Telewizor LG50PA6500

falstafik

New member
Kres nastąpi wówczas kiedy "ostatni Mohikanin" telewizora CRT przejdzie do "krainy wiecznych łowów". Czy jest to "przygniatająca większość" - wątpię, wśród moich znajomych nie znam osoby która posiadałaby jeszcze TV CRT. Jakby nie było, utrzymywanie analogu w kablówkach to jest najlepszy biznes :D na starych niemodernizowanych systemach "siepią sobie kaskę" . Życie jednak szybko zweryfikuje taką sytuację i wymusi na dostawcach również sygnał cyfrowy, to już jest wymóg teraźniejszości i rozwoju technologii. Jeżeli nie dostosują się do potrzeb rynku szybko z niego znikną. Cenę za cyfrę jak podajesz w Twojej sieci bardzo zawyżają, to nic innego nie pozostaje jak TV-Sat jest taniej niż 65 PLN.
U mnie w kablu jest analog i cyfra, aby było śmiesznie opłata wynosi tylko 47 PLN (brutto), nie trzeba żadnego dekodera jeżeli masz TV DVB-C (mpeg4), jeżeli nie masz takiego TV, wówczas dzierżawa Set-Top-Box wynosi dodatkowo 10 PLN. Czyli może być normalnie:D
Natomiast kwestia chęci posiadania takiego czy innego TV to już jest świadomość indywidualna każdego z osobna, czyli miłośnik TV Trwam ma inną, ja mam inną, itd.......

Oczywiście, zmiany będą. Widzę jakie zmiany zaszły w cenach, szybkości i dostępie do internetu. Podobną rewolucję przechodziła telefonia.
Jeśli tak rozwinie się tv cyfrowa to będzie dobrze. Telewizory CRT są jeszcze masowo użytkowane, głównie przez osoby starsze, ale nie tylko.
 

falstafik

New member
Obecnie mam TV CRT i nie najlepszy obraz. A pytanie zadałem ponieważ kilka osób z forum narzekało na słabą jakość obrazu sygnału analogowego.

Niestety minimum to cyfrowy sygnał. Najlepiej hd.
Za to oglądanie treści z źródeł zewnętrznych - do tego ten TV jest idealny. Do tej pory filmy czy koncerty oglądałem na 24" monitorze komputerowym i było fajnie. Oglądanie na 50" to zmiana ogromna.
 

mateo383

New member
A mnie miło zaskoczył ten TV, bo wyświetla 1920x1080 po złączu RGB. Podłączyłem laptopa i naprawdę miodzio. Nie muszę już filmów kopiować na pendriva no i dźwięk mogę puścić osobno z laptopa na amplituner :)
 

Myszkin

New member
Sam to kiedyś widziałem, leciało takie demko (z helikopterem w górach) na kilku telewizorach w salonie rtv. Obok stał lcd lg 47lk950 i na pv350 była przycinka jak ten helikopter latał z jednej strony ekranu na drugą...

Dobrze widziałeś! W końcu się pofatygowałem, po salonach rtv w 3-mieście, by ocenić ten model. Przeciętny Kowalski jednak nie zauważa tego problemu, przeciętny Kowalski wali kontrast na maxa, że ma wszystkie półtony zabite i się tym jara. Coroku producenci zwiększają mu kontrast, było 1000:1, to trzeba mu zwiększać... 100000000000000:1 i więcej... Sądzę, że kolega lm648, który uprawia propagandę nieskazitelności LG 50PA6500 tak się nad nim spuszcza (do czego ma oczywiście pełne prawo), że albo nie chce dostrzec jego wad albo naprawdę ich nie widzi. To jest taki efekt jak miłosnym odurzeniu - nie dostrzegamy wad, idealizujemy. Problem BRAKU GŁADKOŚCI ruchu to niestety pospolita przypadłość tanich plazm. Najlepiej jest to widoczne przy wolnym ruchu kamery. Mnie np ta wada, określana przez niektórych na forum "ruchem normalnym" bardzo przeszkadza. To zależy od wymagań, a większość pospolitych odbiorców tego nie widzi. Nie jest prawdą, że nowe modele plazm sa lepsze od starych. Sprzedaż musi się kręcić i trzeba czymś Kowalskiego ściemnić, by chciał się pozbyć stargo TV i kupił nowy, a nowy nie zawsze znaczy lepszy! Moim zdaniem lepiej odkupić paroletnią używkę z wyższej półki. Temat powidoków jest rozwiązany od lat. A nowy LG 50PA6500 ma z tym nadal problemy. Mam Panasa 5 letniego i ZERO powidoków.
 

