje po oczach, tylko sam zmniejsza jasność. Takie bajerek, a cieszy. :) Telewizor też posiada wyłącznik zasilania, nie wiem czy to obecnie norma, czy nie, ale w LCD znajomych i rodziny zazwyczaj nie ma takiego „guziczka”. Tu jest, ale powoduje to zresetowanie ustawień zegara i daty, niestety nie zauważyłem, żeby telewizor sam pobierał np. godzinę z telegazety, chyba takie coś jest możliwe, ale przy korzystaniu z telewizji cyfrowej – ja takie nie mam, więc nie wiem czy działa i nie mogę też nic napisać o funkcjonowaniu tunera cyfrowego DVB-T MPEG4.

Podsumowanie: jestem zadowolony, pewnie dla wielu jest to badziewny telewizor, bo nawet nie jest full HD, ale ja uważam, że za taka cenę to się opłacało, tym bardziej, że nie jestem jakimś maniakiem obrazu.
Kiedyś w jednym sklepie sprzedawca powiedział mi jedną rzecz, która moim zdaniem jest prawdziwa: lepiej teraz kupić telewizor tani dostosowany do obecnych potrzeb (np. za 2 tys. zł), niż jakiś przyszłościowy super-wypas za 6 tys. zł, bo za 2-3 lata (kiedy skończy się gwarancja i w końcu te „przyszłościowe” bajery super-wypasu zaczną naprawdę być potrzebne) kupi się tanio lepszy od tego spuer-wypasu za kolejne 2 tys. zł, a w sumie zapłaci się mniej nawet jakby ten poprzedni wywaliło się na śmietnik.

No to się rozpisałem, pewnie większość się zanudzi, ale jakby ktoś miał jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.
A tak przy okazji, może ktoś wie czy w menu serwisowym jest coś ciekawego i gdzie ewentualnie zmienić w tym modelu te szare pasy i dlaczego akurat szary, bo tak na chłopski rozum, to chyba czarny mniej zużywa matrycę (w końcu czarny to brak świecenia) ?
 
Ostatnia edycja:

NIEDZWIAD

New member
pytanko techniczne do wylewnego przedmówcy:) jaka kombinacja zeby wejsc do menu serwisowego? i sprawdzić ilość godzin pracy?.
Tak apropo ja też od dłuższego czasu rozkminiałem jaki tv kupić już miałem kupić 50pv8 panasa, teraz wszedł panas 50 tx10 też byłem napalony no ale cena, następnie kumpel kupił lg 50pg6000 i faktycznie zainteresowałem się tym tv ale w związku z tym, że jest to model z 2008r to w sklepach zaczął już zanikać wiec miałem problem z dostępnością, lecz jak z nieba spadł mi lg 50PQ3000 nie zastanawiałem sie nawet chwili przejżałem specyfikacje i od wczoraj czekam na przesyłke ze sklepu internetowego :D wreszcie koniec szukania i bicia niepotrzebnej piany. Porównywałem go w sklepie z panasem 50tx10 - ten eldzik jest naprawde bomba i to w cenie 3699 zł.
 

Jacaw

New member
No tak wyszedłem na "wylewnego". :) A niech tam będzie.

Kombinacja to naciśnięcie i przytrzymanie jednocześnie na telewizorze i pilocie przycisku MENU, po jakimś czasie 5-10s powinno się pojawić takie okienko z pytaniem o hasło, wpisujemy 0000 i wchodzimy... aczkolwiek co do czasu pracy to nie wiem, gdzie (i czy w ogóle, ale chyba tak) jest podany, bo ja szukałem czegoś innego, a teraz nie pamiętam.
 

digitalus

Banned
witam.
Jacaw najlepiej unikac wyswietlania obrazu w formacie 4:3. z szarymi pasami po bokach obrazu. ustaw format panoramiczny lub 16:9. taka informacja jest tez w instrukcji.mozna przyzwyczaic sie do takiego formatu obrazu.szczegolnie w poczatkowym etapie korzystania z plazmy taki format jest zalecany, tak aby obraz wypelnial caly ekarn.
mam nadzieje ze nikt nie bedzie pisal ze jestem przewrazliwiony.
 
