Telewizor LG50PA6500

qwerty32121

New member
Masz rację, nie zaryzykuję bo chyba nie ma po co :) Przy okazji chciałem zapytać, czy TV przepuści dalej DTS jeżeli podłączę do niego odtwarzacz multimedialny i ps3 poprzez hdmi, a po optyku Logitechy Z-5500?
 

krzem78

New member
Dts

Masz rację, nie zaryzykuję bo chyba nie ma po co :) Przy okazji chciałem zapytać, czy TV przepuści dalej DTS jeżeli podłączę do niego odtwarzacz multimedialny i ps3 poprzez hdmi, a po optyku Logitechy Z-5500?
vvv.elektroda.pl/rtvforum/topic2158653.html
w tym wątku (oczywiście w pierwszych trzech literach zmienić v na w) piszą, że jest to możliwe jedynie kupując dodatkowe urządzenie. Tez mam Z-5500 i noszę się z zamiarem kupna telewizora, który mógłbym podpiąć do głośników logitech i będe miał dźwięk 5.1. DTS. Myślałem raczej o Panasonicu i nie mam pewności czy przekaże dźwięk 5.1., zwłaszcza przy oglądaniu filmu z zewnętrznego źródła (np. laptop połączony kablem HDMi z tv)
 
Ostatnia edycja:

sejfo

New member
Witam. Posiadam lg50PA6500 od kilku dni. Przesiadłem się z lcd sony 40" model kdlv4000. Moje spostrzeżenia: Jak to na plaźmie obraz bardziej naturalny. Ogólnie ładniejszy. Jest jednak jedno ale - obraz nie jest płynny (w porównaniu do w/w sony). Gdy kamera przesuwa się prawo/lewo obraz delikatnie szarpie. Na konsoli ps3 nie da się grać. Po kilku minutach czuje sie jakbym miał chorobę morską. Może jestem zbyt wyczulony na ten efekt, sam nie wiem. Może da się to zminimalizować?
 

MKwiatusz3K

New member
Dziwne objawy, ja mam wręcz odwrotnie...
Na starym LCD lag był spory tzn dało sie grać bez irytacji. Nie przeszkadzał ale był zauważalny
Natomiast na PA6500 nie mam wcale tego laga wszystko śmiga płynnie. Ostatnio gram sporo w battlefielda 3 i wszystkie akcje, sceny sa bardzo płynne
 

sejfo

New member
Nie mam laga, tv reaguje natychmiast. Brakuje mu jednak płynności. Ktoś już o tym pisał we wcześniejszych postach. Np. obracając się szybko w battlefieldzie tak jakby brakuje mu klatek. Grając w demo wrc 3 linia na asfalcie przy gwałtownym skręcie się rozmywa. W filmach ujdzie ale granie na ps3 jest mało komfortowe i męczące niestety. Tak jakby procesor w tv nie wyrabiał. MKwiatusz3K i tak dzięki za zainteresowanie postem.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Być może twój soniacz był wyposażony w interpolacje klatek, dzieki czemu upłynniał obraz, u LG to się nazywa TruMotion i PA6500 tej opcji nie posiada, dodatkowo na większym TV zdecydowanie bardziej będziesz widział takie rzeczy.
 

qwerty32121

New member
Odnośnie gry na PS3, to widoczna różnica w jakości grafiki na TV 32 cale i 50 cali z korzyścią dla tego mniejszego jest chyba normalna? Na LCD Sony 32W4000 grafika w FIFA 12 wydawała mi się o wiele lepsza niż teraz na 50 cali LG... ale to chyba normalne przy takiej przekątnej ekranu, albo za blisko siedzę...

Co do DTS, to ma ktoś link do sampla z DTS w pliku .mp4, tak aby to PS3 odtworzyło?
 

Passat1985

New member
Napisałem do LG maila z pytaniem jakie zmiany wprowadza aktualizacja --> nowy software do LG 50PA6500. I oto odpowiedź jaką otrzymałem:

"Uprzejmie informujemy, iż aktualizacja oprogramowania ma na celu usprawnienie działania sprzętu, nie zmienia natomiast jego specyfikacji (nie dodaje nowych funkcji). Informacje na temat Dokładnych zmian (tzw. "changelog") jakie wprowadza aktualizacja nie są udostępniane."

Myślę, że nie zaszkodzi :)
Osoby które mają jakieś problemy z tym TV może są chętne przetestować ten software :)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Odnośnie gry na PS3, to widoczna różnica w jakości grafiki na TV 32 cale i 50 cali z korzyścią dla tego mniejszego jest chyba normalna? Na LCD Sony 32W4000 grafika w FIFA 12 wydawała mi się o wiele lepsza niż teraz na 50 cali LG... ale to chyba normalne przy takiej przekątnej ekranu, albo za blisko siedzę...

Co do DTS, to ma ktoś link do sampla z DTS w pliku .mp4, tak aby to PS3 odtworzyło?

