Telewizor LG50PA6500

UAvanti

New member
Ja ustawiłem,no i sam nie wiem,chyba coś robię źle bo nie wierzę że o taki właśnie obraz Ci chodzi :) Mi wyszedł bardzo ciemny,mało kolorowy obraz więc zapewne coś zrobiłem nie tak tylko nie bardzo wiem co...
 

lm648

Banned
Ja ustawiłem,no i sam nie wiem,chyba coś robię źle bo nie wierzę że o taki właśnie obraz Ci chodzi :) Mi wyszedł bardzo ciemny,mało kolorowy obraz więc zapewne coś zrobiłem nie tak tylko nie bardzo wiem co...
Na odległość trudno powiedzieć:) a jeszcze gorzej napisać :) na pewno nie oto chodzi co piszesz:) Poddaję się :)
W moich ustawieniach obraz jest kolorowy, jasny (nie oczojebny), kontrastowy, zbliżony jakby wizualnie do tonacji kolorystycznej zauważalnej w Panasach,ponadto (jakby to napisać) po przez ustawienia IRE kolor jakby definiuje głębię i przestrzeń. I to na tyle :-D
 
Ostatnia edycja:

UAvanti

New member
No dobra obraz pod sport mam jakoś w miare ustawiony nie jest źle,to teraz zapytam o ustawienie pod filmy (w sumie po to kupiłem ten telewizor) oglądam bardzo dużo filmów,pokój całkowicie zaćmiony jakie macie ustawienia? Chodzi mi o proste ustawienie może bez wpisywanie tego IRE chociaż z tym też moge się pobawic więc prosze o pomoc :)
 

lm648

Banned
No dobra obraz pod sport mam jakoś w miare ustawiony nie jest źle,to teraz zapytam o ustawienie pod filmy (w sumie po to kupiłem ten telewizor) oglądam bardzo dużo filmów,pokój całkowicie zaćmiony jakie macie ustawienia? Chodzi mi o proste ustawienie może bez wpisywanie tego IRE chociaż z tym też moge się pobawic więc prosze o pomoc :)

Bez wpisywania tego IRE daleko nie pojedziesz, przesuwanie suwaków kontrastu/jasności/koloru itp. po prostu nic nie da :-D, jak nie masz określonych ustawień: balansu bieli i zarządzania kolorami:-D
A może w ramach tzw."odbicia piłeczki" sam coś podrzucisz/wymyślisz etc. :eek:k:
 

LiŚciu

New member
Hej, jako ze masuje moj egzemplarz to mam pytanie.

Czy Wasz tez na podstawie jest lekko odchylony do tylu w pionie i czy tak ma byc?? Niestety nie moge na scienie powiesic.
 

MIKELE30

New member
Wiesz ja mam też odchylonego na podstawie (post który czytałeś ,a który nie dał Ci odpowiedzi) .
Ja nie chciałem bawić się w wymiany itp ..bo matryca jest w porządku a to najważniejsze (pierwszy który przyszedł do mnie kurierem miał pękniętą matrycę ).
Ja ten problem rozwiązałem podklejając pod fabryczne trzy gumki znajdujące się pod tylna częścią podstawy grube podwójne filce w kolorze czarnym .Efekt mnie w pełni zadowolił ..Pamiętaj że każdy choćby milimetr podwyższenia tych tylnych gumek na podstawie daje Ci w gornej części znaczne wychylenie do przodu a więc można tę wadę lub niedoskonałość zniwelować ...telewizor nie stal się po tej operacji mniej stabilny ,spróbuj sam
 

sabo89

New member
Panowie! Problem, kupiłem dziś tego LG50PA6500, potrzebuje jakiś sprawdzonych ustawień do oglądania! Jest jakaś lepsza fukncja powiekszenia? Mam włączone, a na wiekszości kanałow TV dalej mam taki 5-6 cm pasek czerni na dole! prosze o pomoc!
 

christiano_

New member
50pa6500 jest dzisiaj w MM w promocji bez VAT za 1869 zł!

Kurcze... przeplacilem 200zł, ale przynajmniej nie bylo problemu z transportem bo do bravy bym go w pionie nie zmieścił i nie musiałem walczyć w MM jak to pewnie było ;)


Mam pytanie, bo nie wiem czy to normalny objaw czy kwestia zlych ustawień (nad którymi nie miałem czasu się jeszcze pochylić).
Oglądając film kolor czarny jest hmm szary... film się kończy i mamy napisy końcowe... W momencie gdy jest jakiś tekst to mam szarą planszę z białymi napisami (szarą - pewnie w mniejszym stopniu niz w lcd ale jednak), znika tekst i obraz robi się całkiem czarny, pojawiają się następne napisy i znowu wszystko się powtarza. Efekt jest taki, ze wygląda to tak jakby ktoś wyłączał i włączał telewizor (obraz puszczony po hdmi z kompa). Jak u was przedstawia się (nie)czarny kolor?

PS. sabo89 - jest opcja powiększenia itp. Nie pamiętam jak się przycisk nazywa, ale jest po prawej stronie pilota powyżej kierunkowych przycisków... lub w menu obrazu.
 
