Telewizja VECTRA w HD

TigerInginier

New member
Ja tez jednak poczekam

Jak czytam o tym ze nasycenie kolorów po hdmi nie takie jak po eurozłoączu - czyli trzaby zaprogramowac preferencje kolorów w TV dla euro i hdmi, jak ogladam przez hdmi to nie ma sygnału analogowego na eurozłączu - czyli z nagrywania wtedy lipa, ceny nie zachecają a do tego jeszcze nie mam tv hd ale to dziś najmniejszy problem w zdobywaniu osprzetu HD - jeszcze poczekam.
Do mojego przedmówcy - kwadraciki przy DYNAMICZNYCH scenach przy przekazie cyfrowym zawsze jakies będą i da sie je zauważyc też w Vectrze która na moje oko ma raczej niska kompresje. Ja tez widze ten sam defekt na swoim 32calowym CRT TV ale tylko gdy przytknę nos do ekranu, z 2-3 metrów juz tego nie widać i jak na SD obraz mam super bo przecierz nie ma nic lepszego do wyświetlenia obrazu SD jak ostatniej generacji telewizor CRT aha i połączenie decoder-TV przez bardzo dobrej jakosci kabel euro z pozłacanymi wtyczkami i kabel gruby jak paluch. U Ciebie na jeszcze większym ekranie i panelu full hd defekt bedzie bardziej widoczny bo oprócz tego ze sygnał już wchodzi do TV "pokwadratowany" to jeszcze skaler w telewizorze robi z małych kwadrwatów wieksze kwadraty i jest to problem niedoprzeskoczenia. W obrazie HD przy dynamicznych scenach z nosem przy ekranie tez można zauwazyc kwadraty tylko ze dużo mniejsze a z odpowiedzniej odległosci niezauważalne
 

geroj0

New member
Tuner HD z Vectry

Witam wszystkich.Przymierzam sie do wziecia tunera HD z Vectry wraz z pakietem sport na ostro i chcialbym sie dowiedziec jakie sa obecnie opinie na temat tego tunera bo slyszalem ze ludzie narzekaja na jakosc kanalow SD i czy rzeczywiscie jest duza roznica w stosunku do starego tunera Technisatu ?? Chcialbym takze spytac o jakosc kanalow HD czy jest porownywalna z tymi na N ?? Dzieki za odpowiedzi
 

yarox

New member
Nowa oferta

Od 1X istnieje możliwość zmiany dotychczasowego pakietu na VIP, który zawiera WSZYSTKIE!!! progamy z oferty ( HD, hbo, canal+ nawet erotyczne). Wziąłem wczoraj, podpisałem umowę na 2 lata w paczce z internetem.Cena zależy od prędkości internetu i wynosi od 170 d0 190zł/m-c + 1,9 za dekoder cyfrowy hd. Mam podłączony do Sony 40W4500 i smiga elegancko. Jedyny problem to format obrazu z dekodera. Żeby oglądać panoramiczny na całym ekranie trzeba trochę popstrykać lub pogorszyć format niepanoramicznych. Najgorzej, że nie można zmieniać formatu dekodera jednym przyciskiem juak na tv.
 

DZ_R

New member
Yarox - jakieś dziwne rzeczy opowiadasz... Mam prawie taki sam zestaw jak ty: telewizor SONY KDL46-W4500 oraz dekoder HD z Vectry. W dekoderze mam ustawioną rozdzielczość wyjściową na 1080i, format obrazu 16:9, natomiast w telewizorze mam ustawiony format ekranu na 'wide' co znaczy, że po prostu wyświetla to co leci z dekodera bez żadnych zmian proporcji. Programy 16:9 wyświetlają się tak jak trzeba - na całym ekranie, a programy 4:3 wyświetlają się z czarnymi pasami po bokach - co jest oczywiste, bo inaczej by musiały zostać zdeformowane, żeby zapełniały telewizor 16:9.
 