lm648

Banned
.........Nie jest prawdą, że nowe modele plazm sa lepsze od starych. ..........Moim zdaniem lepiej odkupić paroletnią używkę z wyższej półki. Temat powidoków jest rozwiązany od lat. A nowy LG 50PA6500 ma z tym nadal problemy. Mam Panasa 5 letniego i ZERO powidoków.

Sugerujesz, że5 letniPanasonic TH-37PV7P jest "paroletnią używką z wyższej półki" ?
Nie rozśmieszaj forumowiczów :) on jest tylko "5 letnią używką" i to na krańcu swojego "technologicznego żywota". Ale masz prawo tak sądzić i proponuję Ci nadal go używać a nie porównywać z "plebejskim" modelem LG i na siłę szukać w nim "domniemanych wad".
W temacie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/88234-lg-50pa6500-vs-panasonic-th-37pv7p.html
już napisałem, że takie porównanie nie jest na tym poziomie. Ale jednak zinterpretowałeś to w "drugą stronę".
Nikt z zainteresowanych tanią plazmą nie będzie szukał w sklepach RTV starego Panasonica TH-37PV7P z 2007 r., a tym bardziej używanego na "aledrogo" oraz porównywał go do tego LG. Jednak powinieneś wiedzieć, że nie kupuje się starych/używanych TV PDP, no chyba, że za "stówę" PLN, a więc nie toruj mu tu "ścieżki sprzedaży".
A tak na marginesie: skoro widziałeś w salonach RTV "rwące demówki" na tym LG to czy zwróciłeś uwagę na sposób podłączenia; jakim kablem? a może antenowym? lub uszkodzonym? itd Ja tego nie zauważam a "ślepy" nie jestem :) i użytkuję go co dziennie u siebie w domu a nie w przeciwieństwie do Ciebie w "3-miejskim" salonie RTV.
Ponadto proponuję Ci zapoznać się z opiniami pozostałych użytkowników tego modelu LG (nie tylko moimi), które są pozytywne i zbieżne :)
Użytkownikiem tego PDP TV jestem już 4-ty miesiąc (przepracowane ponad 1000 h), nie jest to Panasonic za 10 k PLN z "wysokiej półki" lecz TV PDP tylko za ok. 2,2 k PLN stanowiący kompromis pomiędzy ceną a jakością i z tego zadania wywiązuje się znakomicie:eek:k: nie ujmując znacznie na jakości :) A jak Cię stać dorzucić do niego jeszcze 8 k PLN to nic nie stoi na przeszkodzie abyś to uczynił, mnie stać lecz wolę różnice przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy niż siedzenie przed telewizorem. I tu jest kolejna różnica (może istotna) w naszych poglądach na rzeczywistość :) Natomiast różnica w wielkości 37" a 50 " to jest na poziomie monitor 16" PC a TV 42", czyli znaaaaaaaaaaczna i nie podlegająca jakiejkolwiek dyskusji.
PS.
Jak nie wiesz to: "powidoki" to "stały element" każdej plazmy, problem polega nie na powstawaniu lecz na szybkim ich znikaniu, i tu się mylisz - w LG powstają i znikają bardzo szybko, a w Panasach powstają powoli a znikają baaaaaaaaaaardzo długo/lub wcale i wówczas powstają tzw. wypalenia lecz ............................. na stałe. Taka jest istotna różnica między nimi :) Czyli w przeciwieństwie do Ciebie np. TVN24 mogę oglądać ciągle bez obaw.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
lm648 bardzo ładnie odpisałeś.