Ostatnia edycja:

Jacaw

New member
Zgadza się, to było Euro przy Tesco na ul. Łabędzkiej 26, w sobotę mieli tak z 20 szt. przynajmniej i raczej stały, ale trudno mi powiedzieć jak długo jest/była ta promocja, bo sam się dowiedziałem o tym zupełnie przypadkiem z reklamy radiowej, a potem "na wariata" ustalałem co to za model i na szybko kombinowałem z transportem (jestem z Katowic i nie posiadam samochodu).
 

daniek

New member
Od ponad dwóch tygodni użytkuję ten model w wersji 42". Przeszedłem z 12 letniego Philipsa 29" CRT.
Po podłączeniu do dekodera UPC poprzez SCART-a obraz dobry ( w zależności od kanału) lecz gorszy niż na starym CRT. Tego się jednak spodziewałem więc jakiegos wielkiego zawodu nie było. W odległości 2,5 metra z jakiej to oglądam jest wszystko ok.
Postanowiłem tez po kilku dniach podłączyć troszkę grubszy i krótszy kabel SCART i poprawa znaczna. Obraz już bardzo zbliżony do CRT i za każdym dniem staje się ładniejszy. Wybierałem pomiedzy tym modelem a Samsungiem B450. Kupiłem LG z racji lepszego wyposażenia, w mojej opinii bardziej mi pasującego wyglądu i faktu że jest składany w naszym kraju.
Jest bardzo cichy i łatwy w obsłudze.
Obraz podłączony z komputera kablem DVI-HDMI na trailerach HD bardzo ładny.
Nie zauważyłem też sławetnych powidoków. Co prawda maksymalnie jeden program leciał 2h 10minut i był to film z ooogromnymi pasami ( żona załączyła nieświadoma)
Ogólnie dobry telewizor za niewielkie pieniądze.
W przyszłym tygodniu zmieniam dekoder na HD UPC więc pooglądam sobie tego kilka programów w lepszej rozdzielczości.
 
Ostatnia edycja:

PRowiec

New member
Witam!

Od 5 dni jestem posiadaczem PQ6000. Mam pytanie do uzytkownikow PQ3000/6000 jak sobie radza ze "falce conturingiem" (efekt teczowych rozmazanych twarzy )
Poki co mam tylko analogowy sygnal (jutro zakupie polsat cyfrowy) i efekt jest ten bardzo widoczny. Mam nadzieje ze obraz z dekodera cyfrowego mocno zniweluje ten efekt , w innych przypadku pomysle nawet nad oddaniem plazmy.
W temacie Samsunga wiele na ten temat napisano, stad pytam uzytkownikow LG o ich doswiadczenia.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
PRowiec napisał:
. Mam pytanie do uzytkownikow PQ3000/6000 jak sobie radza ze "falce conturingiem" (efekt teczowych rozmazanych twarzy )
Poki co mam tylko analogowy sygnal (jutro zakupie polsat cyfrowy) i efekt jest ten bardzo widoczny. Mam nadzieje ze obraz z dekodera cyfrowego mocno zniweluje ten efekt , w innych przypadku pomysle nawet nad oddaniem plazmy.
W temacie Samsunga wiele na ten temat napisano, stad pytam uzytkownikow LG o ich doswiadczenia.
...możesz np fotkę gdzieś umieścić ?
(bo chyba nie o to chodzi)
 

PRowiec

New member
fotosik.pl/pokaz_obrazek/de57180913c73462.html

jako ze mam zablokowana mozliwosc wklejania linkow.
Zdjecie to jako ze robione z bliska jeszcze bardziej uwidocznilo to zjawisko.
Syganal antenowy jak pisalem wczesniej nie byl najlepszy.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Na tym zdjęciu nie ma tego efektu (i w 99% raczej go nie będzie na nowych LG) jak bios sprawny itp... .
(zauważ, ze są pochodną głównych barw - nie wiesz czy np. koszula mężczyzny nie jest oświetlana z boku innym światłem...).

..............................
Masz:
- za dużo kolorów (nasycenie) , co w zestawieniu ze słabym sygnałem daje takie dziwne odcienie.

Przytargaj obok jak największy stary CRT i ustaw go dość podobnie (na ile to możliwe) i zobaczysz identyczny efekt (jak odpowiednio duży ekran).

Dlatego (też) mam teraz LG (najtańszy model = 42PQ200R, produkcja z maja 2009... na "przetrzymanie", bo tani), gdyż chodząc po sklepach (sporo znajomych mam) testowałem także obraz na np materiale DVD_Video, gdzie były przesuwające się chmury (szare, dość szybko), czy tysiące papierków opadających na scenę itp..
(taki prost test).

Np. na tanim modelu samsunga na chmurach pojawiały się nienaturalne kolory (na twarzach itp).

LG (może zasługa 600HZ i innych poprawiaczy 2009 wprowadzanych do sprzętu) dalej trzymał sztywno przejścia tonalne itp.

