Telewizor LG50PA6500

SonAndros

New member
Kurcze, szkoda, ze teraz czytam wątek i spoznilem się na ta promocję za 1999zł. W saturnie 2300zł. Najtaniej za 2150 w electro. a wzialbym na raty bo te 400zł brakuje a nie chcę do końca miecha czekać. LgPa5500 też już nie ma :/
 

k_loko303

New member
Witajcie! Ja mam pytanie odnośnie niższego modelu (ale jak wyczytałem to jest niemal ten sam tv co 50pa6500, tylko ma o 1wyj. hdmi mniej). A chodzi mi o płynność ruchu; bo będąc już na dobre nastawiony na zakup 50pa6500, a znajdując się w sklepie natknąłem się na włączony model 50pa5500 i ku mojemu zdziwieniu na sygnale zwykłego polsatu, podanego do tv przez hdmi widać było szarpanie obrazu w tzw. szybszych ujęciach. Kolory były jak najbardziej ok i już w sklepie mi się podobały ale jeśli chodzi o problem to przy wolniejszej akcji płynność była naturalna ale jak obraz przesuwał się w któryś bok - klatkowanie, człowiek obracał szybko twarz- klatkowanie. Sam nie wiem czy to złe ustawienie czy może to jest naturalne, a mi jako użytkownikowi (dotychczas) tylko lcd "padło na wzrok", dodam że nie byłem sam i druga osoba też widziała ten "efekt", tak więc jestem ciekawy czy ktoś się z takim czymś spotkał i czy może da się to wytłumaczyć złą konfiguracją tv w sklepie, pozdrawiam czytających i z góry dziękuję za odpowiedź
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
7539d1349299230-telewizor-lg50pa6500-20121003_225328.jpg

wykonałem tzw ambilight - pokojowym sposobem -
(użyłem paska ledowego razem ze ściemniaczem sterowanym pilotem)

... no i drogi Philips Ambilight może się schować. Pomysł git.
 

Passat1985

New member
@k_loko303

Ja mam LG 50PA6500 i żadnych szarpań ani innych przycięć na swoim modelu nie doświadczyłem, a oglądałem już na nim wszystkie typy filmów, szybki i wolne. Chyba, że każdy odczuwa to indywidualnie.Nie mogę wypowiadać się w kwestii PA5500 ale jeżeli jest to ten sam TV co PA6500 to obstawiałbym sygnał jako winowajcę.
Podobnie jest z miganiem obrazu które ja widzę, a większość użytkowników nie. Być może to też wina sygnału.
 

dgasek

New member
Witam

Czy może mi ktoś napisać jak w tym TV wejść do menu serwisowego ? Przeglądam po kolei wątki i nie mogę trafić albo jestem ślepy :(

Pozdr
 

kamyk_rm

New member
Do menu serwisowego w lg mozna sie dostac tylko za pomoca specjalnego pilota serwisowego.

Wysłane z mojego GT540

niekoniecznie

do menu serwisowego możesz dostać za pomocą programu zainstalowanego w telefonie z symbianem i posiadającym irdę
- idealna może być nokia e51 (choć niekoniecznie )

w załączniku zamieszczam potrzebny program
o telefon musisz postarać się sam :)
 

Attachments

  • e51.zip
    514,7 KB · Wyś: 111

dgasek

New member
Znalazłem stary telefon i faktycznie działa. Jakby komuś się nie chciało szukać to:
- instalujemy aplikację
- wybieramy TV -> LG i odśwież
- wybieramy Service
- uruchamiamy dodany profil
- wciskamy 2
- pilotem od TV wpisujemy kod 0413

No i mamy EZsetup.

Swego czasu widziałem że można było w jakiś sposób wyciągnąć liczbę przepracowanych godzin , ale nigdzie tego nie widzę.
Ma ktoś jakiś pomysł ?

