Telewizor LCD "Edge"LED firmy Sony -model 55HX853,krótka pierwsza recenzja.

mistrzb

Member
Jesli rzeczywiscie jest sens czekac na hx850 to moze warto pomyslec. Poki co tak jak pisalem w temacie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/82703-sony-55hx751-za-6499zl.html
Sony hx750 w 55 calach z 2ma parami okularow mozna kupic juz za 6499zl. Cena za nowosc super, tylko malo testow ktore moglyby cos wiecej powiedziec. Sonu w przeciwienstwie do np sharpa posiada juz tvnplayer i ipla a w dodatku jako pierwsze odblokowalo hbbtv dla Polski! Wielki plus, ze sie staraja :)
 

mistrzb

Member
Jesli taka cena sie potwierdzi to bedzie hit. W innych sklepach bedzie jeszcze taniej. Sony musi nadrabiac straty, wiec w ty roku nie ma zylowania cen. 500zl roznicy miedzy hx750 a hx850 na pewno warto doplacic
 

accu

New member
Bez reklam
A na hdtvpol... czyli u konkurencji już test HX750. I to jaki test. Panowie na poważnie zabrali się za opisywanie telewizorów. Wygląda na to, że telewizor oprócz paru wad jest wart uwagi. Ja jednak czekam na model 850. Może on namieszać na rynku.

Witam,

Tak, test jest obszerny , tylko brak mnie ustawień przed kalibracją i po jej wykonaniu.
Model 855 będzie warty "grzechu" zakupu:smile: . Niedługo , bo w maju będzie dostępny na naszym rynku.


Pozdrawiam,:)
accu
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nor,alnie ceny nie z tej epoki :) az trudno uwierzyc ze to sony :) trzeba czekac na 850 bo roznica jest bardzo mala.
lolek
ps. ciekaw jestem tylko czy jest standartowa podstawa czy tylko ta ktora jest na zdjeciach euroagd. Bo ta na cala szer. tv to taka sobie jest i chyba bedzie tylko pod katem ten tv mogl stac jeslo bedzie tylko taka podstawa. Poczekamy zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
Również czytałem ten test, o którym wyżej pisał MarcinCC.
Wkradł się tam mały błąd, gdyż test dotyczy modelu HX755, a nie HX750.
Z pierwszych testów przeprowadzanych u "konkurencji" widać spore zmiany w Sony, moim skromnym zdaniem na lepsze.
 

mistrzb

Member
No i lipa, cena 55hx850 dzisiaj skoczyla do 7999zl. Bylo zbyt optymistycznie :( Teraz sony juz nie bedzie zbyt konkurencyjne. Nizsza seriahx750 jest 1500 zl tansza a w podobnej cenie mamy LG55LM...czy chocby toshibe 55wl863.
 

bluray

Banned
A na hdtvpol... czyli u konkurencji już test HX750. I to jaki test. Panowie na poważnie zabrali się za opisywanie telewizorów. Wygląda na to, że telewizor oprócz paru wad jest wart uwagi. Ja jednak czekam na model 850. Może on namieszać na rynku.

No to przytoczę minusy modelu HX750:
- brak obsługi MKV (ogólnie obsługa formatów Video po USB mogłaby być lepsza...)
- nie najlepsza reprodukcja koloru niebieskiego
- problemy z rozpoznaniem pulldown'u
- deinterlacing bez rewelacji....
- tryb ogólny dość znacznie odbiega od tego jak powinien wyglądać naturalny obraz - należy sprawdzić np. tryb kino lub poddać telewizor kalibracji
- ciężko korzystać z przeglądarki używając standardowego pilota

Wystarczy ?
Jeżeli nie to jeszcze brak obsługi dysków NTFS.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
No to przytoczę minusy modelu HX750:


Wystarczy ?
Jeżeli nie to jeszcze brak obsługi dysków NTFS.

Wystarczy. Widać,ze ciagle nie chcą sie niczego nauczyc. Ani wyciągać wniosków.
Z tego, co pamietam zawsze tak było ( np. z mp3 ).
 
Ostatnia edycja:

mistrzb

Member
Przygladalem sie w euro sonemu hx850 i powiem, ze sie troche zawiodlem. Zreszta podobnie na wielu innych tv w tym roku. Chodzi mianowicie o lustrzana matryce. Wydaje mi sie ze modele z poprzedniego roku z gorilla glass mniej odbijaja swiatlo niz ta nowosc. Obraz ladny i przyczepic sie nie moge, moze troche cloudingu jest, ale coz. Dziwi mnie droga rozwoju tv, lustro w domu juz mam. Niby wylaczony ladnie wyglada, ale np u mnie, tv ma sluzyc do ogladania tv ;) Chyba gorsze lustro i rekord tegoroczny w odbijaniu swiatla to seria lm od LG, ZERO filtrow antyrefleksyjnych, odbija sie wszystko zawsze i wszedzie :( Moze sie myle, moze da sie przyzwyczaic i na pewno jeszcze na hx850 zerkne, ale juz z mniejszym entuzjazmem.