...........................................

U Ciebie (na fotce) masz przykład tylko kiepskiego sygnału, który TV musi powiększyć i robi co może (ale b.dobrze) tworząc swój obraz.

Musisz się przyzwyczaić (i nie czytać z 90% "pierdół", co nie mają związku z praktyką).

Dasz lepszy sygnał = będzie lepiej, dasz HD = będzie super, tylko zauważysz,że :
- HD i HD nierówne, ale przy dobrym sygnale TV odżyje.

Ustaw tylko wtedy kolory na naturalne.
------------------------------------------

Na koniec, jak Cię nie przekonałem, to włącz sobie TVN24 i zobaczysz ,ze dolna belka nie jest biala tylko częściowo szara (daj kontrast na 100%) i teraz poobserwuj ją także na: starym, dużym/u znajomego..TV - okazuje się że tak jest faktycznie, tylko na małym TV rozmair tyle razy jest mniejszy że tego nie widać (ja się nie wie).


Chcesz już tanio pobawić się lepszym sygnałem?
Zakup sobie np. kabelek VGA-VGA (10 zł - jak się poszuka, gdy PC stary) i podłącz na np 1024*765 /60Hz) i juz zobaczysz prawdziwą gamę odcieni :ppulpitu, czy przeglądarki i stron www.
Jak PC ma 1.8GHz to i demka HDTV ruszą (te z mniejszym strumieniem) i zobaczysz że w nowych LG raczej nie ma błędu z przejściami tonalnymi i innymi "bzdetami".
(na tym forum chyba też fotki były opisywanych błędów).

Pozdrawiam ( chciałem b.krótko...). :)
 
Ostatnia edycja:

Jacaw

New member
W sumie pytanko do kolegi hojlo1, bo widzę, że jesteś "obcykany" w temacie. :)

Posiadam model PQ423000 i generalnie jestem bardzo zadowolony, ale trochę nie zastanawiają mnie ustawienia fabryczne, na których praktycznie jadę, chodzi o kontrast - jest strasznie wysoko podbity na 90%, zjechałem nieco do 80%, ale zastanawiam się czy powinien być ustawiony taki wysoki kontrast ? Reszta wygląda bardziej normalnie: jasność - 50%, ostrość - 60% itd. Dodam, że mam aktywny czujnik światła (inteligentny sensor) i też mam jego standardowe ustawienie, czyli średnie.

Co o tym sądzisz i może mógłbyś podać, na jakich ustawieniach Ty "lecisz", bo przyznam się, że nie chce mi się z tą całą masą opcji kombinować na zasadzie prób i błędów. :)

A przy okazji może wiesz, czy da się ten model zmusić, aby fotki wyświetlał na cały ekran, a nie tylko jako 4:3, trochę denerwujące jest to przy panoramach ?

Z góry dziękuję za pomoc. :)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...na tym forum (i "bliźniaczym") jest b.dużo osób (i to lepszych), którzy przestali już głos zabierać, bo parę lat temu swoje "boje techniczne" toczyli bo praktycznie HDTV to tylko ewolucja... (zawsze to pisałem) i tylko gadżety się zmieniają. ;)

.....................

Zamiast czytać "bzdety" o Voodoo z ustawieniami (kalibracje, co w 90% nie mają nic wspólnego z kalibracją itp...) . Trzeba się zastanowić...:

Kto ma rację, czy producent wysyłający sprzęt do sklepu ze swoimi ustawieniami, czy moze Ci grzebiący we wszystkich nastawach???

Czy ktoś sądzi że np w LG siedzi banda nieudaczników i wypuszcza co popadnie (przecież od lat jest tzw. "kontrola jakości" choćby wyrywkowa), a już od dawna układy cyfrowe same pilnują założonej "kalibracji" (nawet w starym Triluxie)

TV są ustawione pod przeciętnego odbiorcę i nie ma się co czepiać (dopasować tylko pod siebie).

W PDP kontrast pracuje odmiennie niż w CRT i (subiektywnie) chyba poniżej 70% to już nie ma po co schodzić (a tak w sumie to chyba ~90% to takie optimum) (subiektywnie)

Nie ma wspólnych ustawień (ktoś woli zimniejsze kolory , ktoś nie itp...)
Mniejszy kontrast dynamiczny poprawi ciemne detale (ale , jak ktoś czerń preferuje....w tym/moim modelu lichą...to znowu inaczej..).

