Telewizor firmy LG LW980S - Nano Full LED.

don111

Banned
Ostudzę lekko nastroje, przy okazji uspokajając siebie, przeklejam poniżej informację , którą otrzymałem od LG :


Dziękujemy za skontaktowanie się z LG Electronics
spacer.gif
Witamy,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta firmy LG Electronics. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na odpowiedź z naszej strony był jak najkrótszy.

-----------Reply to Customer Enquiry------------
Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Informujemy, że telewizor przez Pana wymieniony jest wyposażony w technologie nanoled i posiada on 288 bloków podświetlania zgodnie z tym co znalazł Pan w specyfikacji tego sprzętu.

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.


Z poważaniem,
Kamila Piotrkowska
LG Electronics Polska.
sorry ale jakiej informacji się spodziewałeś od kobitki z infolinii mailowej ? :)
myślisz że to sprawdziła lub ktokolwiek dalej to sprawdził ?
po prostu spojrzała na dane techniczne i patrzy, "o, jest napisane że ma 288 bloków LED" i tak też Ci odpisała...
filmik pokazał wszystko...
jedyne z czym się można zgodzić, to że ten tv nawet mimo 96 stref może być świetny, w końcu tyle samo miało topowe Sony z ubiegłego roku (HX900), kosztujące równie grube pieniądze
 

kini0

New member
Bez reklam
No raczej nie poleciała do techników zapytać...
- też stawiam na to że zerknęła do opisu i przepisała coś o czym pewnie nawet nie ma zielonego pojecia
 

plejak

Banned
sorry ale jakiej informacji się spodziewałeś od kobitki z infolinii mailowej ? :)
myślisz że to sprawdziła lub ktokolwiek dalej to sprawdził ?
po prostu spojrzała na dane techniczne i patrzy, "o, jest napisane że ma 288 bloków LED" i tak też Ci odpisała...
filmik pokazał wszystko...
jedyne z czym się można zgodzić, to że ten tv nawet mimo 96 stref może być świetny, w końcu tyle samo miało topowe Sony z ubiegłego roku (HX900), kosztujące równie grube pieniądze
DOKŁADNIE KOBIETA Z INFOLINII PRZECZYTAŁA INFORMACJE ZE SPECYFIKACJI.TO ŻADNE WYJAŚNIENIE.Nie jest ważne czy jest dobry - tylko ma mieć 288 stref lub być wycofany ze sprzedaży i sprzedawany z inną specyfikacją(96 stref).
Przecież można wysłać inżynierom z Lg ten film i niech się odniosą do tego.Ponadto każdy kupujący może dokonać ekspertyzy i fachowcy sprawdzą ile ma stref.W razie niezgodności będzie podstawa iść do sądu.
 

Woszkowaty

New member
don111 - nie oczekiwałem innej odpowiedzi z LG. Ale - co najważniejsze - to jest dowód, w razie ewentualnego sporu. Dlatego chciałem to mieć na papierze/mailu.
A film na YouTube - na nim się nie opieram. Poczekam aż TV wejdzie do faktycznej sprzedaży i wtedy wyciągnę wnioski. Póki co - zbieram dowody.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam a wiecie cos odnosnie 47 cali czy tez jest mniej stref niby w tych tv co produkuja w Polsce czy to tylko dotyczy 55 cali produkowanych w Polsce? A moze to jest tak ze jakas partia poszla z oszukanymi strefami - jak mysliscie? Pozdrawiam
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam jak nie ma jak jest najaka ty strone wchodzisz ze nie ma mowy o ilosci stref zarowno dla 55 jak i 47 cali jest ( 288,240 stref)
lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam jak nie ma jak jest najaka ty strone wchodzisz ze nie ma mowy o ilosci stref zarowno dla 55 jak i 47 cali jest ( 288,240 stref)
lolek

Witam,
Oczywiście ,że jest. Jest w specyfikacji >Obraz>Technologia podświetlenia:NANO Full LED (288 bloków) {to dla 55"} , podobnie jest w specyfikacji >Obraz >Technologia podświetlenia:NANO Full LED (240 bloków) { to dla 47"}.


Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 

Woszkowaty

New member
Zatem pozostaje nam poczekać do oficjalnej polskiej premiery, bo 2 sztuki sprzedawane na alledrogo to nie premiera. I chyba nie ma co wydawać sądów kapturowych, lepiej wnioski poprzeć faktami.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja dzisiaj poogladalem ten tv w arkadii i powiem szczerze ze naprawde podoba mi sie soniak 920 ale ten model lg naprawde niczemu nie ustepuje moze poza nazwa :) a powaznie mysle ze wart jest grzechu. Kolega Accu widziales ten tv w akcji ? Bo chcialem wiedziec jakie masz porownanie w stosunku wlasnie do soniaka 920..... Pozdrawiam
lolek
 