Przeciętny człowiek nie rozumie pewnych aspektów w tworzeniu obrazu, oczywiście to nic złego, nazywanie normalnego obrazu z judderingiem jako wadę czy pisanie ze na plazmach nie powstają powidoki to właśnie ta niewiedza (co prawda na nowych Samsungach E8000 naprawdę nie powstają ale na razie tylko na nich).

BTW.
Ciekawy jestem co marketingowcy wymyślą jak w kinie przyjmie się już 48 kl/s i systemy typu "TruMorion", "Inteligent Frame Creation" czy "Digital Natural Motion" przestaną być potrzebne... Pewnie zmienią nazwy na "24 to 48 frame conversion".
Dodać trzeba ze każdy z tych systemów jest niedoskonały, ale najlepiej radzi sobie właśnie LG ze swoim TruMotion i Philips z Digital Natural Motion, z czego Philips ma największe na tym polu doświadczenie (DNM powstał w 1999 i wywodzi się z NM który powstał w 1995) wiec pewnie dlatego do dziś uważam ich aktualny silnik Perfect Pixel HD za najlepszy "upiększacz" obrazu jaki można dostać z TV.
 

MKwiatusz3K

New member
Słuchajcie mam problem a reczej znajomy. Jakieś 2mc temu kupiłem plazme LG 50PA6500 do dziś nie widziałęm żadnego duszka na ekranie obraz żyleta zwłaszcza na PS3. Z tego względu poleciłem TV koledze tym bardziej że w MM mozna go teraz kupić za 2099zł co wydaje mi się ceną za jaką nie kupię lepszego TV!
Wczoraj pojechaliśmy zakupić i po powrocie podłączyliśmy i włączyliśmy. Jako że do pomieszczenia gdzie on stoi nie był podłączony jeszcze kabel SAT Cyfry podłączyliśmy laptopa po HDMI i od razu wypaliły się ikony np: mój komputer oraz po włączeniu filmu jego napisy.
Że tak powiem bardzo sie wkur... aby nówka plazma odrazu się trwale wypaliła. Wyłączyliśmy na godzinę i po włączeniu na pusty czarny obraz ikony i napisy zostały.
Co teraz zrobić?? Wybielić??
Czy może jest opcja aby udać się do MM aby wymienili na inny egzemplarz wolny od wad. Czy dzownić do serwisu aby tak to zrobili.
Wg. mnie jest to ewidentna wada fabryczna aby plazma się wypaliła po 20sek pracy trwale. Nie bawem zadzwonie do niego i się dowiem jak to dziś wygląda
 

digitalus

Banned
Mozna wlaczyc wybielanie lub przelaczyc telewizor na "pusty" kanal z szumem na ekranie i zaczekac.Plazma to inny typ ekranu , nie mozna zostawic np przez 15 minut wlaczonego ekranu z pulpitem windowsa bo powidoki beda na pewno.
20 sekund to zbyt krotko.Moze wczesniej ktos korzystal z telewizora i zostaly slady po ikonach.
Jesli plazma ma byc wykorzystywana jako typowy monitor do komputera to powidoki beda na pewno.
 
Ostatnia edycja:

Myszkin

New member
poleciłem TV koledze tym bardziej że w MM mozna go teraz kupić za 2099zł co wydaje mi się ceną za jaką nie kupię lepszego TV!