Ja generalnie patrzę wyłąznie na odcienie kolorów (dość niskie nasycenie) by np skóra ludzka naturalna była (w przekazie cyfrowym to mało prawdopodobne, ale ładnie się prezentuje na np analogowej TVP1).mam też lokalną TV i często u klientów staram się ustawić poziom koloru trawy na podobny za oknem (to tak w przybliżeniu).

Co do nastaw - wiadomo że co kanał, to co innego - bez sensu walka.

Zaś maniakom "kalibracji" można zadac taką zagadkę - jak ustawić obraz np na komisji śledczej , gdy:
- kanał WOT ma całkiem inne odcienie na swoim sprzęcie nadawczym
- ten sam obraz z kamer TVN24 ma inne odcienie?

Mamy ten luksus (posiadacze LG z czujnikiem optycznym itp.), że ustawiając obraz np na wyłączonym sensorze w dzień można potem spokojnie oglądać i wśrodku nocy (TV dośc przyjemnie odejmuje wszelkie nastawy).



Ps - ja mam najtańszy model (do USB chyba mogę tylko lampkę diodową podłączyć , jak zasilanie ma to.....mi kontrast podbije, jak zaświeci za TV....chyba kiedyś się skuszę..) a fotki oglądam z innego sprzętu, który ma możliwości rozciągania, powiększania itp. .

Pozdrawiam i nie dajcie się zwariować (wszyscy, łącznie ze mną). :)
 

Jacaw

New member
Ok, dzięki. No właśnie ja postanowiłem się nie dać zwariować, dlatego kupiłem LG, mimo, że wszędzie Panasonic i Panasonic, a od biedy Samsung. No i jak słusznie piszesz, każdy program i tak inaczej wygląda, więc nie ma sensu, ale trochę mnie te 90% kontrastu nieco martwiło, bo jakoś tak wysoko (w porównaniu do CRT i LCD) wyglądało. No to mnie uspokoiłeś i teraz będę się dalej cieszył z zakupu.

Aczkolwiek jedną rzecz jeszcze napiszę, aby ktoś potem nie marudził, wydaje mi się, że LG ma słabszą powłokę antyodblaskową niż Panasonic i Samsung.
Akurat wczoraj byłem w Electroworld'zie i miałem wrażenie (oczywiście mogę się mylić, ale jak ktoś ma bardzo jasny pokój, ja akurat nie mam, to niech to sobie wcześniej sprawdzi), że LG niestety bardziej odbija otoczenie niż konkurencja... ale konkurencja nie ma takiego fajnego USB, którym jestem zachwycony (oczywiście z tą małą uwagą odnośnie nierozciągania panoram na cały ekran). :)
 

kol

New member
Jeżeli chodzi o kalibracje w LG to muszę powiedzieć, że i mnie ten temat pochłonął mam TV model LG 42PC51 i wiele czasu spędziłem na korygowaniu ustawień do których zabrałem się w taki sposób, że wziąłem do ręki aparat oraz biały przedmiot, dzięki, któremu skalibrowałem biel na aparacie fotograficznym, którym następnie wykonałem fotografie widoku zza okna, na którym znajdowały się niebo, chmury, zieleń trawy, i drzew oraz różnokolorowe dachy.
Szczególnie zależało mi na właściwym odcieniu nieba zieleni jak również aby obraz nabrał jak najwięcej naturalności był miły dla oka, nie zimny i narzucający się.
Zdjęcie wyświetliłem na ekranie i zacząłem zabawę ;), której efekt był więcej niż zadowalający.
Po wszystkim włączyłem płytę z filmem jaki mi wpadł w rękę po czym porównałem fotkę z okładki ze sceną w filmie i aż mnie dreszcze przeszły i odetchnąłem z ulgą;) Twarze naturalne brak drażniącego przebarwienia nawet przy zwykłym sygnale SD, kolor nieba i morza wspaniały włosy niczym aksamitna naturalne namacalne nie jak te na próbkach farb;) I co jeszcze na sygnale z TVN 24 niebieski ma różne odcienie wszędzie pojawia się więcej odcieni kolorów wszystko nabiera życia oglądanie telewizji nabrało innego wrażenia.
Jeszcze powrócę do odcieni skóry jest namacalny chce się go dotknąć.
Powiem tak telewizor ma więcej kolorów niż dotychczas widziałem kiedykolwiek to miał być tani, telewizorek który nie miał niczym zaskakiwać a jak widać będzie a raczej jest inaczej;)
PS grzebałem w menu serwisowym i tu i tam przestawiłem to i owo.
O dziwo moje ustawienia korespondują jedynie z ustawieniami jakie producent zatytułował "łagodne" radzę u siebie je przetestować ustawiając je i przeanalizowanie obrazu przez jakiś czas na różnych materiałach i najlepiej w świetle dziennym ponieważ kolor oświetlenia lamp sufitowych i np. kinkietów ma różną temperaturę bieli i myślę że tak ok. 4500 K a to co jest do osiągnięcia to będzie w okolicy 6500 K
Dodam, że dotychczas omijałem ustawienia "łagodne", gdyż najbardziej różniły się od pozostałych i przy szybkim przełączaniu sprawiały wrażenie zbytnio ciepłych.
Nie uważam się za fachowca i moja ocena może Wam się wydać subiektywna lecz starałem się podejść do tematu najbardziej profesjonalnie jak to tylko możliwe a uzyskany efekt byłem w stanie porównać z naturalnym obrazem. Czekam na wieczór aby w innym świetle móc porównać efekty kalibracji. Jednak podsumowując chcę powiedzieć, że przede wszystkim jestem zadowolony z koloru twarzy ponieważ tak naturalnego nie widziałem dotychczas.
Czekam na Wasze sugestie pytania i uwagi również te negatywne;)
 