yarox

New member
Też tak ustawiłem następnego dnia i teraz jest ok tzn. obcina (pasy) programy niepanoramiczne. Wcześniej miałem na dekoderze 4:3 ze względu na większą ilość programów niepanoramicznych, ale doszedłem do wniosku, że szkoda tych w lepszej jakości...
 

geroj0

New member
Sport na ostro

Panowie ktorzy macie tunery HD z Vectry i w nich sport na ostro ktory jest w pakiecie VIP napiszcie jak sie prezentuja kanaly SD na tych dekoderach w odniesieniu do tunera SD i jak sie prezentuja Eurosport HD i Polsat Sport HD ?? Ja bylem kilka dni temu w BOK maja tam lcd Sony Bravia obraz na Eurosport HD byl tragiczny Polsatu Sport HD nie obejrzalem bo byla plansza a reszta kanalow byla po prostu dziwna jak dla mnie.Caly czas mysle czy brac ten tuner i sport na ostro czy dac spokoj i wziasc N ? Dziekuje za odpowiedzi.Dodam ze ja mam plazme 42C91 Samsunga i na tunerze SD mam bardzo fajny odbior programow
 

jaceksobczak

New member
Na dekoderze HD wydaje mi się że obraz SD jest trochę gorszej jakości niż na dekoderze SD.
Natomiast Polsat Sport i Eurosport w wersjach HD są na wysokim poziomie.
 

DZ_R

New member
Jakość zależy od tego, co konkretnie nadają. Przykłady:

Eurosport HD - transmisja z turnieju tenisowego w Moskwie - jakość na poziomie kanałów SD, bo pewnie transmisja z Moskwy była w SD...
Eurosport HD - transmisja z turniejów tenisowych w Wiedniu i Zurychu - super jakość - od razu widać, że to HD!!!
Raz na którymś kanale HD (teraz już nie pamiętam na którym) była retransmisja meczu amerykańskiej koszykówki - jak to zobaczyłem, to się przeraziłem - jakość była tragiczna - dużo gorsza niż "TVP 1", ale jak się przełączyłem na wersję SD tego kanału, to tam obraz był jeszcze gorszy...

Polsat Sport HD - zwykle zaczynają nadawać dopiero po 15-tej. Mecz Jagiellonia - Legia był w bardzo dobrej jakości (na pewno HD). Oglądałem jeszcze siatkówkę żeńską - jakość obrazu była jedak trochę gorsza, ale i tak dużo lepsza niż SD. Ale jak raz dawali jakieś skróty z polskiej ligi (piłka nożna) to jakość znowu była tragiczna - pewnie mieli taki kiepski materiał w SD.

Chyba na Canal + Sport HD oglądałem też jeden mecz ligi angielskiej - i też to nie było zrobione w HD, ale w zwykłym SD...

Podsumowanie: jak na kanałach HD leci transmisja zrobiona w HD, to obraz jest bardzo dobry, a jak leci jakaś badziewna transmisja, to i obraz jest badziewny, ale i tak minimalnie lepszy niż na wersji SD tego kanału.
 

janusz

New member
Bez reklam
Pytania do użytkowników vectry HD: Czy programy Canal+HD i HBO HD w/g cennika kosztują tylko 6 zł/m-c? Czy można te programy zakupić nie posiadając żadnego pakiety HBO i Canal+? Dodaję, że mam pakiet platynowy i zamierzam zmienić dekoder na HD. Gdybym zdecydował się na te programy płaciłbym za aktywację i dzierżawę STB HD oraz po 6 zł za kanał, czy też musiałbym ponieść inne koszty?
 

DZ_R

New member
Na pewno do 'złotego' pakietu trzeba oddzielnie zapłacić za Canal Plus (20-30zł), a za Canal Plus HD jeszcze dodatkowo te 6zł. Z HBO jest chyba podobnie: żeby mieć HD, najpierw trzeba wykupić HBO i potem jeszcze dopłacić do HD.
Chyba lepiej wykupić VIP, w którym będzie zupełnie wszystko...
 
Ostatnia edycja:
Do góry