Pozdr
 

qwerty32121

New member
Jak sprawdza się "input lag"? Wyczytałem w internecie opinie, że nie da się na tej plaźmie grać w gry na ps3, właśnie ze względu na duży input lag... Ja jakoś niczego takiego nie zauważyłem po przesiadce z Sony Bravia LCD 32", albo się do tego przyzwyczaiłem grając w Fife 12.
 

kamyk_rm

New member
Znalazłem stary telefon i faktycznie działa. Jakby komuś się nie chciało szukać to:
- instalujemy aplikację
- wybieramy TV -> LG i odśwież
- wybieramy Service
- uruchamiamy dodany profil
- wciskamy 2
- pilotem od TV wpisujemy kod 0413

No i mamy EZsetup.

Swego czasu widziałem że można było w jakiś sposób wyciągnąć liczbę przepracowanych godzin , ale nigdzie tego nie widzę.
Ma ktoś jakiś pomysł ?

Pozdr

a tak z ciekawości jest co tam zmieniać w tym m. serwisowym ?
w poprzednim modelu mogłem sobie tym sposobem usb odblokować.
Tu mam to w standardzie. :)
 

lm648

Banned
..Wzięte ze strony amerykańskiej LG .......:D
Jak wzięte ze strony "jamerykańskiej" to pewnikiem do ichnich wersji :D a wiesz, że tam mają system telewizyjny NTSC:D, mało tego ..................... a prąd ichni ma tylko 120V :D
Co Ci nie pasuje w dotychczasowym firmware ? a może szukasz "przygód upgreadowych"
"Świat do odważnych należy", bądź pierwszy, czekamy na relację:D
Jak zrobić?: ściągasz na pena, następnie do portu USB TV i wszystko potwierdzasz OK, iiiiiiiii .....................................................:krol:
 
Ostatnia edycja:

MIKELE30

New member
No widzisz niby we wszystkim są lepsi ale prądu w gniazdkach mają mniej :D
Mnie wszystko pasuje w obecnym firmware ..w sumie nie zależy mi na 3d póki co ...No chyba że zaczeli by sprzedawać filmy ze stripteazem 3d to wtedy się zastanowie :) Póki co na półkach Harry Porter 3d i ewentualnie PIła 3 :)
 

dgasek

New member
Witam ponownie.

Mam dwa pytania :

- biały na moim tv wydaje się być szary (na przzykład jak jest reklama z białym tłem) - to normalne , czy ja mam coś ze wzrokiem czy mam popsuty tv ?;)

- udało się coś komuś udumać z DTS z usb -- można konwertować , ale może jest jakaś solucja ?

Pozdr
 

lm648

Banned
.........................
- biały na moim tv wydaje się być szary (na przzykład jak jest reklama z białym tłem) - to normalne , czy ja mam coś ze wzrokiem czy mam popsuty tv ?;)

Przecież tu w tym temacie oraz na forum kolega Kadajo wyjaśniał dlaczego tak się dzieje :D, jeżeli nie zrozumiałeś to niezbędne jest natychmiastowe udanie się do lekarza okulisty bo na pewno masz coś ze wzrokiem, ponadto konieczne jest oddanie TV do serwisu w celu sprawdzenia stanu technicznego ponieważ "coś poprzestawiałeś" w ustawieniach [tym bardziej że wchodziłeś do menu serwisowego:)] i ewentualnej kalibracji ustawień obrazu.
A więc powodzenia w serwisach medycznych i technicznych :lol:
 
Ostatnia edycja:

MIKELE30

New member
Kolejna wada , na którą zwróciłem uwagę dopiero niedawno ...W nocy gdy jest ciemno w pokoju , gdy na telewizorze wyswietlany jest jasny obraz odbija się on bardzo w lakierowanej na połysk-fortepian podstawie ..np jak lecą na dole na pasku napisy ...to widze je także na niej ...Będe musiał pomyśleć czy czymś matowym jej nie okleić by zniwelować te odbicia (nie wiem czym póki co) ...Swoją drogą to skutek chyba tego że przednia czesc podstawy wychodzi bardzo przed ekran , telewizor jest nisko osadzony na podstawie i ramka tv jest bardzo wąska ...
Czy was ta wada nie irytuje czy jej nie zauważyliście ? A może za bardzo już się czepiam szczegółów ;)
..Ale chyba w wielu modelach LG jest ta fortepianowa odbijająca obraz z ekranu stopka
 
Do góry