Telewizor LCD "Edge"LED firmy Sony -model 55HX853,krótka pierwsza recenzja.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam a mozesz napisac w jakim SC i w jakim miescie to ci powiedzieli bo w wawie wszyscy mowia ze nie da rady na pion postawic i wylacznie tylko ta podstawa. A ty mwoisz ze mozna w pionie ale rozumiem ze tylko z ta podstawa a nie z jakas inna ?
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z kolejnym testem telewizora LCD EDGE LED firmy Sony 55HX855 na stronie:

Sony HX855 test/anmeldelse - FlatpanelsDK

Recenzent Rasmus Larsen podkreśla bardzo dobre (jednolity rozkład światła na powierzchni całej matrycy)podświetlenie matrycy.:)
Wspiera nowy standard telewizji kablowej DVB-C2. DVB-T2 i DVB-S2 również wspiera. Firma Sony jest w tej
materii tunerów pierwszym producentem.
Dlatego warto kupując tegoroczne telewizory firmy Sony zwrócić uwagę na cyfry końcówki danej serii
np: 855 , 755 i je wybierać , a nie 850 czy 750. W przyszłości będzie jak znalazł.Będą na pewno dostępne w Polsce.Warto chwilę poczekać.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Na temat podstawy rozmawiałem w Łodzi na Jana Pawła II.
Zobaczę czy mu się coś nie pomyliło.

Witam,
Firma Sony już zdaje sobie sprawę , że potencjalnym nabywcom w Europie nie koniecznie przypadła do
gustu zaproponowana przez firmę podstawa telewizora , i myśli już jak rozwiązać tą kwestię.
Trzeba się uzbroić w cierpliwość i być w dobrej myśli.:)

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedz kolego i jak cos Ci powiedza w tym SC odnosnie podstawy to daj to na forum.
Lolek
 

gemini4all

New member
Ciekawe czy przed euro zdążą poprawić postawkę :) mam chrapkę na 55HX850 ale ta szeroka podstawa hmmm no nie pasi mi po prostu, sam TV super, obraz super, trochę mocnej odbija refleksy ale w domu nie powinno być tragedii.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Raczej nie zdaza.... ja mmysle ze jesli w wogole cos wymysla zeby byla podstawa zwykla to by bylo juz ok :)
Lolek
 

gemini4all

New member
O tym mówię, żeby podstawa była zwykła albo chociaż można postawić TV pionie :) I co Zbig208 z tym pokazem odnośnie podstawy w SC? Można czy nie można postawić w pionie, co sprzedawca chciał "demontować" w tej podstawie?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Mam zdawałoby się proste zapytanie; jakiej firmy są matryce w telewizorach firmy Sony serii 850
tj: w wielkości 55HX850 ? ..... , 46HX850 czy firmy Sharp ? ...... 40HX850 czy firmy Sharp lub Samsung ....... ?


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,


Według najnowszych wiadomości , powinna jednakże jeszcze w tym roku pojawić się seria telewizorów
firmy Sony HX950. Firma Sony w tej serii szczególną uwagę zwróci na podświetlanie matrycy.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

amper

New member
Witam,

Mam zdawałoby się proste zapytanie; jakiej firmy są matryce w telewizorach firmy Sony serii 850
tj: w wielkości 55HX850 ? ..... , 46HX850 czy firmy Sharp ? ...... 40HX850 czy firmy Sharp lub Samsung ....... ?


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
witam! Z tyłu pod kratka na 40hx850 było S01 czyli chyba samsunga a w 46 nie było nic widac choc długo szukałem .Ale grały tak samo (i inaczej niz pozostałe) wiec pewnie tęz S01.A mam pytanie czy mozna juz stwierdzic czy te 850 sa lepsze od 820 i czy warto dopłacac? wacham sie miedzy tymi 2 jeszcze.Miał byc test ale......nie ma.
 

accu

New member
Bez reklam
witam! Z tyłu pod kratka na 40hx850 było S01 czyli chyba samsunga a w 46 nie było nic widac choc długo szukałem .Ale grały tak samo (i inaczej niz pozostałe) wiec pewnie tęz S01.A mam pytanie czy mozna juz stwierdzic czy te 850 sa lepsze od 820 i czy warto dopłacac? wacham sie miedzy tymi 2 jeszcze.Miał byc test ale......nie ma.

Witam,
Dziękuję za odpowiedź:). Mówi się , że 46-tka ma matrycę firmy Sharp.(nie potwierdzone)
W moim odczuciu - w jednym zdaniu - Sony 46HX850 ma lepszy obraz i dźwięk od Sony 46HX820.(Lepszy kontrast, bardziej soczyste , żywe kolory oraz lepsze podświetlanie matrycy)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Zbig208

New member
Spotkałem wczoraj w SC kierownika który miał mi pokazać jak postawić w pionie ten TV. I niestety bił się w piersi że się pomylił. Był na prezentacji tego modelu z inną podstawą i myślał że ta jest taka dwa w jednym. Dzwonił jeszcze do kogoś wyżej i dowiedział się że w czerwcu będą modele HX855 i wtedy może będą inne podstawy do wyboru.
 

accu

New member
Bez reklam

Witam,

Bardzo dziękuję:smile:. Wychodzi z wypowiedzi bułgarskiego znawcy tematu , że w telewizorach firmy Sony serii HX850 znajdują się matryce VA ,firm: Sony/Samsung z technologią PSA. Jaka matryca jest zastosowana w danej wielkości przekątnej ekranu , można się dowiedzieć , wchodząc do menu serwisowego i szukając w przedostatnim rzędzie.
55HX855 - FQLR550LT0101
46HX855 - FQLR460LT0101
40HX855 - FQLR400LT0101
Różne rodzaje technologii ekranu patrz na:
Screen Technology and Sub-Pixels Up Close


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
Spotkałem wczoraj w SC kierownika który miał mi pokazać jak postawić w pionie ten TV. I niestety bił się w piersi że się pomylił. Był na prezentacji tego modelu z inną podstawą i myślał że ta jest taka dwa w jednym. Dzwonił jeszcze do kogoś wyżej i dowiedział się że w czerwcu będą modele HX855 i wtedy może będą inne podstawy do wyboru.

A nie mówił o różnicach cenowych między podstawami czy będą jakieś? Oraz drugie pytanie szybkie: czy będzie możliwość dokupienia samej podstawy na wypadek jakby się komuś znudziła ta z którą kupił pierwotnie TV?
 

gemini4all

New member
HX855 na stronie Sony posiada tą samą podstawkę co HX850. Słabo widzę to żeby nagle postanowili specjalnie dla PL zmienić podstawkę... Chyba, że w całej EU chłodno została przyjęta ta podstawa, to może wtedy za kilka miesięcy coś się "zadzieje".
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Oferta firmy Sony w USA,
Sony USA - Consumer Electronics Products, Movies, Music, Games and Services
W kolumnie :MORE SONY STORE ,mamy w rzędzie trzecim pozycję Televisions , po jej kliknięciu ukazuje
się cała gama telewizorów Sony , między innymi seria HX Performance LED , po jej kliknięciu ukazuje się
kolumna telewizorów , między innymi telewizor 54,6"(diag.) LED HX850 Internet TV,
46" LED HX850 Internet TV na "normalnych" podstawach. Możemy sobie w dany telewizor kliknąć i możemy dokładnie zobaczyć podstawę telewizora na której telewizor można zamontować w zakładce:Gallery.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry