Telewizor LCD "Edge"LED firmy Sony -model 55HX853,krótka pierwsza recenzja.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Droga jest ale kto doplaca do tego ??? mysle ze kazdy woli normalna miec podstawe w cenie tv....
Lolek
 

gemini4all

New member
No właśnie każdy woli normalną ale Sony wiedziało lepiej i na EU dali tylko płaską pod kątem ;) Dziwne posunięcie jak dla mnie skoro do USA jest normalna...
 

eM!

New member
Dziwne posunięcie jak dla mnie skoro do USA jest normalna...

A na forum z USA piszą: dlaczego u nas jest ta klasyczna podstawa a Europejczykom jak zawsze dali coś nowego ;). Pomijam fakt, że nasz kraj jest dość specyficznym rynkiem :). Nie raz pisałem już to, ale mi się podoba ta podstawa i póki co zdania nie zmieniam.
 

Kacper20

New member
Witam, jestem świeżo upieczonym posiadaczem tego TV i mam pytanie:
Gdy obraz puszczam przez PS3 media server albo też przez komputer wydaje się on zbyt płynny. Jest to delikatne, może to moje złudzenie, ale tak mi się wydaje. Ktoś wie o co może chodzić?
Jest to trochę nienaturalne i nie wiem czy tak ma być i czy to lepiej niż normalnie.
Pozdrawiam, proszę o odp :)
 

Kacper20

New member
No niby jest tak samo. podobnie jest gdy puszczam filmy przez hdmi z PC.
Chociaż może jest to mój brak przyzwyczajenia i taka płynność ma być.
Spróbuję się jeszcze pobawić ustawieniami i zobaczymy.
Przykładowo gdy odtwarzam ten sam film na monitorze 23 cale samsunga - jest normalnie. a tutaj jakby ciut płynniej. ;)
 

eM!

New member
Widać "rozwijasz się" wolniej jak technika. Zostałeś pewnie, jak ja, jeszcze na 50Hz a przy 100Hz gałki oczne już nie wyrabiają.
Przywykniesz bardzo szybko a później będziesz spoglądał z pogardą na poprzedni ekran ;).
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Niestety seria telewizorów firmy Sony HX855 (odmiana HX850) z tunerem satelitarnym S/S2 nie
będzie dostępna na rynku polskim w miesiącu czerwcu 2012 r. Prawdopodobnie pojawi się w lipcu.
Szkoda:neutral: , bo ME w piłce nożnej 2012 r. tuż , tuż.(08-06-2012)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

nonamed

New member
Jakie różnice są między serią HX850 a mającą się pojawić HX855 ? Czy są to tylko zmiany zewnętrzne czy paramatery też się zmieniają ?

Jak dla mnie to chyba nowy Sharp będzie jedynym słusznym wyborem na tą chwilę .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nonamed dwie lub trzy strony wczesniej kolega Accu pisal o roznicach miedzy tymi modelami .... troszke tylko trzeba poszukac.
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
tunerem satelitarnym S/S2 ? Inne matryce ? to potwierdzone czy same spekulacje, bo konkretnych stwierdzonych różnic ciężko mi się doszukać .

Witam,
Odsyłam do postów #64 , #77 , #78.
Tak , zastosowanym zintegrowanym tunerem DVB-S/S2(satelitarnym). Matryce te same .O jakich spekulacjach piszesz , nic mi o nich nie wiadomo.:hihi:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na konkurencyjnym forum:) ktos napisal ze mozna np podlozyc cos pod te podstawe i wtedy tv bedzie pionowo stal, dzisiaj takie cos uczynilem i faktycznie to jest jakies wyjscie zeby pod tylna czesc podstawy podlozyc cos np o wys. 2 cm i kawalek na szer. tej podstawy tak zeby stabilnie stal tv i tv stoi w pionie normlanie jakby dali mu jakas tableteczke :) i nic ne widac od strony ogladajacego ze cos tam jest podlozone. Takze na upartego to jest wyjscvie ale miejmy nadzieje ze jednak bedzie zwykla podstawa.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Dźwięk z samego telewizora jest wyraźnie gorszy , niż gdy telewizor połączony jest z tą podstawą,gdzie
znajdują się jednak 2 głośniczki , które poprawiają jednakże dźwięk.
Ktoś powie , że i tak należy podłączyć zestaw kina domowego , ale czy koniecznie, to zostawiam do
rozważeniu każdemu użytkownikowi tego telewizora.:roll:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kini0

New member
Bez reklam
Dokładnie. Nie każdy chce odpalać ampli tylko po to żeby żona mogła ''na wspólnej'' oglądnąć... ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wszystko sie zgadza kazdy ma na to swoje zdanie ale do obejrzenia na wspolnej, czy barwy szczescia zona nie musi miec glosu z takiej podstawki, ze zwyklego tv wystarczy przynajmniej jak na moj gust :)
Lolek
 
Do góry