Ostatnia edycja:

ancymon

New member
u mnie czarny jest bdb, jak ramka tv ;)

ustawienia mogę wieczorem podać...

ale ja nie oglądam z kompa filmów, tylko z usb, bo moim zdaniem lepiej wyglądają (przy rozsądnym bitrate i 720/1080p oczywiście) :)
 

spiroman30

New member
Posiadam LG 50PA5500 z wcześniejszych postów wykorzystałem ustawienia obrazu moja optymalna konfiguracja:
Oszczędzanie energii: Wył [może być też minimum]
Tryb obrazu: Expert 2
Kontrast: 79
Jasność: 47
Ostrość H.: 22
Ostrość V.: 22
Kolor: 47
Odcień: R6
Sterowanie zaawansowane:
Kontrast dynamiczny: Wył
Redukcja szumów: Wył
Gamma: Średnia
Tryb filmu: Wł.
Gama kol: Szeroka
Popr. Kraw.: Wył.
Temperatura barwowa: Średnia
Metoda: 20-punkt IRE
Wzór: Zewnętrzny
0 ire r=-5 g=0 b=0
5 ire r=0 g=0 b=0
10 ire r=-16 g=0 b=-36
15 ire r=0 g=0 b=0
20 ire r=-17 g=-13 b=-34
25 ire r=-9 g=0 b=-37
30 ire r=-6 g=9 b=-29
35 ire r=0 g=0 b=-13
40 ire r=9 g=17 b=-25
45 ire r=0 g=0 b=0
50 ire r=-10 g=0 b=-42
55 ire r=-18 g=0 b=-10
60 ire r=15 g=20 b=-37
65 ire r=-18 g=0 b=0
70 ire r=5 g=30 b=-31
75 ire r=-9 g=9 b=-29
80 ire r=-6 g=19 b=-50
85 ire r=0 g=0 b=0
90 ire r=-8 g=16 b=-9
95 ire r=0 g=0 b=0
100ire r=-5 g=0 b=-24
Zarządzanie kolorami:
czerwony: 0, -1, 0,
zielony: -6, 0 , 0,
niebieski: -8, 0, 0,
żółty: -5, 11, 0,
nieb. zielony: -2, -2, 0,
purpurowy: -3, -10, 0,

Zapraszam do testowania
 

lm648

Banned
0 ire r=-5 g=0 b=0
5 ire r=0 g=0 b=0
10 ire r=-16 g=0 b=-36
15 ire r=0 g=0 b=0
20 ire r=-17 g=-13 b=-34
25 ire r=-9 g=0 b=-37
30 ire r=-6 g=9 b=-29
35 ire r=0 g=0 b=-13
40 ire r=9 g=17 b=-25
45 ire r=0 g=0 b=0
50 ire r=-10 g=0 b=-42
55 ire r=-18 g=0 b=-10
60 ire r=15 g=20 b=-37
65 ire r=-18 g=0 b=0
70 ire r=5 g=30 b=-31
75 ire r=-9 g=9 b=-29
80 ire r=-6 g=19 b=-50
85 ire r=0 g=0 b=0
90 ire r=-8 g=16 b=-9
95 ire r=0 g=0 b=0
100ire r=-5 g=0 b=-24
Zarządzanie kolorami:
czerwony: 0, -1, 0,
zielony: -6, 0 , 0,
niebieski: -8, 0, 0,
żółty: -5, 11, 0,
nieb. zielony: -2, -2, 0,
purpurowy: -3, -10, 0,
Zapraszam do testowania
Wybacz, ale tutaj nie ma co testować :( tylko "zacytowałeś" wcześniej przedstawione moje ustawienia [post 477], a wszelkie zmiany proponujesz na suwakach kontrastu itd. Istota tematu w "kalibracji" obrazu polega na ustawieniu: balansu bieli [tzw. IRE] oraz zarządzania kolorami, te czynniki głownie wnoszą zmiany:grin:
Właśnie oczekuję takich nowych propozycji ustawień obrazu, czyli balans bieli i zarządzanie kolorami:eek:k: a reszta to już jest prawdę mówiąc "kosmetyka".
 

tninja

New member
Kurcze... przeplacilem 200zł, ale przynajmniej nie bylo problemu z transportem bo do bravy bym go w pionie nie zmieścił i nie musiałem walczyć w MM jak to pewnie było ;)


Mam pytanie, bo nie wiem czy to normalny objaw czy kwestia zlych ustawień (nad którymi nie miałem czasu się jeszcze pochylić).
Oglądając film kolor czarny jest hmm szary... film się kończy i mamy napisy końcowe... W momencie gdy jest jakiś tekst to mam szarą planszę z białymi napisami (szarą - pewnie w mniejszym stopniu niz w lcd ale jednak), znika tekst i obraz robi się całkiem czarny, pojawiają się następne napisy i znowu wszystko się powtarza. Efekt jest taki, ze wygląda to tak jakby ktoś wyłączał i włączał telewizor (obraz puszczony po hdmi z kompa). Jak u was przedstawia się (nie)czarny kolor?

PS. sabo89 - jest opcja powiększenia itp. Nie pamiętam jak się przycisk nazywa, ale jest po prawej stronie pilota powyżej kierunkowych przycisków... lub w menu obrazu.


Mam tak samo kolego,choć tv posiadam od poniedziałku(nic nie ustawiane).Telewizor gdy nie ma nic wyświetlać czarny ja smoła,a gdy pojawi się choć jeden piksel z smoły robi się szarówa.Na tym elemencie jak narazie się zawiodłem, czerń jak na plazmę wydaje się słaba nawet po przesiadce z lcd samsunga 32.Choć za takie pieniądze (1869,11) uważam,że był to udany zakup.
Z innej beczki może ktoś posiada ustawienia tv pod gry (xbox360 i ps3)
 
Do góry