zenon69

New member
zakupilem wlasnie pare dni temu telewizor pod tytulem LG 50PS3000 i chcialbym podzielic sie moimi wrazeniami.jako ze w sieci niewiele jest napisane na temat tego tv mysle,ze kazda recencja pomoze potenjalnym zainteresowanym :)

na poczatek powiem moze czemu plazma a nie lcd:
lcd do sypialni,kuchni,lazienki,piwnicy,komorki,samochodu - TAK
lcd do salonu - NIGDY (przynajmniej nie przy aktualnej technice)
kazdy powazny czlowiek preferujacy NATURALNY obraz z czernia PRZYBLIZONA do rzeczywistosci wybierze plazme.kazdy inny (preferujacy cukeirkowe kolory á la disneyowskie kreskowki oraz czern ,ktora tylko ustawieniem liter C Z E R i N nie rozni sie od rzeczywistej czerni ) wybierze lcd.

na forum avs wyczytalem,ze seria 3000 ma te sama matryce co wyzsze serie.zrezygnowano tylko z bzdur á la bluetooth,divx (ktos,kto oglada divx na 50 calowej plazmie to wedlug mnie masochista) czy thx (thx to tylko i wylacznie licencja,ktora tak na prawde nic nie gwarantuje).

50ps3000 dostalem za 958€ wraz z dostawa.

obraz sd wyglada bardzo dobrze.oczywiscie widac,ze to matryca hd (kazdy powazny czlowiek interesujacy sie ta tematyka i rozumiejacy JAK funkcjonuje matryca hd wie,dlaczego obraz sd na KAZDYM telewizorze hd wyglada gorzej niz na crt).ale summa sumamrum da sie ogladac (porownanie mam z lcd 32lg3000 w sypialni,crt 32 calowym sony oraz 50 calowym telewizorem sd tylnoprojekcyjnym).
zrodlo sd to sygnal dvb-s.

obraz hd wyglada bardzo dobrze.czern jest bardzo dobra (smialo moge twierdzic,ze plasuje sie oczywiscie za pioneerem kuro ale idzie oko w oko z panasonic´iem - porownanie "z pamieci" za pomoca mojego preferencjnego materialu ciekawy przypadek benjamina buttona).
barwy naturalne,nie przekolorowane,nie meczace oczu nawet z odleglosci 2,5 metra.

na temat innych bajerow (waznych dla fetyszystow) á la 100hz,double scan,Fluid Motion Technology 600 Hz czy gigantycznym kontrascie dynamicznym (najbardziej glupi wymysl marketingowy od czasow slynnego PMPO) nie bede sie rozpisywal,bo inni maja w tym wieksze doswiadczenie ;)

mozna by dlugo dywagowac na temat tego telewizora.ja moge tylko powiedziec ze za smiesznie pieniadze (960€ za 50 cali sa smiesznymi pieniedzmi) otrzymalem kupe dobrego sprzetu.
kazdy chyba wie,ze najbardziej do idealu zblizyl sie pioneer kuro.ale gdy pod uwage wezmiemy korealacje kasa-jakosc to lg odwalilo kawal dobrej roboty.
jako plazme-przejsciowke (oszczedzam na plazme min 70 cali) oraz plazme dla myslacych ludzi moge polecic 50ps3000 z czystym sumieniem.

chcesz plazme cenowo z nizszej polki ale jakosciowo z wyzszej - kup 50ps3000 :)
 
Do góry