W którym MM go dostałeś za 2099zł? Chyba, że tym na księżycu ;) Media Markt, obok RTVEuroAGD rządają za ten model ceny najwyższej w Polsce, tj 2699. Zadzwoniłem z ciekawości do MM i miły pan nic nie wie o takiej cenie jak podałeś. MM JEST dla idiotów! ;)
Możliwe, że wcisnęli Wam trafiony egzemplarz - stąd te problemy z natychmiastowymi powidokami.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Słuchajcie mam problem a reczej znajomy. Jakieś 2mc temu kupiłem plazme LG 50PA6500 do dziś nie widziałęm żadnego duszka na ekranie obraz żyleta zwłaszcza na PS3. Z tego względu poleciłem TV koledze tym bardziej że w MM mozna go teraz kupić za 2099zł co wydaje mi się ceną za jaką nie kupię lepszego TV!
Wczoraj pojechaliśmy zakupić i po powrocie podłączyliśmy i włączyliśmy. Jako że do pomieszczenia gdzie on stoi nie był podłączony jeszcze kabel SAT Cyfry podłączyliśmy laptopa po HDMI i od razu wypaliły się ikony np: mój komputer oraz po włączeniu filmu jego napisy.
Że tak powiem bardzo sie wkur... aby nówka plazma odrazu się trwale wypaliła. Wyłączyliśmy na godzinę i po włączeniu na pusty czarny obraz ikony i napisy zostały.
Co teraz zrobić?? Wybielić??
Czy może jest opcja aby udać się do MM aby wymienili na inny egzemplarz wolny od wad. Czy dzownić do serwisu aby tak to zrobili.
Wg. mnie jest to ewidentna wada fabryczna aby plazma się wypaliła po 20sek pracy trwale. Nie bawem zadzwonie do niego i się dowiem jak to dziś wygląda

Ustawcie pusty kanal analogowy czyli snieg i niech tv na nim pracuje z maksymalna jasnoscia dopuki sam sie nie wylaczy, potrwa to jakies 10-15 min. Po tej czynnosci powidoki powinny byc juz niewidoczne.

Wysłane z mojego GT540
 

MKwiatusz3K

New member
Kupilismy w MM Warszawa Okęcie za 2099zł promocja była do 16 lipca a więc w ostatni dzień promocji. Na magazynie mieli ich ponad 20 więc raczej nie był jakiś powystawowy tyle że zapakowany od nowa.

Dobra, teraz ja opisze swoją opinię na temat tego TV
Generalnie po przesiadce z LCD 32" Samsunga jestem pod mega wrażeniem.
Sygnał TV mam z IPTV Orange i powiem wam że jakość jest nawet bardziej niż OK. Nie ma wkurzających kwadratów w obrazie SD które były na LCD, tutaj obraz jest naprawde łądnie zaokrąglony i ogląda się go lepiej jak na LCD. Kanały HD rewelacji nie ma ale to ze względu na IPTV i jej ograniczenie dla kanałów HD 8Mb jakość jest zaniżana względem DTH. Ale kanały jak TVP1 HD wygląda bajecznie, zresztą jak i inne HD z naziemnej. Transmisje np: Mam Talent z TVN HD wyglądaja cudownie aż chce się oglądać.
jestem pozytywnie zaskoczony filmami DVD RIP odpalanymi z USB, waga 700MB a obraz dużo lepszy jak na LCD bez porównania. DO HD brakuje wiadomo ale wole teraz oglądać DiviXa na plaźmie niż na kompie czy LCD.
Do LG podłączona jest konsola PS3 tutaj obraz jest jak marzenie.
Dużo gram w FPS czy inne strzelanki jak Battlefield 3 i naprawdę moje oczy mniej sie męczą. Nie musze się skupiać na czymś w tle gry, wszystko jest bardzo wyraźne a kolory naprawdę dają odczucie większego realizmu, tym bardziej że czerń to czerń a nie jedna z odcieni szarości jak w LCD.
Filmy BluRay też ogląda się z zachwytem.
Mam porównanie do LED Samsunga 46" za któego nie dał bym tych 6000zł nie ma to sensu bo mam lepszy obraz który mnie bardziej zachwycił na plazmie a różnica w zużyciu prądu względem róznicy w cenie 4000zł... to wiecie przeliczcie sobie sami ile lat się będzie zwracać zakup.
Jetem mega zadowolony, chciałbym opisać wady ale jedyną jest tak naprawdę zużycie prądu ok. 130W (w realu ok. 140W a podczas oglądania np: jakiegoś horroru gdzie mamy ciemne sceny to ok. 100W znajomy mierzył czymś tam nie znam się na tym)
Innych wad nie zauważam w codziennym użytkowaniu. Szyba odbijająca światło, ekran stoi w takim miejscu że mi to nie przeszkadza cały dzień.
I tyle wad więcej dla mnie nie ma.
A do zalet dodam Inteligentny sensor w nocy przyciemnia sam ekran dzięki czemu nie jest taki oczojebny a wtedy zużywa 65% energii nominalnej czyli ok. 85W
 

