Telewizor LG50PA6500

lm648

Banned
Piszecie, że te zjawiska występują przy podłączeniu komputera. Komputer w dzisiejszych czasach każdy rozumie "inaczej", może to być PC-et stacjonarny, laptop, netbook, tablet itp. Więc trudno zdiagnozować co może być przyczyną, najprawdopodobniej będzie to karta graficzna, jej ustawienia, bądź jej niska jakość np. wbudowana. A może masz włączony w TV "Inteligentny Sensor" :)
Co prawda, prób takich jeszcze nie robiłem [nie mam takich potrzeb], lecz przy użytkowaniu TV w normalnym odbiorze [sygnał DVB-C mpeg4] oraz przy odtwarzaniu z Blu Ray, Media Playera WD HD a także z USB takich dziwnych zjawisk nie zauważyłem, wszystko jest OK, a po 5 m-cach użytkowania jest coraz lepiej :). Może czerń nie jest "najwyższych lotów" ale nie jest to wzorcowy Panas za 10 k PLN, ogólnie nie jest źle, nie ma takich skoków jakby przyciemniania i rozjaśniania i można określić ją na ocenę dobry+. W stosunku do LCD jest to "niebo a ziemia" i na LCD-eka nie mam zamiaru już "zerkać", nawet na te z najwyższej półki - jakoś ich obraz mi nie odpowiada min. z powodu "oczojebności" i sztuczności. Również należy na marginesie sobie dopowiedzieć, że jest to tylko produkt "popularklasse" :)
A więc ....?
 
Ostatnia edycja:

christiano_

New member
Nieba a ziemi jesli chodzi o czern ja tutaj nie widze..., ale może oczekiwania były za duże ;)

Grafika calkiem przyzwoita bo hd5770, muszę sprawdzić czy odtwarzając z lapka będzie to samo...

PS. Zdecydowanie nie polecam wbudowanego playera. Jakość tychsamych filmów znacznie lepsza przy hdmi z kompa niż przez usb...
 

Passat1985

New member
Hey, zrobiłem upgrade software dla 50PA6500, na pierwszy rzut oka nic się nie zmieniło, tv działa dalej dobrze tak jak działał. Zobaczymy za parę dni, jak coś zauważę to napiszę.
Po aktualizacji skasowały mi się ustawienia obrazu dla trybu expert i wrzuciłem ustawienia lm648. Jak dla mnie obraz jest zbyt ciemny i żółty, brak białego koloru, no ale to może kwestia gustu.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Przecież te zjawisko to nic innego jak całkowite wyłączanie się matrycy, gdy TV wykryje ze nie ma ani jednego pixela do wyświetlenia, przechodzi w tryb oszczędzania energii i wyłącza matryce, stad wrażenie "idealnej" czerni.
Dodam ze jest to całkowicie normalne, występuje też na moim PV350, jeśli chcecie tego unikać zwiększcie troszkę jasność obrazu.
 
Ostatnia edycja:

Remix7

New member
Witam użytkowników.
To mój pierwszy post więc się trochę wstydzę;-)
Zakupiłem ostatnio ten telewizorek Mamie i ogólnie jest super, obraz w porównaniu do mojego LCD LG37lh3000 na ips, bez porównania lepszy na korzyść większego brata:)jest tylko jedno ale, z którym nie bardzo daje radę. mianowicie podczas szukania kanałów albo szuka tylko cyfrowej tv i znajduje powiedzmy te 15 programów i zero analogowych (a jest ich 51), albo wręcz odwrotnie i za nic nie potrafię zrobić tak żeby były i jedne i drugie. dodam że na lh3000 nie ma z tym problemu. sygnał po kablu z jakiejś małomiasteczkowej kablówki. Jeżeli ktoś ogarnia temat to będę bardzo wdzięczny za wskazówki.
pozdrawiam i polecam niezdecydowanym ten telewizorek, bo naprawdę warto...:)
 

Demetriusz

New member
Do Remix7
Podaję z pamięci, więc nie wiem czy wszystko dokładnie, ale ja chyba robiłem tak. Settings, ustaw, strojenie automatyczne, telewizja kablowa, inni operatorzy, pełne szukanie, nie zaznaczaj "tylko niekodowane" i nie zaznaczaj "strojenie cyfrowe".
I znalazł zarówno kanały cyfrowe jak i analogowe.
Za drugim razem zaznaczyłęm "strojenie cyfrowe" bo nie chciałem analogowych i tym razem analogowe pominął.
 

MKwiatusz3K

New member
Potrzebuje szybką odpowiedź.
mam kilka filmów w MKV ale po odpaluniu mam tylko obraz i napis nieobsługiwane audio

Na jaki format przerobic audio aby wszystko śmigało???
 

brylant13

New member
pojawia mi sie czasem komunikat, że zostanie wyłączone zasilanie za minutę i aby nacisnąć dowolny przycisk. Oszczędzanie energii ustawione na "inteligentny sensor" czy to normalne z tym komunikatem czy to jest coś nie tak ?
 

MKwiatusz3K

New member
W sieci znalazłem peweien plik który ma w nazwie

nazwapliku.1080p.Bluray.x264.DTS
nazwapliku.1080p.Bluray.x264.AC3

Czy jak pobiore ten 1 to nie będzie działac a jak ten drugi to będzie działać??

na PC nigdy uwagi nie przykuwałem na to, ale ten TV jest inny

Czy mam szukac plików z napisem AC3??
 

lm648

Banned
...................ale ten TV jest inny
Czy mam szukac plików z napisem AC3??

Już prawie sam sobie odpowiedziałeś :) przecież TV - to nie PC :) [z mało za niego zapłaciłeś aby spełniał TAAAAAKIE wymagania:)]
A tak do rzeczy: TV po prostu nie czyta DTS-u lecz AC3 i takie pliki będzie odtwarzał bezproblemowo:)

"Na jaki format przerobic audio aby wszystko śmigało???" - na AC3
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
pojawia mi sie czasem komunikat, że zostanie wyłączone zasilanie za minutę i aby nacisnąć dowolny przycisk. Oszczędzanie energii ustawione na "inteligentny sensor" czy to normalne z tym komunikatem czy to jest coś nie tak ?

Oczywiście, że normalne:) jak masz włączone czasowe wyłączanie TV w ustawieniach menu :)
sprawdź to :)
ponieważ "inteligentny sensor" nie ma na to wpływu / inna funkcja-tj. przyciemnia lub rozjaśnia obraz w zależności od jasności oświetlenia pomieszczenia.
 
Ostatnia edycja:

kamyk_rm

New member
a czy da się tak ustawić ten TV żeby po włączeniu urządzenia po hdmi tv sam się uruchamiał

w którymś telewizorze widziałem taką funkcje ale nie jestem pewien gdzie
 

qwerty32121

New member
Da się, musisz włączyć Simplink. Ale nie na wszystkie urządzenia to działa, np. po włączeniu konsoli PS3 TV sam się załącza, a po wyłąceniu TV z pilota konsola też sama się wyłącza. Z kolei po włączeniu tunera satelitarnego nie działa ta funkcja. Poza tym trzeba mieć chyba najnowszy kabel hdmi albo jakiś z górnej półki bo na starszych nie chciało mi to działać.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
G30, no ciekawy jestem jak wypadnie lg z tym tv w kwesti czerni w nocy . Koniecznie daj znac + moze jakies foty :)

Wysłane z mojego GT540
 
Do góry