Woszkowaty

New member
Witam ja dzisiaj poogladalem ten tv w arkadii i powiem szczerze ze naprawde podoba mi sie soniak 920 ale ten model lg naprawde niczemu nie ustepuje moze poza nazwa :) a powaznie mysle ze wart jest grzechu. Kolega Accu widziales ten tv w akcji ? Bo chcialem wiedziec jakie masz porownanie w stosunku wlasnie do soniaka 920..... Pozdrawiam
lolek
lolek126 - jak już LW980S zaczeły pojawiać się w sklepach - jak wyżej - to lada moment będziemy coś więcej wiedzieli :smile:
 

bluray

Banned
Nowy test Larsa Rasmusena i opis nowego firmware:
LG Nano LW9800 review - FlatpanelsHD
After calibration I measured black level to 0.0 cd/m2, which is fantastic. We have measured the same on previous LG TVs with local dimming and it basically means perfect black depth. This is extremely rewarding in dark movies and games as it provides pictures with fantastic depth and dimension. LG is not alone in this area, however, and Sony HX929 / HX920 gave us similar results. The best plasma TVs today, such as Panasonic VT30 and Samsung D8000, are not able to reach these levels.
Czyli: Najlepsze telewizory plazmowe dzisiaj, takich jak Panasonic VT30 i Samsung D8000, nie są w stanie osiągnąć te poziomy.
A teraz o 3D:

3D detailing is very close to that of active 3DTVs and we experienced no crosstalk whatsoever (only when watching the TV from the top). I honestly think that LG’s Cinema 3D technology delivers as good or better 3D picture quality compared to active 3D LCD/LED models. 3D plasma TVs still outperform in this area but at the cost of expensive 3D glasses.
tłumaczenie google:
" szczegółowość 3D jest bardzo zbliżona do aktywnych 3DTVs i nie doświadczyliśmy żadnych przesłuchów w ogóle (tylko podczas oglądania TV od góry). Uczciwie powiem, że LG Cinema technologii 3D zapewnia równie dobrą lub lepszą 3D jakość obrazu w porównaniu do aktywnych 3D LCD / LED modeli. 3D telewizory plazmowe wciąż wyprzedzają w tej dziedzinie, ale kosztem drogich okularów 3D."
No to pozamiatane.
 

don111

Banned
Czyli: Najlepsze telewizory plazmowe dzisiaj, takich jak Panasonic VT30 i Samsung D8000, nie są w stanie osiągnąć te poziomy.
niezupełnie, to zależy od sceny, w plaźmie jasność każdego piksela jest regulowana osobno, czyli jest tyle stref ile pikseli a tutaj jest ich niewielka ilość
jak jest duży obszar czarnego na ekranie, bez jaśniejszych elementów, lub są jaśniejsze elementy ale w niewielkiej liczbie to czerń będzie głębsza w takim LED, ale już w scenie gdzie jest większa liczba drobnych elementów jasnych na czarnym tle typu gwieździste niebo to lepszą czerń, a przynajmniej tak samo głęboką oraz bez żadnego halo pokażą plazmy

tutaj jest to wyjaśnione
Telewizory o najlepszej czerni | TV TEST
akurat na tym teście są złe wyniki dla LG, ponieważ ta szachownica jest duża a stref jest ok 200 to czerń będzie 0,00 (chyba że "zaczepili" kolorymetrem o efekt halo)... gdyby kwadraty były ze 3-4 razy mniejsze, to już ograniczona liczba stref da o sobie znać
 

accu

New member
Bez reklam
Witam ja dzisiaj poogladalem ten tv w arkadii i powiem szczerze ze naprawde podoba mi sie soniak 920 ale ten model lg naprawde niczemu nie ustepuje moze poza nazwa :) a powaznie mysle ze wart jest grzechu. Kolega Accu widziales ten tv w akcji ? Bo chcialem wiedziec jakie masz porownanie w stosunku wlasnie do soniaka 920..... Pozdrawiam
lolek

Witam,

Niestety , jak dotąd nie miałem okazji "live" zobaczyć tą serię telewizorów firmy LG. A o tv Sony HX920 się już uprzednio wypowiedziałem i swoją opinię w całości podtrzymuję.:smile:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Woszkowaty

New member
Ciekawa konkluzja:

All in all LG LW9800 is a very solid TV. The Smart TV features are still lacking but picture quality is excellent. It is not the absolute best TV out there but it is one of the best LCD/LED TVs today, and it outperforms almost every Edge LED based TV today. That is why it receives our Highly Recommended Award.
 

bluray

Banned
Pamiętajmy, że polemizujecie nie ze mną a z renomowanym, duńskim testerem Larsem Rasmusem.
Z drugiej strony test dotyczy flagowego LG.
No i opis szczegółowości 3D pasywnego to wielka niespodzianka. Miła dla zwolenników CINEMA 3D.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja tak jak pisalem wczesniej wczoraj ogladalem ten tv i jakies 40 min ogladalem tylko w 3d i naprawde mysle ze obiektywnie sie wypowiem bo ni emam ani soniaka ani lg ze lg naprawde wypada swietnie jesli chodzi o 3d oczy kompletnie nic sie nie mecza a w sonym jest tez ok ale jednak oczy troszke sie mecza juz po 30-40 min przy lg kompletnie nic zero i naprawde faajnie te efekty pokazuje. Aczkowliek odnosze wrazenie ze troszke jednak w soniaku jest lepiej to zrobione te 3d ale ciezko tak na 100% powiedziec bo trzeba by bylo na jednym i drugim to samo ogladac. jedno jest pewne komfort ogladania na 100% jest lepszy w lg jesli chodzi o 3d. Pozdrawiam
Lolek
 
Do góry