lm648

Banned
MKwiatusz3K z tymi Watami to troszkę przesadziłeś in "-" , mam miernik poboru mocy i wygląda to tak:
- średnie zużycie to 200 W;
- na filmie kinowym (w trybie kino)140-180 W, zależy od sceny jasna/ciemna;
- programy sportowe 200-270 W w trybie standard, ekspert 1;
- wiadomości i takie tam informacyjne 200-250 W;
- seriale TV ok. 180-220 W;
- w ustawieniu "nocnym" tryb APS 130-160 W w zależności od rodzaju oglądanego materiału;
I tak by to wyglądało "średnio na jeża", ponadto nie mam ustawień obrazu na maksa np. w kontraście itd.
Oczywiście, że masz rację, w ogóle nie ma to żadnego negatywnego wpływu na ocenę TV w relacji jakość/cena, gdyż LED-a w tej wielkości w cenie pow. 6 k należy amortyzować do ceny tego modelu min. 10 lat :)
 

Ssocka

New member
Aktualizacja po m-cu użytkowania PA6500

Moje miesięczne obserwacje:
- powidoki : może i powstają jak w każdym tv plazmowym ale b.szybko znikają, przykład film/divx/, po prawie dwóch godzinach oglądania z pięknymi czarnymi pasami na dole i u góry, powstały niestety powidoki, myślę sobie no to masz babo placek, ciekawe jak długo będą znikać, czas, po około 10s pełnoekranowego oglądania polsatu paski zanikły;

- dla graczy/xbox360/: nie stwierdziłem problemu gier z 30fps, ale nie grałem dużo w fps więc, napiszę coś więcej za kilka dni, po kilku sesjach w Forza4, Assault Horizon nie stwierdzono wypaleń HUD'a, mimo zajebistego skalowania z 720p wprawne oko z odległości 1m zauważy, że konsole obecnej generacji odstają niestety już bardzo od pecetów, brak wygładzania przy takiej przekątnej to ogromny minus, ale to wina konsoli nie tv, obraz i tak robi wrażenie;

- tv nie buczy mimo przykładani ucha z tyłu , a co jest dziwne obudowa właśnie z tyłu jest zimna mimo braku chłodzenia aktywnego, czyli inżynierki z Panasa mogliby się coś nauczyć / wiem LG nie posiada filtra i nie musi tak mocno świecić aby przebić się przez szybę jak Panas ale.../.
Uważam, że zakup tego TV był super decyzją, oczywiście testujemy dalej, jak coś mnie zaniepokoi to się odezwę.

Ps. Nie wiem może kogoś to zainteresuje ale obraz z C-64 na AV wygląda zajebiście, a LOTUS II na Amidze w 50 calach nadal kopie.
 

Da-Real_Raq

New member
Witam,
Rozważam zakup tego TV. Prześledziłem cały temat, rozważyłem za i przeciw zarówno z tego forum jak i serwisów tematycznych krajowych i zagranicznych. Jest natomiast jeden POWAŻNY mankament jak dla mnie, a mianowicie brak wejścia słuchawkowego. Może się to wydać śmieszne ale TV oglądam głównie w nocy a tak się składa, że mieszkam na kawalerce i pobudzenie sąsiadów i domowników nie jest dobrym pomysłem.
Jakie rozwiązanie polecacie w tkaim wypadku? Mam małą wierzę, którą mogę ewentualnie podłączyć, ale szczerze powiedziawszy nie chcę zaśmiecać pokoju kolejnym gratem, który ma służyć tylko jako przejściówka do słuchawek.
Poza tym nie mam totalnie pojęcia o tym jakie wejście/wyjście w TV i innych sprzętach ma ograniczenia itp, więc nie wiem na ile możliwe jest podpięcie czegokolwiek. Słuwnie, Panowie w którą dziurkę mam co włożyc :p
Co ważne to w przeciwieństwie do większości piszących, jakieś 60% korzystania z TV będzie odbywać sie poprzez podłączoną pamięć przenośną, 35% granie na konsoli, a oglądanie samego TV sporadycznie (chyba że żona się przyssa do pilota). Chodzi więc o to, by dźwięk był dostępny na słuchawkach podczas oglądania zawartości pendrive.
Z góry dzięki za pomoc.
 

