Telewizor firmy LG LW980S - Nano Full LED.

kini0

New member
Bez reklam
mam KURO 8, Panasa nie kupie na pewno- teście maja jakis model z cert. THX (g20 chyba) i gorszej padaczki nie widziałem (zielono-niebieskie kolory mnie zabiły...)... kumpel też ma jakiegoś Panasa i też zero zachwytu...
- jedyne co mnie męczy to input lag, bo czasami lubie poszarpać na X360
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
...ten ich panasonic jest 3 lata nowszy niz mój Pionek. Wiec można porównywać... a poza tym w momencie jak kupowali ten tv lepszego ponoć nie było...
- na analogowej kablówce nie dało sie nic wyregulować. Cyfrowa HD polepszyla sprawę, ale daleko do ekscytacji...
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Jednakże ocena końcowa tego telewizora recenzowanego przez AVForums jest: Excellent i przyznana została mu rekomendacja AVForums.:) Bez komentarza.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Firma Lg jest mocno niepoważna.Na ich stronie najwyższy edge led model 55lw650s(brak) najwyższy model segmentowy led55lw980s jest dawno.Na allegro sprzedaje je tylko jedna i ta sama osoba w Polsce.Link wklejony kilka miejsc wyżej.Pani z infolinii stwierdziła że te tv są w hurtowniach od 1.10.2011 a nano wejdzie od 1 .11.2011 , a telefonu do nich nie poda bo nie wolno i nie prowadzą sprzedaży detalicznej.Jest to kpina ,w Polsce nie ma ani jednego sklepu stacjonarnego ani internetowego(skapiec ,ceneo) gdzie można obejrzeć lub kupić chociaż jeden z tych modeli rzekomo wprowadzony do sprzedaży.
Co do efektu halo z zagranicznego forum się nie wypowiadam, bo każdy pełny led to ma(nie ma tv bez wad)nawet SONY HX 920 czy Toshiba Z1.
Niemniej chętnie bym zobaczył co te telewizory potrafią .Ceny 7400 za edge i 11 700 za pełny trochę odstraszają.
Po tym co pokazał na czarnym polu w teście Sharp le635 zdania nie zmieniam - edge led to jedna wielka usterka, niestety za 55 cali segementowy zawsze trzeba wyłożyć ponad 10 tys zł.A i wybór żaden, Philips ma tylko topowy 46 cali.Za jakość trezeba płacić słono.
Tu jest 7 par tanich okularówdo cinema.3d pasywne w/g mnie super tylko trzeba wieszak dokupić.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Wygląda na to , że masz całkowitą rację , ale jestem bardzo ciekawy jak obraz prezentuje się "na żywo" i czekam na to , kiedy model ten będzie dostępny na krajowym rynku.Jeden z kilku
ciekawych modeli telewizorów LCD FULL LED w roku 2011, na który warto zwrócić uwagę moim skromnym zdaniem.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

don111

Banned
mimo wszystko, takie LEDy z local dimming to nie zawsze do końca jest poziom Kuro (ostatniego) jeśli chodzi o czerń, nigdy nie będzie na tyle dużo małych stref aby halo nie było widoczne
co prawda są sceny gdzie tego w ogóle nie widać, a nawet gdzie czerń jest lepsza niż w Kuro, ale to rzadkość
jak są tylko jasne elementy na ekranie, zwłaszcza drobne na czarnym tle, to taki Kuro wypadnie zdecydowanie lepiej, nawet najnowsze Panasonic nie odstają przy takich scenach
na plus dla tego local dimming LG należy zaliczyć to, że ich system nie ucina detali w ciemnych scenach, tak jak robiły to np najwyższe Philipsy
 

Pikus

New member
Na zagranicznych forach można spotkać się z oburzeniem ludzi, którzy kupili LW980S i okazało się, iż telewizor ten wyprodukowany w Polsce ma tylko 96 stref podświetlania, a koreańskie - zgodnie ze specyfikacją, czyli 288.

Wie ktoś coś więcej w tym temacie?
 

dyzio55

New member
Jednak to chyba prawda z tym podświetlaniem 96/55" 72/47"
LG LW980 (55LW980T) Full HD LED LCD 3D TV Review | AVForums.com - UK Online - Page 5

http://www.3dtvmagazine.nl/2011/10/eerste-ervaringen-lg-55lw980s-cinema-3d-tv-review/

możliwe że w Polsce Tv 55LW980S ma 96 bloków (to już by było przegięcie) a model 55LW980T ma 288 bloków
Więc jednak poczekam z zakupem 47" aż sprawa się wyjaśni .
Może ktoś z forumowiczów napisze do LG i się dowie czy to prawda ,lub ma możliwość sprawdzenia w sklepie
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
96 bloków czyli w specyficznych scenach byłoby 3x większe halo :)
ale tragedii chyba nie ma, Sony 900HX zdaje się ma tyle samo bloków i ludzie są zadowoleni ;)
 

accu

New member
Bez reklam
96 bloków czyli w specyficznych scenach byłoby 3x większe halo :)
ale tragedii chyba nie ma, Sony 900HX zdaje się ma tyle samo bloków i ludzie są zadowoleni ;)

Witam,

Telewizory Sony , seria HX920 , wielkości ekranu 46" i 55" mają na pewno po 156 stref , a nie po 96.:)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

zbyniu4

New member
Szukam i szukam może coś w końcu znajdę i kupię ale tak żebym później nie żałował. No i pokazał się LW 650. Póki co nic o nim nie wiadomo poza opisami na zagranicznych forach. Co o nim myślicie. Czy to będzie-jest alternatywa dla Soniaczy, Samów i Sharpów w podobnej oczywiście cenie. Obecnie oglądam tv na LCD-ku i w sumie to mi się nie śpieszy z zakupem. Chcę, mam w planie zmianę na dobrego LEDA z 3D ale nie na siłę.
 
Do góry