P.S. Kto nie zaznal tv z matowa matryca nie zrozumie o co mi chodzi i jaka to wygoda ogladania ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam a powiedz w jakim miescie widziales ten tv w ilu calach i jaka cena ? I rozumiem ze mowisz na pewno o hx 850 a nie o 750 - bo jak na razie to nawet w centrum sony hx 850 nie ma, a dziwne zeby gdzies w ero agd mieli wczesniej jak oni ale wszystko mozliwe w naszym kraju :) a propo szyby to niestety jest jakis problem szczegolnie dla pomieszczen z duza ioscia okien ale np patrzac na lg lm tam tez sie odbija, a do tego odchodzaca pleksa to ja juz wole soniaka bo i tanszy i tam napewno nic sie nie odrywa :) a mowia ze dzieki szklanemu ekranowi jest polepszony kontras wiec cos za cos ....
Lolek
 
Ostatnia edycja:

mistrzb

Member
Widzialem w euro agd w poznaniu 46 cali hx850 :) Widac euro zrobilo sie wiodaca marka na rynku, albo maja takie "chody", bo jako pierwsi maja wszystkie nowosci. Ceny nie pamietam, ale pewnie taka jak na stronie internetowej. Sam tv bardzo ladny i obraz tez oki, ale na konkurencyjnym zagranicznym forum, gdzie lepiej juz przestowali ten model zaczynaja sie wymiany hx850 na hx820! Podobno poziom czarnego jest sporo powyzej poprzedniej serii i ludzie zamieniaja na starszy model. Testy szczegolowe pokaza co jest warty, ale teraz juz chlodniej do niego podchodze, przynajmniej przy obecnej cenie.
 

accu

New member
Bez reklam
Widzialem w euro agd w poznaniu 46 cali hx850 :) Widac euro zrobilo sie wiodaca marka na rynku, albo maja takie "chody", bo jako pierwsi maja wszystkie nowosci. Ceny nie pamietam, ale pewnie taka jak na stronie internetowej. Sam tv bardzo ladny i obraz tez oki, ale na konkurencyjnym zagranicznym forum, gdzie lepiej juz przestowali ten model zaczynaja sie wymiany hx850 na hx820! Podobno poziom czarnego jest sporo powyzej poprzedniej serii i ludzie zamieniaja na starszy model. Testy szczegolowe pokaza co jest warty, ale teraz juz chlodniej do niego podchodze, przynajmniej przy obecnej cenie.

Witam,

Czegoś w Twojej wypowiedzi nie rozumiem. Jeżeli poziom czerni w serii HX850 jest wyższy niż w serii HX820 , to dobrze , obraz powinien być lepszy w serii HX850 , bardziej kontrastowy .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Wyzszy poziom = gorsza czern np. 0,01 < 0,2 cd/m2. Prosciej, lepszy poziom czerni jest w hx820 ;)

Witam,

Jeżeli miałeś na myśli wyższą wartość w danej jednostce , w tym przypadku: cd/m2 , to się całkowicie się z Tobą zgadzam , natomiast
ze sformułowaniem "wyższy poziom czerni" to się nie zgadzam , bowiem przez takie stwierdzenie
należy rozumieć , że czerń generowana przez matryce telewizorów firmy Sony serii HX850 jest większa (bardziej
czarna -czyli lepsza) niż czerń generowana przez matryce telewizorów serii HX820.(mniej czarna -czyli gorsza)
Wyższy poziom to prościej :wyższa klasa, lub inaczej: coś co jest lepsze ,dany przedmiot reprezentuje
wyższy poziom od drugiego przedmiotu w danej specyfikacji.

Do dwóch tygodni trzeba poczekać , aby móc zapoznać z wynikami testu telewizora firmy Sony 46HX850 , na konkurencyjnym forum. Być może pojawią się szybciej inne testy tej serii telewizorów firmy Sony , to dowiemy się jaka jest jakość czerni generowane przez matryce telewizorów HX850.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja dzisiaj widzialem hx 850 i powiem tak oczywiscie czysto teortycznie bo to najlepiej jest zmierzyc poziom czerni ale to znowu czy to widac czy tylko na cyferkach widac , bo jak ja patrzylem to roznicy nie widzialem zeby 820 byla lepsza jesli chodzi o czern ale to jeszce napewno sie sprawdzi ale tak na szybkiego to nie zauwazylem tego faktu. natomaist jest problem z podstawami bo nie ma tradycejnej tylko ta na cala szer. tv i nie wiadomo czy to tak bedzie czy tylko pierwsza seria taka przyszla i nie wiadomo jak to bedzie jesli chodzi o 55 cali bo tam juz by ona miala szer. 123 cm a to juz szeroko i niwygodnie i nie kazdemu pasuje odchylony tv do tylu o 6 stopni. Pozdobno po 10 maja beda juz w 55 calach to si eokaze i wtedy mozan posprawdzac jak sie ma ten tv. Z ygladu i pod wzgledem wykonania wyglada bardzo dobrze.
Loelk
 

mistrzb

Member
Bylem dzisiaj w sony center zerknac na hx850 jeszcze raz i w sumie bardzo podobny do hx820. Obydwa ladnie swieca, a do szyby trzeba sie przyzwyczaic. Dzis po raz kolejny poziom sprzedawcow mnie rozwalil. Nie ma z kim porozmawiac o tv, nawet o najprostszych rzeczach, po prostu masakra! Ale dziwi mnie, ze najczesciej mlode chlopaki wogole nie interesuja sie technika i powtarzaja to co im kaza, oczywiscie jesli to zapamietaja ;) Sprawdzone w euro, mm, media expert i sony center :( Nie spotkalem jeszce sprzedawcy znajacego sie na rzeczy! Jak to mozliwe?!
 
Do góry