Normalne dla konsol które niestety jakoscia grafiki nie grzeszą... PC natomiast na 50" to poezja, i mowie to bez najmniejszej przesady, sam byłem w szoku jak pięknie gry wyglądają.
 

lubovna

New member
Kupil som LG50PA6500 ZG v MM za 1999zl super cena lepsia ako na slovensku.
Na stranke lg.com/us/support-product/lg-50PA6500 je novy firmware 4.

SOFTWARE FILE(VERSION 04.00.02)
Filename Release Date Size
Software_File(Version_04.00.02).zip N/A 51,177K
Software_Upgrade_Guide(English).pdf N/A 423K
[Operating System(s)]
LG Firm
Close

The latest firmware file for upgrade

[What's new?]
Improve panel dual play response

[Applicable Model]
42PA4500-UM
50PA4500-UM
50PA4900-UD
50PA5500-UG
50PA550C-UG
50PA6500-UG
60PA5500-UG
60PA550C-UG
60PA6500-UG
60PA6550-UM

je mozne ho nahrat do mojho TV?

Dakujem
 

lm648

Banned
"je mozne ho nahrat do mojho TV?"
nie znam
"Kupil som LG50PA6500 ZG" "The latest firmware file for upgrade 50PA6500-UG"
występuje różnica wersji ZG a UG
Ryzyko :)
 

lubovna

New member
Dakujem za odpoved

Moje LG 50PA6500 ZU je polsky vyrobok.
Mozno je tu osoba co pracuje v LG.
Mohol by napisat co je to ta pripona ZU a podobne.

......................

Existuje nejaky anternativny Firmware? ( hacknuty aby dostat z TV maximum)
 

Toudek

New member
Witam wszystkich,

I ja zakupiłem sobie ten telewizorek w MM za 1999 (za tą cenę to chyba warto).
Pierwsze wrażenia - wow jest duży (w sklepie jakiś taki mniejszy był), obraz super (w sklepie wyglądał gorzej), super kolory (co prawda jakieś wstępne ustawienia już robiłem ale tak na byle jak).
Wady:
z tym inteligentnym oszczędzaniem energii miałem wrażenie ze obraz mi migał.
Lustereczko powiedz przecie - lustro jest choć na razie telewizor stoi w miejscu innym niż zakładane więc na razie nie wiem jak bardzo będzie uciążliwe natomiast jak film jest ciemny (jakaś noc itp) to da się zauważyć odbicia.
Powidoki - kuna albo nie wiem co to jest (to moja pierwsza plazma) albo ich nie ma.
Filmy z penka łyka jak młody pelikan np. mkv w dużej rozdzielczości beż żadnych przycięć.
Co do prądu to jeszcze to sprawdzę.
 

MKwiatusz3K

New member
ja zrobiłem tak samo kupiłęm roletę mimo że śłońce mi nie przeszkadzało a TVF oglądany jest głównie wieczorami i w nocy to kupiłem i od czsu do czasu jak cos oglądam w dzień to ściemniam pokuj i jest GIT Majonez Super
 

kamyk_rm

New member
zadowolony

Witam

miło mi się przedstawić jako kolejny zadowolony posiadacz tego modelu.

jest to pierwsza moja plazma - wydaje mi się że lepiej nie mogłem wybrać (tv zakupiłem w zeszłą sobotę w "media" w cenie 1999)

dla mnie zwykłego zjadacza chleba efekt jaki daje ten tv jest na wysokim poziomie
poprzedni model to też niskobudżetowy lg 32lh2000 który pomimo niskiej ceny był naprawdę bardzo dobrym tv


po przeczytaniu całego wątku zamierzam się niebawem zabrać za jakąś kalibrację
i tu ewentualnie proszę Was jako bardziej doświadczonych o podpowiedź jak mogę z niego więcej wycisnąć (do tv podłączony mam dekoder n ) ?


do telewizora dołączyłem małą modernizację a mianowicie wykonałem tzw ambilight - pokojowym sposobem - zdjęcia w załączniku
(użyłem paska ledowego razem ze ściemniaczem sterowanym pilotem)
bardzo fajnie sprawdza się przy wieczornym oglądaniu - wprowadza fajną atmosferę
(w razie pytań służę pomocą )
 

Attachments

  • 20121003_225328.jpg
    20121003_225328.jpg
    82,5 KB · Wyś: 2053
  • 20121003_225220.jpg
    20121003_225220.jpg
    116,1 KB · Wyś: 980
  • 20121003_225140.jpg
    20121003_225140.jpg
    53,9 KB · Wyś: 957

lm648

Banned
kamyk_rm
Witaj w klubie :) wydaje się jakiś mały ten TV na tej ścianie :) w przyszłości chyba poniżej 60-65 " nie zejdziesz :)
"ambilajcik" bardzo fajny, no i zapewne pożyteczny. Gratuluję pomysłu:eek:k:
 
Do góry