lm648

Banned
Da-Real_Raq

1)Szukać innego modelu TV z wyjściem słuchawkowym:smile:, ponieważ "wartość złotówkowa" wszelkich kombinacji w tym celu przekroczy spodziewane zadowolenie;)
A tak na marginesie przy odtwarzaniu z Media Playera przez USB z pendraka, audio analogowe nie wychodzi przez Eurozłącze lecz tylko i wyłącznie cyfrowe po optyku. A więc tylko pkt.1
 
Ostatnia edycja:

Da-Real_Raq

New member
No własnie ten TV ma wszystko to czego oczekuję i cena jest taka jaka być powinna. Nie bardzo mogę sobie pozwolić na coś droższego, a bajerki w stylu dlna czy skype są mi niepotrzebne.
A jako tako konkurencja na tej półce cenowej nie istnieje. z tego co wyczytałem w instrukcji na stronie producenta, zostaje mi optical out do optical in w wierzy podpiąć niestety, jakoś to przeboleję pewnie ale szkoda po prostu.
Swoją drogą nic mniejszego niż 47' mnie nie zadowala bo patrzę na TV mniej więcej z 4m-4,5m
 

Da-Real_Raq

New member
Wieża, dobrych kilka (kilkanaście?) lat ma ale wejście jest. Kiedy była kupowana była jedną z lepszych. Swego czasu robiła furorę bo odtwarzała mp3 kiedy jeszcze bajerką na podwórku był CD player sam w sobie.
Swoją drogą znalazłem gdzieś w necie kable optical-mini jack. Jak się na to zapatrywać? No bo tak na chłopski rozum, wpinam sobie to w optical out, dalej daję przejścióweczkę co by słuchawki wpiąć w otwór a nie stukać "pałeczkami" i wszystko powinno śmigać. Tylko czy chłopski rozum nie zawodzi? Bo ja w kwestiach technicznych to mogę co najwyżej kulki na liczydle przesuwać ;)

Przejściówka choćby taka nokautimg2.pl/p-5e-52-5e52c656172fbafbc6f13bc2e83be6b5500x500/die-hard-dhpa108-przejsciowka-stereo-mini-jack-f-stereo-mini-jack-f.jpg
 

lm648

Banned
Wieża, dobrych kilka (kilkanaście?) lat ma ale wejście jest.
......wpinam sobie to w optical out, dalej daję przejścióweczkę co by słuchawki wpiąć w otwór a nie stukać "pałeczkami" i wszystko powinno śmigać. Tylko czy chłopski rozum nie zawodzi? Bo ja w kwestiach technicznych to mogę co najwyżej kulki na liczydle przesuwać ;)

Obrazek nie otwiera się :-(
Już znalazłem tu:
http://midi.pl/Naglosnienie-k16/Zla...reo-Mini-Jack-F-Stereo-Mini-Jack-F-p6963.html
to nie to :) to jest tylko analog.
Przy takim podpięciu "wpinam sobie to w optical out, dalej daję przejścióweczkę co by słuchawki wpiąć w otwór.." gdzie jest miejsce na DAC czyt. Dygital Audio Converter. Czyli może być "pod górkę" :)
Jak wieża ma kilkanaście lat to wątpię aby miała takie wejście [coś Ci się chyba pomyliło].
Nowe oczywiście mają lecz tylko niektóre i to w cenie powyżej 2 k PLN.
Podaj nazwę tej wieży i typ ;)
 
Ostatnia edycja:

Da-Real_Raq

New member
Podam jak wrócę do domu, w tej chwili jestem w pracy :)

Chętnie podesłał bym link do jakiegoś obrazka z przejściówką którą mam na myśli, ale mam mniej niż 5 postów i regulamin mi zabrania :p

Niestety ale jeśli okaże się, że nie ma jak podpiąć słuchawek to będzie to skreślało ten TV a jestem zdecydowany w 100% na jego zakup, i jest on dokładnie tym czego szukam.
 
Do góry